Demotywatory.pl

Menu Szukaj
+
381 443
-

Zobacz także:


agronomista
+5 / 13

O jakim może być mowa nawróceniu jak ten człowiek za PRL-u zwalczał opozycje, a dzisiaj za PiS-u robi to samo? Nic się nie zmieniło. Pracował dla komuchów, i dla komuchów pracuje.

pokos
+3 / 7

A co Bóg sądzi o chorągiewkach, które zawsze ustawiają się z wiatrem?

~Juzwa__
0 / 0

@pokos No, takich chorągiewek w opozycji nie brakuje.

~ocieplacz
-3 / 15

To może, Nowoczesna Platformo, przy okazji akcji #Piotrowicze zrobicie akcję #Rzeplińscy ? Czy Wam pomóc? :-) - napisał Kukiz i opublikował listę "Rzeplińskich" czyli listę PZPR-owców i współpracowników SB w Platformie Obywatelskiej:
1. Andrzej Rzepliński, wybrany na sędziego Trybunału Konstytucyjnego z poparcia PO, kandydat PO na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich w 2005 r., do 1981 należał do PZPR. Pod koniec lat 70. II sekretarz POP PZPR w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW.

2. Tomasz Nowak, poseł PO był 1 marca 1989 r. zarejestrowany przez SB z Konina jako kontakt operacyjny, ps. “Aktor”. Pozyskany do sprawy o krypt. “Pegaz” (“zagadnienie” – kultura i sztuka). Zdjęty z ewidencji 9 stycznia 1990 r. Materiały zniszczono.

3. Zbigniew Pawłowicz, senator PO był zarejestrowany w 1977 r. jako tajny współpracownik Wojskowej Służby Wewnętrznej, czyli kontrwywiadu wojska PRL, ps. “Pawlik”.

4. Marek Konopka, senator PO został w 1982 r. zarejestrowany jako tajny współpracownik kontrwywiadu wojska PRL ps. “Marzena”.

5. Michał Boni, doradca premiera Tuska w 1992 roku został wymieniony jako TW “Znak” na tzw. liście Macierewicza. 31 października 2007 wydał publiczne oświadczenie, że w 1985 Służba Bezpieczeństwa za pomocą szantażu zmusiła go do podpisania deklaracji współpracy.

6. Stanisław Jałowiecki, eurodeputowany PO występuje w katalogu IPN jako konsultant” SB z 1973 r., w tym roku został ostatecznie uznany przez Sąd Najwyższy za “kłamcę lustracyjnego”.

7. Andrzej Olechowski, współtwórca PO i do dziś jej członek znalazł się w 1992 r. na liście Macierewicza. Jako jeden z nielicznych polityków centroprawicowych złożył oświadczenie lustracyjne o przyznaniu się do współpracy ze służbami specjalnymi PRL – w okresie pracy w instytucjach międzynarodowych współpracował z wywiadem (Departament I MSW). Był jego kontaktem operacyjnym o pseudonimie “Must”. Członek PZPR.

8. Iwona Śledzińska-Katarasińska, posłanka PO w PRL związana z “Głosem Robotniczym”, organem Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Łodzi. W 1997 była kandydatem na stanowisko ministra kultury i sztuki w gabinecie Jerzego Buzka; wycofała się na skutek protestu AWS po oskarżeniu jej o udział w antysemickiej nagonce w 1968.

9. Kazimierz Kutz, poseł PO w 1971 r. został zarejestrowany przez SB jako kandydat na tajnego współpracownika. Po trzech latach zmieniono mu kategorię na “zabezpieczenie”, a półtora roku później sprawę zakończono “z powodu braku możliwości operacyjnych”. W latach 70. uczestniczył w naradach Komitetu Centralnego PZPR na temat kultury. Wygłosił przemówienie gdzie zaatakował Stanisława Bareję używając terminu “bareizm” jako synonimu kiczu. Od tego czasu reżyser “Misia” nie podał ręki Kutzowi. W stanie wojennym zwolniony z internowania po podpisaniu `deklaracji o lojalności’. Od 1983 mieszka w Warszawie w tzw. “Zatoce czerwonych świń”. W 2005 członek Komitetu Honorowego Kandydata na Prezydenta RP Włodzimierza Cimoszewicza.

10. Zbigniew Ćwiąkalski, minister sprawiedliwości i prokurator generalny w rządzie Donalda Tuska w latach 1972-1981 członek PZPR, był szefem uczelnianej Podstawowej Organizacji Partyjnej. Według dokumentów IPN został zarejestrowany jako kandydat na tajnego współpracownika Służby Bezpieczeństwa w 1985 r. Zaprzeczył jakiejkolwiek propozycji współpracy, a sam fakt zarejestrowania wiąże z wyjazdem na półtoraroczne stypendium do RFN w 1986 r.

11. Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego w rządzie Donalda Tuska karierę polityczną zaczynała w latach 70. w PZPR. Z partii wystąpiła po wprowadzeniu stanu wojennego.

12. Jan Kuriata, poseł PO był zarejestrowany w 1984 r. jako tajny współpracownik SB, ps. “Piotr”. Zdjęty z ewidencji w 1990 r. Materiały złożono w archiwum;

13. Marian Czerwiński, poseł PO. W 1989 został posłem na Sejm X kadencji (tzw. Sejm kontraktowy) z okręgu Dębica z listy PZPR. Przewodniczący PO w powiecie dębickim.

14. Leszek Korzeniowski, poseł PO, przewodniczący PO w województwie opolskim, były c

Odpowiedz
~Rok1980
+3 / 9

ocieplacz - pora założyć ocieplacz na główkę. Po pierwsze, dziś g... mnie obchodzi kto był w PO, Sro itp. Dziś rządzi PIS. Po drugie - za czasów PO ci wredni poełowcy nie krzycieczeli "precz z komuną". Po trzecie - jeszcze lepszą listę można by zrobić z PIS. Tyle, że tu już nie chodzi o współpracowników, i innych umoczonych. Chodzi o wysoko postawionego członka prokuratury PZPR. Odznaczanego za osiągnięcia. Prokurator PZPR to gnida od której chyba tylko niektórzy SB-cy byli gorsi. Więc daruj sobie te żenujące "kontrataki", bo to PIS nic nie pomoże.
Od dawna wiadomo, że PIS to PZPR BIS. Widać to i po ludziach i po - co najważniejsze - działaniu.
Ale jeżeli komuniści w rodzaju Piotrowicza sądzą , że wystarczy głośno krzyczeć "precz z komuną" żeby być nietykalnym to się tragicznie mylą.

Odpowiedz
szilwa
-2 / 4

Poezja skrzata szymusia, brawo gimbaza!

Odpowiedz
T tellchar
+2 / 6

Podwójna moralność PiSu to nie tylko Piotrowicz. Może zwolenników dobrej zmiany zainteresuje postać Andrzeja Kryże - syn Romana Kryże, czyli sędziego, który skazał na śmierć Pileckiego. Sam A. Kryże był sędzią w czasach PRL i skazywał wielu działaczy Solidarności.
A potem nie przeszkadzało do PiSowi, żeby Kryże został wiceministrem sprawiedliwości za czasów pierwszego rządu PiS (2005 - 2007)

Odpowiedz