Demotywatory.pl

Menu Szukaj

I ręczne kaligrafowanie poszło w zapomnienie

www.demotywatory.pl
+
231 235
-

Zobacz także:


agronomista
-4 / 6

Pewnie wielu taki stan rzeczy nie odpowiada. Przypnę, że kiedyś ludziom nie odpowiadało, np to, że ktoś zaczął kosić zborze kosą, a nie sierpem.

Odpowiedz
yo123
+10 / 10

A nawet zboże.
Tak na marginesie.

olo555
-1 / 1

Tyle ze kosa oznaczala postep w stosunku do sierpa. 1 osoba mogla robic za 2-5. Kombajn robil za kiklkunastu czy kilkudzisieciu. I inni mogli pracowac np. przy produkcji kombajnow praca sie nie marnuje nigdy nie ma bezrobotnych. Ale kaligrafia to cos innego. To umiejetnosc, mozna sie zadowolic maszyna a mozna zatrudnic czlowieka. To zalezy od punktu widzenia. Jezeli nas nie stac na maszyne to trzeba to robic samemu a jezeli trzeba to robic masowo to maszyna sie przyda. Poza tym to czlowiek wyznacza maszynie jak ma to robic wiec tzw. nowe wzory trzeba wymyslec.

L lech2
+8 / 8

Przy pomocy takiej maszynki można teraz sfałszować każdy autograf.

Odpowiedz
M mardro2710
+3 / 3

@lech2 Nie można. Taka maszynka nie odwzoruje różnic siły nacisku pióra/długopisu na papier w różnych zakrętasach. W dużym stopniu po tym się rozpoznaje oryginalne i fałszowane podpisy.

E Endruh
-2 / 2

..lech2 sluzby juz korzystaja...o borze...lesne knieje i takie inne "zborza"... :D yo123 zmiażdżyłes mnie ;) pozdrowka

Odpowiedz
P Puolalainen
+2 / 2

NIe prawda. Bez problemu można kupić odpowiednie stalówki do kaligrafowania, są kursy, książki i wiele osób dla których jest to hobby.

Odpowiedz
~pk
-1 / 1

PAD mógłby takiego robota sprezentować JK. Nie musiałby wstawać z łózka aby coś podpisać.

Odpowiedz
Tenebriss
+3 / 3

W szkole artystycznej dalej uczą kaligrafii... Znam ludzi którzy tak sobie po prostu piszą.... Więc jeszcze nie wyginęła ^^

Odpowiedz
~mój_nik
+1 / 1

To nie jest kaligrafia tylko rysunek. Przy kaligrafii wykorzytuje się kształt stalówki i cieniuje poprzej nacisk i nachylenie. Tu jest po prostu narysowany kontur i następnie wypełniony.

Odpowiedz
D daclaw
+2 / 2

Nic nowego. Tak pierwotnie działał ploter (ten prawdziwy) tylko zamiast wiecznego pióra miał rysik. Urządzenia, które teraz nazywane są ploterami, to de-facto wielkoformatowe drukarki, najczęściej atramentowe.

Odpowiedz
Jan_III_Sobieski
+1 / 1

Maszyna pisze jedną literę z 10 razy dłużej od człowieka. Już blisko ale potrzeba jeszcze wielu lat :)

Odpowiedz