Demotywatory.pl

Menu Szukaj
+
293 300
-

Zobacz także:


koszmarek66
+1 / 5

"Po pierwszej wojnie światowej butelki z mlekiem były zamykane folią aluminiową"
Dawno się tak nie uśmiałem!
Zapewne tak jak inni w wieku powyżej jakiś 40 lat

Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 10 September 2020 2020 19:15

Odpowiedz
M Mandy25
+1 / 5

Teraz już wiem, jak określać mój wiek. Urodziłam się po Pierwszej Wojnie Światowej

koszmarek66
0 / 0

@mooz Całkiem zrozumiałe. Nie było obowiązku picia mleka. Ale do końca lat osiemdziesiątych jeśli się wsklepie poprosiło o mleko, kefir czy śmietanę dostawało się butelkę z kapslem. Nie mówiąc o mleczarzach zostawiających takie cuda pod drzwiami.

koszmarek66
0 / 0

@mooz To jest jak w tym bardzo dyskryminującym stwierdzeniu dla rozumiejących informatykę, wśród których można spotkać tylko 10 rodzajów ludzi - tzn. rozumiejących i nierozumiejących.

P Puolalainen
0 / 0

@mooz

link

LINK

L I N K

Zmodyfikowano 2 razy Ostatnia modyfikacja: 11 September 2020 2020 21:26

P Puolalainen
0 / 0

@mooz

he he oo nie da sie. Bez sensu. Kiedys gralam w gre o wojenna i tez wprowadzili jakas glupia cenzure. Nie dalo sie napisac slow jak np ANALizowac,

Zmodyfikowano 2 razy Ostatnia modyfikacja: 12 September 2020 2020 20:42

M marcinsus
-1 / 3

I komu qrła przeszkadzały szklane butelki i aluminiowe zatyczki! KOMU QRŁA MAĆ!!!

Odpowiedz
M Marzanna100
-2 / 2

Też się załamałam. A dopiero co na innym forum pisałam, że ze szklanych butelek po mleku i po śmietanie (też były:)) robiło się wazoniki:))))

Odpowiedz
F Fryta77
+1 / 1

Te ptaki-bogatki to po polsku sikory bogatki. A na zdjęciu jest akurat inna sikora: modraszka. O ile pamiętam to w UK jest kilka gatunków sikor potrafiących zdejmować kapsle z butelek mleka. Co ciekawe próbowano przesiedlać je na drugą stronę Kanału la Manche (do Francji) gdzie były w użyciu podobne butelki i tamtejsza populacja sikor nie przejęła tego nawyku. Kluczowe mogą być: gęstość zamieszkania (rozmieszczenia domów) i gęstość gniazdowania sikor. Ten sposób odżywiania był bowiem szczególnie często występujący wśród sikor na terenach mocno zurbanizowanych, miejskich, a występował rzadziej na terenach wiejskich, o mniejszej gęstości zaludnienia. O ile dobrze pamiętam :)

Odpowiedz