Demotywatory.pl

Menu Szukaj
+
1147 1171
-

Zobacz także:


D demolka27
+8 / 8

90% przypadków leki które biorę otwieram bez ulotki w miejscu gdzie nazwa leku się zaczyna

Odpowiedz
H humman
+3 / 3

@demolka27 To zabierasz szczęście tym którzy w 90% przypadków otwierają po stronie z ulotką

maggdalena18
0 / 0

@demolka27 No nieprawda. Pracuję z lekami i nie ma takiej prawidłowości. Różni producenci różnie pakują ulotki.

K kahoona
+3 / 11

No to może wziąć pudełko z lekami, skierować "stroną tytułową" do siebie i otworzyć Z LEWEJ STRONY, bo producent zna statystykę i umieszcza ulotkę Z PRAWEJ strony, DLA PRAWORĘCZNYCH, których najwięcej w populacji? Żeby mieć "pewność", że po otwarciu opakowania będą musieli najpierw "zapoznać się z ulotką" poprzez jej wyciągnięcie?

Odpowiedz
maggdalena18
-1 / 1

@kahoona Pracuję z lekami i nie ma takiej prawidłowości. Różni producenci różnie pakują ulotki.

balard
+2 / 4

To jesteś praworęczny i otwierasz patrząc na przód opakowania. a wystarczy pomyslaec- jeśli to takie dla ciebie istotne- I otworzyc z lewej strony.

Odpowiedz
maggdalena18
-1 / 1

@balard I nic Ci to nie da, bo ulotki często z tej strony się znajdują.

ZONTAR
+1 / 3

Opakowanie z dwoma końcami ma dół i górę. Na dole jest wybity numer partii i inne dane, zwykle na białym tle. Na górze jest ozdobny napis. Ludzie odruchowo otwierają od góry, więc tam jest ulotka. Zazwyczaj góra jest z prawej strony jak położymy opakowanie na płasko.

Odpowiedz
maggdalena18
-2 / 2

@ZONTAR Numer partii czasami jest na wąskim boku, a czasami z tyłu opakowania. Ulotka znajduje się w opakowaniu tak, jak widzi to producent. Nie ma żadnej reguły.

BrickOfTheWall
+5 / 7

Błąd poznawczy "Cherry picking" polega na tym, że pamięć o wiele częściej rejestruje trwale zdarzenia które potwierdzają wyznawaną tezę stwarzając iluzję o jej znaczącym potwierdzeniu statystycznym.

Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 28 October 2022 2022 12:06

Odpowiedz
A adamis62
+2 / 4

@BrickOfTheWall, właśnie też to chciałem napisać, ale na pewno nie zrobił bym tego tak pięknie. :-)

LordArhon
+6 / 6

I bardzo dobrze bo przed zażyciem leku należy zapznać się z ulotką i skonsultować z lekarzem lub farmaceutą ;)

Odpowiedz
T Teuwil
+2 / 2

Na jednym boku jest nazwa leku pisana dużą czcionką i właśnie zawsze z tej strony jest ulotka, a na drugim boku drobniejszą czcionką są wypisane jakieś dane typu termin ważności itp. Wystarczy to sobie zapamiętać i już nigdy nie otworzysz złą stroną.

Odpowiedz
maggdalena18
0 / 0

@Teuwil Bzdura. W swoim życiu otworzyłam setki opakowań leków i wcale nie jest tak, jak piszesz. Ulotki pakowane są przeróżnie.

J Jacek83218
+3 / 7

Na ogół tam gdzie łatwiej otworzyć pudełko jest ulotka. Po to aby każdy na nią natrafił bo teoretycznie powinien ją przeczytać przed zastosowaniem leku.

Odpowiedz
maggdalena18
-1 / 1

@Jacek83218 Niekoniecznie. Są też leki, które z każdej strony zabezpieczone sa tak samo. No i gdzie będziesz wtedy szukac ulotki?

J Jacek83218
+1 / 1

@maggdalena18
Takie bywają, ale większość z jednej strony jest zaklejona na klej a z tej co jest ulotka ma plombę z przylepca.

maggdalena18
0 / 0

@Jacek83218 Co ma? xD Jeśli jest taśma, jakakolwiek, to jest z obu stron. Perforacje bywają z obu lub z jednej strony.

J Jacek83218
0 / 0

@maggdalena18
Mam paczkę Octenanginu przed sobą. Z jednej strony jest zaklejona trwale, z drugiej jest jakby plomba z przezroczystej naklejki i po jej odklejeniu łatwo się otwiera, ale po otwarciu wita nas ulotka.

maggdalena18
0 / 0

@Jacek83218 Aaaa, dobra, sorry, źle zrozumiałam! Nie wiem dlaczego, ale odczytałam to tak, jakoby z jednej strony była taśma, a z drugiej perforacja. Nie wiem czemu. I myślę: przecież nie ma czegoś takiego.
Mój błąd.

M mam2koty
0 / 2

To nie jest reguła, że po stronie daty ważności "nie ma" ulotki. Bardziej denerwuje nowy sposób zabezpieczania tych cholernych kartoników - perforowana taśma - już nie da się tak po prostu otworzyć opakowania bez zmasakrowania go, widziałam i wiem, że doprowadza to starszych ludzi do k****cy. Podchodzą do nowego opakowania leku jak do ataku na dzikie zwierzę. Po co stwarzać takie problemy ludziom, którzy biorą ten sam konkretny lek od 20 czy więcej lat i pewnie będą brać do końca życia? Zamiast dać w zwykłym blistrze czy we fiolce. Niepotrzebne nerwy dla przewlekle chorych, często starszych osób.

Odpowiedz
maggdalena18
+1 / 1

@mam2koty Perforowana taśma, czy perforacja na pudełku to jest pikuś. Są leki, najczęściej psychiatryczne, które zaklejone są taką cholerną, niebieską taśmą, której bez nożyczek nie przerwiesz. Chyba że podrzesz pudełko. Coś strasznego!

C konto usunięte
0 / 0

Nigdy nie zrozumiem dlaczego wszystkie ulotki to długi "papirus" którego za wuja nie można tego złożyć w jakąś broszurkę czy tak jak "mapę".

Odpowiedz
B bazyl73
0 / 0

@smartmedpocket
Cena opakowania wzrasta a dystrybutora leku w najmniejszym stopniu nie interesuje, czy zachowałeś ulotkę czy nie. Miałeś dostać (wymóg ustawowy) więc dostałeś. A nowy projekt opakowania byłby droższy o kilka(naście) groszy więc się go nie stosuje. Tym bardziej, że nie wybierasz leku ze względu na wygodę opakowania, więc nowe opakowanie nie daje żadnej przewagi konkurencyjnej.