Demotywatory.pl

Menu Szukaj
+
704 734
-

Zobacz także:


E eol121
+4 / 8

A teraz zestawcie to z misiewiczami. Nikt tak jak oni nie pohańbił Polskich odznaczeń...

Odpowiedz
~anoniminek
+1 / 15

@zaymoon Pewnie siedzeniem przy kompie i pisaniem durnych komentarzy, obrażających innych.
A nie, to o tobie lewacki pomiocie, życzę ci abyś dożył czasu, w którym takich jak ty będą deportować do socjalistycznych republik, zdechniecie z głodu.

zaymoon
+1 / 13

@anoniminek
Jak na razie to Polacy z biedy i braku jakichkolwiek perspektyw spierdzielają do socjalistycznych republik w Skandynawii czy socjalistycznych landów w Bundesrepublice,

zaymoon
-1 / 7

@kejsiczek
O, jackowo dało głos! Polish Jokes trafnie was opisują.

grimes
+2 / 2

@zaymoon Do połowy XIX wieku szwecja była krajem raczej biednym, daleko idące reformy wolnorynkowe w latach 60. doprowadziły do czerpania korzyści z rozprzestrzeniającej się rewolucji przemysłowej. Między XIX i XX wiekiem szwedzka gospodarka była bardzo napędzana przez przedsiębiorców, weszło w życie wiele innowacyjnych pomysłów, powstały firmy takie jak Volvo, Saab, Ericsson. Okres ten nie był okresem silnego bogacenia, ale stworzył silne podstawy pod późniejszy wzrost gospodarczy. Szwecja od 1809r nie brała udziału w żadnej wojnie. W wyniku wolnorynkowej polityki, pomysłowości mieszkańców i unikania wojen Szwecja miała najwyższy wzrost dochodu per capita na świecie między 1870 a 1950 rokiem i tym czasie została jednym z najbogatszych państw świata — tuż za Stanami Zjednoczonymi, Szwajcarią i Danią (która później również została w tyle z powodu wysokich podatków). Sytuacja zmieniła się w 1932 kiedy to do władzy doszedł socjaldemokrata Hansson, który chciał zwiększyć dotychczasowe wydatki rządowe (przed 1932 wydatki były nie większe niż 10% PKB) i stworzyć folkhem (dom ludu). Socjaldemokraci którzy doszli do władzy zaczęli poszerzać władzę rządu nad gospodarką. We wczesnych latach 50. XX wieku szwecja nadal była jedną z najbardziej wolnorynkowych gospodarek na świecie. Sytuacja uległa zmianie w latach 1950-1976, Szwecja doznała rozrostu wydatków rządowych, podniesienia podatków i poszerzaniem państwa opiekuńczego. Praktycznie każdego roku liczba urzędników się zwiększała, a podatki rosły. Wzrost tych podatków, razem ze wzrostem płac żądanym przez związki zawodowe, uczyniły szwedzkie przedsiębiorstwa wysoko niekonkurencyjnymi na światowych rynkach. Sytuację próbowano naprawić poprzez dewaluację waluty, co doprowadziło do wzrostu cen. W latach 90 Szwecja przechodziła przez kryzys, nastąpiło gwałtowne spowolnienie gospodarki. Powiedz mi dziecko o czym ty pie_dolisz? Skandynawia dorobiła się swojego bogactwa na kapitalizmie! Tak samo Niemcy, Chile i USA, niestety, ale etatyści są zbyt tępi i widzą tylko to co rzuca się w oczy. A tego o Ince to nie skomentuje, bo nie mam czasu ani kredek.

Testudo_hermanni
0 / 0

@grimes Pozwolę sobie zwrócić uwagę na pewien błąd: "Szwecja od 1809r nie brała udziału w żadnej wojnie".
Szwecja nie brała udziału w żadnej wojnie od 1814 r. kiedy to zbrojnie skłoniła Norwegię do unii personalnej (wspólnym królem został Jan Chrzciciel Bernadotte).

Iorwen
-2 / 2

A czegoś podobnego nie mówił Machiavelii?

Odpowiedz
~Velymes
+1 / 9

I w kółko ta sama trójka, do wyrzygania. Baczyńskiego tylko brakuje.

Odpowiedz
~The___Atheist
-1 / 1

Oryginał brzmi to nie tytuły przynoszą zaszczyt ludziom, ale ludzie tytułom.

Odpowiedz
M master79
0 / 0

Fajnie - patriotyzm, ale czy to już nie jest przesada ? Codziennie i wszędzie. Pamiętajcie, co za dużo to nie zdrowo i po czasie zmienia się w obrzydzenie.

Odpowiedz
H Hornecik
0 / 0

a potem taki Misiewicz dostaje medal i jak dla mnie jest to zniewaga i hańba. Ten order... jest teraz nic nie wart :(

Odpowiedz
M madrytjacek
0 / 0

Generał August Emil Fieldorf ps. Nil.