Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
33 44
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
C carramia
+3 / 17

Reszta dopiero jest na etapie wybierania szpitali, biur architektonicznych, zakładów inżynieryjnych, w których chcą pracować jako lekarze, architekci lub inżynierowie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lech2
-1 / 13

Wielkie odkrycie.Uchodźcy zwykle nie dostają pozwolenia na pracę do czasu rozpatrzenia wniosku. Nawet jak dostaną to ciężko im znaleźć robotę, bo ich status prawny jest niepewny. Sytuacja zmienia się gdy już mają pozwolenie na pobyt.
Tylko 15% imigrantów w Szwecji ma status bezrobotnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 czerwca 2024 o 14:16

T Tibr
+2 / 10

@lech2 ciekawe bo po zmianie statusu dalej tej pracy nie mają. Ostatnio DSF zrobiło program o imigrantach gdzie wprost mówili, że nie chcą szukać pracy, że im tak jest dobrze ;p

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
+2 / 6

@Tibr przecież większość nie przyjechała tu żeby pracować xD a nas dymać :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+2 / 2

@lech2 tyle że te badania są do 2019. Nikt nie neguję, że pewien % imigrancji jest potrzebny. Zwłaszcza gdy przyjmuje się ludzi którzy mogą wejść w rynek pracy i go uzupełnić posiadając konkretne umiejętności. Ta tabela jest do 2019, a więc do momentu gdzie odsetek nie pracujących był dość duży ale jeszcze można było sobie z tym poradzić.
Tu mówimy o niekontrolowanym napływie, Szwedzi sami przyznali że wpadli w gówno i muszą coś z tym zrobić. Bo przy tak ogromnej liczbie ludzi, którzy w dodatku nie posiadają żadnych unikalnych kwalifikacji zawodowych problem społeczny będzie narastał bardzo dynamicznie, co widzimy na przykładzie wzrostu przestępczości, wzrostu ilości gwałtów.
Być może ktoś na lewicy wcześniej zdał sobie z tego sprawę i stąd zmiany prawne o gwałtach, o ochronie kobiet bo wiedział że jeżeli to głównie mężczyźni przyjeżdżają z krajów w których kobiety są traktowane delikatnie pisząc gorzej to ...? Ale to lekarstwo wygląda mniej więcej tak "widzimy problem z gwałtami ale dany wam darmową aborcję" .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lech2
0 / 0

@Tibr Bezrobocie wśród imigrantów spada. To jest fakt o którym dyskutujemy. Informacja w democie jest nieprawdziwa- najpewniej z premedytacją ktoś z ludzi starających się o azyl zrobił imigrantów. Imigranci to jednak znacznie szersza grupa. Ale jak ktoś jest rasistą łyka takie oczywiste manipulacje jak pelikan. To jest szok, jak konfrontujesz swoje uprzedzenia, ideologiczny fanatyzm z rzeczywistością. Zamiast po prostu przyznać racje, że może jednak nie są tacy leniwi, jak ci twój rasizm podpowiada, to zaczynasz bronić znowu bardzo merytorycznie "Szwedzi przyznali że wpadli w gówno". Obawiam się, że większość Szwedów nie zgodziłaby się z takim stwierdzeniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dakonto
0 / 10

Manipulacja, to są liczby z 2015, podczas kryzysu migracyjnego. System procedowania wniosków o azyl, a co za tym idzie pozwolenie na pracę był przeciążony, poza tym 162 tys. nie spłynęły jednego dnia, 1 stycznia, większość migrantów przybyła w drugiej połowie roku, nie można oczekiwać by znaleźli pracę z buta bez znajomości języka i panujących zwyczajów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 czerwca 2024 o 16:56

avatar BrickOfTheWall
-1 / 9

Do Polski w ciągu ostatnich 8 lat, prócz Ukraińców, napłynęło prawie milion kolorowych przybyszy. Problemy są ale kraj jakoś się nie zawalił. Szariatu nikt nie zaprowadza, getta nie powstały.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A askson
-2 / 6

Brzmi jak jakaś pisana cyrlicą manipulacja, albo poprostu kłamstwo. Przez moment ludzie się na to nie nabierali, ale widzę, ze znów zaczynają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WhiteD
-2 / 4

Generalnie uchodźcy nie mogą podejmować pracy, a wiele osób ma status uchodźcy latami.
Plus - ile osób z tych 162k to były kobiety które np. nigdy nie pracowały, bo się zajmowały domem i dziećmi (wiecie te prawdziwe trad wife), ile to dzieci? Ile to osoby w wieku starszym, schorowane wywiezione z kraju przez dzieci?
No bez tego to serio mało z tego wynika - że no 494 osoby zyskały status stałego pobytu i prawo do podjęcia pracy. Reszta - nie wiemy. Deportowani? Nadal mają status uchodźcy bo np. nie mieli dokumentów i to trwa latami czasem? Mają 3 lata i do pracy pójdą dopiero za lat 15?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nidwer
0 / 0

w szołbiznesie reszta pracuje w korpo paru założyło firmy 1 został burmistrzem. 3 Niemcy odesłali do Polski. - też wiarygodne co nie ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kurnutus
+1 / 1

ale o co ten hałas, przecież napisane wyraźnie, że przyjechali po azyl (a nie do pracy?..)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bellzeboss
0 / 0

Piękne liczby i statystyki. Byłem w urzędzie pracy w Norwegii. Kolejka dla ludzi, którzy szukają pracy miała dziwnie inny odcień niż ta, w której stali po zasiłki.
Wiem, wiem, widzę 100% ciapatych w kolejce po zasiłek i obudził się we mnie rasizm. Zły ja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem