Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
153 198
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Dawletiarow
+3 / 19

Chcemy być "europejczykami" czyli płacić horrendalne ceny za prąd dzięki podatkom węglowym, czy może chcemy zakaz samochodów spalinowych i 15minutowe miasteczka wraz z paszportem na wypadek, gdybyś chciał zaszaleć i pojechać do sąsiedniego województwa?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tmaniek
-3 / 19

@Dawletiarow Nie,moim marzeniem jest ukraść pralkę i osrany kibel Ukraincowi z gruzów domu,z którego dawno już spyerdolił z rodziną,bo jakiś popapraniec zamarzył sobie o powtórnym mocarstwie rosyjskim.Głosuj dalej na Konfę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
+12 / 12

A Szwedów i Norwegów nie przeprosisz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pokos
+8 / 8

@TomorrowNeverKnows . Przeprosiła UE, więc Szwedów także. Norwegów niestety nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-5 / 7

@pokos dzięki za zwrócenie uwagi. Faktycznie to tak brzmi. Oczywiście moją intencją absolutnie nie było przepraszanie Szwedów, czy Norwegów, a UE jako organizacji międzynarodowej. Stąd też wyraźnie zaznaczam, że z osobna przepraszam jedynie Niemców. Gdybym chciała jeszcze jakieś kraj przeprosić, to bym o tym wprost napisała.

Już poprawiam demot;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@TomorrowNeverKnows ja? Ich? Za co niby? Przeprosić to oni powinni nas. Za swoje zbrodnie. A zrobili to? Nie. Więc ja cih tym bardziej nie mam za co przepraszać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
0 / 4

Wiemy, że dzielnie bronisz honoru Podkarpacia. Głowa do góry! Za rok tylko jedna osoba wygrywa. Z Tobą damy radę. ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DonSalieri
+8 / 10

Dziwne, że szwedów nie przepraszasz za swoją "nie za mądrą, ale betonową, posłuszną i zdyscyplinowaną" nienawiść ;)

P.S - istnieje niezerowe prawdopodobieństwo, że część - może nawet spora - zagłosowało na pis tylko po to, żeby zrobić ci na złość, z okazji dupolizajstwa niemcom i jawną wrogość skandynawom. Platwormersi bedą ci pamiętać tą niedźwiedzią przysługę - zwłaszcza, że wiedzą już, w jakim okręgu głosowałaś ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@DonSalieri ich? Za co? Za prawdę? Przeprosić to oni powinni nas za swoje zbrodnie. A przeprosili? Nie.

A wiesz, że ten idol germanofobów, Mularczyk wywodzi się z regionu nienawidzącego Szwedów? I prawdopodobnie sam kiedyś podzielał taki pogląd? Ale potem przekonał się, że bardziej wybije się na byciu germanofobem (przynajmniej w polityce krajowej, bo w samorządzie, to powodzenia...). A jak wchodzisz w to środowisko, to już musisz krzyczeć, że najgorsze były straty z II WŚ (powiedzenie "kiedy wejdziesz między wrony, musisz krakać tak jak one" nie wzięło się znikąd). Przecież on jest z Nowego Sącza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kot_schroodingera
+1 / 9

Jak chcecie być Europejczykami to wyjedźcie na Zachód. Ja chcę być Polakiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U ubooot
+4 / 4

Spokojnie, ja się wstydze za bylejakiego, każdy ma jakiś powód do wstydu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tmaniek
+3 / 3

@ubooot Tiaaa,ja mam też u siebie takiego gagatka co leczył człowieków.Łączę się we wstydzie z tobą.Ale partia mu nie pozwoliła startować do E.P.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gemini9876
0 / 2

Spoko. Tam można całkiem niezły biznes zrobić. Świetnie sprzedają się amulety, relikwie i medaliki z wizerunkiem Jarosława, Daniale lub innego złodzieja. Chłopi oddadzą krowę i kilka tuczników jeśli powiesz, że to dla PiSu lub biskupa. Na ciemnocie najlepiej robi się pieniądze. Rydzyk to już dawno zauważył.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
+1 / 3

Niech mi ktoś powie, że resocjalizacja nie działa. Przestępcy, którzy jeszcze chwilę temu siedzieli w pierdlu dziś są europosłami. XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z konto usunięte
+2 / 6

@Cammax Tak się zastanawiam, czyim możesz być agentem? Raczej nie Niemców, bo byś się tak ze swoim filogermanizmem nie afiszowała. Z drugiej strony w czyim interesie mogłoby być tak bezkrytyczne uwielbienie dla germańców... No nie wiem...
A za Podkarpacie z tego powodu nie przepraszaj, głosowało jak chciało, na tym polega wszak demokracja. Mi się dominujące wybory obu stron Polski nie podobają, ale to już inna bajka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
+3 / 3

Niemców? Tych samych którzy do Unii Europejskiej wybrali 15 nazistów z AfD?
PiS i Konfederacja przy AfD to małe nieszkodliwe dzieci, bo akurat AfD wprost mówi o zmuszeniu nas Polaków do oddania zagrabionych ziem po wojnie i widzą tylko jedno rozwiązanie, siłowe.
Dla nich Hess to bohater narodowy.

Pamiętaj że każdy ma prawo do wybrania własnego reprezentanta do władz, tak co do zasady działa demokracja. Tak jak Niemcy mogli wybrać nazistów, tak jak Francuzi mogli wybrać prorosyjskich świrów, tak jak Hiszpanie mogli wybrać partię popierającą zoofilię, tak i u nas ludzie mogli wybrać PiS czy Konfederację, to ich prawo.

A przepraszanie UE coś czuję przejdzie Ci za kilkanaście lat, jak sprzedadzą nas Rosji za sprawą Francuzów, Włochów, Hiszpanów i wspomnianych już Niemców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 11 czerwca 2024 o 3:00

avatar Cammax
+1 / 1

@yankers AFD to akurat należy zdelaglizować. Oni dosłownie mają w programie nazizm, imperializm i nienawiść do Polaków. Czasem słyszę głosy "dobrze, to antyimigrancka partia". Antypolska, a nie atyimigrancka. Oni do imigrantów z innych krajów nic nie mają.
Ukraińcy też mówią, że zachodnią Polska jest niemiecka. Zwłaszcza widać to w internecie. Cóż, jak Bandera i Hitler to było jedno, tak dziś AFD i ukraińscy (współcześni) naziści to też jedno.

Tylko wiesz, nazizm, komunizm itd. to już nie są legalne poglądy. U nas są zakazane. W innych krajach raczej też.

Akurat najwięcej interesów z Rosją to robią narody skandynawskie. Kto zawsze sprzedawał broń agresorom?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
0 / 0

@Cammax Tak, jak najbardziej takie partie jak AfD należałoby zdelegalizować, bo oni wprost odwołują się do nazizmu. Ba, w Niemczech jest bardziej restrykcyjne prawo dotyczące właśnie nazizmu i jego zakazu niż w Polsce, a tu taki kwiatek im wyrósł w postaci AfD. Potrafili banować filmy czy gry osadzone w czasie II WŚ, za pojawienie się tam swastyki, gapy czy symbolu SS. Dlatego w tak wielu filmach czy grach, swastyka zamieniona jest na czarny krzyż celtycki (również używany przez NSDAP).
No i tak, AfD to partia antypolska, jawnie antypolska.
Tylko to było do przewidzenia że taka partia powstanie, Brandt w latach 70-tych, gdy klęknął w Warszawie przed pomnikiem ofiar Powstania w Getcie Warszawskim, to momentalnie skończył swoją karierę polityczną bo był tak krytykowany za to.
Kanclerza Kohla na początku lat 90-tych za podpisanie traktatu o granicach z Polską, chcieli w Niemczech wręcz spalić na stosie, bo traktat mówi wprost o zrzeczeniu się roszczeń do tych ziem przez Niemców, jak i tym że te ziemie są pewnego rodzaju zadośćuczynieniem za to co zrobili nam w trakcie II WŚ.
Problemem jest to, że w Niemczech jest około 14 mln Niemców którzy roszczą sobie prawa do powrotu na te ziemie, odzyskania swojej ziemi jak i wypłaty rekompensaty za to że Polska i Polacy użytkowali je przez ostatnie 80 lat. Ten elektorat został porzucony przez CDU w latach 80-tych, bo do 1984-1986 CDU też miała w programie odzyskanie tych ziem i powrót Niemców na nie.

Jeśli chodzi o delegalizację nazizmu i komunizmu, to nazizm co do zasady jest zdelegalizowany w całej Europie, jak widać nieskutecznie, bo ci którzy mają najbardziej restrykcyjne prawo, ci którzy przez kilka lat swoim dzieciom w szkole wbijają do łbów jak narodził się nazizm i jak temu zapobiec oraz jak szkodliwa jest to polityka, mają największą partię nazistowską w Europie.
Komunizm zaś jest zdelegalizowany tylko w krajach post-sowieckich bo tak naprawdę tylko my wiemy co oznacza ruski socjalizm lub komunizm. We Francji, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech czy Austrii jest już w pełni legalny.

Jeśli chodzi o Skandynawów, to Szwedzi (głównie tylko oni) zawsze kolaborowali ze wszystkimi z którymi się dało. W trakcie II WŚ potrafili sprzedawać stal Niemcom, Rosjanom i Brytyjczykom w tym samym momencie, no ale jakby na to nie patrzeć, wyszli na tym dość dobrze, a ich państwo nie zostało zrujnowane jak inne. Po wojnie Szwecja i Norwegia nadal jawnie robiły interesy z Europą i Rosją jednocześnie.
Jeśli chodzi zaś o Finlandię, to mając granicę z Rosją, wiedząc czym są Ruscy, akurat nigdy za nimi nie przepadali.

Zaskakuje mnie zawsze fakt że ci którzy wiedzą czym jest Rosja, do czego jest zdolna jak i co oznacza życie pod ich butem, po prostu się jej boją i z tego powodu nienawidzą. Zaś państwa Europejskie na zachodzie, te które nie doświadczyły ruskiego miru, są już chętne do robienia z nimi interesów i układania się.
Właśnie dlatego tak się boję że jak prorosyjskie partie nacjonalistyczne jak i socjalistyczne przejmą władzę w Europie za 10-15 lat (a na to się zapowiada), to nas po prostu sprzedadzą. Dlatego powinniśmy zacząć układać się za wszelką cenę z Czechami, krajami byłej Jugosławii, krajami Bałtyckimi i Brytyjczykami którzy jako jedyni z zachodu nie lubią Rosjan i ich polityki, a resztę krajów olać, bo Francja, Niemcy, Austria, Włochy i Hiszpania mają w PE dostatecznie dużo mandatów aby nas sprzedać i zrobią to przy pierwszej lepszej okazji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
0 / 0

@Cammax Jeszcze tak co do układania się z Rosją, czy sprzedawania broni. Naszym problemem jest to że zawsze stajemy po właściwej stronie historii, zawsze zgrywamy bohaterów, chędożonych rycerzy na białych koniach którzy honor i wolną ojczyznę cenią wyżej niż własne życie i istnienie tejże ojczyzny. Co najczęściej kończy się dla nas tragicznie, bo albo nasz naród jest częściowo wybijany i cierpi, albo znikamy z map, względnie jedno i drugie.

Jak to powiedział Beck 85 lat temu, „My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna, tą rzeczą jest honor". I to jest nasz główny problem.
Drugim problemem jest to że za sąsiadów mamy Niemcy i Rosję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+1 / 1

@yankers dokładnie, no i takie partie nigdy nie doprowadzą do czegoś dobrego. Większość krajów ma też o wiele bardziej restrykcyjne przepisy w zakresie dotyczącym wszelkiej nienawiści.
Mam wrażenie, że Niemcy mieli wyrazie, że patrząc na to, że jest tam praktycznie tylko lewica, jest pełno obcokrajowców kompletnie zapomnieli, że nazizm w każdej chwili może się odrodzić i przegapili moment powstania tej partii, gdy było najłatwiej ja zdelegalizować. Bo teraz już będzie ciężko, może to wzbudzić protesty. A co dopiero jakby mieli jeszcze wyższe poparcie...
To mi się tak bardzo kojarzy tym, jak youtuberzy muszą cenzurować słowa typu: nazizm,.Hitler, zabójstwo..., Żeby im nie ucięto zasięgów lub nie zdjęto filmu (podczas gdy prowadzą kanały historyczne, kryminalne itd. i w żaden sposób nie pochwalają ani nazizmu, ani zabijania).

Zastanawia mnie, ilu ludzi faktycznie popiera AFD bo jest antypolska, a ilu, bo myślą, że jest też przeciwko innym imigrantom. Najbardziej to boję się o Polaków mieszkających w regionach, gdzie popiera się AFD. Oni albo zostaną stamtąd wręcz wyrzuceni, albo im AFD zrobi takie piekło, że sami wyjadą.
Swoją rolę odegrało tu też PIS. Do Niemiec ich antyniemiecka retoryka też dociera..taki fanatyzm po obu stronach nie doprowadzi do niczego dobrego, a jedynie będzie radykalizował obie strony i tym sposobem mamy błędne koło.

W sumie nie wiem, co by należało zrobić, żeby faktycznie takie partie nie powstawały. Lub przynajmniej były odpowiednio szybko delegalizowane. Mam też wrażenie, że w wielu krajach jest jedna grupa, nienawidząca jednego kraju,.której wolno więcej i innych by za to samo dawno ukarano. Np. u nas PIS tak szczuje ma tych Niemców. I nic. Ale jakby szczuli na kogokolwiek innego,.to może byłaby większa reakcja (że mnie próbowali zrobić wręcz polskiego Hitlera za napisanie, że najwyższe straty mieliśmy przez Szwedów, a jak jakiś germanofob zawyżył straty z II WŚ, krzyczy o odwecie, to nikt aż tak ostro nie reaguje).
Może jakby AFD mówiła o czarnych, tak jak o nas, to ludzie bardziej zauważyliby, jak niebezpieczna to partia? Szczerze czuje, że czysto hipotetycznie,.gdyby oni spełnili swój program i nas wykończyli, to z czasem posunęliby się dalej i stwierdzili, że w sumie może inny naród też warto wyeliminować.
Wszelkie totalitarne systemy, które dosłownie w założeniu mają nienawiść do jakiejś grupy powinny być nielegalne. Bo jak ktoś w programie nie umieszcza np. tego,.jakie kwestie i wartości są dla niego najważniejsze, co chce zrobić, a zamiast tego epopeję na temat tego, czemu nienawidzi innego narodu, bogatych itd., to świadczy to o tym, że w stu procentach normalny nie jest.

Dokładnie. Nie zdziwi mnie,.jeśli i teraz handlują z Rosją. Nie mam też żadnych wątpliwości co do tego, że jakby Putin nas zaatakował, to Szwecja jawnie poprze Putina i będzie mu dawać broń. No i wyjdą na tym lepiej, a my znowu będziemy (moralnymi) zwycięzcami, którzy ponownie ponieśli miliardowe straty. Chyba że inne kraje w porę zareagują.
Dlatego błędem było przyjęcie Szwedów do NATO. Finlandię mogę poprzeć,.co do nich jest mała szansa, że faktycznie staną po tej stronie, co Putin. Bo w swojej historii mieli z Rosją styczność,.więc wiedzą,.czego się spodziewać.

Niektórzy mówią, że Europa sie budzi. Szkoda tylko, że zarówno po lewej, jak i po prawej stronie coraz trudniej o normalnych polityków..lewica, to wiadomo, odklejona, zajmuje się "problemami" typu "bo on/ona mówi do mnie złym zaimkiem", najchętniej ściągnęła tu całą Afrykę. Prawica znowu odkleja się w drugą stronę, a te najbardziej skrajne odłamy wcale się nie kryja z tym, że wspierana Putina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@yankers dokładnie. Smutne, ale prawdziwe. Do tego te wszystkie "moralne zwycięstwa". Jak już wygrywaliśmy, to zazwyczaj odkupiliśmy to ogromnymi stratami. Np. nie wiem, skąd się wzięło stwierdzenie, że wygraliśmy Potop. Bo Szwedzi nie osiągnęli swojego celu w postaci wybicia całego narodu? Ale czy można mówić o zwycięstwie, gdy straciliśmy 50% ludności, całe miasta i wsie, a Szwedzi nic nie stracili? (Stracili by pieniądze, gdyby w tamtych czasach były mechanizmy do egzekwowania odpowiedzialności za zbrodnie wojenne).
No i powstania,.które to prawie zawsze przegrywaliśmy, a po nich było tylko gorzej. Nam się tylko wydaje, że ktoś doceniał nasza odwagę. Jedynym wrogiem, który jako tak nas szanował byli Turcy. Ale tu nie było powstań przeciwko nim.

Mamy chyba najgorsze możliwe położenie. Przez prawie całą historię z każdej strony byliśmy otoczeni wrogami.
Do dziś to wymachiwanie szabelką mocno w nas zostało.

Bo nawet jak zdecydujemy się utrzymywać bliższe relacje z kilkoma krajami, a resztę olać, to nie znaczy to, że z tą reszta też musimy mieć jak najgorsze relacje. Lepiej jednak mieć je na neutralnym poziomie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 12 czerwca 2024 o 2:05

avatar Slawa238
-1 / 1

Przeproś lepiej rodzinę zgwałconej i zamordowanej kobiety, ktorą hejtowawałaś, szczułaś i wymyślałaś kłamstwa na jej temat. Przód też kobiety, które są w związkach z obcokrajowcami, które nazywasz p0lkami i wyzywasz od "kobiet lekkich obyczajów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jacekjacy
-1 / 1

Przepraszam za Lublin

Odpowiedz Komentuj obrazkiem