Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
644 671
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar TheAvatar322
-4 / 20

Kolejny, który myśli naiwnie, że PO będzie rozliczać PiS... Ręką rękę myje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A arkpop1
-1 / 3

@TheAvatar322
Racja!
"K***a k***ie łba nie urwie "

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U ubooot
-1 / 15

ilu pisuarów siedzi?


nikt?

tak myślałem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
+2 / 8

@ubooot, Tobie naprawdę się wydaje, że to można załatwić w kilka miesięcy?
" Przepisy kodeksu postępowania karnego zawierają wyraźne i precyzyjne określenie czasu trwania postępowania przygotowawczego - dochodzenie powinno być ukończone w ciągu 2 miesięcy (art. 325i § 1 Kodeksu postępowania karnego) zaś śledztwo w ciągu 3 miesięcy (art. 310 § 1 KPK). Należy jednak wskazać, iż wskazane terminy mogą być przedłużane. Należy wskazać, iż w odniesieniu do dochodzenia Prokurator ma uprawnienie do przedłużenia czasu jego trwania na okres do 3 miesięcy, a w wypadkach szczególnie uzasadnionych - na dalszy czas oznaczony. "
" Czas takiego przedłużenia okresu trwania śledztwa powinien być jednak nie dłuższy niż rok. Ustawa stanowi jednak, że w szczególnie uzasadniony wypadkach właściwy prokurator bezpośrednio przełożony wobec prokuratora nadzorującego lub prowadzącego śledztwo może przedłużyć jego okres na dalszy czas oznaczony."
https://www.infor.pl/prawo/prawo-karne/sledztwo-i-dochodzenie/234786,Jak-dlugo-trwa-postepowanie-przygotowawcze.html
Do tego dodaj miesiące, a nawet lata rozprawy sądowej.
"Ze statystyk wynika, że w 2021 r. średni czas trwania rozprawy (postępowania) przed sądem karnym w I instancji wynosił około 7 miesięcy."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FCKGWRHQQ2YXRKT8TG6W2B7Q8
+5 / 11

@ubooot Zobaczymy po zmianie prezydenta. Teraz kogo posadzą to ich DługoPiS ułaskawia, czasem nawet przed wyrokiem. Bez sensu byłoby kogokolwiek teraz skazywać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U ubooot
0 / 10

@Laviol znasz jakieś postępowanie które się chociaż zaczęło?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
+3 / 7

@ubooot, ostatnio był nawet demot o ks. Michale O., tym od salcesonu. Razem z nim aresztowano "dyrektor departamentu Funduszu Sprawiedliwości w Ministerstwie Sprawiedliwości Urszulę D., obecną zastępczynię dyrektor tego departamentu Karolinę K.". https://www.bankier.pl/wiadomosc/Fundusz-Sprawiedliwosci-3-miesiace-aresztu-dla-3-podejrzanych-8719289.html
Zarzuty postawiono jeszcze 2 innym osobom. https://www.pap.pl/aktualnosci/prokuratura-krajowa-ws-funduszu-sprawiedliwosci-piec-osob-z-zarzutami-wniosek-o-areszt
Ponieważ samo postępowanie przygotowawcze trwa miesiące, a nie będą to sprawy proste, więc może i dłużej, to mam nadzieję, że to dobry początek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SrogiKutafon
0 / 2

Tam trzeba wstawić facjatę Andrzeja, będzie tak, przyszłościowo...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem