Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K karolina1128
+7 / 9

Koszty pracy to nie tylko pensja netto. Z samych ZUSów, podatków itd. przy 4200 na rękę pracodawca przy etacie lub zleceniu musi wyłożyć ponad 7.000. Do tego zapewnienie owocowych czwartków, ubezpieczeń lekarskich (chociaż płaci już ZUS) czy innych wydatków np. na specjalistyczny ubiór. Wiem, że część tych wydatków idzie w koszty, ale pracodawca nie odzyskuje całej kwoty odliczanej, a tylko jej procent (na pewno mniejszy niż połowę).

Kalkulator: https://www.money.pl/podatki/kalkulatory/kosztow-pracodawcy/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 czerwca 2024 o 11:39

P pochichrana
+4 / 10

@karolina1128 pensja ma tez znaczenie zwlaszcza gdy jest podnoszona sztucznie a nie uregulowana rynkiem i wartoscia tego pracownika. Minimalna jest za wysoka, w ostatnim czasie podnoszona ... to moze najlepiej wogole puscic wodze fantazji i od razu dac 20 tys kazdemu miesiecznie :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+9 / 11

@karolina1128 ci co mają specjalistyczny ubiór raczej nie mają owocowych czwartków;p
Niestety z jednej strony mamy państwo, które działa jak mafia i dociska coraz mocniej ludzi podatkami, daninami. Z drugiej strony mamy wciąż istniejące dwie postawy wśród przedsiębiorców pierwsza Janusza z Januszexu który uważa, że lepiej niż dać podwyżkę wziąć nowego bez doświadczenia i wiedzy z drugą postawą chce fachowców więc postaram się dobrze zapłacić aby ich utrzymać w pracy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skromny
0 / 2

@Tibr Samo państwo jest takim januszexem w myśl zasady: 'nie zatrudniamy ekspertów, bo jak zatrudnialiśmy ekspertów to nie chcieli oni realizować naszego programu'. I nie, nie skończyło się to wraz z końcem rządów PIS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@skromny touche;-) ale teraz przynajmniej robią to z uśmiechem xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A abc_xyz
+4 / 22

Głupi demot ignoranta, który nie ma pojęcia co to są "koszty pracy" ponieważ nigdy sam nie zatrudniał pracowników.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PortableLogic
+3 / 5

@abc_xyz
Powiedziałbym bardziej, że durny nagłówek artykułu (nie całkiem pasujący do treści), którym autor demota dał się ogłupić.
Unia i władzunia zarzynają polską przedsiębiorczość/konkurencyjność rosnącymi kosztami pracy, ale gawiedź czytająca tylko nagłówki ma myśleć, że to wszystko wina skąpych Januszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A abc_xyz
-2 / 4

@PortableLogic
Mnie śmieszy ta ślepota ludzi.
Jeżeli w 2015 roku liczba osób pracujących za najniższą krajową wynosiła 1,6 mln, a teraz wynosi 3,6 mln to oznacza, że kiedyś nie było januszeksów tyle co teraz.
Rządzący zamiast poprawiać sytuację pracowników i dbać żeby zarabiali więcej wpędza ich w najniższą krajową. Tak PIS z 2 mln pracowników dobrze zarabiających (więcej niż najniższa krajowa) zrobił biedaków zarabiających najniższą. Niestety obecna władza dalej chce podążać tą drogą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agitana
0 / 0

@abc_xyz Musialbys porownac minimalna do sredniej w tamtym czasie i teraz. Procz tego minimalna + 5% to niby juz nie minimalna :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A abc_xyz
-1 / 1

@Agitana
tu nie trzeba nic porównywać, nie jest możliwe, żeby zarabiać najniższą i być "zamożnym". Piszę o przypadku kiedy zarabiasz i żyjesz w tym samym kraju w perspektywie kilkuletniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E esbek2
+5 / 7

Dodatkowo ratuj małe sklepiki kupując w nich wszystko drożej o 30%.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Syylwia01
0 / 0

@esbek2 czasem i o 50%

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Skar2k19
-4 / 6

wystarczy że będziesz pracował na swoją pensje a nie opierdzielał się gdzieś po kiblach oglądając fb tick tocki i yt, a wszystko powinno być ok, chyba że pracujesz w sklepie to możesz zawsze pracować szybciej w sklepie xD ale zawsze znajdą się pierdoły co w życiu sobie nie radzą i będą narzekać na szefa, jak by nie twój szef to byś nie miał pracy i co do gara wrzucić ... chyba że ciocie wujka w pisie/koalicji masz to dostaniesz ciepłą posadkę w urzędzie i nic nie będziesz robił bo nic nie umiesz ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+5 / 9

Nie pensje pracowników, tylko koszty pracy. ZUSy srusy i inne opłaty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bongo123xyz
+7 / 9

Bo dziennikarz zamiast użyć słów "koszty pracy" użył słowa "pensja" co diametralnie zmienia wydźwięk zdania: sugeruje on, że pensje pracowników są barierą. A to nie pensja tylko dodatkowe świadczenia czyli koszty takie jak ZUS czy PPK oraz zwiększanie ponad miarę minimalnego wynagrodzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+3 / 3

Zostań własnym szefem i załóż firmę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kogut117
+1 / 3

Będziesz biedny ale szczęśliwy. Wprowadzą Dzięki Bogu bezwarunkowy dochód podstawowy i każdy będzie szczęśliwy. Oczywiście wypłata z datą ważności i tylko cyfrowo abyś przypadkiem się nie dorobił i nie odłożył czegoś. Zakup czegoś większego byłby strasznym ciosem CO2 w Naszą płonącą planetę. Już zadbają o Ciebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem