Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Fiskusie do dzieła...
by PIELGRZYM_PL
+
1109 1140
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Antonio1985
16 / 20

Socjaliści tylko szukają wszelkich możliwych okazji żeby UKRAŚĆ nasze pieniądze. Każdy socjalista to ZŁODZIEJ, który uważa, że to normalne zabrać jednemu i dać drugiemu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 marca 2014 o 12:21

avatar BachusBHS
7 / 9

A potem będzie wielkie zdziwienie jak ludzie nie będą chcieli pracować... jeśli odbierają bogatym i dają biednym to po co pracować?

avatar Antonio1985
3 / 7

@arqueek: W Polsce pracuje 14,5 mln osób. Ludność Polski to 38,5 mln. Dzielimy 14,5/38,5 = ok 38%. 1/3 społeczeństwa pracuje na 2/3? Widzisz ZŁODZIEJSTWO? Ja pracuje na kogo innego! Jakim prawem? Ja Tobie to odpowiada to gratuluję logiki...

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 17 marca 2014 o 14:12

avatar Antonio1985
9 / 11

@sliko: Jak np Ty dasz swojemu przyjacielowi 100 zł, a nagle ja pochodzę i bez twojej zgody zabieram z tych 100 zł 25 zł. To jest to KRADZIEŻ. Podatek od darowizn to KRADZIEŻ!

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 marca 2014 o 14:23

avatar Anarchy
2 / 6

@sliko: Serio? Pewnie nawet masz racje, ale co z tego? Okradają nas z niemal całej naszej własności, a to, co mimo wszystko mamy, nie należy tak naprawdę do nas (przykładowo - jeśli wojsko chce zarekwirować ci samochód nie prosi o to ciebie, tylko urzędnika, który może lub nie, zgodzić się). Ale zamiast tego ty narzekasz, że innych okradają tylko trochę mniej. Niczym pies ogrodnika. Skoro mam źle, to nie warto dążyć by było lepiej, ale by inni mieli równie źle. Strasznie niewolnicze myślenie.

avatar PomylilemStrony
1 / 1

System jest tak rozbudowany biurokratycznie i prawnie, że orientując się w przepisach można praktycznie nie płacić podatków. Żeby nie być gołosłownym wykażę w jaki (niełatwy) sposób uniknąć podatku z demota. Mowa w demotywatorze o PIT-8C, czyli ten sam, co np. do rozliczania się z giełdy. Jeżeli ktoś nie chce specjalnie ryzykować są jest cała masa innych różnych instrumentów finansowych. Patent polega na tym, że zaczynasz się bawić, inwestować, czasami jesteś do przodu, czasami w plecy. Ważne jest to, żeby realizować zysk, ale też "zarabiać na stracie". Jak to się robi? Sprzedajesz papiery, kiedy są w "dołku"(trzeba to mieć trochę "obczajone" - żeby się nie wpakować w sytuację, że sprzedajesz, a za pół godziny to rośnie w górę - równie dobrze może być w drugą stronę i wtedy "zarabiasz") i zaraz kupujesz po tej samej cenie (a jak dobrze obczaisz to nawet po niższej). Takich rzeczy się nie ominie, zawsze są jakieś "niespodzianki", że chwilowo się straci. Wartość portfela się nie zmienia - "straty do nadrobienia", ale Ty masz masz już stratę do PIT-8C, którą następnie odpisujesz od podatku. Żegnaj podatku "od parteru", żegnaj podatku "od zysków" (podatek Belki pomniejszasz o straty). Oczywiście "nie od razu Kraków zbudowano", ale nikt nie mówił, że legalnie unikanie podatków jest proste (na pewno jest bezpieczniejsze niż nielegalne). Osobiście bardzo się cieszę, kiedy można uniknąć tego złodziejstwa (nawet z podatkiem dochodowym, ale to dłuższy wywód), a jak jeszcze można się przy tym się pobawić i coś zarobić to bajka. Być może są metody, na łatwiejsze ominięcie tych podatków, dopiero omijania podatków się uczę. Ale jest niezła zabawa i świadomość "nie dałem się złodziejom".

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 marca 2014 o 20:59

avatar kAzek29
-1 / 1

@Antonio1985 ty pracujesz? Ciekawe kiedy jak non stop jesteś na demotach i wypisujesz bzdury jakim prawem liczysz wszystkich? Policz tylko ludzi w wieku produkcyjnym? Co może dzieci i emeryci też mają pracować? W którym cywilizowanym kraju tak jest?

avatar Antonio1985
-2 / 2

@kAzek29: W Polsce jest 30,8 mln osób powyżej 18 roku życia! Dalej statystyka jest zatrważająca. Ważne żebym ja pracował na SWOJE dzieci a nie na dzieci INNYCH. Jeżeli państwo zabiera moje pieniądze i daje je na np nauczanie innych to jest to KRADZIEŻ!!! Zabranie mi i danie emerytowi to też jest KRADZIEŻ!!! Niech każdy sam pracuje na siebie. Na dzieci niech pracuję ich rodzice, a na starych rodziców ich dzieci, albo oni sami. Czemu ja mam pracować na Ciebie? Z jakiej racji? /// Emerytów i rencistów jest 7,5 mln, pracujących 14,5 mln. Czyli na 1 emeryta przypada 2 pracujących. Za 30 lat będzie 1/1. Jak chcesz utrzymać ten system? To ekonomicznie NIEMOŻLIWE!

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 18 marca 2014 o 8:32

avatar Anarchy
29 / 31

Głosujcie dalej na złodziei, socjalistów, komuchów, zielonych i co tam jeszcze oni wymyślą. A potem płaczcie, że nie macie nic...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Centi
8 / 8

Jakby mogli dojść komu dać mandat to by go dali. Jeśli nie mogą to znaczy że nie są w stanie - a więc w praktyce taki podatek byłby jakąś statystycznie rozłożoną kwotą pomiędzy wszystkich - czy zrobiłeś wykroczenie czy nie - i Ty jesteś ZA ? Jak chcesz płacić czyjeś rachunki to ja Ci mogę przynieść kilka - możesz mieć co chcesz bez potrzeby wrzucania tego na resztę społeczeństwa ;]

avatar Antonio1985
8 / 10

Haha tylko socjalista może coś takiego wymyślić.

avatar igiproject
1 / 5

Ci co mieszkają wysoko w Katowicach widzą Sosnowiec, zamiast podatku powinni dostać dodatek mieszkaniowy za trudne warunki zycia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar nyaana
5 / 5

Nie podpowiadajcie im już...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kalsk
2 / 4

hahahe no i co zrobicie.....? Przecież nie będziecie wyrażać oburzenia do rządów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Adder
1 / 1

To ja zaproponuje podatek od tych mieszkających na wyższych piętrach od tego, że nie muszą sobie krat w oknach zakładać ;]

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~DSoL
2 / 2

Każdego członka partii obciążyć podatkiem dochodowym od ministerialnych dochodów - w końcu ma możliwość je uzyskać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Snickers2012
0 / 0

Co do mandatów, to można by to rozwinąć. Podatek od nie zapłaconych mandatów, poprzez ich nie otrzymanie a to z kole i z braku posiadania auta, kilkukrotna korzyść majątkowa. Brak auta też można rozwinąć. Ponieważ nie mam auta i więcej poruszam się na nogach/rowerze to mój stan zdrowia jest czysto teoretyczny, więc dla mnie korzyścią jest brak konieczności leczenia miażdżycy i innych dolegliwości towarzyszących nadwadze. Na marginesie wcale nie uważam żeby nadwaga dotyczyła wszystkich posiadaczy aut. Takich głupot można by wymyślać w nieskończoność, kwestia wyobraźni. Polski siódmy zmysł, czyli skąd wziąć kase.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Aśka_____
1 / 1

cicho siedź bo wykraczesz:x

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar defenestrator
4 / 4

Ludzie nie podpowiadajcie im!!!!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~fr
-1 / 1

Wejź nie podsówaj im pomysłów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~tokiu
2 / 2

p****ało was? oni tylko czekają na takie pomysły

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dark_Irony
1 / 1

Niech zrobią podatek od zdrowej żywności. Będę im płacił wartością netto mojego tyłka. A gdzie podatek dla urzędasów za grzanie dupy? Też zyskują. Ciepło, rzadziej chorują, kawka na miejscu. Na wszystkich dookoła palcem wskazują, a sami płacić nie chcą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LadyFanstasta
0 / 0

Ej cicho! Jeszcze nasi politycy to przeczytają i wezmą sobie do serca Twoje rady! A tak serio to to, co się dzieje, jest tragiczne/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~realista_1
0 / 0

AAAAAAaaaa..... nie tylko nie to

a tak serio nie dawajcie takich pomysłów bo serio będą takie podatki
w końcu jest demokracja - Władza ludu i ktoś pomyśli że na prawdę chcemy takie podatki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Footman
0 / 0

Ciekawe jaki następny podatek na wymyślą z myślą aby żyło się lepiej :)

avatar adrian2558
1 / 1

Lepiej bądź cicho, bo fiskus też na demotach siedzi :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mkr87
-1 / 1

Nie piszcie takich żeczy jak przykłady w tym democie bo ci idioci uznają to za najprawdziwszą prawdę.....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar qterka
0 / 0

nie podpowiadaj

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar frugom1
0 / 0

Już to kiedyś ktoś proponował: umierasz - przestajesz wydawać pieniądze, to jest twój przychód - płacisz podatek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliffka
0 / 0

uważaj, bo jeszcze to podłapią ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kropek12
0 / 0

debilizm urzędników nie zna granic

Odpowiedz Komentuj obrazkiem