Demotywatory.pl

Menu Szukaj
+
324 361
-

Zobacz także:


zjebmaker
+16 / 18

Patrzę na takie bajki i dziwię się, jak ludzie mogą łykać taką tanią sensację. Kiedyś była gazeta "Skandale", później jakieś "Super Express", teraz jest Internet. Pocisk FMJ przeszedłby przez ten plastik jak przez masło, pocisk z półpłaszczem po częściowym przejściu byłby spłaszczony centralnie. Tu jest ewidentnie włożony do zrobienia zdjęcia.

Odpowiedz
zjebmaker
+4 / 6

Życie to nie film Bollywood, poza tym rykoszet byłby widoczny na pocisku.

Koszowy
+1 / 1

@zjebmaker Skandale były super. Kupowałem to namiętnie. Potem się podzielili na 2 i już nie było takie fajne.

~CDCD
0 / 0

@zjebmaker eeeee, nie przesadzaj. Może w SMSa od teściowej trafił?

K komandorV
-1 / 1

@zjebmaker
Tutaj Kolego nie został włożony, widać to wyraźnie po śladach udaru termicznego. Masz stuprocentową rację, że sam telefon dla pocisku karabinowego, szczególnie tego kalibru ( a wygląda na 0.338 ), jest przeźroczysty, podobnie jak sam kevlar. To może być zdjęcie po próbach pancerzy różnych konstrukcji, gdzie kamizelkę wypełnia się, oprócz żelu balistycznego imitującego człowieka, wyposażeniem, które żołnierz może mieć przy sobie, badając wpływ wtórnych odłamków. Na sto procent można powiedzieć, że żeby uzyskać taki efekt, pocisk musiałby być wystrzelony z odległości powyżej 400 metrów, przejść przez pancerz, człowieka, znów przez pancerz i dopiero utknąć w telefonie. Mówimy tu oczywiście o pancerzu III lub IV klasy bez płyt i ceramitu. Mogłoby się też udać, jak pocisk wystrzelony byłby z odległości ok 1000 metrów i przeszedłby przez czołowy pancerz i utknął w telefonie w wewnętrznej kieszeni. Powiem Ci jeszcze, że widziałem na własne oczy bardziej poronione i niewytłumaczalne " cuda " w tym temacie.
Pozdrawiam.

O ookulary
0 / 0

@zjebmaker jakiś dziwny ten telefon. Z jednej strony ma aparat, a z drugiej prawdopodobnie monochromatyczny wyświetlacz, który działa po przebiciu przez pocisk.

zjebmaker
0 / 0

@komandorV W którym to miejscu masz "udar termiczny"? Od tyłu na cień pocisku od przodu połamaną płytkę drukowaną, pocisk bez żadnego uszkodzenia mechanicznego. Bajki panie, bajki!

K komandorV
-1 / 1

@zjebmaker
Działanie termiczne widać po lewej od czubka pocisku, na wyłamanej części. A telefon to prawdopodobnie atrapa z bebechami. Mówię, że to z testów zdjęcie panie a nie ze zdarzenia bojowego, w którym " uratował życie ".

A aKasia69
+3 / 7

możliwe tylko jeśli pocisk przeszedł wcześniej przez kilku jego kolegów.

Odpowiedz
~CDCD
0 / 0

@aKasia69 ale przez koleżanki już?

~kot_kargula
0 / 0

@aKasia69
taa i nie uległ zniekształceniu? wiesz jak działa pocisk? co się z nim dzieje po uderzeniu? i dlaczego wykonuje się je z miękkiego materiału?

~Nickiewicz
+4 / 4

A display ciagle swieci na zielono.
Ha, ha, ha!
Jest z papieru :-)

Odpowiedz
zjebmaker
-2 / 8

To zielone, to płytka drukowana, dla ciebie "płyta główna".

~ppppppppppppp
0 / 2

bo to zabawkowy telefon był, tak jak i kula, i jak cała historia

~pppppppppppp
+2 / 2

@mieteknapletek kilkaset kartek papieru ma szansę, ale kilka mm słabego plastiku niewiele energii kuli wytraci

~ljkgjhdhfdx
0 / 0

jesteś upośledzony na wzroku czy na umyśle?

J jaroslaw1999
-1 / 1

kiedyś były bajki na temat tego jak kula wbijała się w piersiówkę, nieśmiertelniki, biblię. teraz w telefon. czasy się zmieniają, to i przedmioty się zmieniają. ciekawe co następne uchroni dzielnych żołnierzy od śmierci. a ten to niech kapliczkę zrobi z tego telefoniku

Odpowiedz
~ACE_Roft
+1 / 1

7.62 z kałacha (przeciwpancerne) przechodzi przez szynę kolejową, telefon nie zmienił by zbytnio trajektorii lotu

Odpowiedz
K komandorV
-1 / 1

Bzdura Kolego, nie rozpowszechniaj bajek.

zjebmaker
0 / 0

~ACE_Roft zapomniałeś dodać, że dodatkowo ta szyna kolejowa wybucha.
Przebijanie szyny kolejowej R65:

Podczas testu rosyjska szyna kolejowa R65 z szyjką o grubości 18,5mm została ostrzelana z karabinka AKM zasilanego nabojem 7,62×39 mm, karabinka AK-74 zasilanego nabojem 5,45×39 mm oraz karabinu wyborowego SWD zasilanego nabojem 7,62x54R mm. Strzelano z odległości 5 metrów do prostopadle ustawionej szyny, podczas testu temperatura wynosiła 21,5 stopnia Celsjusza, natomiast wilgotność 62 procent. Dane pochodzą z artykułu Kule kontra szyny (autor: Adam Górecki) zamieszczonego w magazynie Broń i Amunicja nr 2/2009. Artykuł Kule kontra szyny został napisany na podstawie artykułu Relsowaja Wojna (autor: Andriej Suzun) zamieszczonego w magazynie Master Rużje nr 3/2003.

-Podczas strzelania z karabinka AKM zastosowano nabój 57-N-231S wyposażony w pocisk zwykły PS z rdzeniem stalowym, nabój 57-N231SM wyposażony w pocisk zwykły PS ze zmodyfikowanym rdzeniem stalowym, nabój 7N23 wyposażony w pocisk przeciwpancerny BP z rdzeniem stalowym oraz nabój 57-BZ-231 wyposażony w pocisk przeciwpancerno zapalający BP z rdzeniem stalowym. Żaden z pocisków nie przebił szyny.

-Podczas strzelania z karabinka AK-74 zastosowano nabój 7N6 wyposażony w pocisk zwykły PS z rdzeniem stalowym, nabój 7N6M wyposażony w pocisk zwykły PS ze zmodyfikowanym rdzeniem stalowym, nabój 7N10 wyposażony w pocisk zwykły PP ze zmodyfikowanym rdzeniem stalowym, nabój 7N22 wyposażony w pocisk przeciwpancerny BP z rdzeniem stalowym oraz nabój 7N24 wyposażony w pocisk przeciwpancerny ES z rdzeniem wolframowym. żaden z pocisków nie przebił szyny.

-Podczas strzelania z wczesnego SWD z lufą o skoku gwintu wynoszącym 320 mm zastosowano nabój 57-N-223S wyposażony w pocisk zwykły LPS z rdzeniem stalowym, nabój 57-N-323S wyposażony w pocisk zwykły LPS ze zmodyfikowanym rdzeniem stalowym, nabój 7N13 wyposażony w pocisk zwykły PP ze zmodyfikowanym rdzeniem stalowym, nabój 7-BZ-Z wyposażony w pocisk przeciwpancerno zapalający BZ z rdzeniem stalowym. Żaden z pocisków nie przebił szyny, jednak pocisk BZ charakteryzował się zbyt małą stabilizacją podczas lotu.

-Podczas strzelania z późnego SWD z lufą o skoku gwintu wynoszącym 240 mm wykorzystano takie same naboje jak podczas strzelania w wczesnego SWD. Podczas strzelania z późnego SWD pociski zwykłe PP z naboju 7N13 oraz pociski przeciwpancerno zapalające BZ z naboju 7-BZ-Z przebiły szynę.
https://milimoto.wordpress.com/2018/10/22/przebijalnosc-amunicji-strzeleckiej/

Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 2 January 2019 2019 19:25

C Cysia777
0 / 0

a gdzie lcd w tym telefonie czy wypadł zanim ten pocisk niby się wbił....fake

Odpowiedz
~Łucznik_
0 / 0

Patrzę na to i nie wierzę.
Tak się robi newsy.

1. To nie pocisk tylko toczony grot strzały do łuku tradycyjnego
2. Fakt , włożony. Bo nawet strzała by przebiła na wylot

Odpowiedz