Demotywatory.pl

Menu Szukaj

Niszczycielska siła zdolna do zmiażdżenia cysterny

To po prostu powietrze, które na ciągle otacza

www.demotywatory.pl
+
170 179
-

Zobacz także:


bp2345
+5 / 13

@babariba149 Podciśnienie jej nie zmiażdżyło, zrobiło to powietrze które ją otacza.

rafik54321
-4 / 6

@babariba149 @bp2345 chyba to właśnie podciśnienie ją zmiażdżyło a nie nadciśnienie poza nią. Pokazuję i objaśniam. Ciśnienie z zewnątrz jest w miarę stałe. Więc gdyby cysterna była na wpół pusta to ciśnienie z zewnątrz również by zmiażdżyło cysternę do połowy. Występowałyby uszkodzenia częściowe. Tak jak woda potrafi miażdżyć okręt podwodny po maluchu. Ciśnienie wewnątrz cysterny oraz gęstość jej zawartości jest tak bardzo niska, że cysterna dokonuje implozji, czyli zmiażdżenia które ma na celu obniżenie objętości cysterny, co spowoduje wzrost ciśnienia i gęstości zawartości.

meatgun
+4 / 10

@babariba149 O ŚWIĘTA NAIWNOŚCI !!! Gdyby nie ciśnienie powietrza atmosferycznego, to nie byłoby podciśnienia w cysternie.

~The___Atheist
-1 / 1

@babariba149 różnica ciśnień spowodowała wygięcie blachy. Więc składowe to duży nacisk z zewnątrz i dużo słabszy wewnątrz. Na takiej samej zasadzie jak uderzenie młotkiem czy dowolnym innym obiektem. Uderz w kartkę papieru na biurku gdzie jest siła uderzenia 'zrównoważona' biurkiem. Powtórz to samo z kartką którą ktoś trzyma za krańce w powietrzu.

S sila1989
+1 / 1

Niech ktoś jeszcze to wytłumaczy...

T TomekABCD
+1 / 1

@babariba149, nie, za zgniecenie cysterny jest odpowiedzialna siła ciężkości, powietrza zgromadzonego od powierzchni cysterny aż do granicy kosmosu,

B bilirubina
0 / 0

Za zgniecenie cysterny odpowiedzialna jest pompa, która gwałtownie usunęła z niej zawartość.

R radomiak1994
0 / 0

To jest tzw. implozja.
Co do demotów z literówkami, powinny trafiać do archiwum, a nie na główną (chyba, że poprawione).

Odpowiedz
~Lubie_Toster
+1 / 1

Debile... cysterne zmiażdżyło ciśnienie z zewnątrz... Gdy cysterna jest "pusta" tzn. bez cieczy tylko samo powietrze o ciśnieniu jednej atmosfery wtedy nic się nie dzieje. Gdy zaczniemy "wysysać" powietrze z cysterny wtedy w niej jest niższe ciśnienie niż na zewnątrz, wtedy zewnętrzne ciśnienie naciska na ścianke cysterny a ciśnienie w wewnątrz niej nie jest w stanie się tej sile przeciwstawić i ciśnienie zgniata cysternę a nie podciśnienie "wciąga" ją do środka.

Odpowiedz