Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Z nami od: 21 maja 2016 o 18:43
Ostatnio: 1 grudnia 2017 o 18:23
Płeć: kobieta
Exp: 67
O sobie:

"O ile nie jesteś samobójcą albo jakimś beznadziejnym niedołęgą (względnie nie żyjesz z nimi pod jednym dachem), nie musisz się obawiać ani śmiertelnego wypadku, ani samobójstwa w kontakcie z bronią. A ponieważ 75 proc. ofiar zabójstw ma za sobą kryminalną przeszłość odnotowaną w policyjnych kronikach, to twoja szansa znalezienia się na celowniku zabójcy, przy założeniu, że sam nie jesteś kryminalistą, spada poniżej prawdopodobieństwa przypadkowego utonięcia. Tak więc wyluzuj, człowieku, rzuć palenie, zapinaj pasy w aucie, odżywiaj się zdrowo, kontroluj wagę, ćwicz regularnie i PRZESTAŃ PRZEJMOWAĆ SIĘ BRONIĄ PALNĄ." Charles Anesi

  • Demotywatorów na głównej: 8 z 64 (56 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 7136
  • Komentarzy: 2477
  • Punktów za komentarze: 2656
 
Dodaj nowy komentarz Zamknij
avatar grimes

@Absurdysta Czemu sam go nie zrobisz?

avatar JohnLilly

Troszkę poszperałem no i nalazłem. Nie można porównywać obecnych imigrantów z afryki do murzynów od wieków żyjących w USA. To jest jest inny gatunek ; ) Tak troszkę się teraz nabijam, ale używam tu przyjętej przez Ciebie logiki. To jest właśnie ten istotny element który umknął Panu Kamilowi w swojej prezentacji. Murzyni są różnorodni etnicznie. Z tego co szukałem to wychodzi, że pomiędzy jedną grupą rdzennych ludów afryki, a drugą grupą ludów afryki, współczynnik FST potrafi wynieść nawet 0,1 dla porównania, pomiędzy europejczykami ten współczynnik nie przekracza 0,05. Idąc dalej, wszyscy murzyni obecnie żyjący w USA są oczywiście potomkami niewolników, a ci byli brani niemalże tylko z zachodniej afryki. Natomiast obecni imigranci z afryki udający się do stanów, pochodzą z różnych zakątków tego lądu. Tak więc nie mogą posłużyć, za coś na wzór grupy kontrolnej w przytoczonym tam przykładzie umieralności noworodków. Pan Cebulski robiąc swoją prezentacje wcale nie szukał odpowiedzi na pytanie, dlaczego coś się dzieje. Miał już na to swoją wersję i szukał jej potwierdzenia. Tak więc na przyszłość radzę Ci nie powoływać się na jego filmik, bo osoba dociekliwa, albo obcykana w temacie szybko wyłapie bzdury w tym materiale.

Odpowiedz

Zmodyfikowano 1 raz raz. Ostatnia modyfikacja: 18 września 2017 o 20:55

avatar grimes

@JohnLilly A może jest inaczej niż myślisz i w Afryce jest wiele gatunków murzynów? Jest to w końcu dużo większy kontynent od Europy? "Tak więc nie mogą posłużyć, za coś na wzór grupy kontrolnej w przytoczonym tam przykładzie umieralności noworodków" Żeby na to odpowiedzieć musiałbym googlować, a jak na razie nie mam czasu - chyba nie myślisz, że ci uwierzę na słowo?

Zmodyfikowano 1 raz raz. Ostatnia modyfikacja: 21 września 2017 o 19:57

avatar JohnLilly

@grimes A dlaczego nie chcesz mi uwierzyć na słowo? W przypadku pana Cebulskiego nie miałeś takiego problemu. Tak więc potwierdzasz moje przypuszczenia, że szukałeś takich informacji które pasują do Twojego światopoglądu, natomiast co do takich które do niego nie pasują już podchodzisz z dystansem. Dam Ci coś na dobry początek https://en.wikipedia.org/wiki/African_immigration_to_the_United_States Poszukałem także o przyczynach, zgonów noworodków. https://vitalrecord.tamhsc.edu/american-infant-mortality-rates-high/ Ciekawe, że w artykule w sumie troszkę się pokrywa z moimi przypuszczeniami. Wymienione są tam narkotyki. W pewnym miejscu jest też o fakcie, że zgodny noworodków występują rzadziej wśród dobrze wykształconych rodziców, niż u takich źle wykształconych. Tak więc jak dla mnie całą tą teorię hybryd można sobie wsadzić. Jak dalej chcesz się upierać przy swoim to mam dla Ciebie fajne powiedzenie "błądzić jest rzeczą ludzką a trwać w błędzie głupotą".

avatar grimes

@JohnLilly Traktowałbym poważniej to co mówisz, gdybyś nie stawiał się w roli monopolisty na prawdę. " Wymienione są tam narkotyki" Sam się zastanów co jest gorsze, traktowanie ich jako inny gatunek czy jako odłam zaćpańców? To wciąż nie udowadnia, że są tym samym gatunkiem, ponadto może być wiele gatunków o czym już wspominałem. Dopuszczam taką myśl, jednak jej nie akceptuje. Nie zastanawiają cię tak wysokie różnice genetyczne wśród Afrykanów? Bo mnie owszem i "różnorodność etniczna" (śmiech) jest dla mnie biednym wyjaśnieniem. Oprócz tego tacy Zambijczycy są bardzo przyjaźni i jedyne co cię może najgorsze spotkać po zmroku to że jakiś murzyn cię zaprosi na piwo, a w RPA już są dużo bardziej agresywni, co widać po ilości zabójstw, mimo, że jest to bardziej rozwinięty obszar. Także póki co wstrzymam się ze zdaniem o różnich gatunkach, bo jest pare rzeczy za tym ale i przeciw.

avatar KapitanKorsarzPirat

Załóżmy, że otwierasz firmę. Stawiasz na komputery Windowsa i wszystkie płatne programy czy decydujesz się na wolne oprogramowanie, linuxa itd?

Odpowiedz
avatar grimes

@KapitanKorsarzPirat Zależy do czego. Jakbym stawiał serwery to linuxy, ale w innych przypadkach lepiej windowsa. Przy czym posiadanie windowsa nie oznacza kupowania zestawów jak office, lepiej jest wybrać tę darmową wersję libre office.

avatar KapitanKorsarzPirat

Ostatnio mam z tym problem, czym się różni agoryzm od mutualizmu? Bo czasami mi się wydaje, że mają wiele wspólnego.

Odpowiedz
avatar grimes

@KapitanKorsarzPirat A to one mają jakieś podobieństwa w ogóle? Agoryzm to nie jest system przede wszystkim, ale postawa anarchistyczna. Agorysta nie uznaje państwa jako słusznego instrumentu, dlatego stara się korzystać z rynku nie objętego działaniami państwowymi. A mutualizm nie wiem właściwie co to, jest to jałowe słowo tak jak faszyzm. Każdy sobie je interpretuje jak chce. Ale chodzi o to, żeby wykorzystać państwo dla ludzi w myśl ich praw, tyle, że to jest nie możliwe. Jedyna sytuacja, gdzie państwo może być dla ludzi to minarchizm, ale to też nie jest takie pewne.

avatar grimes

@KapitanKorsarzPirat Czytałem to wcześniej. "Sprzeciwiamy się przyjętemu powszechnie rozumieniu rynku jako idei, którą zawłaszczył i zafałszował państwowy kapitalizm" Nie ma czegoś takiego jak państwowy kapitalizm, to oksymoron i nie mam pojęcia o co chodziło autorowi. "produkcją zajmują się głównie samozatrudnieni rzemieślnicy i rolnicy, małe stowarzyszenia spółdzielcze producentów" Czyli zwykły komunizm. O tym czemu to nie ma prawa działać powstało milion prac więc sobie odpuszczę tym razem. "zarządzane przez robotników duże przedsiębiorstwa i zrzeszenia konsumentów" A to już w ogóle utopia. "agoryzm i mutualizm polegają na zasadzie dobrowolności" No to coś u mutualistów nie pyka z tą dobrowolnością, skoro nie mogę założyć przedsiębiorstwa na własnych zasadach. " agoryzm postawił nacisk na szara strefę i czarny rynek" To jest za duże uproszczenie.

avatar KapitanKorsarzPirat

@grimes Jest jakaś ostateczna konkluzja na temat mutualizmu? Bo np lewaki uważają, że to "krwiożerczy kapitalizm" z ludzką twarzą dla niepoznaki XD Wiem, bo w jednej grupie dyskutuję z paroma ancomami i łapię potężny faceplam

avatar grimes

@KapitanKorsarzPirat Sam nie wiem.Głupi jest ten pomysł, żeby pracownicy sami utrzymywali przedsiębiorstwo. Taki system źle by się skończył. Ostateczną konkluzją jest, że jest nie wydajny i też nie ma żadnego oparcia racjonalnego o aksjomaty, prawa ludzi, równość czy coś innego - nie ma fundamentów. Wątpię, żeby ludzie uznali to za dobry system wart wprowadzenia, bo tak, skoro nie ma czym porwać. Socjalista powie - równość, liberał - wolność, faszysta - naród. A co powie mutualista?

avatar KapitanKorsarzPirat

@grimes Co powie mutualista? Musiałbym, aby się upewnić jeszcze raz zajrzeć do pozycji Carsona, ale chyba najprędzej to co liberał czyli wolność. Wydaje mi osę, choć to subiektywna opinia, że mutualizm to taki libertarianizm pozbawiony obiektywizmu i egoizmu Ayn Rand czyli taki empatyczny akap. Ale jeszcze raz musiałbym się upewnić. Jednak co dziwne i pisze o tym na wiki( na szybko chciałem się upewnić), że agoryzm podobnie jak mutualizm bazuje na dobrowolności, choć z drugiej strony jeśli akap uznałby brak licencji, petentów w myśl infoanarchizmu wszystko byłoby wszystkim.

avatar grimes

@KapitanKorsarzPirat "mutualizm to taki libertarianizm pozbawiony obiektywizmu i egoizmu Ayn Rand" Ale libertarianizm nie ma nic wspólnego z Ayn Rand, bo Rand nie dokładała nic do tej idei a ją krytykowała. Rand ma swój obiektywizm. Do libertarianizmu najwięcej dołożył Rothbard i nie był on egoistą. Obiektywizm to też filozofia życia, a libertarianizm to system prawny - daje on wiele miejsca do suwerennego działania. Mutualizm nie ma nic wspólnego z libertarianizmem, jest utopią, nie da się wdrożyć wielu jego postulatów.

avatar KapitanKorsarzPirat

@grimes no to dobrze wiedziałem, ale oczywiście kelkuce kelthuza chcieli zespoić obiektywizm z libertarianizmem jako nierozerwalny jeden element. Lepiej nie uzupełniać wiedzy w dyskusji z nimi, bo kelthuz stworzył na wzór korwina swoją stadninę papugujących mu klakierów

avatar grimes

@KapitanKorsarzPirat Dziwny ten link.

Zmodyfikowano 1 raz raz. Ostatnia modyfikacja: 19 lipca 2017 o 0:41

1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna »