Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S Sok__Jablkowy
0 / 6

Haha. A czego się spodziewaliście kiedy łączycie styl ekonomii oparty na maksymalizacji zysków z demokratycznym* stylem zarządzania państwa?

* który defacto polega na socjalistycznej koncepcji, bo to praca dla idei i społeczeństwa?


Sorry, ale ten wybór nie ma prawa działać. Albo się przyzwyczajaj, albo musimy opracować coś lepszego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 czerwca 2024 o 11:28

P Paszko_Rymbaba
+16 / 16

@Sok__Jablkowy
W państwach skandynawskich to jest dopiero socjalizm a dodatkowo jedne z najniższych współczynników korupcji. W Polsce władza kradnie nie dlatego, że jest demokracja a dlatego, że Polacy na to władzy przyzwalają - rzut oka na poparcie PiSu pomimo całego złodziejstwa i widać, że to nie tu jest problem.
Można oczywiście jak Konfederacja chcieć monarchii z tym, że różnica jest zasadnicza: tam ludzie władzy nie kradną, tam po prostu są właścicielami wszystkiego, co im się żywo podoba. Jeśli to ma być panaceum na złodziejstwo to czy nie lepiej od razu przepisać majątek państwa władzy i już złodziejstwa nie będzie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vinyard
+16 / 18

@Sok__Jablkowy 8 lat temu ludzie się zorientowali, że politycy robią machloje i zarabiają na tym sporą kasę. No to się wkurzyli i odsunęli PO od koryta, w ich miejsce wsadzając PiS. Czyli demokracja jako tako wtedy jeszcze działała. Ale co się stało po wyborze PiS? PiS wybierając swój "target" uderzył w najbardziej zgnuśniałe i nieszczęśliwe grupy społeczne: emerytów przymierających głodem, zacofaną wieś (nie mylić z wieloma wsiami, do których dotarła cywilizacja) i wszelką patolę żyjącą na koszt mops, caritas itp. itd. Te grupy mają ze sobą wspólny jeden bardzo ważny pierwiastek: co by się nie działo zawsze pójdą za tym kto "dał". Nieważne skąd wziął. Nawet jeśli ukradł to dobrze, bo ukradł "tamtym" a nie "nam". I nieważne, że ukradł miliard a dał 100zł - podzielił się, a "tamci" kradli i się nie dzielili. I teraz ten twardy elektorat ma w pompie skalę złodziejstwa, bo im ciągle spływa to co "PiS dał". Więc teraz nie ma znaczenia, że 8 lat temu PO poleciało za ośmiorniczki czy zegarek, a PiSowcy ukradli tysiące razy więcej. PiSowski elektorat jest dumny, że "ich" władza dzieli się tym co ukradła, a PO się nie dzieliło. Gadanie ze ścianą przynosi większy efekt...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 czerwca 2024 o 12:14

P Paszko_Rymbaba
+15 / 15

@Sok__Jablkowy
"To czemu na to pozwalasz?"

A dlaczego PO z PSL stracili władzę 8 lat temu a w górę szła Nowoczesna? Bo ich elektrorat się zdenerwował choć Tusk miał inne podejście do ludzi, których złapano za rękę - Nowak za zegarek pożegnał się ze stołkiem, choć żadnej korupcji nie udowodniono. Ale i tak to nie pomagało, bo sama arogancja władzy wystarczyła. Można dyskutować o casusie Grodzkiego, ale sądzę, że gdyby nie krucha przewaga senacka nikt nie broniłby go (zresztą to do Grodzkiego przyszedł w 2019 roku PiS, aby go kupić, możliwie, że myśleli, że hakami go zwerbują - gdyby go "kupili" to stawiam, że żadnego problemu z kopertami nie byłoby).

PiS dla odmiany ma bezdyskusyjnych wyłudzaczy na listach, jak np. Czarnecki. 243 druki kilometrówek służących wyłudzeniu pieniędzy. Tłumaczenie jak dla debili pt. "pomylił się". I co? I nic - jest na liście a Kaczyński twierdzi, że Czarnecki jest uczciwy.... Elektorat PiSu nie reaguje. Niektórzy sądzą, że wszystkie elektoraty są takie same, tylko na kogo innego głosują. Otóż rzeczywistość pokazuje coś zupełnie innego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vinyard
+10 / 14

@Sok__Jablkowy właśnie to miałem na myśli - że pisowski elektorat jest tak zabetonowany i odporny na wszelką wiedzę, że pis będzie miał te swoje 30% choćby nie wiem co. Jedyna nadzieja w delegalizacji całej partii pis jako organizacji przestępczej lub chociaż za nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym czy światopoglądowym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszko_Rymbaba
+12 / 12

@Sok__Jablkowy
W sytuacji takiej, gdy partia kradnie a co gorsza nie ma ochoty się oczyszczać zmienia się partię na którą się głosuje. Nic lepiej nie naprawia partii, niż słabnące słupki poparcia. Sądzisz, że gdyby PiSowi po Czarneckim spadło to Kaczyński zostawiłby go w partii? W żadnym razie.
Jedno w demokracji jest pewne: gdy władza chce dymać obywateli to obywatele muszą się takiej władzy pozbyć a jeśli ktoś ma podejście takie, że PiS to najlepsza partia dla Polski więc niech kradną to kraść będą a ja mogę tylko współczuć takiego stanu umysłu, że ktoś może tak pomyśleć, iż partia w której legalnie się kradnie jest tą najlepszą dla Polski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 czerwca 2024 o 15:18

S Sok__Jablkowy
-1 / 5

@Vinyard

Nie, nie w tym nadzieja. Możesz delegalizować sobie PiS i kogo innego chcesz. Problem pozostanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+4 / 6

@Sok__Jablkowy dlatego jednostki ktorych historie zycia moznaby spisac w ksiazce pt. "Saga o Polglowkach" nie powinny miec prawa wyborczego. Prawo wyborcze(i czynne i bierne) tylko dla osob o IQ wyzszym niz sto i znaczna czesc problemu zostanie rozwiazana

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CP666
+11 / 15

@JanRybak
Pierwsze dwie kadencje PO to był ułamek złodziejstwa 8 lat PIS. Ciągle mówiono o 3-4 aferach a za PIS co dzień wybuchała jakaś afera. Są listy, które mają po 1500 pozycji. Pobiliśmy nawet Węgry w aferach. Pomoże tylko delegalizacja. Tylko co jak zmienią nazwę jak to zrobić. No i protesty elektoratu kto wie ile agresywnych patoli wyjdzie na ulicę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 czerwca 2024 o 18:11

P Paszko_Rymbaba
+10 / 10

@JanRybak
"wystarczyło 8 lat i już nikt nie pamięta afer PO"

To nie chodzi o afery, bo te są i będą w każdej partii a o podejście partii do afer. U Tuska było prosto - złodzieje jak ich złapali to był poważny problem. Parasoli ochronnych nie było.
PO zostało wykończone bardziej arogancją władzy: ciepła woda nie wystarczała, afera taśmowa dołożyła swoje, poza tym kilka niepopularnych ruchów i poleciało.
Był taki casus jak np. Czarneckiego? Że facet wyłudza 200 tysięcy EUR po czym ląduje na listach a szef partii zarzeka się, że to uczciwy człowiek. Było tak? Serio?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JanRybak
-4 / 4

@Paszko_Rymbaba Tak i na razie tak prosto zamknął Polsce drogę do wszystkich dużych projektów i jak zawsze za jego rządów wszystko robi się nie opłacalne LOT, stocznie za poprzedniej kadencji, a teraz sami widzimy. Więc proponuję spojrzeć szerzej na przestrzeni lat. Bo jak sam mówisz afery są wszędzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JanRybak
-2 / 4

@Vinyard fakt nie kocham PiSu ale jeśli mówisz mi że PO które zgadza się z nimi w 70% ( chyba ) głosowań jest lepsza i mało tego pluje na Polaków, bo to za ich rządów powstało "polskie obozy śmierci" . I pewnie nakradli tyle samo tylko jak to zawsze PO robi sprawniej. Tak że jak na mój gust to słabe perspektywy mamy jako naród.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JanRybak
-1 / 1

@CP666 tak trzeba ich zniszczyć hehe trochę dojeżdżasz kolego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vinyard
+4 / 6

@JanRybak co "widzimy"? Masz jakieś super prosperujące stocznie albo może LOT jest w dobrej kondycji? Chyba tylko w TVPis i Republice. LOT został "uratowany" wywaleniem wszystkich pracowników na śmieciówki/samozatrudnienie oraz potężnymi zastrzykami kasy z budżetu i kredytami. A co mądrego zrobili jak "stanęli na nogi"? Kupili cholera wie po co dreamlinery... Także brawo, spółka jest w niewiele lepszej kondycji niż była, ale kosztowało to nas wszystkich kupę kasy z podatków. Super biznes.
Ze stoczniami nawet nie będę się rozpisywał. Kto myśli ten wie, co się stało z umową ze Szwedami i jak wygląda słynna stępka.
Po prostu PiS budował PRL bis - zastaw się a postaw się. Te wszystkie "inwestycje", na które "Tusk mówił, że nie ma pieniędzy" doprowadziły do rekordowego wzrostu zadłużenia (szczególnie tego ukrytego, bo morawiecki został "zatrudniony" głównie po to, żeby robić kreatywną księgowość) i najwyższej od 30 lat inflacji. Tylko że teraz już nie będzie umorzenia kredytów - co do grosza będziemy spłacać. No ale mamy dofinansowane stocznie, które nadal są w tej samej doopie, w której były; mamy przekop mierzei aka kanał dla żaglówek i kajaków; "mamy" ostrołękę ("mamy" bo tylko koszty bez efektu); mamy w plecy grube miliony kar wypłaconych Czechom, mamy "strategiczną" spółkę paliwową, której gruby kawał pisowski przydupas osrajtek sprzedał arabom pokumanym z putinem... nie chce mi się dalej wymieniać. Jako wisienka na torcie: złodziejstwo wprost odwalane przez pisowców - wyprowadzanie kasy przez fundacje i firemki kolesiów, grube miliardy do prywatnych kieszeni.
Jak to jest, że co chwilę wyłania się kolejny "nie popieram pisu", który cytuje pisowską propagandę... To jakiś nowy sposób "wtapiania się w tło" przez trolle?
PO nakradło tyle samo? Czy ty się z ****** na łby pozamieniałeś?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszko_Rymbaba
+1 / 1

@JanRybak
"Tak i na razie tak prosto zamknął Polsce drogę do wszystkich dużych projektów"

Po pierwsze nic na razie nie zamknął. W kwestii CPK prawicę opanowała histeria a ja sądzę, że ten projekt będzie budowany, tylko wiesz... pewne rzeczy zostaną zmienione. Poczekajmy do momentu decyzji - nie chcę tego poruszać zanim decyzji nie będzie a prawicowa histeria to nie jest coś, co jest argumentem.

Innych "dużych projektów" nie chce mi się komentować. Po słynnej fuzji Orlenu z Lotosem zostały w tej chwili po majątku Lotosu zgliszcza, stacje sprzedane (w tym ta, na której zawsze tankowałem - kiedyś był MOL, ale teraz już MOL opylił stację BP), Polska rafineria sprzedana za pół darmo jest już w obcych łapach. Ciekawe, co napiszesz gdy SA sprzeda rafinerię Lotosu Rosjanom, bo już o tym przebąkują. Budowano "wielki Orlen" - fajnie, tylko czemu kosztem drugiej firmy i z dużą stratą?
Kanał mierzejski to pośmiewisko, polskie samochody elektryczne okazuje się że w rzeczywystości mają być chińskie a do tego PiS nie zabezpieczył finansowania (wymyślili sobie, że będzie to KPO i to z części pożyczkowej - fajnie!), 3 miliony mieszkań, promy to nawet nie ma co wspominać. Masz może jakiś przykład wielkiego projektu ostatnich lat, który naprawdę wyszedł?

PiSowi wyszło najlepiej jedno: rozdawanie pieniędzy i zadłużanie państwa. Wiesz... jakby wszedł ojciec do domu i powiedział "dzieci od dziś będą pieniądze na wszystko, bo mama nie potrafiła zarządzać" i drastycznie zaczął się zadłużać kupując rodzinie wszystko, czego wcześniej brakowało to też pochwaliłbyś to? PiS zostawił Polskę w sytuacji blisko 300 mld. deficytu w finansach (180 budżetowego, 100 ukryte w innych miejscach, m.in. w żyrowanych zobowiązaniach) - masz pojęcie ile to pieniędzy? W Polsce pracuje optymistycznie licząc 17 mln. ludzi, to robi deficyt samego długu budżetu w okolicach 10 tysi na pracującego Polaka. Ja też tak potrafię polepszyć sobie jakość życia. A co za te pieniądze wybudowali? Kanał Mierzejski i wykupili grunty pod CPK? Tudzież zbudowali dwa prototypy Izery, co było ze wszystkiego najtańsze - reszta projektu "Izera" już taka tania nie będzie. Coś jeszcze większego oprócz rozdawania kasy na konsumpcję?

Do PO i do każdej partii Koalicji można się czepić. Mi nie przeszkadza brak manii wielkości, ale rozumiem, że pewne projekty warto zrobić. Złodzieje w PO też byli, afery jak najbardziej były o reszcie partii nie wspominam. Ale o PiS można bardzo wiele złego napisać. I zauważ, że nawet nie zacząłem o psuciu instytucji państwa, choć w tym obszarze PiS zostawił prawdziwe zgliszcza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 czerwca 2024 o 7:28

avatar kraken11
+22 / 24

Taki patriota, a nie wstydził się okradać własnej ojczyzny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WitekPK
+1 / 1

@kraken11 no co Ty gadasz? Przecież wiadomo, że tak się zachowują prawdziwi patrioci, a do tego śpiewają hymn i inne pieśni patriotyczne i religijne w obronie pospolitych przestępców robiąc z nich bohaterów narodowych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kraken11
0 / 0

@WitekPK No tak, a jak teraz któregoś będą zamykać, to założę się, że Ci patrioci będą krzyczeć o zamachu na demokrację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WitekPK
0 / 0

@kraken11 w sumie ich zwolennicy już dali popis jak dwóch degeneratów siedziało w więzieniu zanim to indywiduum ich ułaskawiło

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kraken11
0 / 0

@WitekPK W sumie racja, pamiętam jaki parę miesięcy temu był kwik.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C C1VenomMX321
+4 / 4

"Znanego wszystkim" - no ja jakoś pierwszy raz słyszę o takim sklepie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RM1980
+10 / 10

Jak to mówił Andrzej D. "Ojczyznę dojną racz nam zwrócić" hipokryta zakichany

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+11 / 15

Tak wyglada PiSie panstwo. Ciekawe ile jeszcze takiego g*wna wyplynie. Wyborcow PiS jak rozumiem to nie rusza?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+10 / 10

@JanRybak podaj cos, co mozna porownac np. z wyparowaniem z Orlenu 1,6 MILIARDA ZL

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JanRybak
-3 / 5

@Xar na razie z tego co się orientuję są to tylko oskarżenia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JanRybak
-2 / 4

@Xar tak samo jak Amber gold przejmowanie mieszkań przez Hankę itd. chociaż tam wiadomo więcej niż o tym o Orlenie. Ale widzę chętnie rzucasz oskarżeniami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszko_Rymbaba
+1 / 1

@JanRybak
Amber Gold była zarządzana przez nominata ministerstwa skarbu? O "przejmowaniu mieszkań" przez Hankę to jak rozumiem mówisz o warszawskim skandalu prywatyzacyjnym. To też było zarządzane przez rząd PO-PSL?
Bo wyobraź sobie ta ustawka z cudzoziemcami i powołaniem zagranicznej spółki przelewając w nicość 1,6 miliarda była wykonana przez 100% nominatów pisowskich. To jakby coś "troszkę" innego.

Ps. Amber Gold jest aferą niewyjaśnioną, co było oczywiste dla każdego myślącego, gdy na 3 dzień po wybuchu afery w radio usłyszałem rozmowę Marcina P. z opatem Dominikanów z Gdańska. W Polsce było tylko jedna pomyłka władzy pt. Stella Maris a od tego momentu afer z kościołem już nie ma.... Co też jest do zmiany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 czerwca 2024 o 7:37

T TRUTHFUL
+4 / 6

To ilu polaków (celowo z małej) jeszcze głosuje na pisiorstwo?... Tak z ciekawości pytam.
Polacy się nie uczą na błędach - to dramat tego narodu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+3 / 3

@TRUTHFUL
I będą głosowali dopóki nie umrą ze starości bądź nie zapiją się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pibi80
+12 / 12

Red is bad, stwierdził Adrian. W jego żyłach krew płynie brunatna. Z tych już przetworzonych krwinek.
Jakim ćwokiem trzeba być, żeby sprawując urząd prezydenta reklamować jakieś szmaty dla pseudopatriotów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SrogiKutafon
+3 / 3

@pibi80
Debilem trzeba być, debilem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kostuch
+10 / 12

tyle co pisiory to jeszcze nikt nie nakradl

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Skruchtysyn71
+9 / 9

Ja mam pytanie.Czy jest tutaj ktoś,kto wierzy, że pisowcy dali zarobić setki milionów, jakiemuś poldasowi,który ma sklep z odzieżą? Przecież to jest kolejny słup do wyprowadzenia kasy podatników.Sprawdzić gdzie płynęła kasa z jego konta i wszystko będzie jasne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7empest
+8 / 10

Oni wszyscy są na wolnośći, ja pitolę, mafia okradła wszystko co się dało. W Chinach już by wszyscy byli rozstrzelani za takie coś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+7 / 7

@7empest a w Polsce otarli sie o 3. kadencje i to tylko dlatego, ze nawkutwiali juz tyle grup spolecznych, ze ludzie zwyczajnie chcieli ich pogonic

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F faraon69
+1 / 1

PiS-dzielce to najgorsze zło, jakie do nas przyszło po II Wojnie Światowej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamIM
+1 / 1

ciekawe ile z tych dotacji gość musiał przelać na konta pisowskich skoo...synów?? :(
ich by wszystkich należało publicznie rozstrzelać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem