Demotywatory.pl

Menu Szukaj
+
644 728
-

Zobacz także:


Y yarro_B
+14 / 18

No raczej przy takiej opiece medycznej bez modlitwy nie przeżyjesz! :-)

Odpowiedz
D duncan
+22 / 28

Wygląda na to, że państwowo/odgórnie zorganizowana służba zdrowia wymięka w porównaniu z prywatnie/oddolnie zorganizowaną instytucją.

Może by tak sprywatyzować służbę zdrowia?

Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 30 December 2019 2020 11:14

Odpowiedz
P psiak121212
+2 / 4

@duncan Wystarczy oddzielić tą istniejącą od prywatnej i zobaczysz duże usprawnienie.

D duncan
+5 / 11

@sliko Nie towarem, tylko usługą.

I w sumie to wydaje mi się, że łatwiej handlować towarem/usługą, które widać. Bo chyba dużo łatwiej zapłacić gdy widzisz, za co płacisz, nie?

Więc ja bym raczej zastanowił się, jak firma handlująca usługą, której nikt nie widzi, jest w stanie się utrzymać?

Nie mniej - jak widać jakoś dają radę, skoro @belzeq wciąż czuje parcie by im próbować dokopać.

K killerxcartoon
+2 / 10

@duncan
I umieraj jak cie nie stać...
A przypomnę ci że żyjemy w kraju gdzie połowa ludzi nie ma żadnych oszczędności. Ponad 60 procent gospodarstw domowych oscyluje na granicy płynności finansowej , na tyle że nagła awaria samochodu i konieczność wydania 3-5 tysięcy na naprawę wymusza albo pożyczkę (chwilówka,znajomi,rodzina) albo kończy się nie płaceniem w terminie zobowiązań i zaburza budżet przez kolejne kilak miesięcy.

Gratuluje myślenia.....

P Pomylilem_Strony
+5 / 7

@killerxcartoon widzę, że w ostatnim czasie Ty, ani nikt z Twojej rodziny nie potrzebował operacji. To działa w ten sposób, że wszyscy płacą, ale na operację, czy inne droższe usługi czeka się latami. Ale można z tego wyjść na kilka sposobów: mieć akurat w rodzinie lub wśród przyjaciół lekarza, który akurat ma taką specjalizację lub dobry kontakt z ordynatorem oddziału na którym chcesz być leczony (mała szansa, w moim przypadku ograniczona do kilku szpitali w Polsce), albo umówić się na prywatną wizytę u ordynatora zapłacić 400-600 złotych raz lub kilka razy i będzie załatwione. Jak chcesz jakieś "lepsze badania" to łatwiej za 2 dni umówić się na prywatne badania z 200-300 złotych (USG, EKG, rezonans to 400-600) zamiast tracić dzień na rejestrację, czekać kilka miesięcy, a później jeszcze brać dzień wolny, ponieważ godziny są słabe, a w moim przypadku prywatna wizyta jest wręcz tańszą opcją, biorąc pod uwagę stratę czasu. Reasumując wszyscy płacimy olbrzymie podatki, żeby raz do roku (albo nawet i nie) pójść do lekarza z przeziębieniem, zamiast wydać 100-200 PLN prywatnie (tutaj akurat zwykła wizyta), bo liczy, że w przypadku czegoś poważnego będziemy korzystać z "drogich usług". A w większości nie będziemy, no chyba, że stać nas na wydanie kasy i bycie na tyle obrotnym, żeby to załatwić.

M michkrak
+10 / 30

I co w związku z tym autorze? Wprowadzimy ustawę zmuszającą ludzi do studiowania medycyny (z konieczne pozytywnym skutkiem)? Może ustawa zmuszająca do wybierania specjalizacji pediatrycznej czy ginekologicznej?
A może zburzymy część kościołów - np. 90% (zaczniemy wyburzać od najstarszych!)? Pierwsza poszłaby Katedra Wawelska.
Ależ argumenty sadzisz człowieku, zupełnie jak z czasów Rewolucji Bolszewickiej - jak członkowie WKPb...

Odpowiedz
M michkrak
+1 / 1

@Kalion I zwiększy Ci się liczba pediatrów?

pokos
+5 / 17

Pediatria jeszcze jako-tako. Ale ostatnio dużo mówiono o kryzysie w psychiatrii dziecięcej. I to by wyjaśniało twoje zachowanie.

Odpowiedz
sliko
-2 / 18

@pokos zawsze zadziwia mnie ta łatwość z jaką ludzie wierzący w gadające węże i rodzące dziewice innym potrafią sugerować, że są chorzy psychicznie

pokos
-5 / 13

@sliko . Niczego nie sugeruję, obsesja to zaburzenie psychiczne.

D duncan
+6 / 16

Słabe porównanie: liczba kościołów do liczby szpitali. Trochę jakby porównywać liczbę rowerów do liczby pociągów osobowych.

Bazując na danych z obrazka - przeciętnie na 1 kościół przypada około 3 księży.
Szpitali jest 10 razy mniej - ale przeciętny szpital zatrudnia znacznie więcej niż 30 lekarzy, różnych specjalizacji, nie mówiąc o pozostałym personelu (pielęgniarskim, sanitariuszach, ale też administracji). Plus mnóstwo ekstremalnie drogiego specjalistycznego sprzętu.

Ciekawe jak wypada porównanie gęstości kościołów z gęstością przychodni rejonowych (wciąż - przeciętna przychodnia zatrudnia znacznie więcej niż 3 osoby, ale już jej bliżej do przeciętnej parafii), I jak wypada porównanie liczby lekarzy wszystkich specjalizacji z liczbą księży.

Odpowiedz
E eref88
+6 / 10

jak zwykle nie pełne dane ale inaczej już nie wygląda tak ciekawie, na 2018 rok w polsce było ponad 173 tysiące lekarzy, autor kłamczuszek powinien np. napisać wikarych a nie ogół bo ogół lekarzy jest dużo wiekszy........

Odpowiedz
Fragglesik
+4 / 16

I zapomniałeś dodać, że brak lekarzy i szpitali, to wina kleru.

Odpowiedz
sliko
-2 / 14

@Fragglesik jak się kilkanaście miliardów "wywala" na gusła i czary, to na naprawdę potrzebne rzeczy musi zabraknąć

K kea1111
-2 / 6

@sliko
Problem w tym, że ludzie wierzący w jakąkolwiek siłę wyższą mniej wydają na lekarzy (są zdrowsi zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym od osób niewierzących- wynika to po prostu z badań naukowych, ale cóż taki ateuch jak ty może wiedzieć o tzw. nauce?)

Kocioo
+2 / 10

Na kościoły składaja się wierni.... pozostaje pytanie. .. Jak to możliwe że pomimo takich podatków oraz składek .... powstało wiecej kościołów niż szpitali.

Odpowiedz
pokos
+8 / 12

@Kocioo . Zwłaszcza że wierni zwykle kładą na tacę kilka złotych a haracz na NFZ liczy się w setkach.

belzeq
-1 / 9

@Kocioo Niewierni też dokładają się do kościołów i to całkiem sporo.

sliko
+2 / 10

@Kocioo jezuchryste - skąd się biorą tacy naiwni?

Kocioo
+1 / 9

@belzeq @sliko Z tego co wiem... kościół który jest u nas powstał z datków, cegiełek... ... zaczęto go budować w latach osiemdziesiątych.. do tej pory nie jest całkiem skończony. . W latach 80 i 90 powstało najwięcej kościołów.. mozna było je zbudować za całkiem niewielkie pieniądze zważywszy że budowy były wspomagane dewizami od instytucji kościelnych z zachodu.

Nie wiem jak "niewierni" dokładają się do kościołów ale chętnie się dowiem..

Kocioo
+3 / 5

@belzeq
Nie jestem za dotowaniem koscioła... ale... te pieniadze raczej nie służą budowie kościołów..
Co to jest "taca co łaska "...? Utracone podatki.. zwolnienia.. podatkowe... tego bym nie liczył.. żadna organizacja religijna nie płaci podatków. Nie tylko kosciół katolicki...

Nie wiem czy księża płąca ZUS i zdrowotne... jeżeli nie to powinni. Żadna organizacja religina nie powinna być dotowana z budżetu..

Jeżeli coś powinno być dotowane z budżetu.... to zabytkowe kościoły.. po prostu renowacja zabytków..

Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 31 December 2019 2020 8:05

M mo_cuishle
0 / 6

@Kocioo aaa czyli kwestia priorytetów. Więc wierni którzy tak ochoczo fundują te przybytki boskie, pomocy zdrowotnej pójdą szukać własnie tam.

E eref88
+2 / 2

Odejmij 1 mld za dotacje unijne bo do czasu aż staniemy się płatnikiem netto wiecej bierzemy niż oddajemy :-) następnie odejmij 6 mld tacy i co łaska bo to tylko i wyłącznie sprawa obywatela na co daje darowizny , jeden da na kościół inny na wosp. W kolejnym pkt. Odejmij kapelanów gdyż tylko 14 na 123 nie jest żołnierzami, reszta ma takie same obowiązki jak normalny żołnierz.. A w pkt darowizny kościelne na cele kultu religijnego darczyńcy prywatni , niepowinno cie to obchodzić bo ktoś daje ze swoich a nie z naszych...

E eref88
+2 / 2

Weznpod uwagę że na kościół dają dobrowolnie a na NFZ i tak im zabierają więc o co Ci chodzi ??

E eref88
+1 / 1

A co do grafiki to faktyczny koszt to ok 2mld 750mln reszty niepowinno się liczyć

E eref88
+2 / 2

Następnie jeszcze odejmij te 159mln z funduszu kościelnego bo w 2019 dano z niego 11 mln dane ze strony MSWiA:-)

M mo_cuishle
+4 / 6

nie chodzi o burzenie kościołów już istniejących itp jak ktos to głupio niżej napisał. Żadna organizacja religijna nie powinna być dotowana z budżetu publicznego, z pieniędzy wszystkich podatników. Składki na kościół winny być dobrowolne lub tak jak jest w Niemczech.

Odpowiedz
S Sacres
-2 / 4

@mo_cuishle

Niemcy wolą dotować meczety.

M mo_cuishle
+2 / 2

@Sacres
Politycy CDU, CSU i SPD planują wprowadzenie w Niemczech podatku kościelnego dla muzułmanów, nazywając go potocznie podatkiem na meczety.

S szaroblekitny
+4 / 8

Jaki KK ma związek z tym, że wielkodusznie kształcimy za nasze podatki lekarzy dla Niemiec, Norwegii, Wielkiej Brytanii? Chyba jedynie taki, że uczy miłosierdzia.

Odpowiedz
F Fizdryg
+3 / 3

@szaroblekitny Osobiście słyszałem o przypadku, gdzie dwoje młodych studentów medycyny chciało się wybrać na jakąś specjalizację, gdzie miejsc było niewiele a i tak większość z nich została już zarezerwowana z góry przez rodziny innych zainteresowanych. W efekcie Ludzie Ci nauczyli się niemieckiego i tam zrobili specjalizację. Czyli kilka lat nauki i środków finansowych zostało od tak wyprowadzonych z budżetu. To samo dzieje się z w pełni wykwalifikowanymi i wykształconymi lekarzami i ten proceder będzie trwał nadal.
Ja przez ostatnie 10 lat płacenia składek spędziłem w szpitalu i na innych wizytach (na rachunek publiczny) w sumie pewnie z 10 godzin. Z czego 6godzin na SOR za jednym podejściem (czekanie w kolejce), pewnie z godzinę na samym szukaniu lekarzy a trzy godziny to głównie szycie palca, dostanie sterydów z powodu ukąszenia przez pszczoły i badanie na alergię. Moje składki nie są nigdzie odkładane więc jestem prawie pewny że jak zachoruję na coś poważniejszego to będę musiał ratować się kopertami i znajomościami.

Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 31 December 2019 2020 16:20

K kamk18
0 / 4

Bóg dał nam wolną wolę po to abyśmy sami dawali sobie radę jak coś się nie podoba i jest ewidentnie złe trzeba próbować to zmienić

Odpowiedz
S SppS_ck
-1 / 5

Zarówno kościoły jak i szpitale budowane są z naszych pieniędzy. Kościoły z tego co dobrowolnie rzucamy na tackę, dajemy księdzu przy kolędzie, przy pogrzebie itd. Powtarzam- dobrowolnie, nikt nam nie każe, nikt z nas siłą nie ściąga. Natomiast szpitale buduje głównie państwo i nimi zarządza. Z naszych pieniędzy, jednak przekazanych przymusem. Wygląda na to że kościół jest dużo lepiej zarządzany niż państwo.

Odpowiedz