Demotywatory.pl

Menu Szukaj
+
294 462
-

Zobacz także:


03Pawel
+6 / 48

1. Trochę podchwytliwe. Pół kija nadal jest patykiem o dwóch końcach, więc odpowiedź na pierwsze jest 12; 2. Nic. Bowiem lecisz nad oceanem i wylądują w wodzie. 3. Jeśli samochód porusza się ruchem jednostajnym, to nie działają na niego żadne siły, bądź wszystkie siły się na nim równoważą. 4. 2:4*2(najpierw nawias poszedł)=jedna druga(1/2)*2=1; 5.Nie znam się na tych bankowych sprawach, więc nie odpowiem(lepiej nie wiedząc nie odpowiedzieć, niż zgadywać); 6.Pokręcone zadanie. Przyznaję, że nie rozumiem. 7. Ja mam 14zł, kolega 10zł. Jak da mi 2, to będę miał 16 a on 8.

Odpowiedz
Tringa
+9 / 13

Odpowiem za kolegę. 5. 2,5 roku. Swoją drogą: Mieszkanie za 30 tysięcy?? 6. Siostra ma 6 lat, brat ma 2 lata.

03Pawel
0 / 4

Dzięki za pomoc Tringa, tylko nie odpowiedziałaś ile dokładnie w sumie zapłacimy za ten kredyt.

Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 1 January 2014 2014 19:16

Ekhart
+67 / 77

2. Cegły. Pióra będą się unosiły na wodzie, a cegły spadną na dno (które, nomen omen, jest ziemią :p)

Tringa
+11 / 11

03Pawel - nic za niego nie zapłacimy. Odsetki są liczone dopiero po 5 latach, czyli 12*5=60 miesiącach. Aby jakiekolwiek odsetki były doliczone mieszkanie musiałoby kosztować ponad 60 tysięcy. Przypuszczam, że w zadaniu chodziło o kwotę 300.000 PLN, a nie 30.000 PLN - wtedy miałoby to większy sens.

03Pawel
0 / 2

@Tringa.- Już rozumiem. Dzięki za wyjaśnienie.

RROD
+24 / 26

Co do pierza to już pomijając kwestię oceanu wszystko zależałoby od tego czy ładunek zrzucono by luzem czy w jakichś opakowaniach. Bez opakowania chyba nie trudno sobie wyobrazić jak pióra zachowywałyby się w powietrzu w porównaniu do cegieł.

G GuzekPL
+18 / 22

Co do samochodu, to niestety się mylisz. I zasada dynamiki Newtona. Dobrze zacząłeś ale wyciągnąłeś złe wnioski - samochód porusza się ruchem jednostajnym, ale działają na niego siły, tylko że się równoważą.
Działające siły to: grawitacji, reakcji podłoża, tarcia podłoża, i ciąg silnika.

D darek04
-2 / 12

@Ekhart, 2 pytanie jest trochę niefortunne ale przyjmijmy, że chodziło o powierzchnię. Cegła spadnie rzeczywiście wcześniej ale chociażby z powodu mniejszego oporu podczas spadania ;)

D djpielgrzym
+1 / 5

2 nawet gdyby lecieli nad lądem szybciej spadną cegły. Pióra ze względu na znacznie większe opory powietrza spadna później.
3 ale jeśli działajace siły równoważa sie to jednak jakieś działają? Np tarcie które jest niwelowoane przez zródło napędu.
5 - 30k za mieszkanie? Za tyle K euro nawet nie kupisz. Dla 30k spłacisz to w 5lat bez odsetek, ale dla 300K po 5ciu latach zostaje ci do splacenia 240k.
Odsetki doliczane po pół roku 10% od 234k to 23,4k w skali roku, czyli 11,8k na pół roku, a pan kolega w ciagu pół roku splaca tylko 6k. Wiec dług rośnie...

Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 2 January 2014 2014 13:49

Y yo3man
+5 / 5

3. jak to nie działają na niego żadne siły? siła oporu, siła tarcia, siła ciążenia, siła napędowa silnika [ i tutaj gdy siła napędowa równoważy się z siłą oporu to pojazd porusza się ruchem jednostajnym]

Krzysiek9375
0 / 0

co do 3. sily to: ciag silnika, opor powietrza, tarcie kol o asfalt i grawitacja.
co do 5. splaci po 2,5 roku cale 30tysi, wiec odsetki go nie dotycza

Azon
+3 / 3

GuzekPL - jakiej reakcji podłoża (siłę tarcia już wskazałeś)? Czwarta siła to opór powietrza.

B barwi
+2 / 2

6. Mi wychodzi że siostra ma 9 lat a brat 6, choć przyznaję że zakręcone :P

jeanne77
-2 / 2

w pytaniu o cegłach jest mowa o tym kiedy spadną na ZIEMIĘ, a wyrzucono je nad oceanem. W tym tkwi haczyk :D

G GuzekPL
+1 / 1

@Azon Siłą reakcji podłoża a siła tarcia to są dwie różne siły o różnych kierunkach :) siła reakcji podłoża jest to siła przeciwdziałająca sile grawitacji, a tarcia sile ciągu silnika.

~Takise_mja
0 / 0

@barwi siostra jest 3 razy starsza od brata więc Twoja opcja odpada.

kokosnh
0 / 0

Jak mówi guzekPL 1 siła grawitacji, która jest równoważona przez 2 siłę "reakcji podłoża" ( ciśnienie w oponach ) 3 siłą tarcia ( opon o podłoże, oraz powietrza ), która jest równoważona przez 4 "ciąg silnika", ale trzeba tutaj sprecyzować przyłożenie tej siły, gdyż siła ta również jest przyłożona do kół ( powstaje tarcie opon o podłoże, o zwrocie przeciwny do 3-ciej siły )

~botakk
0 / 0

2. to zależy od miejsca tego desantu no i choćby wiatru. Może zdarzyć się tak, że wyrzucisz towar nad wodą a rąbnie w glegę

henbleidd
0 / 0

Tak btw to #6 nie ma pytania D:

S SmilePL
0 / 0

3.porusza się ruchem jednostajnym czyli siły się znoszą ale występują chociażby
grawitacja - siła sprężystości podłoża która ją równoważy, opór powietrza i siła tarcia równoważące przyspieszenie samochodu

V VIPstear
0 / 0

6. @barwi napisał 9 i 6 lat i po części to jest dobrze. Siostra ma 3x lat a brat 2x, nie ważne co podstawicie pod x to będzie dobrze, chociaż właściwie nie ma konkretnego polecenia do tego zadania, ale domyślam sie ze chodzi o podanie wieku.

S SpyProPL
0 / 0

Chciałbym dodać iż w 1. Jest napisane :"ile końców ma 5 i pół kija" nie kijów zasadnicza różnica. Czyli odpowiedź to dwa końce.

Azon
0 / 0

GuzekPL, dzięki już rozumiem, oczywiście, że wypadało by wskazać siłę przeciwstawiająca się grawitacji.

R rydz11
-1 / 1

Co do trzeciego to może też być brak jakiejkolwiek siły ponieważ dajmy na to że wypuszczamy samochód w kosmosie w idealnej próżni to wtedy auto będzie poruszać się z tą samą prędkością cały czas.

G GrAmMy1
0 / 0

2.Pytanie czy autor pyta o Ziemię jako planetę czy ziemię jako glebę...
3.Siły się równoważą ale wciąż działają na samochód...
6. 2,4,6 brat ma teraz cztery a siostra szesc. Reszte sobie dolicz

M Man_Trucker
0 / 0

Nawet bez czepiania sie o to czy morze jest ziemia czy nie, to cegly spadna szybciej, poniewaz beda mialy mniejsza objetosc a co za tym idzie rowniez mniejszy opor powierza.

leo90
0 / 0

5. nie trzeba się znać na bankowości- to jest zwykła matematyka, standardowe zadanie z podstawówki, może gimnazjum

S Sumek
0 / 0

teoretycznie biorac pod uwage opor pow napierw spadna cegly bo sa mniejsze

Q Qurvishon
0 / 0

3. ZADNE SIŁY?? moze i sie równoważa ale siła oporu powietrza z wektorem zwróconym w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy jest na pewno. Tak samo siła tarcia miedzy oponą i podłożem. Siła grawitacji chociazby. A wracając do powietrza jest jescze siła która dociążą auto podczas jazdy :)

kokosnh
0 / 0

@Qurvishon - siła o której mówisz podchodzi pod opór powietrza, tylko że kierunek tej siły nie jest poziomy ( głowinie przez przednią szybę, które stawia opór powietrzu pod kątem ), jest on odchylony ku ziemi, ale ja to pominąłem ( jego odchylenie ), gdyż jest to równoważone przez "reakcję podłoża" ( ciśnienie w oponach ) razem z siłą grawitacji, która ma większą wartość.

Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 3 January 2014 2014 21:57

B bsch
+4 / 6

@Kara21
Jakimś cudem mnożenie nie ma pierwszeństwa przed dzieleniem, więc wynikiem jest 1.

~Idiotsfsfd
-1 / 5

pytanie było : co pierwsze spadni na ziemię > na ZIEMIĘ kur*a! Nad oceanem lecisz!

~Młody_Liberał
-3 / 3

W zadaniu jest napisane 2 kilo cegieł i pierza. KILO, nie kilogramów. Więc wg zadania jest 2000 sztuk cegieł i 2000 "sztuk" pierza... Jeśli już "pójść głupiemu na rękę" i uznać to za kg to pierwsze na ziemi będzie cegła. Wrzucić cegłę i piórka do woda i ciekawe, które utoną. :)

Novilius
0 / 2

Pytanie 2 jest niedoprecyzowane, jak gęsto upakowane jest to pierze? Czy można przyjąć, że gęstość cegły jest większa od gęstości pierza? Jeżeli tak, to w każdym przypadku cegła spadnie szybciej (bez względu na to czy ziemia to dno oceanu, czy gdyby samolot leciał nad lądem). Zaraz pewnie pseudospecjaliści będą mnie krytykować "ale jak to?" "przecież masa jest taka sama" itp. No tak, ale weźcie sobie poprawkę na to, że oba ciała spadają w powietrzu - nie wiem czy o tym wiecie, ale powietrze jest cieczą i jak to w cieczy bywa, będzie tam działała siła wyporu, mocno zależna od objętości ciała (w tym przypadku masę już mamy to można zamiennie przyjąć, że od gęstości)

K kojotes4444
+3 / 3

kara21 no wlasnie z toba nie ma co sie klocic. jesli ci wychodzi w 4 zadaniu 1/4 a do tego masz jakies uwagi do zadania 5 to sorry ale inteligencja nie grzeszysz

K KAPE4400
0 / 0

@Novilius Tak dla ścisłości to powietrze jest gazem, a nie cieczą. Miałeś chyba na myśli, że gazy i ciecze są płynami i podlegają takim samym właściwością fizycznym. Więc powietrze też jest płynem. Wiem, że wiesz o co chodzi, ale niech inni którzy nie wiedzą nie mylą pojęć

~Lucyfer
-1 / 3

Z tym kredytem to niedobra sprawa, bo jeśli by chodziło o 300000 zł przy 30 % rocznie 2 razy w roku i 1000 spłacanym co miesiąc to nie spłacimy go nigdy. 12000 rocznie wpłacamy do banku (nie jest napisane,że nasza wpłata rośnie wraz z pojawieniem się oprocentowania). Po 5 latach do spłaty zostanie 240000. 240000(1+0.3/2)^2= 317400 po roku tyle wzrośnie nam dług -12000 =305400 i tak dalej

Odpowiedz
D djpielgrzym
0 / 2

Nie uwzględniłeś ze odsetki są naliczane po pol roku, czyli nie 240k a 234k, co nie zmienia faktu ze nigdy go nie spłaci...

~Kecuś
+10 / 16

Witam, przyszedłem poczytać idiotyczne komentarze.

Odpowiedz
dantul
+4 / 6

Jesteś zwycięzcą

kumulepula
-2 / 4

To tak 1 odpowiedź 12. 2 - Oba spadną w tym samym momencie na taflę oceanu, a co spadnie na ziemię w pojęciu gleba jako pierwsze trudno stwierdzić bo ukształtowanie dna jest różne no i objętość tych dwóch rzeczy, a zatem wpływ oporu wody może spowodować ich różne zachowanie w wodzie i zmienić czas spadania na dno, a przy okazji gęstości też mają różne, bardziej rozwijać mi się nie chce :P 3- Skoro jedzie drogą to zakładam, że nie jest w próżni więc działają siły równoważące się. Siła tarcia o podłoże, siła oporu powietrza, siła przyciągania danej planety, asteroidy, satelity etc. siła reakcji podłoża na nacisk pojazdu i do tego jeszcze siła napędu pojazdu. 4 - jest to 1 bo najpierw nawias potem mnożenie lub dzielenie a to nie ważne. 5 - spłacisz go w 2,5 roku. Więc zapłacisz tyle ile wziąłeś czyli 30000; 6 - Skołowało mnie i nie rozumiem o co chodzi więc wolę nie zgadywać, bo bym się zbłaźnił. 7- Ja mam 14 kolega 10

Odpowiedz
A Atandil
-1 / 1

Prawie.. :)
Tylko nie wiem czemu sądzisz, że w tym samym momencie spadną na tafle oceanu?
Lecisz samolotem , więc próżni tak nie ma a tylko w próżni 2 przedmioty o tej samej masie spada tak samo w innym przypadku ważny jest opór powietrza (kształt, gęstość) - inaczej po co były spadochrony :)

4mach
+1 / 5

interpretacje i nadinterpretacje... tak jak w szkole... zamiast myśleć skutecznie i na wprost to kombinują

Odpowiedz
Azon
0 / 0

Typowe na demotach, wiesz skąd się to bierze? Każdy myśli, ze podanie poprawnej odpowiedzi jest zbyt przewidywalne i każdy może to zrobić. Myślą, ze jak pokażą jak to się nie nakombinowali, żeby pokazać, że da się otwarte drzwi rozwalić młotem to będą wyjątkowi i każdy będzie ich podziwiał. Nie tak dawno był eksperyment myślowy na demoatch - istna masakra.

kubusss69
+1 / 1

Przecież te zagadki są na poziomie gimnazjum. Zero w nich trudności. Jak ktoś chce naprawdę się pogłowić to niech napisze do mnie na priv.

Odpowiedz
~bartlublin
0 / 0

7) moim zdaniem siostra i brat są właśnie urodzonymi bliźniakami i dlatego 0*3 = 0*2
5) po 2,5 roku, a jeśli jest błąd w treści i miało być 300000, to nigdy nie spłaci tej 30%-ej lichwy
3) do wymienionych sił, które mają się zrównoważyć dodałbym jeszcze opór powietrza
2) może jednak pierze :) ono ma szansę dolecieć nad ląd :)
reszta wiadomo

Odpowiedz
E eofen
0 / 0

1. 12
2. Nie wiem czy brac pod uwage ze spadnie do wody czy nie, jednak jezeli nie, to spadnie pierwsze 2 kilo cegiel. Autor pewnie mial na mysli ze to i to wazy po 2 kg i spadna tak samo jedna 2 kg pierza ma bardzo duza powierzchnie i bedzie dlugo spadac.
3. Grawitacji i reakcji, tarcia, oporu powietrza
4. 1
5. nie chce mi sie liczyc
6. ile babcia dziadka miala lat gdy dziadek mial tyle lat ile mial by gdyby babcia miala tyle lat co on -
7. 10 / 14

Odpowiedz
T thalus
0 / 0

"Autor pewnie mial na mysli ze to i to wazy po 2 kg i spadna tak samo jedna 2 kg pierza ma bardzo duza powierzchnie i bedzie dlugo spadac." masz racje z odpowiedzia jak dla mnie to zmyłka ze tak ujme podwójna kidys było zadanie co jest ciezsze 2 kg pierza czy 2kg cegieł a teraz jest o spadanie wiec trzeba uwzglednic gestosc obiektu

O ocelota
0 / 0

Kredyt hipoteczny to 7-9% w skali roku właśnie po to żeby móc spłacić mieszkanie za życia. 30% nie mają nawet konsumpcyjne. No chyba że bierze się kredyt w punkcie szybkich pożyczek, wtedy procent może sięgać 1000.

Odpowiedz
~Czasio88
+2 / 2

1. Pięć i pół kija mają razem 12 końców.
2. Kwestia sporna, jeśli pominiemy, że leci nad oceanem, a nie nad ziemią, to ze względu na większą objętość później spadną pierze, a wcześniej cegły. A jeśli chodzi właśnie o to, to też, bo pierze się pewnie nie zatopią;]
3. Siła grawitacyjna, siła tarcia, opór powietrza, siła ciężkości, siła mechaniczna (napęd silnika) i pewnie coś by się jeszcze znalazło;) np.:jakaś siła związana z tym, że samochód jest już rozpędzony
4. 2:(3+1)*2=2:4*2=1/2 *2=1
5. Spłacam przez 30 miesięcy, czyli dwa i pół roku, no i muszę zapłacić te 30 000 zł, co żem wzięła, bez dodatkowych kosztów.
Gdyby w zadaniu było 300 000 zł, to kredyt byłby nie do spłacenia, gdyż po 5 latach oprocentowanie przerosłoby wzięty kredyt, a potem było by już tylko gorzej;(
6. Zadanie o nieskończenie wielu rozwiązaniach.
siostra=3*różnica wieku, brat=2*różnica wieku
7. Ja mam 14 zł, a kolega mój tylko 10 zł
Jak on mi da 2 zł, to ja będę miała 16, a on dwa razy mniej, czyli 8 zł. No a razem mamy 16 + 24 = 30 zł

Odpowiedz
~Mietek_Grzechotnik
0 / 0

Ad. 2. Teoretycznie: Przedmioty o identycznej masie zrzucone z tej samej wysokości spadną dokładnie w tym samym momencie. Praktycznie: Jeśli pierze wyrzucisz luzem, to wiatr je rozwieje i cegły spadną pierwsze.
Ad. 3. Siła ciążenia, siła reakcji równoważąca siłę ciążenia (3. prawo dynamiki Newtona), siła tarcia, siła odśrodkowa wynikająca z ruchu obrotowego ziemi.

Odpowiedz
S ssw
0 / 0

Albo mi sie zdaje albo big problem jest z ustaleniem wieku brata i siostry. Uwaga odpowiadam: siostra ma 6 a brat ma 4 lata. Ogolnie fajne zajecie dla mozgu takie pytania. A i jeszcze sily dzialajace na samochod: to ze sie rownowaza nie znaczy ze nie dzialaja. Ja wymyslilem grawitacje, opor powietrza, praca silnika, opor opon

Odpowiedz
Ajuto
-1 / 1

Jest problem, ponieważ nie można obliczyć wieku rodzeństwa. Zadanie jest sformułowane w sposób błędny, w takim sensie, że nie daje możliwości ustalenia jaki jest obecnie wiek rodzeństwa - co najwyżej można skonstruować funkcję zależności x od y, ale nie istnieje żadne jednoznaczne rozwiązanie tak sformułowanego zadania. Czyli jako zagadka jest ono bezsensowne.

S ssw
0 / 0

Icam, no rzeczywiscie. Twoja funkcja zgadza sie. W zyciu bym nie pomyslal ze takie skomplikowane zdanie mozna wyrazic za pomoca tak banalnej funkcji... Ehhh umysl scisly ze mnie zaden :-). Pozdrawiam

Diddl
0 / 0

6 - gdy siostra była dwa razy starsza od brata miała tyle samo lat, co on teraz, ale gdyby brat miał teraz tyle lat ile miał, gdy siostra gdy siostra miała tyle lat ile on ma teraz, to byłby od niej 3 razy młodszy. Zakładając, że dwa razy starsza miałaby rok, to trzy razy starsza miałaby 9 miesięcy - czyli właśnie się urodziła. Czyli brat dopiero by się urodził.

Odpowiedz
~dfsdsfadsffds
0 / 0

1) 12
2) nad oceanem ?
3) grawitacyjna, oporu powietrza, postepowa, sily tarcia ...itp itd (ktore sie rownowaza)
4) uno
5) nigdy (30% ludzie ...30%)
6) 2 rownania 3 niewiadome ...szach mat.
7) 10 i 14 -> (8 + 16 = 24)

Odpowiedz
~Zymek111
0 / 0

(ZAD 6)
Hej, cokolwiek zrobię wyjdzie mi 2a=3b , chyba wyjdzie nieskończona liczba rozwiązać co nie?

a-wiek siostry
pierwsze zdanie
a-(a-b)=2(b-(a-b))
drugie zdanie
3(b-(a-b))=a

Odpowiedz
baki175
0 / 0

1. 12 końców
2. Kilo cegieł
3. ???
4. 1
5. ???
6. ???
7. 8zł

Odpowiedz
T Tynisa
0 / 0

Same banały:
1. 12 (nawet połowa kija ma dwa końce)
2. Zależy jaki będzie opór powietrza, jeśli kształtem i objętością nie będą się różnić to spadną jednocześnie. (edit.) Po dłuższej analizie dochodzę dochodze do wniosku że zadanie to posiada dużo więcej niewiadomych, mianowicie, miejsce upadku. W zadaniu napisane jest "ziemia" z małej litery, a więc zapewne chodzi o ziemię=glebę, a nie Ziemię=powierzchnię planety. Tak więc istnieje prawdopodobieństwo że nasze cegły/pierze spadną na ląd(mimo wyrzucenia nad oceanem dzięki prędkości skierowanej tak samo jak prędkość samolotu i mającej tę samą wartość, mają szansę spaść na ląd), właściwie to watpliwości można by wymieniać dalej ale mi się nie chce.
3. a) siła nacisku od podłoża b) siła grawitacji c) siła napędu silnika d) siła oporu powietrza
4. 1
5. 30miesięcy
6. Nie ma pytania nie ma odpowiedzi, treść jest logiczna i nie ma czego liczyć. Stwierdzony jest jedynie oczywisty fakt, brat miał x lat siostra 2x lat więc po x lat gdy brat będzie miał 2x lat siostra będzie miała 3x lat czyli 3 razy więcej niż gdy brat miał x lat.
7. ja mam 14zł a kolega ma 10zł

Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 2 January 2014 2014 15:17

Odpowiedz
heniu106
0 / 0

Już widzę wszystkich przechwałki, obrażanie, najdziwniejsze wyliczenia i obrażanie od debili kogoś kto ma inny wynik. To takie dojrzałe

Odpowiedz
~Retru
0 / 0

1. 12
2. Nic bo lecisz nad oceanem
3.
4. 1
5. Zapłacę 30 000 bo spłacę go po 30 miesiącach = 2.5 roku
6. No spoko i co? Potrzebowałbym kartki ,a wyjmować mi się nie chce ;p
7. Mam 14 złotych, znajomy 10.

Odpowiedz
K Kossaosw
0 / 0

1. 12,
2. Najpierw spadną cegły (Pod morzem też jest ziemia),
3. Grawitacja, opór powietrza, opór toczenia, przyspieszenie, które dokładnie niweluje opór,
4. 2/4*2= 1
5. Jeśli nie ma błędu w cenie mieszkania to spłaci po 2,5 roku i zapłaci 30000 zł,
6. Możliwości jest wiele wiek brata to 2/3 wieku siostry a możliwości jest wiele 2/4 4/6 10/15,
7. 24/3=8 Więc ja mam 14 a znajomy 10.

Odpowiedz
~Bohomaz777
0 / 0

1. 12 końców,
2. Skoro wpadną do wody to żadne nie dotknie ziemi więc odp. nic natomiast jeśli na ziemię by miały spaść to podejrzewam że równocześnie by wylądowały,
3. za bardzo nie pamiętam tych rzeczy więc nie odpowiem,
4. wynik to 4 ponieważ najpierw wykonuje się działanie w nawiasie 3+1)=4 następnie dzielone przez 2 i pomnożone przez 2 daje nadal 4
5. Kredyt zostanie spłacony po 30 miesiącach czyli 2,5 roku a w sumie trzeba zapłacić 30000zł ponieważ kwota nie jest oprocentowana przez pierwsze 5 lat a skoro zostanie spłacona już po 2,5 roku to żadne odsetki nie są doliczane,
6.brat ma teraz 4 lata a siostra 6 ponieważ gdy siostra miała tyle ile brat ma teraz była od niego 2x starsza (a jak wiadomo 2x2=4) oraz gdyby miał on tyle ile miał gdy był od niej 2x młodszy (czyli 2) a a siostra tyle ile ma teraz (czyli 6 ) to byłby od niej 3x młodszy (6/3=2)
7.Tutaj prosty przykład zadania z układami równań ale pisząc w skrócie to 1 osoba ma 14zł a druga 10zł gdyż 14+2=16 a 10-2=8 8x2=16

Odpowiedz
~hyym
0 / 0

Ale co ma ilość cegieł i jak może być 1000 pierza? o.o jeden pierz? dwa pierze? 3 pierze....?

Odpowiedz
M maly11119
0 / 0

2. 2 kilo, to nadal 2 kilo. Spadną równocześnie na powierzchnie oceanu, co przypuszczam moze sie kryc pod pojeciem ziemia.

Odpowiedz
H hichigo
+2 / 2

8. Donald regularnie okrada swój kraj. Dlaczego dalej jest premierem?

Odpowiedz
J jakub113a
0 / 0

Mi wyszło że znajomy (y) ma = 15.3333333333 zł a ja (x) = 8.6666666667 zł

Odpowiedz
~taki_se
0 / 0

w 2 spadną cegły pierwsze bo ich powierzchnia będzie mniejsza od pierza i stawiają mniejszy opór powietrzu :D

Odpowiedz
P PanKierownik123
-1 / 1

Chciałem tylko zauważyć, że 2:(3+1)*2 można zapisać jako ułamek 2/(3+1)*2 = 2/4*2= 2/8 = 1/4. Mnoźy się tylko mianownik przez 2 a nie licznik i mianownik ponieważ "*2" znajduje się w mianowniku!!! Jeżeli całość byłaby zapisana jako (2:(3+1))*2 wtedy mnoży się całe wyrażenie. Pozdrawiam

Odpowiedz
M Mitim
-1 / 1

A wiesz że jeżeli chcesz to mnożyć, to albo zamieniasz wszystko na ułamki w tym wypadku 2/4 * 2/1 ( 2 w postaci ułamkowej czyli dwie pierwsze) dopiero wtedy mnożysz. Wychodzi licznik razy licznik( 2*2=4) oraz mianownik razy mianownik(4*1=4) co daje 4/4 (cztery czwarte) czyli 1(jeden). Można tez inaczej zamienić na postać dziesiętną wtedy: 2/4=1/2=0.5 0.5*2= 1. Przy okazji dla wszystkich mnożenie i dzielenie mają taką samą wartość, czyli jeżeli mamy np. 6:2*3 to liczymy 6:2=3 3*3=9 (dobrze) a nie 2*3=6:6=1 (źle) gdyby natomiast było 6:(2*3) wtedy dopiero najpierw wykonujemy działanie w nawiasie czyli 2*3 wychodzi wiec 6:6= 1. Pojmujecie różnicę.

P PanKierownik123
0 / 0

Nie mam pojęcia o czym do mnie rozmawiasz. Ale radzę poczytac trochę o rozbijaniu ułamków na ułamki proste. Skoro "*2" stoi przy wyrażeniu w nawiasie to znaczy, że znajduje się w mianowniku i jest mnożnikiem wyrażenie w nawiasie (3+1). W związku z tym otrzymujemy 2/4*2. Nie wiem jakim cudem teraz może wyjśc inaczej niż 2/8... Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

P PanKierownik123
0 / 0

Dobrze może prościej żebyś zrozumiał. Nie zamieniamy na ułamek. Wiadomo, że działania w nawiasach mają pierwszeństwo zawsze więc: 2:(3+1)*2 mnożymy nawias przez 2 i otrzymujemy: 2:(6+2) co daje 2:8 co daje 1:4.

M Mitim
0 / 0

A ja uważam, że gdyby przyjąć Pański punkt rozumowania wtedy działanie musiałoby mieć postać 2:[(3+1)*2] wtedy dopiero w mianownik mógłby Pan wstawić całość z kwadratowego nawiasu(gdzie mnożenie ma pierwszeństwo przed dzieleniem) . W wypadku 2:(3+1)*2 w mianownik możesz wstawić jedynie wyrażenie (3+1) czyli 2/(3+1) i "*2" poza ułamkiem. Wychodzi więc 2/4 * 2 czyli 1. Jeszcze jedno podstawowy błąd jaki Pan popełnił to nadanie mnożeniu pierwszeństwa przed dzieleniem " 2:(3+1)*2 mnożymy nawias przez 2 i otrzymujemy: 2:(6+2) co daje 2:8 co daje 1:4." A jak wiadomo dzielenie i mnożenie są równorzędne i wykonujemy je od lewej do prawej (w tym przypadku dzielenie ma pierwszeństwo przed mnożeniem). Co innego 2:[(3+1)*2] wtedy dopiero miałby Pan rację.

P PanKierownik123
0 / 0

Widzę, że nie wytłumaczę więc życzę powodzenia i pozdrawiam ;)

~totakkk
0 / 0

gęstość morskiej wody to jakieś 1,025 kg/dm3 (wikipedia)
gęstość cegły - taka pełna bez otworów najlżejsza jaką znalazłem to ~1kg/dm3 (znowu wiki)
gęstość wody wzrasta o 0,0045kg/km głębokości (jednak się trochę ściska ;) )
więc mniej więcej po 6km gęstości się zrównają a więc cegła przestanie tonąć. tak więc jak miałeś niefarta i trawiłeś na głęboką wodę to możesz nawet cegły nie utopić ...

Odpowiedz
~xNexi
0 / 0

1. 12
2.Nic na ziemie nie spadnie bo jest się nad oceanem.
3.Jestem za młody więc nie wiem takich rzeczy.
4.4
5.Jestem za młody więc nie wiem takich rzeczy.
6.Nie wiem.
7.Ja 16 on 8

Odpowiedz
~Columbo
0 / 0

BRAWO! Wszyscy nadajecie się na urzędnika państwowego. CV i wynik tego testu prosimy składać do najbliższego urzędu miasta i gminy.

Odpowiedz
~trombrider
0 / 0

1.12 2.nic bo lecisz nad wodą 3.Nie działają żadne siły 4.1 5.Po 2.5 roku 6.Siostra ma 6 lat a brat ma dwa 7.Ja-14zł Znajomy-10zł myślę że dobrze

Odpowiedz
~LiceumMatFiz
0 / 0

Nie chce zrujnować waszego wyobrażenia o świecie. Jednak w naszej rzeczywistości nie istnieje przedmiot, na który nie działałaby żadna siła. Owszem, druga zasada dynamiki Newtona mówi:

"Jeśli na ciało nie działa żadna siła lub siły działające równoważą się, to ciało pozostaje w spoczynku lub porusza się ruchem jednostajnym prostoliniowym."

W świecie rzeczywistym można przyjąć że na ciało nie działa żadna siła, kiedy będziemy mówić o inercjalnym układzie ciał. I po prostu nie weźmiemy niektórych sił pod uwagę. Chciałbym zaznaczyć, że nawet kiedy to czytasz działa na Ciebie siła grawitacji gwiazdy znajdującej się miliardy lat świetlnych od Ciebie. A fakt, że książka na twoim biurku się nie porusza, nie znaczy, że nie działają na nią żadne siły. Dowodzi to jedynie tego, że te które działają się równoważą.

Tak więc na ów samochód działają na pewno: siła grawitacji, siła sprężystości podłoża (równoważąca siłę grawitacji), siła nadająca prędkość ciału, oraz siły oporów ruchu (np. tarcia czy oporu powietrza).

Odpowiedz
~2zmatmy
0 / 0

1.12
2.jeśli ocean jest tutaj nieprzypadkowo to nigdy nie spadnie na ziemie, ale jeśli ocean= ziemia to pierwsza spadnie cegła. Absurd? nie do końca... cegła 25x12x6,5cm waży ok, 2kg sztuka. 2 kg pierza ma większą powierzchnię, nawet jeśli się to "skondensuje", zatem stawia większy opór powietrza. solved
3.opór powietrza, siła napędzająca samochód, ciężar samochodu, siła reakcji podłoża i tarcie podłoża.
4.1/4
5 i 6 nie chce mi sie liczyc ;d
7 x=14 y=10

Odpowiedz
~a140102
0 / 0

1. 12; 2. cegły, bo pierze najpierw rozpie...rzy się po całej przestrzeni; 3. nie pamiętam; 4. 1... . . .

Odpowiedz
S SpyProPL
-1 / 1

Chciałbym dodać iż w 1. Jest napisane :"ile końców ma 5 i pół kija" nie kijów zasadnicza różnica. Czyli odpowiedź to dwa końce.

Odpowiedz
I ichigo75124
0 / 0

1.Odpowiedzi są dwie. Pierwsza(normalna): 12- połowa kija wciąż ma dwa końce. Druga( z nutką abstrakcji...): 11. Tak 11, słownie jedenaście. Teraz zostaje pytanie jak zamierzasz zrobić pół kija? Kij połamany na pół to nie pół kija, to dwa kija( bo można ci dać wszystkimi czterema końcami po głowie :D )
2. Cegła. Pierze przy tej samej masie ma większą powierzchnię, więc większe tarcie i siłę Archimedesa. Będzie spadać wolniej, więc pierwsza na ziemię(powierzchnię wody) spadnie cegła. Dodatkowo anegdota: To co spadnie pierwsze nie zależy od masy ciała. Udowodnił to Galileusz zrzucając przedmioty z Krzywej Wieży w Pizie.
3. Siła grawitacji, siła reakcji, siła tarcia, siła własna samochodu( pochodząca z silnika).
4. 1. Wytłumaczcie sobie sami...
5. 2,5 roku, 30000zł. 1000zł*12 miesięcy=12000 zł/rok 12000zł/rok*5lat= 60000zł/rok^2 :D czyli dług zostanie spłacony po 2,5 roku.
6. Długo myślałem, ale myślę że doszedłem do tego o co chodzi, i spróbuję napisać to w nieco bardziej przystępnej formie:
Mamy brata i siostrę. Brat ma x lat, siostra y. W dniu, w którym jego siostra była w jego wieku(brat miał z lat, a siostra x) był od niej dwa razy młodszy(x=2z), a w dniu dzisiejszym siostra jest trzy razy starsza niż on był wtedy(y=3z). Czyli wiek brata w przeszłości=wiek brata w teraźniejszości/2=wiek siostry w teraźniejszości/3 (z=x/2=y/3). Tylko z tego jest problem że to ma nieskończenie wiele rozwiązań, chyba że coś źle zrobiłem( strasznie słabo napisanie zadanie...)
7. Ty masz 14, on ma 10. 14+10=24, 14=2=16, 10-2= 8, 8*2=16. Czyli wszystko się zgadza...

Odpowiedz
~Ana0302
0 / 0

Co do 2 to pierwszy spadnie samolot bo nie można Równocześnie zrzucać cegieł ,pierza i lecieć samolot chodzi mi tu o sterowanie nim.

Odpowiedz
F Femp
0 / 0

Nie chce za dużo mówić ale przeczytalem wiekszosc komentarzy i powiem tyle,w szkolach nie ucza myslenia tylko robia gowno z mozgow :)
Nie wiem jak wy sobie poradzicie...

Odpowiedz
D danniel95
0 / 0

1. 6 końców
2. cegły bo stawiają mniejszy opór
3. - grawitacja
- siła reakcji podłoża
- tarcie kół o podłoże
- opór powietrza
- siła przyśpieszenia silnika (skoro jest opór a ruch jednostajny)
4. =1
5. spłaci się go po 30 miesiącach czyli 2,5 roku
6. siostra 3*x, brat: 2*x i x- liczba naturalna, nie równa 0
7.ja 14 zł, znajomy 10 zł

Odpowiedz
~Ja
0 / 0

działające siły to:
- Opór
- Siła ciągu
- Siła grawitacji
- 4 nie wiem

Odpowiedz
K khat
0 / 0

Ad. 2 - Zgodnie z II zasadą dynamiki Newtona nie ma znaczenia, jaką masę ma dany obiekt.. g=9,81 m/s2 dla każdego obiektu niezależnie od masy. Oba obiekty powinny opaść na ziemię w tym samym czasie. Gdyby na Księżycu upuścić młotek i piórko w tym samym czasie, oba przedmioty dotkną podłoża równocześnie. Na Księżycu nie ma atmosfery - oporu powietrza, który na Ziemi spowodowałby uniesienie piórka. Ale taki eksperyment można z powodzeniem wykonać na Ziemi z przedmiotami o różnej masie. Zgodnie z przekazami w 1600 r. taki eksperyment przeprowadził Galileo Galilei na Krzywej Wieży w Pizie. Doszedł do wniosku, że czas trwania spadku swobodnego nie zależy od masy ciała.

Odpowiedz
B bigzbig100
0 / 0

03pawel - 2. Zależy od głębokości oceanu i odległości od lądu - pióra polecą z wiatrem, cegły i tak opadną na dno (dotkną ziemi). 3. Na samochód działa grawitacja, tarcie, opór powietrza, energia silnika. 5. po niecałych 3 latach spłacisz kredyt.

Odpowiedz
M mistral91
-3 / 3

Co do ostatniego, 10 i 14. W chwili gdy y przekazuje swoje 2 zł, ilość pieniędzy wynosi kolejno 8 i 16 zł. W obu przypadkach suma wynosi 24.

Odpowiedz
Arry
0 / 0

1. 12 końców.
2. Zależy. Jeżeli jako ziemię zdefiniujemy suchy grunt, po którym porusza się człowiek, to nigdy, bo wyrzucone rzeczy utoną. Jeżeli jednak jako ziemię zdefiniujemy powierzchnię globu (w tym i pow. oceanu), to... pierwsze powinny dotrzeć cegły. Dlaczego? Pióra wyrzucone w stanie wolnym oczywiście będą opadać powolutku, więc wiadomo. Zajmę się sytuacją, w której pióra upakowano do worka. Otóż taki worek składający się z 2 kilo piór to już niemały worek. A 2 kilo cegieł to... trochę ponad pół standardowej cegły XD Więc jak widać, na cegłę, która ma znacznie mniejszą powierzchnię, będą działać znaczniej mniejsze siły oporu.
3. Zakładamy, że samochód już jedzie. Zatem działają na niego siły przyspieszenia, które równoważą się z siłami oporu powietrza i tarcia. Ponadto działa na samochód siła grawitacji (której wynikiem jest m.in. tarcie).
4. wynik to 1. W podstawówce uczą kolejności wykonywania działań.
5. Zajmie mi to 30 miesięcy, czyli niecałe 3 lata. Skoro kwota nie jest oprocentowana przez 5 lat, to oznacza, że nie muszę nic dopłacać. Oddaję tyle ile wziąłem. (BTW, 30000 za mieszkanie, to normalnie brać w ciemno ;) )
6. Nie chce mi się tego liczyć XD
7. Skoro ja i mój znajomy mamy 24 zł, a gdyby on mi dał 2 zł, to miałbym 2 razy więcej niż on, to ja miałbym 2/3 całej kwoty, a on 1/3. Czyli ja miałbym 16 zł a on 8. Teraz trzeba odjąć od mojego "miałbym" 2 zł, a dodać do "miałby" kumpla i wychodzi, ze ja mam 14 zł, a on 10. (Tak, do kupna mieszkania brakuje nam 29976 zł.)

PS: co do 6, to mi się nie chce szukać niczego do pisania, więc sorry boss ;)

Odpowiedz
~anonim323
0 / 0

6. Każdy wynik jest prawidłowy, gdzie siostra ma 1,5 raza więcej lat niż jej brat. (możliwe, że ktoś już o tym pisał, nie wiem)

Odpowiedz