Demotywatory.pl

Menu Szukaj
+
68 70
-
G gremline
0 / 0

@warszawiaczanka - mylisz się, każdy jest prawdą.
Miód gryczany znacząco reguluje i obniża ciśnienie.

Rozpuszczasz łyżkę miodu w szklance letniej wody, wypijasz po 12 godzinach i o wiele lepiej funkcjonujesz przez cały dzień.
Wieczorem to samo - i o wiele lepiej śpisz.

Przetestowane

W warszawiaczanka
0 / 0

@gremline Niestety. Wszelkie badania nad miodem wskazują jednoznacznie, że miód wcale nie jest taki zdrowy, bo w 80% składa się z cukrów, 19% wody i tylko 1% z innych substancji w tym zanieczyszczenia próbki. Oczywiście miód jest produktem naturalnym więc te proporcje mogą się nieznacznie różnić.

Wystarczy spojrzeć na pkt 3. Żeby uzupełnić dzienne zapotrzebowanie na Wit B6 z miodu trzeba zjeść go...50kg Więc daje to obraz jak bardzo ten produkt jest bogaty w witaminę B6. To już lepiej wypada witamina B2, bo wystarczy zjeść jedynie 30kg tego produktu. A pojedyncze łyżeczki miodu zawierają śladowe dawki witamin i minerałów. Niestety, oberwie mi się pewnie od niejednej babci, ale niestety miód nie jest dużo zdrowszy niż zwykły biały cukier.

T Tibr
+9 / 9

A czy Hania pomyślał, że rośliny to pokarm zwierząt i że w sumie to jedząc pozbawia kogoś pożywienia, że jakiś biedny zając nie będzie miał przez nią marchewki czy sałatki do schrupania?

Odpowiedz
P pejter
+1 / 1

@Tibr tak ściślej bulwy, czy korzenie spichrzowe służą do tego, żeby nagromadzić składniki pokarmowe, które użyźnią ziemię dla nasion, danej rośliny

K KarynaBanan
+1 / 3

a żeby krowy nie cierpiały to żeby zrobić lody to należy doić kobiety ale nie wiem czy takie lody będą wegańskie czy nie?

Odpowiedz
koszmarek66
+2 / 2

@KarynaBanan Wegańskie nie, wegetariańskie tak.

gmail997
+4 / 4

Jak Hania nie wie, to niech się dowie:
Nektar, który pobierany jest przez trąbkę, jest transportowany przełykiem do wola miodowego, które jest oddzielone od żołądka. Wole typowej pszczoły miodnej ma pojemność około 15-18 milimetrów sześciennych, a podczas pracy na łące może się powiększać nawet do 50 mm. Wole miodne jest oddzielone od żołądka strukturą zwaną przedżołądkiem, tak zwanym wentylem. Ma on złożoną strukturę zastawkową, w której skład wchodzą cztery zastawki w kształcie trójkąta, których brzegi są stwardniałe i mają skierowane do tyłu szczecinki. Zadaniem przedżołądka jest regulowanie przepływu pyłku i nektaru do żołądka. Dzięki temu pszczoła może pobrać nektar z wola w sytuacji, gdy ma długą drogę do gniazda, a kończą się jej zasoby energii. Pobiera jednak tylko tyle, ile jest jej rzeczywiście potrzebne. Przedżołądek zapobiega też cofaniu się częściowo strawionej zawartości żołądka z powrotem do wola. W ulu całą zawartość wola pszczoła oddaje do dalszej przeróbki
https://www.portalpszczelarski.pl/artykul/655/budowa_pszczoly_miodnej_-_przewod_pokarmowy_i_cewki_malpighiego.html

Odpowiedz
A AENDRJU
+1 / 1

Dobrze że Hania nie wie nic o miedzie spadziowym czyli kupożygach :)

Odpowiedz
G gremline
0 / 0

@Tomasz1977 - bzdura

T Tomasz1977
0 / 0

@gremline Osoba z cukrzycą powinna spożywać miód ostrożnie, z uwzględnieniem swoich indywidualnych potrzeb i zaleceń lekarza. Spożycie miodu może wpłynąć na poziom cukru we krwi, dlatego istotne jest monitorowanie poziomu glukozy i dostosowanie dawki insuliny lub innych leków na cukrzycę.

Ogólnie rzecz biorąc, miód to naturalny produkt, który zawiera cukry, głównie glukozę i fruktozę. Chociaż fruktoza może wpływać na poziom cukru we krwi w mniejszym stopniu niż inne cukry, nadal może podnieść poziom glukozy we krwi u osób z cukrzycą.

Osoby z cukrzycą powinny zachować umiar i kontrolować ilość spożywanego miodu, aby uniknąć znacznego wzrostu poziomu cukru we krwi. Mogą wypróbować różne ilości miodu i monitorować reakcję swojego organizmu, aby dowiedzieć się, jak ich ciało reaguje na spożycie miodu.

Zawsze zaleca się skonsultowanie z dietetykiem specjalizującym się w cukrzycy, który pomoże dostosować dietę, w tym spożycie miodu, do indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia danej osoby z cukrzycą. Warto także pamiętać o regularnym monitorowaniu poziomu cukru we krwi oraz przestrzeganiu zaleceń lekarza i specjalistów.

G gremline
0 / 0

@Tomasz1977

napisałeś: 11 sprzyja cukrzycy

w powszechnym rozumieniu - może powodować powstawanie/zachorowanie na cukrzycę

można też zrozumieć - "sprzyja cukrzycy" - pomaga wyjść z choroby

Zaś Twój dodatkowy, obszerny komentarz nijak się się ma do Twojego pierwszego stwierdzenia, że "sprzyja cukrzycy", tylko to, że osoby chorujące na cukrzycę powinny ostrożnie i z umiarem podchodzić do spożycia miodu.

T Tomasz1977
0 / 0

@gremline o ten drugi tekst poprosiłem GPT