Demotywatory.pl

Menu Szukaj
+
18 22
-

Zobacz także:


koszmarek66
+3 / 3

@arturroq Było to już tutaj kiedyś... też to zauważyliśmy. Poza tym te około 37 :) Dobrze, że nie około 37,4.
Na takich śladach się trochę znam. To odcisk statyczny. Tak piękny, że prawie się nie zdarza. Podłoże było miękkie i plastyczne. Jeśli ktoś biegł po glinie lub mokrym śniegu to wie jakie kosmiczne prędkości da się osiągnąć. Nie ma tu mowy o szybkim chodzie a co dopiero o bieganiu z prędkością ciężarnej zebry. ;)

Duergh
+4 / 6

Wiesz czemu nie mamy 6 rąk 4 nóg ogona skrzydeł i jeszcze wielu innych rzeczy ? Bo nie potrzebujemy.Wbrew temu co wielu sądzi nie stworzyła nasz żadna magiczna istota a ukształtowała nas ewolucja która dąży do minimalizacji i najzwyczajniej w świecie jeśli czegoś nie potrzebujemy te tego nie będziemy mieli, tak samo jak jakiś organ czy zdolność przestaje być potrzebna to w gatunku z czasem zaniknie abyśmy nie potrzebowali nie wiadomo ile "zbędnie" energii do przetrwania.

Odpowiedz
rafik720
0 / 0

@Duergh Ewolucja jest procesem losowym, wiele zależy od środowiska w którym dany organizm żyje oraz jego atrakcyjności.(ponadto jest niezwykle powolna)
Ewolucja nie jest nastawiona uzyskanie jak najlepszych rezultatów a jedynie na wykształceniu cech umożliwiających przetrwanie.
Przykładem mogą:
Kózki chrząszcze o bardzo długich czułkach, które służą do poszukiwania partnerów, ale utrudniają unikanie drapieżników.
Pawie ptaki, u których samce mają piękne i kolorowe ogony, które przyciągają samice, ale też zwiększają widoczność dla wrogów
Żyrafy ich długie umożliwiają im zdobywanie pokarmu z wysokich drzew ale są narażone podczas spożywania wody gdyż wtedy są bezbronne.
Motyle których skrzydła przyciągają samice ale przez są bardziej widoczne dla drapieżników ora ich skrzydła mogą łatwo ulec uszkodzeniu przez czynniki środowiskowe.

Duergh
0 / 0

@rafik720 Owszem jest procesem bardzo powolnym ale w życiu nigdy bym nie powiedział że losowym, wręcz przeciwnie, wszelkie cechy które zdobywamy są konkretnie nastawione do tego abyśmy mogli się jak najlepiej przystosować do środowiska w którym żyjemy(gatunki które z tymi zmianami nie nadanrzaja najzwyczajniej w świecie wymierają) a że ów środowisko się zmienia, tym szybciej im bardziej zaawansowani technologicznie jesteśmy tak zmiany ewolucyjne mogą się wydawać losowe. Natomiast co do tych "negatywnych" cech to piękny przykład z pawiem, jak słusznie zauważyłeś służą zdobyciu partnerki i tym samym przekazaniu swojej puli genowej dalej tj. przetrwaniu twojego wariantu genetycznego. a to czy zwiększą szansę na zostanie zwierzyną ? Jak widać nie lub w nieznacznym stopniu skoro ten wariant a nie taki z mniej rzucającym się w oczy upierzeniem przetrwał ;) (inna sprawa ze złożony pawi ogon niemal nie rzuca się w oczy zlewając się z trawą na którym leży ale to jest w tej dyskusji nieistotne)

rafik720
0 / 0

@Duergh Co się tyczy upierzenia Pawia przekazanie genów jest wynikiem jego atrakcyjności a nie cechy, która mogłaby zwiększyć szansę na przetrwanie.(następne pokolenia urodzą się jeszcze bardziej wyróżniającym się upierzeniem)
Podobnej sytuacji są Kózki, które postępują bardzo podobnie więc na drodze losowego łączenia genów w wyniku cechy, która jest atrakcyjna a nie umożliwiająca przetrwanie.

Duergh
0 / 0

@rafik720 ale właśnie przez to że są atrakcyjniejsze mają większą szanse na przekazanie genów kolejnemu pokoleniu czym samym właśnie przyczyniają się do przetrwania tego wariantu genetycznego. Inna metoda do osiągnięcia tego samego celu.

rafik720
0 / 0

@Duergh Atrakcyjność nie jest cechą umożliwiającą przetrwanie a jedynie przekazanie genów, które finalnie mogą okazać się zgubne dla danego gatunku.

P profix3
+4 / 4

Może go jakiś drapieżnik gonił i to dodało mu skrzydeł :)

Odpowiedz
R Rekin84
+2 / 2

Teraz w Australii prawie wszystko chce cię zabić ( tylko nie zawsze jest w stanie) Co to było wtedy. Też byś tak biegał

Odpowiedz
Grobisher
-1 / 1

No to właśnie wyjaśnili dwie rzeczy: po pierwsze, że uciekał przed potopem - falą tsunami, co obiegła całą Ziemię. Po drugie, kiedy to było.

Odpowiedz
5 5g3g
0 / 0

Zadałem sobie trud i odszukałem artykuł naukowy opisujący te ślady. Najszybszy biegacz zostawił na dystansie 11m ślady w odstępie ok. 1,9m na podstawie czego wyliczono że biegł z prędkością ok. 20km/h. (Długość kroku Bolta to 2,9m). Reszta to efekt serii artykulów popularnonaukowych w których popełniono liczne błedy w tym, że prędkość wyliczono na podstawie jednego odcisku stopy.

Odpowiedz