Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
694 700
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A Adamja1
+38 / 44

Chłopak ma szansę wyjść z patologii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
+6 / 8

W takich chwilach aż chciałoby się zapytać przewrotnie takiej matki "A kto ci poda szklankę wody na starość?"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant_
+13 / 15

To jak się zachował ten chłopak wiele mówi o tym jaką matką była dla niego owa niewiasta. Gdyby to była normalna, kochająca i troszcząca się matka, to jej dziecko nie powiedziałoby czegoś takiego. Wychowywanie dzieci doskonale opisuje powiedzenie "jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Habelak
-3 / 5

@Quant_ Bzdura. Tak możesz sądzić dopóki nie masz swoich dzieci i widzisz, że nie na wszystko masz wpływ. Szczególnie to widzisz gdy masz więcej niż jedno dziecko i widzisz jak są różne, a przecież wychowywane w tych samych warunkach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
+9 / 9

@Habelak 18tolatek, który spieszy się z wyprowadzką musiał mieć w domu ciężko. A z tekstu jasno wynika, że musiał pomagać przy małych dzieciach i jak można wywnioskować z postawy matki, pewnie nie było to w ogóle doceniane. To ona jest tu matką i jest tą dorosłą, a pyta swoje dziecko jak ma się opiekować swoimi dziećmi. Dzieci, nawet te nastoletnie nie są od rozwiązywania problemów rodziców.
Powinny pomagać, posprzątać, w takim wieku to i ugotować obiad bez problemu, popilnować czasem młodsze rodzeństwo, ale są pewne granice.

Nie można oczekiwać od nastolatka, że będzie robił za rodzica dla swojego rodzeństwa.
Jasne, że dzieci mają różne charaktery, ale z kochającego i bezpiecznego domu się nie wieje w tak młodym wieku.

@pawel89def Gdyby to był minimalny wysiłek, to by nie odczuła braku takiej "pomocy".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 lipca 2024 o 1:35

Q Quant_
+1 / 3

@Habelak - mam więcej niż jedno dziecko i dobrze wiem o czym piszę. Na ukształtowanie osobowości dziecka wpływ ma wiele czynników, jednak realia życia rodzinnego, a szczególnie sposób tratowania przez rodziców ma wpływ fundamentalny. To, że nie na wszystko mam wpływ jako rodzic nie znaczy, że nie mam wpływu w ogóle. Co więcej, mój wpływ ma decydujące znaczenie. Nie ma takiej możliwości aby dobry rodzic o wysokich kompetencjach wychowawczych, zapewniając swojemu dziecku poczucie miłości i bezpieczeństwa, wychował drania pozbawionego empatii. Podkreślam - nie ma takiej możliwości. Wszystkie te opowieści typu "pochodzi z dobrej rodziny, a bandyta i narkoman" i tym podobne, wynikają z braku wiedzy o danej rodzinie. Jeżeli dziecko wyrosło na odpad społeczny to jego rodzina najwyraźniej nie była dobra, nawet jeżeli na taką wyglądała. W tym konkretnym przypadku opisanym w democie, dość łatwo się domyślić gdzie leży problem. Otóż matka zrzuciła na własne najstarsze dziecko rolę, jaką powinni pełnić ojcowie jej młodszych dzieci. Jest to sytuacja patologiczna, bo najstarsze dziecko nie jest od tego aby robić za partnera życiowego swojej matki. Do tego, chłopak prawdopodobnie był jeszcze źle traktowany, być może poniżany, zasypywany żądaniami itd. Efekt jest taki, że nie tylko nie poczuwa się do pomagania matce, ale w ogóle nie czuje z nią właściwej więzi emocjonalnej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawel89def
0 / 4

Za mało informacji, żeby ocenić sytuację.

Może być tak, że chłopak wykorzystuje szansę by wyrwać się z patologii, a może też być tak, że jest niewdzięcznym synem, któremu nie chce się włożyć nawet minimum wysiłku we wsparcie matki w trudnej sytuacji. Bez znajomości szczegółów sytuacji nie da się określić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konotori
+3 / 3

@pawel89def z drugiej strony patrząc matka jest dorosłą, jeśli nie ma warunków na tyle dzieciaków to trzeba było się zabezpieczać. Będąc dorosłą i odpowiedzialną osobą nie zrzucasz problemów na inne osoby. Na tym polega dorosłość. Chłopak i tak jest w trudnej sytuacji zaczynając dorosłe życie, płacąc za mieszkanie, pracując itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mario391978
+3 / 3

Nie ma to jak nastukać sobie dzieci ...każde z innym facetem :).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AleksandraCz
+2 / 2

a zasiłków na tą trójkę dzieci to niby nie dostaje?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem