Demotywatory.pl

Menu Szukaj

Kategoria: Literatura

Fredrik Sjoeberg [Szwecja] - trzytomowa autobiografia poświęcona pasji kolekcjonowania martwych much oraz much, które nie są jeszcze martwe.

Kategoria: Biologia

- Charles Foster [UK] - życie w dziczy naśladując inne zwierzęta: borsuki, wydry, jelenie, lisy, a nawet ptaki; -Thomas Thwaites [UK] - stworzenie specjalnych protez (przedłużenie kończyn). Pozwoliły mu one poruszać się jak koza, dzięki czemu mógł spędzić wraz z nimi w zagrodzie 4 dni.

Kategoria: Reprodukcja

Ahmed Shafik [Egipt] - badanie wpływu noszenia poliestrowych, bawełnianych lub wełnianych spodni na życie seksualne szczurów oraz przeprowadzenie podobnych badań z samcami rasy ludzkiej.

Kategoria: Ekonomia

Mark Avis, Sarah Forbes i Shelagh Ferguson - [Nowa Zelandia, Anglia] - ocena osobowości skał, z punktu widzenia sprzedaży i marketingu.

Kategoria: Fizyka

Gábor Horváth, Miklós Blahó, György Kriska, Ramón Hegedüs, Balázs Gerics, Róbert Farkas, Susanne Åkesson, Péter Malik i Hansruedi Wildermuth [Węgry] - odkrycie dlaczego konie maści siwej są bardziej odporne na muchy końskie oraz odkrycie dlaczego ważki lgną do czarnych nagrobków.

Kategoria: Medycyna

Christoph Helmchen, Carina Palzer, Thomas Münte, Silke Anders i Andreas Sprenger [Niemcy] - odkrycie, że jeżeli swędzi nas lewa strona ciała, można sobie ulżyć poprzez patrzenie się w lustro i drapanie swojej prawej strony (i vice versa).

Kategoria: Pokojowa Nagroda

Gordon Pennycook, James Allan Cheyne, Nathaniel Barr, Derek Koehler i Jonathan Fugelsang [Kanada, USA] - praca "Odbiór i wykrywanie pseudo-intelektualnych bredni".

Kategoria: Chemia

Volkswagen [Niemcy] - rozwiązanie problemu nadmiernej emisji spalin samochodowych poprzez automatyczne i elektromechaniczne produkowanie mniejszej ilości spalin podczas kontroli.

Kategoria: Percepcja

Atsuki Higashiyama i Kohei Adachi [Japonia] - badania, czy rzeczy wyglądają inaczej, kiedy stoisz tyłem i patrzysz na nie spomiędzy nóg.

Kategoria: Psychologia

Evelyne Debey, Maarten De Schryver, Gordon Logan, Kristina Suchotzki i Bruno Verschuere [Belgia, Holandia, Niemcy, Kanada, USA] - badanie polegające ma spytaniu 1000 kłamców o to, dlaczego kłamią, a następnie zadecydowanie, czy można im wierzyć, czy nie.

+
43 60
-

Zobacz także:


V Voitcus
+4 / 6

Kiedyś te igNoble miały sens, ale przestało mnie to bawić, jak się dowiedziałem, że niektórzy to celowo piszą bzdurne prace, żeby się dostać do konkursu. Widać na uniwersytetach mają dużo czasu. Poza tym, z tego co pamiętam, to mają być prace naukowo poprawne, ale jakoś zaskakujące, z pozoru śmieszne, ale jednak wywołujące jakąś refleksję lub dostarczające wiedzy. A stało się to - vide casus VW - jakąś kolejną tubą kabaretów i walki z czymś tam.

Odpowiedz
X xGoldenSoulx
+5 / 5

I Polski jak zwykle nawet nie ma w zestawieniu... Ogon Europy tak zwany

Odpowiedz
J Japonczyk
0 / 0

a co tam robi VW? wszyscy producenci robią podobnie. tyle że vw tym szantażowało usa za zalanie chin marką audi vw

Odpowiedz
Q Quant
+7 / 7

Akurat odkrycie przyczyn odporności określonej rasy koni na końskie muchy, wcale nie musi być bezsensowną czy śmieszną pracą. Podejrzewam, że dla hodowców koni to jednak może mieć znaczenie.

Odpowiedz
MsMera
0 / 0

Ale zauważ, że to jest badanie w kategorii fizyki. Do tego nie chodzi o rasę koni, a o ich umaszczenie (kolor). Znając życie, to te ich badania jedynie udowodniły, że konie maści siwej (czyli białe), są wystarczająco białe, żeby mucha się przejęła. No bo przecież, jak powszechnie wiadomo, mucha na białym nie siada.

~KX
0 / 0

Większość to naprawdę Dziwactwa.
Ale Węgierskie prace o ważkach dlaczego siadają na czarnych grobowcach i koniach odpornych na muchy końskie jest naprawdę ciekawa.
Swoją droga czasami GŁUPIE BADANIA przynoszą ciekawe wyniki jakie są zastosowalne.
Np Polska praca wpływ spożywania różnych tłuszczów na tkankę tłuszczową i zawartość tłuszczów we krwi doprowadził do znalezienia lekarstwa na kilka chorób w tym tz Olej Lorenza to pochodna tej pracy.

Odpowiedz