Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Z nami od: 1 maja 2010 o 13:39
Ostatnio: 8 marca 2020 o 10:20
Wiek: 32
Płeć: mężczyzna
Exp: 58
O sobie:

"Mutant, który nie wszedł do masowej produkcji. Zbyt pokręcony, by żyć. Zbyt rzadki, by umrzeć"
Ileż tu ciekawych inteligentnych ludzi wokół, żartowałem same bandy jebanych idiotów.
Ogólnie jestem poryty,ktoś kto dobrze śpi,choć nie ma po co wstawać.
Człowiek jest największym cudem i przekeństwem ziemi, czasem myślę że za całokształt naszych dokonań ludzkość powinna wyginąć. Czy na to zasługujemy, czy nie, czeka nas zagłada. Mimo pozorów jestem pacyfistą :)
I jeżeli potrzebujecie religii, indoktrynacji, by nie krzywdzić wszystkich wokół, to coś jest nie tak. Ja jestem agnostykiem, istnienia siły wyższej nie wykluczam, ale religie z "Bogiem" nic wspólnego nie mają.
A tak w ogóle to jestem nikim, jednym z niezliczonych nic nie znaczących istnień. Żywy trup uwieziony w bezkresnej matni.

  • Demotywatorów na głównej: 0 z 3 (3 w archiwum)
  • Punktów za demoty: -18
  • Komentarzy: 4085
  • Punktów za komentarze: 481
 
Dodaj nowy komentarz Zamknij
avatar XklocMan8

Jak sobie chcesz nonkonformistyczny, wybitny filozofie ;)

Odpowiedz
avatar lkrysztofik

Po prostu grzecznie dziękuje za komplement, bo autentycznie jako taki go odebrałem :) Jakby mnie ktoś nazwał kulturalnym, grzecznym chłopakiem, to mógłbym się obrazić. Równie dobrze mógłby nazwać mnie ciotą.

Zmodyfikowano 1 raz raz. Ostatnia modyfikacja: 30 stycznia 2015 o 0:59

avatar Novilius

Widzisz tak to jest, że każdy człowiek ma poczucie piękna. Nie mówię tutaj o sztuce tylko choćby o upiększaniu codziennych rzeczy. Tylko człowiek ozdabia sobie przedmioty. Każdy człowiek używa rozumu. Gdyby tak nie było to można byłoby sobie zgwałcić przypadkową dziewczynę, bo instynktownie chcemy się rozmnażać. Jeżeli nie potrafisz tego zobaczyć to mogę jedynie współczuć towarzystwa ale to jednak tylko Twój problem.

Odpowiedz
avatar lkrysztofik

No a ja mam na myśli właśnie jakieś wyższe poczucie piękna. Ale rozumiem co masz na myśli... wiadomo, dla kogoś piękne może być gówno rozsmarowane na chodniku. Ale nie rozumiem skąd pomysł, że np bóbr nie podziwia piękna swojej tamy, czy nawet mrówka rozległych korytarzy... opierasz się na jakichś badaniach, masz jakieś solidne, racjonalne podstawy takiego twierdzenia, czy jedyne na czym się opierasz to domysły i przecenianie ludzkiego gatunku? Nie jestem złośliwy, tylko po prostu ciekawy, może wiesz o czymś, czego ja nie wiem. Skoro każdy człowiek używa rozumu, to każde inne zwierzę też... nie wiem co masz na myśli pisząc "używanie rozumu", ale ja się w życiu często z takim zjawiskiem nie spotykałem. Właśnie teraz na świecie gwałconych jest pewnie nie tysiąc,a wiele więcej kobiet... a gdyby nie prawo i pranie mózgu, tresowanie przez religie to byłoby ich wiele więcej. To chyba ty nie potrafisz zobaczyć, że człowiek to zwierzę, zawzięcie to wypierasz ze swiadomości, ale nie wiem dlaczego... co cię tak boli w tym, że jesteś zwierzęciem? Oj współczuj, współczuj, unikam zdecydowaną większość moich znajomych, jak mogę. Ale nawet nie chodzi o nich, tylko o większość ludzi jakich spotkałem w swoim życiu... ale na pewno ty i twoje awangardowe towarzystwo jesteście inni. Także na czym opierasz to co piszesz? Serio jestem ciekawy, chodzi o jakiś rejon mózgu, który jest odpowiedzialny za "piękno" i który ma człowiek a nie mają inne zwierzęta? Jak się nazywa?

avatar lkrysztofik

Może wydawać się dziwny i nielogiczny mój tok myślenia, ale to dlatego, że omijam pewne jego podpunkty. Mnóstwo ludzi używa rozumu na tak iluzorycznym poziomie, że równie dobrze można powiedzieć, że każde inne zwierzę go używa. Co w ogóle znaczy używać rozumu według was? Ludzie są śmieszni, myślą,że pozjadali wszystkie rozumy, podczas gdy ich głupota jest bezgraniczna, spora to megalomania. O jakim rejonie mózgu mówimy? Jaki jest dowód na to, że inne zwierzęta nie odczuwają poczucia piękna? Bo wiesz badania... odwracając kota ogonem i odpowiednio formułując słowa, naukowcy mogą udowodnić wszystko co im pasuje, a wiadomo jak bardzo człowiek lubi łechtać swoją próżność i pychę.

avatar lkrysztofik

Nieważne jak to nazwiesz, mój tok myślenia jakiś tam sens ma, a zrozumiałbyś go, gdyby stylistyka moich postów nie była tak chaotyczna i niedbała. Mógłbyś po prostu odpowiedzieć na moje pytanie, czy jak zawsze uciekniesz przed merytoryką? Dlaczego uważasz, że inne zwierzęta nie myślą, a jak nie myślą, to dlaczego uważasz,że wszyscy ludzie myślą i o jakim rejonie mózgu mówimy? Ja osobiście jestem głupi i nie więcej warty od mrówki którą wczoraj zdeptałem, więc wypowiadaj się jak do głupka, to może coś zrozumiem :) Nic nie próbuję udowadniać, to po prostu luźne dywagacje, autentycznie bardzo mnie ciekawi, w jakim zakresie jesteśmy inteligentniejsi od szczurów. Porównywanie poziomu percepcji nie ma większego sensu,bo niby jak to porównać? Nie wejdziemy w buty innych zwierząt. Czym dla ciebie jest myślenie? Może serio jestem takim debilem, że tego nie rozumiem, oświeć mnie. A tak w ogóle to przynajmniej może nie zaprzeczysz temu, że ludzie to zwierzęta. Pewnie gdyby obca cywilizacja przyleciała na planetę, to ona mogłaby uznać nas za jakieś prymitywne gówno niezdolne do myślenia, człowieka ustala jakieś mgliste miary dzięki którym próbuje się dowartościować.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 1015 16 następna »