Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
310 327
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ludek_z_lasu
+3 / 7

Zawsze można porównać do KK i też to nikogo nie interesuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+4 / 6

Jak to nikogo nie interesuje? O zbrodniach stalinowskich też dużo się mówi. A że znalazl się w obozie zwycięzców? Na tym polega twarda polityka. III-cia Rzesza była większym zagrożeniem dla interesów USA i Wielkiej Brytanii, a oni lubią wygrywać wojny krwią sojuszników. I do tego potrzebowali Stalina. Ruscy ponosili olbrzymie straty, ale wygrywali. Bez nich Amerykanom byłoby dużo trudniej i więcej ich żołnierzy by zginęło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ashardon
+2 / 2

@El_Polaco A ja myślę, że w tezie zawartej w democie jest sporo racji. Europa Zachodnia praktycznie NIC nie wie na temat podłości, jakich dopuszczali się bolszewicy. To nie tyle temat tabu, co temat absolutnie zmarginalizowany. Wszak jeszcze do niedawna Rassija była cacy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
0 / 0

@Ashardon
Kto się interesuje historią, ten wie. Poza tym ludzie na zachodzie nie byli pod stalinowskim butem. Żeby daleko nie szukać, Irlandczycy wiedzą dużo więcej o zbrodniach Brytyjczyków i dla nich Churchill jest zbrodniarzem wcale nie lepszym od Hitlera czy Stalina. Polacy z kolei raczej niewiele wiedzą o brytyjskiej okupacji Irlandii i wielu się wydaje, że zabory były dużo gorsze. Błąd. Odkąd tu mieszkam, poznałem trochę historii tego kraju. No i Irlandczycy mieli prze....e. Można to porównać do zaboru pruskiego i germanizacji, tylko że trwała ona kilkaset lat. No i wielki głód, który zabił lub zmusił do emigracji miliony Irlandczyków to było planowe działanie administracji brytyjskiej. Tak jak wielki głód na Ukrainie był efektem polityki Stalina.

A o zbrodniach Leopolda III, jednego z największych zbrodniarzy w dziejach, prawie nic nie wiemy. Za to mieszkańcy Konga pewnie wiedzą bardzo dużo.

Po prostu blizsza koszula ciału. O zbrodniach i polityce Stalina wiemy więcej niż wiele innych narodów, bo tego doświadczyliśmy. Ale nie za bardzo mieści nam się w głowie jak można uważać Churchilla za zbrodniarza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kogut117
+3 / 7

A teraz atakują nas na granicy sprowadzanymi za kasę migrantami, a ludzie będą to popierać i krzyczeć aby ich wpuszczać. To jest dopiero śmiech na sali, putina popierać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pwk00
+1 / 1

Cóż, większość którą mogłoby to interesować też zabił.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem