Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ZONTAR
-3 / 9

Czy w jakimkolwiek samolocie obowiązuje zakaz korzystania z urządzeń elektronicznych? Chyba tylko w Amish Airlines...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D drugie_wolne
+8 / 10

@ZONTAR W tych kilku razach co miałem okazję uczestniczyć zakaz był tylko podczas startu i lądowania. A tak później to laptopy, aparaty fotograficzne i być może smartfony w trybie samolotowym było dozwolone.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C CZPRK2
0 / 0

@drugie_wolne Aparaty, smartfony itp są dozwolone przez cały czas, również w czasie startu i lądowania. Z tym zakazem chodzi tylko o te większe urządzenia elektroniczne jak laptopy, które przy nagłym wstrząsie mogłyby zrobić komuś krzywdę. Zresztą od dłuższego czasu już nie mówi się o wyłączeniu ich a o schowaniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
-1 / 1

@drugie_wolne Sądząc po Twoim komentarzu i ocenach, to przeciętny poziom użytkowników demotywatorów pozostawia wiele do życzenia. No ale nie będę chamem i odpowiem na poważnie.

Nie ma ŻADNEGO zakazu korzystania z urządzeń elektronicznych. Nigdy nie było i nigdy nie będzie. Nie ma to żadnego znaczenia z perspektywy bezpieczeństwa. Są za to dwie zupełnie inne kwestie.
1. Nie powinno się korzystać z urządzeń wyposażonych w łączność bezprzewodową. Wiele takich urządzeń może zakłócać działanie osprzętu w samolocie. Można korzystać z aparatu, telefonu, tableta, laptopa, kalkulatora czy książki tak długo, jak nie mają aktywnej łączności bezprzewodowej. Jak łatwo się domyślić, infotainment w samolocie nie korzysta z łączności bezprzewodowej, jest kablowy.
2. Nie wolno mieć żadnych luźnych przedmiotów podczas startu i lądowania. Nie ważne, czy to jest telefon, książka, czy kubek. Chodzi o wszystkie przedmioty, które w razie sytuacji awaryjnej mogą zacząć fruwać po pokładzie i kogoś zranić. I znowu, jak łatwo się domyślić, infotainment w samolocie jest częścią oparcia, więc nie jest elementem, który mógłby się gdzieś przemieścić samoczynnie i komuś zrobić krzywdę.

Można do tego dodać trzecią zasadę. Wszelkie przejścia ewakuacyjne muszą być w stanie, w jakim były certyfikowane do ewakuacji. Wszystkie tacki mają być podniesione, oparcia ustawione w pion, jeśli infotainment jest wysuwany z podłokietnika, to ma być złożony, a w przypadku wyjść ewakuacyjnych nie może być tam żadnych toreb pod nogami.

Żenujące jest to, że tyle osób w ogóle sądziło, że może tu chodzić o elektronikę i tyle osób postanowiło wyrazić swój głos nie próbując się nad tym zastanowić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
+2 / 2

O co chodzi z tym koniem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jacek83218
+3 / 3

@adamis62

Flamaster przebił się na drugą kartkę czyniąc ją w zasadzie bezużyteczną do rysowania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
0 / 0

@Jacek83218, aha! Dzięki!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C C1VenomMX321
+4 / 8

To z hasłami to jest największa porażka ludzkości.
Tyle razy już mi się to zdarzyło.
Jak to wgl działa, że hasło nie pasuje, a potem się okazuje, że nowe jest takie jak stare?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y YebacPISowcow
-1 / 1

@C1VenomMX321
Najprawdopodobniej kiedyś używałeś tego hasła, potem zmieniłeś na inne a następnie chciałeś zmienić z powrotem na to pierwsze hasło, system czasami w takiej sytuacji nie pozwala użyć hasła które było kiedykolwiek używane na tym koncie. To tylko moja teoria, nie wiem czy poprawna. Sam kiedyś miałem sytuację że hasło nie pasowało a przy zmianie wyskoczył komunikat że hasło nie może być takie samo. Druga opcja to po prostu jakiś błąd programisty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C CZPRK2
0 / 0

@YebacPISowcow Te bardziej zabezpieczone serwisy rzeczywiście przechowują historię haseł aby użytkownik do nich nie mógł wrócić, ale zazwyczaj problem tu pokazany działa tak, że logując się wpisujesz niepoprawne hasło a przy próbie ustawienia nowego przypadkowo wpisujesz właśnie te, które było ustawione.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
0 / 0

@C1VenomMX321 Najczęściej jest tak, że w jakimś systemie blokują hasło, jeśli dawno nie było używane, szczególnie w razie wycieku bazy danych. Dzięki temu ktokolwiek zdobył hasło, nie zaloguje się. System będzie mówił, że hasło nie pasuje, bo żadne hasło nie pasuje, a kiedy spróbujesz je zmienić, to naturalnie obecnego nie możesz ponownie wpisać. To ma wymusić na użytkowniku zmianę hasła.

Niektóre serwisy wprost informują, że hasło zostało zablokowane i należy użyć opcji resetowania hasła aby odblokować konto.

@YebacPISowcow Tak robią tylko duże systemy, najczęściej oparte o Active Directory (domeny MS). Administrator może ustawić wiele rzeczy odnośnie stopnia złożoności hasła, maksymalnego okresu między jego zmianą czy właśnie liczba poprzednich haseł, które muszą być inne. W większości innych sytuacji nikt czegoś takiego nie robi. Generalnie jest to preferencja administratora czy wytyczne firmy, więc nie znajdziesz tego w powszechnych serwisach, w których to użytkownik decyduje, jak bardzo dba o swoją ochronę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 czerwca 2024 o 2:58

D daclaw
+2 / 8

Najbardziej obłe, pretensjonalne galerie. Jak żałosną, zdesperowaną kopiarką trzeba być, by uznawać je za godne powielania?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem