Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Z nami od: 28 grudnia 2010 o 11:01
Ostatnio: 9 listopada 2018 o 18:48
Exp: 69
  • Demotywatorów na głównej: 10 z 60 (50 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 7523
  • Komentarzy: 1020
  • Punktów za komentarze: 2464
 
Dodaj nowy komentarz Zamknij
avatar JohnLilly

Witam. Piszę do Ciebie ponieważ trochę mnie wkurzają Twoje demoty o muzyce. Ja słuchałem w swoim życiu różnych gatunków muzycznych, dlatego mogę stwierdzić, że Twoje demoty to brednie. Po pierwsze powiedz mi w jakim gatunku muzycznym można zaistnieć dzięki pokazywaniu cycków? Domyślam się, że chodzi Ci o pop i rap, bo o nich wspomniałeś w innym democie. No to Cię oświecę, najsłynniejsi raperzy i piosenkarze popowi nie zbudowali swojej kariery na pokazywaniu cycków. Za przykład może tu chociażby posłużyć będąca, od ostatnich kilku lat, na topie Adele. Możesz mi oczywiście w tym momencie wyjechać z Miley Cyrus i Arianą Grande (którą zresztą użyłeś w democie), ale jakbyś chociaż pobieżnie przyjrzał się historii ich kariery, to szybko dojdziesz do tego, że sławę to one zdobyły wcześniej a dopiero potem zaczęły świecić golizną. Po co to zrobiły? Nie wiem. Czy sprawiło to, że stały się sławniejsze? Kwestia dyskusyjna. Jeśli nawet to tylko na chwilkę, bo kontrowersją można sobie troszkę sławę podbić, ale raczej krótkoterminowo. Przejdźmy teraz do następnego demota. Niby pop i rap tak promowane przez media, a metal tak przez te media ganiony. Zawsze było tak, że metal był tym mniej popularnym gatunkiem muzyki i nikt z tego powodu wcześniej jakoś nie jęczał. Wiec to nie jest raczej kwestia mediów, a tego czego chce słuchać większość. I mylisz się, bo przedstawiasz sytuację jakby media miały jaką awersję do metalu i go nigdy nie puszczały, ale przecież istnieją zespoły i wykonawcy metalowi którzy przebili się swoimi utworami do mediów. Przykłady to Metalica, Sytem of a Down, Marilyn Manson, chyba też Linkin Park pod metal pochodzi (oczywiście te pierwsze utwory). Tak więc nie sam gatunek jest przez media ganiony, lecz pewne zachowania przedstawicieli danego gatunku, takie jak Nergal który drze Biblię na koncercie. Mam nadzieję, że Ci się teraz przejaśniło w głowie i nie będziesz tworzył więcej głupot w demotach.

Odpowiedz
avatar Bushido12

@JohnLilly Witam. Czy ty naprawdę myślisz, że poza metalem niczego w życiu nie słuchałem? Otóż słuchałem i nadal słucham. Kiedyś słuchałem nawet popu i rapu kilka ładnych lat, których obecnie nie trawię. Na karierę pracuje się przez cały okres swojej twórczości, nie tylko na początku. Bez problemu w sieci można znaleźć nagie zdjęcia celebrytek. W metalu zdecydowana większość wszystko wypracowała sobie umiejętnościami. A Adele została wypromowana może nie na cyckach, ale też na swoim wyglądzie. Osobiście nie mam szacunku do takich osób jak ona. Jak można być dumnym z tego, że się jest grubym? Akceptacja siebie i inne bzdury. Jakby nie patrzeć to promowanie niezdrowego trybu życia. Ciężko żeby dzieci świeciły golizną, co nie? Zawsze było tak, że metal był ganiony przez media w wyniku czego był mało popularny, chociaż jest dużo bardziej wartościowy. Jedno wynika z drugiego. Jednak problem nie jest w tym, że metal jest mało popularny a w tym, że treść piosenek popowych czy rapowych promowanych w mediach jest tak pusta, ogłupiająca i demoralizująca, że aż przerażająca. Owszem, zdarzają się dobre piosenki, ale to są wyjątki. I o tym był demot a nie o płaczu, że metal jest mało popularny. Metallica przebiła się do mediów? Chyba w taki sposób, że ludzie myślą, że Metallica to firma produkująca koszulki. Oj przepraszam, czasami ktoś zna Nothing Else Matters. Jak to się ma do ich twórczości? Nergal to też celebryta. Różnica między popem/rapem i metalem jest taka, że w tych pierwszych gatunkach wulgarne, gorszące treści to norma, w tych drugich takie coś zdarza się sporadycznie. Ale tych gorszących zachowań z metalu się nie promuje. W popie tak. Skoro to nie jest kwestia mediów, że metal jest mało popularny to skąd utarł się stereotyp metal = satanizm? Także media miały duży wpływ na zniechęcenie ludzi do metalu. Sam nawet jako dzieciak tak myślałem. Raz kilku znajomych powiedziało, żebym im pokazał czego słucham. Ledwo co się piosenka zaczęła a ci już w śmiech. Także media oraz kultura masowa bardzo się przyczyniły do tego, że metal jest postrzegany tak a nie inaczej. Na szczęście nie dałem się ogłupić. Inaczej ominąłby mnie piękny kawałek muzyki. Jeśli ci się nie podobają moje demoty to nic na to nie poradzę. Wszystkim nie dogodzę. Zdecydowanej większości się jednak podoba, więc jeśli będę miał ochotę to na pewno takie demoty jeszcze powstaną. A przede wszystkim chcę pokazać pewnej grupie ludzi, że metal nie jest taki zły jak go malują.

Zmodyfikowano 3 razy razy. Ostatnia modyfikacja: 29 września 2017 o 16:06

avatar JohnLilly

@Bushido12 Ty to masz jak widzę nieźle zryty beret. "Metallica przebiła się do mediów? Chyba w taki sposób, że ludzie myślą, że Metallica to firma produkująca koszulki." Osobiście nie znam nikogo kto by nie znał tego zespołu i co najmniej kilku ich piosenek, a obracam się wśród ludzi którzy słuchają różnych gatunków muzyki. "Różnica między popem/rapem i metalem jest taka, że w tych pierwszych gatunkach wulgarne, gorszące treści to norma" I Ty twierdzisz, że słuchałeś rożnych gatunków muzycznych? O rapie to się nie wypowiem, bo nie przepadam a co za czym idzie nie słucham go, ale gorszące treści wcale nie są w popie normą, to że tak piszesz oznacza, że jesteś uprzedzony. "Skoro to nie jest kwestia mediów, że metal jest mało popularny to skąd utarł się stereotyp metal = satanizm?" No cóż powinieneś wiedzieć najlepiej, że ten stereotyp nie wziął się z powietrza, niemało zespołów metalowych buduje swoją popularność nawiązując do szatana, i używając satanistycznych symboli. I tu wychodzi Twoja hipokryzja, bo jak Ci ktoś zwróci na takie sprawy uwagę to zaraz podnosisz larum "bo to są tylko takie marginalne sprawy, takie coś dzieje się rzadko a poza tym to metalowcy to bardzo spokojni ludzie" natomiast jak widzisz kilka gwiazdeczek popowych które się obnażają to nie przeszkadza Ci to wrzucić pozostałych artystów popowych do jednego worka z tymi ekscibicjonistami. Moim zdaniem jeśli media mają awersję do jakiegoś gatunku muzycznego to jest nim "disco polo". Ile lat różni ludzie w radiu i telewizji się z tego gatunku nabijali, jak bardzo był on obciachowy? A i tak się przebili i obecnie wrócili na top, nawet swój własny kanał w telewizji mają gdzie leci cały czas disco polo. tak więc nie pierdziel mi tu, że metal się nie może przebić bo media są im przeciwko. Nie mam nic do tego, że promujesz muzykę której słuchasz, ale przeszkadza mi to w jaki sposób to robisz, a używasz do tego manipulacji.

avatar Bushido12

@JohnLilly Owszem, wiele osób kojarzy taki zespół jak Metallica. Ale piosenek już nie. Myślisz, że ten żart, że Metallica to firma koszulek wziął się znikąd? Aż sobie dokładniej sprawdziłem gwiazdy popu, które są obecnie na topie. Jakoś mnie to nie zdziwiło, że większość z nich już pokazywała swoje nagie ciała. Oglądając teledyski często miałem wrażenie, że to nic innego jak soft porno. Teksty też nie były wysokich lotów. I mówisz, że takie gorszące treści nie są normą, skoro łatwiej na takie coś trafić niż na coś wartościowego? W takim razie nie wiem jak to inaczej nazwać. Mówię o popie współczesnym. Oczywiście, że są też takie stereotypowe zespoły metalowe. I tak, są sporadyczne przypadki i po raz kolejny powtarzam, że nikt takich przypadków nie promuje. I kto tu jest uprzedzony? Jakoś dzieci na zabawach szkolnych nie czczą szatana, natomiast zdarza się, że śpiewają "piz*a nad głową". I dziwnym trafem wszyscy to znają. Dzieci w podstawówce... Z Disco Polo to zupełnie inna historia. Zawsze się wszyscy naśmiewali a i tak zawsze był popularny. Media jeśli mówią o metalu to najczęściej o tym najbardziej ekstremalnym, czym nie zachęcają do zapoznania się z tym gatunkiem. W którym miejscu wrzuciłem wszystkich do jednego wora? Bo jakoś nie mogę się tego doszukać tego fragmentu.

Zmodyfikowano 1 raz raz. Ostatnia modyfikacja: 29 września 2017 o 22:07

avatar JohnLilly

@Bushido12 "Owszem, wiele osób kojarzy taki zespół jak Metallica. Ale piosenek już nie." A wytłumacz mi dlaczego ludzie mieliby znać dyskografię zespołu który gra muzykę w której ci ludzie nie gustują, co? Faktem jest jednak, że piosenki Melallicki pojawiały się w radiu i telewizji, jednak jak widać nie wszystkim się one spodobały i w związku z tym ludzie nie zagłębiali się w ich twórczość i nie znają żadnej ich piosenki. Tu nie ma żadnego spisku mediów. "Aż sobie dokładniej sprawdziłem gwiazdy popu, które są obecnie na topie." No jestem ciekaw co Ty sobie sprawdzałeś? Na topie jest np Bruno Mars, Imagine Dragons, Shawn Mendes... i wielu wielu innych. Nie chce mi się dokładnie każdego sprawdzać, czy ma jakieś seks taśmy, coś mi się wydaje, że rzadko kogo bym znalazł. "Jakoś dzieci na zabawach szkolnych nie czczą szatana, natomiast zdarza się, że śpiewają "piz*a nad głową" " O! A skąd to wiesz? Jesteś nauczycielem, czy sam chodzisz jeszcze do podstawówki/gimnazjum? "Oczywiście, że są też takie stereotypowe zespoły metalowe. I tak, są sporadyczne przypadki i po raz kolejny powtarzam, że nikt takich przypadków nie promuje." Bo w stosunku do artystów popowych to oczywiście media promują ich goliznę?! Oczywiście, że nie. Dajmy na to Miley Cyrus. Kiedy zmieniła swój image na bardziej wyzywający spotkała się z ostrą krytyką za to. I wbrew Twojej logice to jej wcale nie pomogło, teraz już nie jest na topie, nie widziałem, ani nie słyszałem ostatnimi czasy jej nowych piosenek. "I kto tu jest uprzedzony?" No właśnie Ty! udowodniłeś to stwierdzając, że Adele wybiła się dzięki swojej tuszy. Wiesz, akurat mi ona średnio leży, ale trzeba być ignorantem aby pisać taki głupoty. A i sam też sprawdziłem, ostatnio się odchudziła o 20 kilogramów, tak że całe Twoje stwierdzenie o tym, że jest duma z tego, że jest gruba pokazuje, że tworzysz sobie fakty na potrzeby rozmowy.

Zmodyfikowano 1 raz raz. Ostatnia modyfikacja: 29 września 2017 o 23:02

avatar JohnLilly

@Bushido12 Aha bo jeszcze coś sobie uświadomiłem. https://www.youtube.com/watch?v=5abamRO41fE Czy ten teledysk wydaje Ci się odpowiedni dla dzieci? Moim zdaniem nie bardzo, ale jednak powstał, a teledyski są robione w celach, jakby Ci to powiedzieć? Promocji, promocji zespołu. Ja w swoim życiu widziałem także teledyski tych grup nawiązujących do szatana, co prawda takie to się spotykało rzadko, ale jednak się spotykało. Także nie pierdziel mi, że nie zdarza się promocja gorszących treści w tym gatunku muzyki, bo tak kuźwa nie jest! Takie coś też może dotrzeć do dzieciaków. Z teledyskiem do tej piosenki spotkałem się w gimnazjum https://www.youtube.com/watch?v=RsIsirseL2A teraz nie udało mi się znaleźć tylko piosenkę, ale sam teledysk może budzić zastrzeżenia i to spore.

avatar Bushido12

@JohnLilly też nie gustuję w takich wykonawcach jak Bieber czy Rihanna, a znam pełno ich piosenek, bo w radiu lecą na okrągło. Jakie gwiazdy popu sprawdzałem? Wpisałem sobie w google popular female pop singers. Sprawdź sobie. Normalnie same święte niewiasty. Mój demot odnosił się kobiet. Ciężko żeby mężczyzna zrobił karierę pokazując cycki. A czy muszę mieszkać a Ameryce, żeby się dowiedzieć, że szalał tam huragan? https://youtu.be/JdLRPipXvMQ. Ale że niby co w tym teledysku Slipknota jest złego? Kolesie w maskach? Bo nie ogarniam. Widzisz, sam przyznałeś, że takie satanistyczne zespoły to rzadkość. Cóż, w internecie można znaleźć wszystko. Jak ktoś będzie chciał coś znaleźć to to znajdzie. Ale pod nos nikt tego nikomu nie podsuwa, jak w przypadku popu czy rapu robi to telewizja, radio czy popularne portale. /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// A oto jak kobiety prezentują się w metalowych teledyskach. Pierwsze lepsze jakie mi przyszły do głowy. Jak widać żadna z nich nie musi pokazywać cycków, a teledyski nie muszą przedstawiać soft porno. Klasa. https://youtu.be/zPonioDYnoY ||| https://youtu.be/Rx9OoLwiAho ||| https://youtu.be/Dy6MpsDPKts ||| https://youtu.be/dNoTvg0t52c ||| https://youtu.be/-w2m-TeLi6I ||| https://youtu.be/gGTAmmTiD_Y

Zmodyfikowano 2 razy razy. Ostatnia modyfikacja: 30 września 2017 o 11:18

avatar JohnLilly

@Bushido12 Ok udowodniłeś, że dzieciaki (przynajmniej w niektórych szkołach) znają takie teksty, tylko teraz powiedz mi, czy popek zdobył popularność dzięki mediom? Bo ja nie kojarzę jego piosenek ani z radia, ani z telewizji a internet rządzi się własnymi prawami, tak więc jak dla mnie jest przykładem tego, że coś może się przebić pomimo mediów. A zatem Twój argument, że media coś takiego promują kuleje. Co do piosenkarek, to fakt nie wszystkie są święte, ale nadal nie udowodniłeś, że którejkolwiek golizna pomogła w zdobyciu sławy. Ludzie chcieli ich słuchać, dlatego zrobiły się sławne. Jedynie Madonnie możesz zarzucić, że budowała swój wizerunek na cyckach, bo kontrowersje towarzyszyły jej przez cały okres jej kariery. Poza tym w zestawieniu jakie dałeś, jest całkiem sporo takich kobitek którym nie można nic zarzucić. Wysłałem Ci teledysk to innej piosenki niż chciałem. Chciałem do "Spit it out" https://www.youtube.com/watch?v=ZPUZwriSX4M no jeszcze mogę dać to https://www.youtube.com/watch?v=YPhvqP-eWWM Jak widać w teledyskach jest trochę niepokojących treści, które mogą osoby w młodym wieku zaniepokoić. Jakiś koleś latający z siekierą i rozwalający drzwi, jakieś zabawki podpalające a końcu teledysku gościa, który się nad nimi znęcał. Same maski, u dorosłego nic nie wzbudzą, ale już u dziecka może być inaczej."Ciężko żeby mężczyzna zrobił karierę pokazując cycki" nie do końca weźmy tu za przykład Pitbulla https://www.youtube.com/watch?v=yyDUC1LUXSU więc mężczyźni też w sumie mogliby się wybić na goliźnie. Takie coś było właśnie w teledysku którego nie udało mi się znaleźć, "Farmer Boys here comes the pain" był w nim właśnie Jezus na krzyżu, a po jego bokach półnagie kobiety, i masz rację, że w internecie to można wszystko znaleźć, ale ja ten teledysk widziałem w gimnazjum na jednym z kanałów muzycznych. Dzięki, że przesłałeś mi piosenki pań które grają metal i nie świecą cyckami, tylko ja Ci też mogę przesłać pełno klipów popowych artystek, które również nie świecą w nich cyckami https://www.youtube.com/watch?v=rYEDA3JcQqw ; https://www.youtube.com/watch?v=Z3Pb3EJY5Qg ; https://www.youtube.com/watch?v=Jne9t8sHpUc Do czego dojdziemy? Do tego, że wycinając odpowiednie treści z kontekstu to można wszystko udowodnić. "też nie gustuję w takich wykonawcach jak Bieber czy Rihanna, a znam pełno ich piosenek" Bardzo źle to o tobie świadczy, ja jak w czyś nie gustuję to nie zwracam na to uwagi. Despacito (czy jak to się tam pisze) to nawet nie wiem kto wykonuje i gdzieś tam mi się obiła ta piosenka o uszy ale nawet nie kojarzę jak ona dokładnie leci, czy śpiewa ją jeden koleś czy kilku? na pewno jakbym usłyszał inny utwór jej autora/ów to za nic bym go/ich nie rozpoznał. To, że znasz po kilka tytuły piosenek ludzi których nie lubisz, świadczy o tym, że albo jesteś masochistą, albo wcale nie są dla Ciebie takie złe.

avatar JohnLilly

@Bushido12 Narzekasz, że Twoja muzyka której słuchasz jest piętnowana przez media, jak na ironię sam dostarczasz dowodów, że jesteś w błędzie. Nightwish był swego czasu często puszczany w tv.

avatar Bushido12

@JohnLilly nie twierdzę, że każda kobieta w popie świeci tyłkiem przed kamerą, jednak bardzo dużo jest takich przypadków. W metalu takich to ze świecą szukać. "Bardzo źle to o tobie świadczy...". To świadczy tylko tyle, że pamięć mnie nie zawodzi. Gdy regularnie co jakiś czas słyszę tę samą piosenkę to ciężko nie zapamiętać tytułu oraz wykonawcy. Chcesz kolejny przykład, komu pomogła golizna? Daleko nie trzeba szukać, chociażby Doda. I to bez znaczenia, czy ktoś zdobył sławę dzięki pokazywaniu swojego ciała, czy podbija sobie sławę pokazując ciało czy poprzez różne skandale. Nightwish w tv? W końcu startował w eliminacjach do Eurowizji. Poza tym metal w Finlandii jest towarem eksportowym, więc to wyjątek. Nie przypominam sobie, aby w Polsce w głównych mediach się pojawiał. I nie chodzi o to, aby metal był powszechny w mediach. To nie jest muzyka dla mas. Po prostu jeśli media mówią o metalu, to najczęściej o tych najbardziej kontrowersyjnych odmianach i zespołach. Tym samym też się przyczyniły do tego, że metal powszechnie jest źle postrzegany. Jeśli już czasami mówią o metalu, to mogliby pokazać jego różne strony. Ja sam tak kiedyś postrzegałem cały metal. Jakoś nie przypominam sobie, żeby media tak źle przedstawiały np. rap.

Zmodyfikowano 2 razy razy. Ostatnia modyfikacja: 30 września 2017 o 17:24

avatar JohnLilly

@Bushido12 Doda? Doda jest przykładem tego o czym pisałem wcześniej, najpierw zdobyła sławę a potem zaczęła świecić tyłkiem, i tak jak wcześniej pisałem to pokazywanie tyłka wcale jak widać jej nie pomogło bo na chwilę obecną jakoś nie słychać jej piosenek. Jak do tej pory nie przedstawiłeś ani jednego przykładu osoby która wybiła się na pokazywaniu ciała. Bardzo dużo jest osób w popie które świecą tyłkiem? Sądzę, że tak naprawdę to nie masz pojęcia jaka jest liczba takich osób. Tak samo jak nie wiesz dokładnie ile jest artystów metalowych wybija się na satanizmie i gorszących scenach podczas koncertów. Nightwish swego czasu był dość często puszczany, faktycznie to było dawno, ale ja to pamiętam. I jak już pisałem wcześniej Metal przebija się do mediów, podałem przecież wcześniej kilka zespołów które się przebiły i to nie jest pełna lista. Powiem Ci tak, mnie to zawsze śmieszą ludzie którzy twierdzą, że nie lubią jakiejś piosenki, ale ją znają bo jest w kółko puszczana w radiu i telewizji. Wiesz dlaczego mnie to śmieszy? Bo ja też oglądam tv (chociaż teraz to już rzadko) i słucham radia i wcale tych znienawidzonych piosenek w kółko tam nie słyszę. Czasami wcale ich tam nie słyszę. Chcesz promować metal? Spoko, nie mam nic do tego, ale nie kosztem wyżywania się na rapie i popie, nie poprzez tworzenie jakichś teorii spiskowych o nieprzychylności mediów. Pop to nie jest jednorodny gatunek muzyki, inaczej niż metal, pop nie ma korzeni w jednym gatunku muzycznym, tylko to zlepek gatunków które łączy taki mianownik, że są popularne. Rapem też jest ciekawie, kiedyś ten gatunek był inny i to właśnie komercjalizacja mu zaszkodziła. Co prawda pochwała maryśki zawsze gdzieś tam się przebijała, ale poza tym potrafili tworzyć życiowe teksty które miały swoją głębie. Jak tylko stał się ten gatunek bardziej popularny to nagle jakość tworzonych tekstów strasznie spadła.

avatar Bushido12

@JohnLilly no to chyba mamy różne informacje. Doda od początku swojej kariery szokowała różnymi zachowaniami. Swojego czasu dużo oglądałem Vivę. Półnagich kobiet w teledyskach nie brakowało i różnych erotycznych scen też nie brakowało. Gdyby jakieś zespoły metalowe przebiły się do mainstreamu to spotkać ich piosenki w radiu nie byłoby problemem. To, że puszczą jeden i ten sam kawałek na tydzień nie znaczy, że ktoś się przebił. I są to zazwyczaj ballady. Jak nie trafiasz na znienawidzone piosenki to masz po prostu szczęście. Dzisiaj w radiu RMF jakoś po 18 leciało jakże popularne Despacito. A co ma do tego to z ilu gatunków muzycznych wywodzi się pop czy metal? Bardziej istotne jest aktualne brzmienie. Większość popowych piosenek, a zwłaszcza rapowych brzmi tak samo. Nie wiem czy jesteś tego świadom, ale metal rozwinął się w ogromną liczbę podgatunków. To nie jest tak, że komercjalizacja zaszkodziła rapowi. Rap jest taki jaki był zawsze, po prostu teraz wszędzie go więcej, więc łatwiej zauważyć, że zazwyczaj nie jest on wysokich lotów. To już popowi komercjalizacja zaszkodziła dużo bardziej.

Zmodyfikowano 3 razy razy. Ostatnia modyfikacja: 30 września 2017 o 22:18

avatar JohnLilly

@Bushido12 Wiem co piszę o rapie, bo pomimo iż nie jest to gatunek muzyki w którym siedzę, to swego czasu słuchałem go dużo ze względu na znajomych. Jeśli chodzi o Polską stronę hiphopową, bo o tej wiem dużo więcej niż o tej amerykańskiej, to szczyt swojej popularności jak dla mnie to oni mieli dekadę temu, a nie obecnie. I jak porównasz sobie teksty piosenek hiphopowych sprzed dekady do tych tworzonych obecnie to zauważysz przepaść intelektualną. Twój główny problem polega na tym, iż dostrzegasz, że Twój ulubiony gatunek muzyki jest mniej popularny od innych gatunków muzycznych, ale zamiast pogodzić się z faktem, że jest to pokierowane innymi gustami większości osób, tworzysz sobie jakieś inne przyczyny tego stanu rzeczy. W tym momencie biorę sobie na wstrzymanie, bo napisałem się już dużo w temacie.

avatar Bushido12

@JohnLilly rapu słuchałem właśnie jakąś dekadę temu. Więc też wiem jak wtedy wyglądał. Dla mnie metal nie musi pojawiać się w mediach. Wystarczy, że dalej pozostanie wartościową muzyką na wysokim poziomie. Ty natomiast zaklinasz rzeczywistość twierdząc, że (między innymi) media nie miały wpływu na postrzeganie metalu.