Demotywatory.pl

Menu Szukaj

MIT: Hipnotyzer może tobą zawładnąć jak marionetką

W hipnozie nie zrobisz niczego, czego nie zaakceptowałbyś w zwyczajnym stanie świadomości. Nawet w stanie hipnozy nie jest możliwe zmuszenie kogoś, by postąpił wbrew sobie. No może puszczają tylko hamulce związane z nieśmiałością, ale jeśli na co dzień nie zrobiłbyś nikomu fizycznej krzywdy, to i podczas transu tego nie zrobisz.

MIT: Na hipnozę podatne są osoby naiwne i słabe psychicznie

Nawet przeciwnie – w trans szybciej zapadają osoby o bogatej wyobraźni oraz te, które są bardziej skoncentrowane. Tak więc siła charakteru i podatność na sugestie nie mają tutaj nic do rzeczy

MIT: Jeśli cokolwiek pamiętasz – to nie był trans

Nie każdy z nas zapada w głęboki trans, bo i też ten lekki i średni dają efekty, a wtedy przeżywasz wszystko jasno i wyraźnie. Prawdą jest za to, że to co przeżyłeś w bardzo głębokim transie możesz dość szybko zapomnieć, ale spokojnie po wyjście z niego zdążysz spisać doświadczenia.

MIT: Hipnoza jest stanem pomiędzy jawą a snem

Wbrew twierdzeniu, że istnieje coś takiego jak „sen hipnotyczny”, sama hipnoza nie ma nic wspólnego ze snem poza odczuwaniem lekkiej senności. Jest to po prostu zawężony stan świadomości.

MIT: Osoba hipnotyzowana musi być pasywna podczas seansu

Twierdzenie, że hipnotyzowana osoba musi poddać się hipnotyzerowi jest niebezpieczne – osoba hipnotyzująca pełni jedynie rolę pomocnika lub przewodnika, zaś aktywność leży w dużej mierze po stronie osoby poddanej hipnozie

MIT: Zahipnotyzowana osoba może się nie obudzić z transu

Ze względu na to, że hipnoza nie jest snem, a jedynie zawężonym stanem świadomości, osoba będąca w transie może wyjść z niego bez problemu w każdej chwili. Może spowodować to również dokuczliwy czynnik zewnętrzny - na przykład jakiś hałas. Prawdą jest za to, że wychodzenie z transu może chwilę trwać - trochę jak poranne budzenie się.

MIT: W stanie hipnozy możemy przypomnieć sobie nasze poprzednie wcielenie

Tego nie da się potwierdzić, bo nikt nie potwierdził istnienia reinkarnacji. Pod wpływem hipnozy można przeżywać zaskakujące historie z "poprzednich wcieleń", ale nie możemy powiedzieć, że to dowód na poprzednie życia. Może to wymysł naszej wyobraźni, która w stanie transu hipnotycznego okazuje swoją wielką moc?

MIT: Wpływa na zdolność przypominania sobie faktów z przeszłości

Niestety, wbrew powszechnemu twierdzeniu, hipnoza nie pozwala ani odrobinę na przypomnienie sobie WSZYSTKICH przeżytych zdarzeń. Te świeże lub te o większym ładunku emocjonalnym zostają z nami na zawsze, ale jakbyś chciał sobie przypomnieć jak w wieku 6 lat wiązałeś buty to już nie ma szans. Za to z pomoca hipnozy jest duża szansa przypomnienia sobie gdzie zostawiłeś klucze, których szukasz od 3 dni.

FAKT: Demonstracje hipnozy są nieetyczne

Demonstrowanie hipnozy jest nieetyczne ze względu na wykorzystanie hipnotyzowanego dla celów czysto rozrywkowych. Hipnoza powinna być stosowana jedynie w celach terapeutycznych jako jedna z niekonwencjonalnych metod

FAKT: Hipnoza nie ma nic wspólnego z nadprzyrodzonymi mocami

Wbrew temu, co utarło się w literaturze fantastycznej i światowej kinematografii, hipnoza nie ma nic wspólnego z ezoteryką czy okultyzmem ani też żadną parapsychologią. Jest najczęściej wykorzystywaną metodą leczenia jąkania

FAKT: Hipnozy może nauczyć się niemalże każdy

Wyjątkiem są jedynie osoby chore psychicznie i upośledzone intelektualnie – nie są często świadome własnych możliwości i ograniczeń, nie potrafią się zdystansować czy w miarę realnie siebie określić, co utrudnia wyuczenie i zastosowanie technik hipnotycznych

FAKT: Hipnoza zwiększa prawdopodobieństwo zafałszowania prawdziwych wspomnień w świadomości

Nieumiejętnie zadane przez hipnotyzującego pytania niesie za sobą wysokie ryzyko stworzenia fałszywych wspomnień. Na przykład pytanie "co się działo w tamtej sytuacji" - jest neutralne i może pozwolić na przypomnienie sobie jakiejś sytuacji, ale już pytanie "czy za ścianą nie było ufoludka" jest sugerujące i jest wysoce prawdopodobne, że przywoła obraz ufoludka.

FAKT: Hipnoza jest pomocna w terapii

Hipnoza jest skutecznie stosowana do rzucenia palenia czy odchudzania się - to najpopularniejsze zastosowania. Dwa trzy spotkania i po problemie! Jeśli jednak będziesz chciał kiedyś skorzystać z pomocą hipnotyzera to zapytaj jak pracuje. Hipnoza dyrektywna, czyli polegająca głównie na dawaniu sugestii (np. obrzydzanie jedzenie/papierosów) co zwykle polega na czytaniu gotowych skryptów działa, ale ponieważ nie jest dopasowana do pacjenta, to zwykle nie jest to działanie "na zawsze" i jej efekt może trwać od zaledwie kilku godzin do nawet kilku miesięcy. Lepiej znaleźć kogoś, kto stosuje hipnozę skoncentrowaną na kliencie, która pozwala uwolnić się od traum dzieciństwa i dorastania, jest wysoce skuteczna i działa nawet raz na zawsze.

+
49 62
-

Zobacz także:


H Hellfiat
-1 / 3

Jeśli cokolwiek pamiętasz to nie był trans...zdanie póżniej zaprzeczenie...

Odpowiedz
D damager
+2 / 2

@Hellfiat nie wiem czy zwróciłeś uwagę mistrzu czytania ze zrozumieniem, ale sens demota polega na podaniu jakiegoś stwierdzenia, które jest powszechną opinią dotyczącą hipnozy i później zweryfikowania tego stwierdzenia. Pod niektórymi gifami są one potwierdzone, a pod niektórymi zaprzeczone.

~nie_ważne
+2 / 4

"W dupie byłeś, gówno widziałeś" że tak zacytuję klasykę. Hipnoza wykorzystywana jest (nie licząc sfery rozrywkowej) praktycznie WYŁĄCZNIE podczas terapii u psychologa i zazwyczaj jest wykorzystywana podczas leczenia fobii, nieuzasadnionego lęku,ciężkich przeżyć z przeszłości i wszystkich tych "zaburzeń" które wymagają od psychologa "grzebania" w podświadomości pacjenta. Proponuję zapoznać się chociażby z takim nazwiskiem jak Freud zanim zaczniesz wypisywać bzdury

Odpowiedz
magnolia92
-5 / 7

Musimy zdać sobie sprawę, że "niebezpieczeństwo stosowania hipnozy wiąże się głównie z tym, że nie wiadomo, czym w istocie jest to zjawisko. (...) Trans hipnotyczny otwiera drogę na doświadczenia okultystyczne, a nawet na opętania demoniczne." [ za portalem katolik.pl]

Odpowiedz
admin
+1 / 1

@magnolia92 poczytać o hipnozie w portalu katolik a doświadczyć jej u profesjonalisty to dwa różne światy. To tak jakby ktoś powiedział, że bejsball to zabójcza gra, a potem pojawisz się na meczu i okazuje się, że to całkiem fajna rzecz.

Azon
-1 / 1

@admin Niby admin a nie umie interpretować komentarzy.

~Polski_Mentalizm_I_Iluzja
+1 / 1

Witam,
Niestety, ale część z informacji tutaj zawartych mija się z prawdą. Między innymi wybudzanie z transu. Im bardziej osoba jest, rozluźniona i w głębszym transie, tym większa szansa, że napotka się problem. Istnieje historia pewnego ucznia który podczas "zabawy" z hipnozą nie potrafił wybudzić uczestnika i musiał dzwonić po swojego mentora. Prawdą jest, że osoby zahipnotyzowane, nie zrobią niczego wbrew swojej woli niczego "ciężkiego". Istnieje kilka furtek jak rodzaj sugesti posthipnotycznej tajnego agenta i tym podobne. Ale poza tym to mit. Trzeba się bardzo napracować i jest to wbrew wszelkiej etyce. Więcej na Polski Mentalizm i Iluzja na Facebook-u !.

Odpowiedz
~Miszor
0 / 0

Lubie pociągi lubie towar lubie jeździć pociągiem #miszor

Odpowiedz