Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Z nami od: 15 stycznia 2019 o 7:54
Ostatnio: 14 października 2019 o 20:28
Wiek: 36
Płeć: mężczyzna
Exp: 166
O sobie:

1. NIE DLA FANATYZMU!
2. Jeśli dyskutując ze ze mną, chcesz zarzucić mi konotacje z czerwoną, komunistyczną plagą, to wiedz proszę, że komuchów i socjalistów nie cierpię. Jestem zdeklarowanym liberałem z lekkim nachyleniem w stronę nacjonalizmu. Nie ma w Polsce partii, którą popieram.
3. Jeśli dyskutując ze ze mną chcesz zarzucić mi ateizm, to wiedz proszę, że mam się za wierzącego Chrześcijanina, jednak nie po drodze mi z tym, czym obecnie stała się instytucja kościelna. Tak - mam silne poglądy antyklerykalne ale nic, nigdy nie zmusi mnie do porzucenia wiary w Boga i dobro.
4. Nie znoszę hipokryzji i gardzę jawnie propagowaną głupotą.
5. Kultura osobista i szacunek w dyskusji to podstawa do zaistnienia wzajemnego zrozumienia, pomimo różnic w poglądach.

Dziękuję i zapraszam do dyskusji.

  • Demotywatorów na głównej: 26 z 384 (358 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 44332
  • Komentarzy: 2647
  • Punktów za komentarze: 6864
 
Dodaj nowy komentarz Zamknij

Bezwzględnje warte obejrzenia. Polecam! O neomarksistowskiej rewolucji społecznej. https://youtu.be/yFsdR71jhy4 O demokracji i o tym, dlaczego każdy głos się liczy. https://youtu.be/E3NqgV1coTQ O tym, kim był komuch Altiero Spinelli i dlaczego Unia Europejska stała się obecnie, w pewnej części zagrożeniem. https://www.youtube.com/watch?v=kPLi3Y_ySCw Kolejny materiał, z którym bezwzględnie warto się zapoznać O tym, jak patologia POPiS sprzeda Polskę i Polaków pod realizacje roszczeń na bazie ustawy 447 https://youtu.be/3mVDilxM5WM

Odpowiedz

Zmodyfikowano 4 razy razy. Ostatnia modyfikacja: 23 maja 2019 o 19:35

avatar rasizm45

I spójrz, znowu to samo: https://demotywatory.pl/4925423/Od-kilku-dni-internet-obiega-zdjecie-smutnej-malej-sowki-ktora A podobno to zły prawacki portal

Odpowiedz

@rasizm45 witam serdecznie i dziękuję za podzielenie się pięknym przykładem mistyfikacji i propagandy. Tu jest "lynk" do oryginalnej strony z pierwotnym artykułem. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/201806162201019333 Czytałem już w różnych miejscach, że to portal antykatolicki, antyklerykalny, satanistyczny, lewacki, komunistyczny i przyznam, że jeszcze kilka niekonwencjonalnych epitetów by się znalazło :P Zważywszy na powyższe - "prawacki" - idealnie komponuje się w zestawie. Już po 18:00 tu, skąd piszę, więc miłego wieczoru dla Ciebie :)

avatar Libertarian_Libra

Cześć. Jesteś chrześcijaninem, więc chciałabym się o coś zapytać w kwestii wiary. Jako że w chrześcijaństwie ważne jest żeby pomagać innym, nawet jeśli nie leży to w naszym interesie, żeby nie być egoistycznym, kochać wroga i nadstawiać drugi policzek, to czy chrześcijanin może chcieć pomagać ludziom np. w swoim państwie, chcieć dla nich dobrze i z tego powodu, być przeciwnym np. przyjmowaniu imigrantów? Czy chrześcijanin może być asertywny? Od jakiegoś czasu się nad tym zastanawiam. Mógłbyś mi to wytłumaczyć?

Odpowiedz
avatar InnyNieDlaWykolejonegoSwiata

@Libertarian_Libra uprzejmie dziękuję za pytanie, ale jestem ostatnią osobą, która może udzielać jakichkolwiek objaśnień w kwestii wiary ogólnie. Nie wiem, czy ktokolwiek poza Bogiem ma prawo dyktować człowiekowi, w co ma wierzyć i jak postrzegać świat. Jak wiadomo, ludzie mają z tym problem od zawsze. Chętnie mówią innym, jak mają myśleć i co powinni robić, żeby sami czuli się zadowoleni. Mogę Ci zatem napisać, w co ja wierzę i mieć nadzieję, że będzie to dla Ciebie w jakikolwiek sposób użyteczne. Dla mnie bycie chrześcijaninem nie oznacza bycia człowiekiem, który pozwala sobie pluć w twarz pod byle pretekstem i godzi się na wszelkie nieprawości w imię wymienionych przez Ciebie wartości. Rzeczywiście niektórzy chcieliby, żeby tak właśnie to wyglądało. Najczęściej są to ludzie, którzy mają w takiej postawie konkretny interes. Bycie chrześcijaninem to dla mnie nakaz posiadania otwartego serca i umysłu oraz konieczność nieustannej pracy nad własnymi słabościami. Ciągłego poszukiwania i nieskończonych wątpliwości. Tam, gdzie nie ma pytań, poszukiwania i wątpliwości, szybko pojawia się bezmyślny fanatyzm. Piszesz o migrantach. Czy chęć pomocy innym ludziom usprawiedliwia narażenie na ryzyko i cierpienie kolejnych? Zwłaszcza jeśli ci pierwsi przybywają, bez szacunku dla zasad twojej społeczności a wpuszczeni mogą gwałcić, kraść i zabijać? Moim zdaniem, jako chrześcijanin mam obowiązek nie być biernym wobec zła. Jeśli pomoc jednemu spowoduje cierpienie trzydziestu, to masz prawo pomagać czy nie? Jeśli nie bycie egoistycznym i nadstawienie drugiego policzka spowoduje śmierć człowieka, to masz prawo nie być egoistycznym i zgodzić się na czyjąś śmierć czy nie masz? Jak najbardziej moim zdaniem trzeba być otwartym na drugiego człowieka i przebaczać winy, ale nie oznacza to zarazem, że masz prawo dawać się wykorzystywać albo godzić się na krzywdę innych z ręki kogoś, kto nie odwzajemnia twojej postawy, a jedynie chce wykorzystać ją do swoich celów. Całą resztę należy osądzić zgodnie z własnym sumieniem :) Pozdrawiam serdecznie :)

avatar Libertarian_Libra

@InnyNieDlaWykolejonegoSwiata Dziękuję za odpowiedź. Ja też pozdrawiam :)

avatar whg

@InnyNieDlaWykolejonegoSwiata Wśród tego beznadziejnie bezdennego, poddańczego nurtu dnia dzisiejszego, masz przemyślane przekazy, które starasz się wrzucać tutaj w ten sposób, aby zmusić nawet ostatniego bezmózgowca do myślenia. Dlatego bardzo cenię sobie Twe komentarze i demoty. Osobiście, już od wielu lat walczę z mentalnością niewolnika wśród otaczających mnie osób. Nie za chętnie robię to jednak online, gdyż nie wiem wtedy, z kim de facto mam do czynienia. Tutaj jest wielu płatnych trolli, którym właśnie na tym zależy, aby ludzie nigdy nie przejrzeli na oczy. Miło jest mi spotkać kogoś, kto również nie da sobie w kaszę dmuchać! Bezczynne poddanie się bez walki byłoby jak współudział w zniewoleniu innych, co jednak nie leży w naszym charakterze. Trzymaj tak!

Odpowiedz
avatar CzlowiekZkamienia

Za co cię zbanowali za pierwszym razem, bo już nie pamiętam? I jak ty to robisz, że jeszcze nie zbanowali cię po raz trzeci?

Odpowiedz
avatar InnyNieDlaWykolejonegoSwiata

@CzlowiekZkamienia oficjalnie, dostałem bana za spamowanie w komentarzach. Czy robię coś specjalnego? Nie robię nic. Piszę to, co szczerze myślę. Staram się egzekwować i rozciągać swoją wolność słowa możliwie jak najszerzej w ustalonych ramach. Jednocześnie próbuję dbać o poszanowanie wolności i godności innych współużytkowników. Jeśli naruszę regulamin w ocenie Administracji serwisu, to zakładam, że jak wobec każdego, tak również wobec mojej osoby, zostaną wyciągnięte stosowne konsekwencje :)

avatar Symulakr

Co sadzisz o anarchoindywidualizmie? :)

Odpowiedz
avatar InnyNieDlaWykolejonegoSwiata

@Symulakr nie specjalnie w te zakątki się zapuszczałem, ale z tego co widzę, to jak na mój gust, sama wrogość do prawa własności nie do końca współgra z moim pojmowaniem świata. Zdecydowanie zbyt mocne nagromadzenie akcentów prosocjalistycznych jak na mój gust. Serdecznie pozdrawiam. :)

avatar Symulakr

@InnyNieDlaWykolejonegoSwiata ale ten nurt jest przeciw własności. To anarchokomunizm jest :)

avatar InnyNieDlaWykolejonegoSwiata

@Symulakr no właśnie chciałem tak jakoś delikatniej zaznaczyć, że raczej to nie mój horyzont :P O ile elementy anarchistyczne jestem w stanie rozumieć jako sprzeciw przeciwko ograniczeniom wolności, to pozostałe kwestie... no cóż.

avatar Symulakr

@InnyNieDlaWykolejonegoSwiata Ten nurt to radykalniejsza wersja libertarianizmu, która zaznacza maksymalną wolność jednostki na polu osobistym i ekonomicznym. Nie sprzeciwia się własności, tylko uważa np. że hierarchia ją ogranicza, więc zawodowo stawia autarkiczne na wolny zawód i samozatrudnienie :) Ale zauważyłem jedno ze smutkiem :( przez tych debili z zantify, którzy są anarchokomunistami, powtarzam czerwonymi antywolnosciowymi kolektywistami nie szanującymi własności i indywidualizmu, na który anarchoindywidualizm stawia szczególny nacisk radykalny enaty etatyzm ludzie xle interpretują,a tyle szkół jest :( Chyba jest to celowe, by ludzie widzieli nadzieje tylko w etatyzmie

avatar InnyNieDlaWykolejonegoSwiata

@Symulakr co do wypaczenia znaczeń to nie mam akurat najmniejszej wątpliwości, że działanie jest celowe. Co do reszty, jeśli masz czas i chęć, to zapraszam do szerszego podzielenia się spostrzeżeniami. Z przyjemnością się zapoznam, zwłaszcza że nie zapuszczam się aż tak daleko w radykalne rozumienia niektórych, bliskich mi elementów ideowych. Z góry dziękuję :)

avatar Symulakr

@InnyNieDlaWykolejonegoSwiata Jak tylko coś znajdę dla ciebie to chętnie :)

avatar InnyNieDlaWykolejonegoSwiata

Lista osób, z którymi nie mam życzenia prowadzić nigdy więcej konwersacji: - lech2 - GunMeat - YszamanY a.k.a pastor_ a.k.a nielubiepisu - pokos - ZrytyRyj

Odpowiedz

Zmodyfikowano 4 razy razy. Ostatnia modyfikacja: 4 września 2019 o 14:22