Demotywatory.pl

Menu Szukaj
+
73 75
-

Zobacz także:


zWinna
+4 / 4

@agronomista, jeśli masz na myśli bobowate i ich symbiozę z bakteriami, to tutaj sytuacja jest inna. Alga jest samoistnym bytem, która zyskała nowe organellum, nie weszła w symbiozę z bakterią. Naukowcy porównują te sytuację z innymi pochłonięciami w historii ewolucji, a które dały początek mitochondriom i chloroplastom.

agronomista
+2 / 2

@zWinna to też nic nowego. Ciekawe kiedy nastąpiła ta symbioza, czy tam te wchłonięcie. Bo teraz to odkryli. Piszą jakby to się wydarzyło nagle.

zWinna
+3 / 3

@agronomista, prawda, ciekawe, ale raczej usystematyzowali to, o czym już wiedzieli, a uchwycili to teraz na własne oczy.
"W miarę kolejnych badań genotyp i fizjologię UCYN-A znano coraz lepiej, i coraz wyraźniej okazywało się, że jej związek z gospodarzem jest bardzo ścisły. Sinica ma znacznie zredukowany genotyp. W połowie ubiegłej dekady jej badacze zaczęli sugerować, że endosymbioza jest posunięta tak daleko, jak w przypadku sinic przekształconych w chloroplasty i zaczęli używać nazwy nitroplast. Kolejną dekadę zajęły dalsze badania, które potwierdziły tę intuicję. Rozgraniczenie między silnie uzależnionym od gospodarza endosymbiontem a organellum jest kwestią umowy."

R Rydzykant
0 / 4

Marzenie wegan i ekologów. Wchłonąć odpowiednią ilość glonu Chlorella, umieścić organella jakimi są Chloroplasty w komórkach skóry i zacząć pochłaniać dwutlenek węgla. W sumie naturyści też byliby zadowoleni. I wiecznie najedzeni.

Niestety jak na razie nauka chyba nie wykryła organizmu wyższego, który potrafiłby w taki sposób wchłaniać całe struktury innych organizmów. Mitochondria też uzyskaliśmy w czasach, gdy byliśmy jednokomórkowcami.

Odpowiedz