Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T Tibr
+9 / 13

Nie warto się emocjonować, aczkolwiek tak samo jak szkodliwe jest promowanie nie realnych standardów piękności, tzn zbyt chudych, gładkich bez żadnych krągłości... tak samo jest szkodliwe promowanie otyłości i wmawianie kobietom, że akceptacja tego jest równoznaczne z tym, że każdy ma ciebie postrzegać jako łaskę 10/10, a ten kto tego nie robi to incel.
Wystarczy sprawdzić długość życia osób otyłych (nie mówimy o lekkiej nadwadze) aby zrozumieć jak to jest szkodliwe

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kicunio1
+3 / 7

@Tibr Tal samo jak w reklamach zaczęli pokazywać wielorybice. Na przykład w reklamie podpasek wielorybica na łyżwach jeździ. Jest też reklama Dove. Nawet się śmiali, że Dove dobrze kombinuje bo gruba baba więcej mydła zużyje.. Victoria's Secret wycofało się z reklam z wielorybicami. Ciekawe dlaczego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nemo1965
+14 / 16

Wszystkie co ładniejsze kandydatki zjadła lub zadusiła siadając na nie. A tak na poważnie to poprawność polityczna na tym świecie stała się paranoją .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lameria
0 / 2

@nemo1965 A niech zjada, kiedy spadną dochody od reklamodawców z powodu obniżonej oglądalności występów w bikini szybko wrócą do standardu - size.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pokos
+12 / 14

Prócz tytułu miss powinna dostać dwa tytuły wicemiss. Wagowo by się zgadzało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ricochet69
+12 / 16

W oczy zdecydowanie rzuca się nadwaga, a nie odwaga i mam wrażenie, że ktoś pomylił w tekście te dwa słowa. Niby to tylko parę liter, a jak bardzo zmienia znaczenie ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kicunio1
+4 / 8

@Ricochet69 Odwaga z odważnikiem im się pomyliła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Psikusek85
+5 / 5

Promowanie otyłości powinno być zabronione, które to zachęca do niezdrowego trybu życia i obniżenia jego wydajności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U UFO_ludek
-2 / 2

@Psikusek85 Ale jakie promowanie otyłości? Czy oglądanie osób z nadwagą lub otylych powoduje, że chcesz przytyć? I znach choć jednąszczupłą osobę, która chciałby ważyć 120 kg 'bo to modne'?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rzyraf
0 / 2

@UFO_ludek srakie. Uznanie takiej osoby za miss. Czyli kupa kobiet stwierdzi ze skoro to jest miss, to można wpi******ć trzy śniadania, dwa obiady i sześć kolacji, przegryzając wszystko burgerami i zapijając colą. Bo i tak będę piękna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U UFO_ludek
0 / 0

@Rzyraf jaaaaaasne. Znajdż choć jedną z prawidłową wagą, która specjalnie utyła 'bo modne'. Choć jedną jedyną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Skar2k19
+5 / 9

nie no kurv wy se jaja robicie ? serio ? ten spasiony wieloryb pokonał w konkursie piękności te laski co stoją obok (nie licząc tego czarnego spaślaka na prawej) ? kolejna córcia milionerka i gruuube łapówki chyba poszły w ruch bo to jest nie możliwe, ona mogła wygrać co najwyżej konkurs w jedzeniu hamburgerów albo która więcej waży ... teraz to doyebali ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Evengeline29
+6 / 8

Ale promowanie w ten sposób otyłości już bzdetą nie jest. Kiedyś szkodliwy był kanon piękna wychudzonych modelek, co doprowadziło wiele młodych kobiet do nadmiernego odchudzania kosztem własnego zdrowia. Teraz pod płaszczykiem samoakceptacji, ciałopozytywności czy innych bzdur otyłe dziewczyny zamiast wziąć się za siebie będą wmawiać sobie, że nie muszą, bo to jest teraz modne, piękne i nie wiadomo, co jeszcze. A utrzymywanie wagi młodego słonia zaszkodzi nie mniej niż wychudzenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D drakon1
0 / 4

Dla tego nie mówimy "konkurs piękności" tylko "wybory miss".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant_
+3 / 5

W USA tak wygląda jedna czwarta kobiet, natomiast pozostałe wyglądają jak ta pierwsza z prawej. Tak, jak te dwie z lewej wygląda dosłownie garstka, zatem wybór jury w sumie nieźle pokrywa się z rozkładem masy amerykańskiej populacji. Amerykańscy lekarze biją na alarm, że już 3/4 mieszkańców USA ma poważną nadwagę, natomiast aż 42% cierpi na otyłość (dane z 2020 roku). Promowanie zdrowej masy ciała było do niedawna jednym z istotnych narzędzi motywowania ludzi do schudnięcia. Jednak w ostatnich latach, Ameryka intensywnie pozbywa się tego narzędzia i idzie w dokładnie odwrotnym kierunku - lansowany jest pogląd, że otyłość należy zaakceptować. Nie trzeba wielkiej przenikliwości aby przewidzieć, że to się źle dla nich skończy. Prosty przykład: w 2020 roku sumaryczne koszty leczenia chorób związanych z otyłością były o 60% wyższe, niż w 2010 roku. Jednocześnie liczba zawałów, udarów, chorób wieńcowych, zwyrodnień stawów i innych tego typu następstw otyłości zwiększa się coraz szybciej. Eksperci z American Heart Association prognozują, że społeczne i ekonomiczne koszty otyłości w USA będą się podwajały co kilkanaście lat, natomiast w II połowie XXI wieku, już co dziesięć lat. Jak do tego uwzględnimy strukturę finansowania amerykańskiej służby zdrowia oraz bardzo drogie i stale drożejące ubezpieczenia zdrowotne, to mamy przepis na upadek całego systemu ochrony zdrowia do końca tego wieku. A jak się posypie tak ważny filar systemu państwowego, to zaczną się sypać również pozostałe. Może się okazać, że gdzieś około 2100 roku, jakiś rodzic pokaże swojemu dziecku zdjęcie z wyborów miss Alabama i skomentuje "patrz synu, tak się zaczął upadek naszego kraju, który jeszcze wtedy był mocarstwem".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KONSTANCJA888
0 / 4

Ja rozumiem że panie z krągłościami mogą pięknie wyglądać, ale koronować takiego ulańca?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Madrian_PL
+3 / 3

Ale to miał być konkurs piękności, tak?
Oceniany jest konkretny walor, w odniesieniu do ogólnie przyjętych standardów urody.
To oznacza, że osoba zdrowa, o uznawanych za piękne, proporcjach ciała i wysportowana, jest mniej ładna, od osoby o ogromnej nadwadze, leniwej i nadmiernie poszerzonej...
Czy takie są faktycznie obecnie "standardy piękna", czy raczej chodzi tu o zaspokojenie pewnej ideologii?
Bo jeśli tak, to to kpina, a nie "konkurs piękności"...
Identycznie moglibyśmy zrobić maraton i zwycięzcę wybrać z tych, co nawet nie wystartowali...
Oczywiście odwagę można chwalić. Ale czy to był "Konkurs odwagi"?
Jeszcze się okaże, że tatuś zwyciężczyni był sponsorem głównym,...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 7 czerwca 2024 o 15:59

avatar Kris999
+2 / 2

Proszę poszerzyć miejsca siedzące w samolocie
Łóżka i korytarze w hotelach
Fotele w kinach
Łóżka w szpitalach
Przejścia w supermarketach
Jest długa lista wymagań jednej Pani co podróżuje po świecie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lameria
-1 / 1

Nie ma co się przejmować, kiedy spadną dochody z reklam spowodowanych obniżoną oglądalnością podczas występu w bikini, szybko powrócą do -size standardów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ashera01
+3 / 3

Wygrała poprawność polityczna. Przecież ona jest szkaradna

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Vertreter
+1 / 1

Nie miałbym cierpliwości do uczestnictwa w konkursie, w którym w zasadzie... nie mam prawa wygrać. Bo widzę dwie opcje:
1) Konkurs od początku jest nastawiony na jedynie słuszny politycznie poprawny wynik, więc nikt nie ma prawa urazić modelki, która ma najwięcej "punktów poprawnościowych".
2) Nawet jeśli jakimś sposobem wygrasz, z taką konkurencją i tak nie masz prawa otwarcie i szczerze się z tego cieszyć i okazać dumy. Bo jakże to tak? "Masz prezencję i figurę, myślisz że wszystkim tak łatwo w życiu?! Spójrz na Sarę i to, jak się poświęciła, by stworzyć idealny cosplay Buki! Nie wstyd ci? Twoje zwycięstwo to jawna pogarda dla nieszablonowych standardów piękna, mniejszości seksualnych szynszyli i tubylców z Kiribati."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rzyraf
0 / 0

Rednecki z Alabamy lubią to

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zbiggy
-1 / 3

Konkursy piękności powinny promować zdrową sylwetkę bo tylko taka jest piękna i jest wzorcem. Czyli nie chudy szkielet anorektyczki albo spaślaka wieloryba. Skrajności nie są dobre. To jest podobnie jak z polityką ekstremizm w każdą stronę nie jest dobry. Najwięcej punktów powinno być za idealny wynik BMI.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rogeros123
+2 / 2

porażka, ten świat, ten konkurs, ta baba i te zakłamane standardy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar offset
0 / 0

Przebiła Wenus z Willendorfu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem