Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Zasady

Zobacz też: Zasady · Konkursy ·FAQ · Regulamin serwisu

Serwis jest miejscem, gdzie tworzymy plakaty motywujące. Może to być zarówno Demotywator, jak i Motywator - bo to ta sama siła, działająca w tym samym kierunku, lecz mająca przeciwny zwrot.

Demotywatory zmieniły się od momentu powstania.

Kiedyś miały tylko demotywować, jednak po 3 milionach demotywatorów możemy to powiedzieć głośno. Demotywatory to po prostu plakaty z czarnym tłem. A plakaty, jak to plakaty mogą dotyczyć wszystkiego.

Możesz stworzyć każdy plakat o dużej sile emocjonalnej. Taki, który dzięki podpisowi zdumiewa, krzyczy z ekranu, daje kopa na sam jego widok i wgniata przy tym w fotel.

Jeśli chcesz demotywować lub motywować to w porządku, tylko nie zamykaj się w tym stereotypie.

Świat nie obraca się wokół nieszczęśliwej miłości i śmierci, więc jeśli wrzucisz w ramy demotywatora śmieszny obrazek i dasz mu dobry, cięty i chwytliwy tytuł i podpis... to twój plakat demotywator będzie tu mile widziany. Na takiego też warto oddać głos na plus.

Jeśli wiesz co to ironia i sarkazm, tym chętniej obejrzymy twój plakat. Jeśli to słowo jest ci obce... to lepiej nawet nie głosuj i szybciutko obejrzyj parę odcinków dr House probując zgłębić ten sposób patrzenia na świat.

Więcej o historii Demotywatorów na Joe Monster.org oraz na stronie Despair.com.

Jak działa poczekalnia?

Otóż do poczekalni trafiają wszystkie nowe demotywatory i czytelnicy sami określają, które z nich zostaną odrzucone. Eksperyment z tym, żeby najlepiej oceniane trafiały automatycznie na główną nie udał się, ludzie dawali śmieszne obrazki z beznadziejnymi podpisami. Teraz moderator, zwany Wielkim Demotywatorem sam wybiera najlepsze z demotywatorów z poczekalni, a czasem te które po prostu mu się podobają. Pomagają mu inni moderatorzy.

Co to jest archiwum?

Tu trafiają obrazki, które nie spodobały się w poczekalni użytkownikom demotywatorów (lub moderatorom). Także każdy, nawet lepiej oceniany demotywator, który w ciągu kilku dni nie trafi na główną. Raczej śmietnik. Link.

Co oznacza status "oczekuje na moderację" i czemu mój demotywator go otrzymał?

To oznacza, że plik zamiast do poczekalni został automatycznie skierowany do kolejki administracyjnej. System który o tym decyduje opiera się na analizie wielu czynników. Większość z nich nie jest zależna od dodającego, a od chwilowych warunków panujących w serwisie.
Demotywator z adminowni trafi do następnego etapu po tym, jak zobaczy go któryś z adminów. Jeśli nie będzie żadnych zastrzeżeń trafi on na początek poczekalni dokładnie na takich samych zasadach, jak każdy inny demotywator. Jeśli będzie łamać regulamin, użytkownik otrzyma odpowiednią karę, a demotywator zostanie usunięty. Jeśli wyjątkowo nie spodoba się adminowi, zostanie natychmiast zarchiwizowany.

Co to znaczy, że plik jest prywatny?

To znaczy, że nie pojawi się nigdy w poczekalni i możesz oglądać go tylko ty i osoby, którym wyślesz link do niego.
Nie można go przenieść na główną i do poczekalni.
Plik otrzymuje ten status, gdy wybierzesz opcję prywatny przy dodawaniu demotywatora.

Jaki jest dobry tytuł?

Odnoszący się do haseł, idei, emocji - krótki i trafny. Np. Praca zespołowa, Wolność, Miłość, Wściekłość, Duma, Radość, Kreatywność, Przyjaźń, Kobiety, Oddanie, Smak, Studia, Akademik, Taktyka, itp. Więcej.

Jaki jest zły tytuł?
 • taki sam jak napis na zdjęciu
 • z błędami ortograficznymi
 • niegramatyczny
 • z przekleństwami (bywają od tego rzadkie odstępstwa)
Jaki jest dobry opis?

Krótki i dodający sensu demotywatorowi. Jak masz dać beznadziejny, to nie dawaj żadnego.

Jakie są złe opisy?
 • opis będący powtórzeniem tytułu
 • baaardzo długie opisy
 • sztampowy opis - "No comments", "A ty jak...", "You're doing it wrong", "On też jest hardcorem" i parę innych. Taki opis może zostać zatwierdzony, ale szanse są 1:100
 • z przekleństwami (bywają od tego rzadkie odstępstwa)

Co jest źródłem obrazka?

Źródło obrazków to nie link do obrazka, ale strona na której się znajduje ten obrazek. I nie jest nim google.pl ani google.com, ani imageshack.us, czy tinypic.com, obrazky.pl tylko strona autora zdjęcia (jego blog, itp.).

Widzisz obrazek po lewej? Jego źródłem nie jest adres http://farm1.static.flickr.com/37/87143518_7d097df8f0.jpg, tylko ten adres http://www.flickr.com/photos/auntiep/87143518/. Sprawdź dlaczego.


Pamiętaj, że powyższe to tylko wskazówki. Wprawny twórca demotywatorów odkryje, które zasady złamać i kiedy.

Bądź mądry, bądź kreatywny - pamiętaj, że prawie z każdego zdjęcia da się zrobić intrygujący plakat, jeśli dobierzesz do niego odpowiednie teksty.


Ave
Wielki DemotywatorKonkursy

Czym są i jak działają

Konkursy dają możliwość dodania własnego podpisu do zaproponowanego przez nas obrazka. Tematyka praktycznie dowolna. Warto jednak trzymać się generalnych zasad. Każdy konkurs ma trzy etapy:
 1. dodawanie podpisów
 2. głosowanie na podpisy dodane w pierwszym etapie
 3. rozstrzygnięcie i dodanie zwycięskiego demotywatora na stronę główną
Wszystkie części konkursu odbywają się na stronie konkursów. Nie należy dodawać podpisów z obrazkami konkursowymi do poczekalni, ani tym bardziej wysyłać propozycji na adres administracyjny.
Każdy etap jest oddzielną częścią. Podpis można dodać tylko w czasie przeznaczonym na dodawanie podpisu. Głosować można tylko w trakcie głosowania. Możliwe, że na stronie konkursowej będą jednocześnie dostępne konkursy na różnym etapie. Przy każdym z nich jest podana informacja, jaki etap ma miejsce i ile jeszcze potrwa.
Osoby, które dodały podpis do konkursu nie mogą brać udziału w głosowaniu na dany konkurs. Jeśli wykryjemy próbę głosowania z kont powiązanych z danym użytkownikiem, wyciągniemy surowe konsekwencje w postaci bana na wszystkie konta i dyskwalifikację pracy tego użytkownika.
Strona głosowania ma indywidualnie losowany układ dla każdego użytkownika, dzięki czemu głosowanie przebiega w sposób maksymalnie sprawiedliwy. Moment dodania podpisu nie ma znaczenia.
Administratorzy i moderatorzy mogą na każdym etapie eliminować z konkursu podpisy bez podania przyczyny. W szczególności usuwane mogą być prace wulgarne,obraźliwe, niespełniające zasad konkursu, z błędami, bądź takie, które w etapie głosowania uzyskują wyjątkowo niską ocenę.

Konkurs rozstrzyga Wielki Demotywator wybierając z grupy najlepiej ocenionych prac i może, ale nie musi umieścić tę pracę na stronie głównej. Wszystkie prace, wraz z ocenami, można oglądać na stronie konkursu po jego zakończeniu.

W przypadku jeśli ilość głosów jest mniejsza od 15 lub jakość zgłoszeń jest zbyt słaba, to konkurs może zostać anulowany bez zwycięzcy.


Konkursy filmowe

 1. Konkursy filmowe – to konkursy dotyczące pokazów filmowych, organizowane w związku z patronatami medialnymi nad Filmami.
 2. Serwis Demotywatory.pl nie ma wpływu na miejsce i czas pokazów filmowych, dysponuje wyłącznie zaproszeniami oferowanymi w konkursie i nie podlegają one wymianie na inne nagrody lub zaproszenia w innych miejscach i czasie (inne miasta, daty pokazów).
 3. Serwis Demotywatory.pl nie ponosi odpowiedzialności za zmiany repertuaru filmowego, miejsc i terminów pokazów, które mogą mieć miejsce z inicjatywy partnerów serwisu demotywatory.pl.
 4. Informacje o bieżących Konkursach Filmowych można znaleźć na stronie: http://demotywatory.pl/wygraj oraz https://www.facebook.com/KonkursyFilmowe.
 5. Czas trwania konkursu to 60 minut. Czas konkursu może być skrócony jak i wydłużony - w zależności od potrzeb organizatora w zakresie wyznaczenia zwycięzców konkursu.
 6. W konkursie zadaniem dla użytkownika jest jak najszybsze wysłanie prawidłowych odpowiedzi na 2-3 pytania stawiane przez redakcję Serwisu.
 7. Uczestnik konkursu jest zobowiązany w zgłoszeniu konkursowym - podać swoje dane osobowe - imię i nazwisko.
 8. Uczestnik konkursu oświadcza, iż podane przez niego dane osobowe są prawdziwe.
 9. Jeden Uczestnik Konkursu może wysłać w danym Konkursie 1 zgłoszenie ze swojego konta w serwisie demotywatory.
 10. Zabronione jest uczestnictwo w konkursie tego samego Uczestnika z różnych kont w serwisie.
 11. Złamanie powyższego punktu będzie karane banem dożywotnim w serwisie demotywatory.pl.
 12. Odpowiedzi na pytania konkursowe należy umieszczać wyłącznie przez serwis demotywatory.pl. Po zalogowaniu się w serwisie na stronie konkursowej na dole strony konkursowej będzie dostępny formularz, gdzie należy wpisać prawidłową odpowiedź. Odpowiedzi wysyłane drogą mailową nie będą uwzględniane przy rozwiązaniu konkursu.
 13. Po wysłaniu zgłoszenia na konkurs filmowy, użytkownik nie może poprawiać, edytować udzielonej wcześniej odpowiedzi.
 14. Sposób przekazania nagrody jest określony w powiadomieniu o wygranej. W przypadku zaproszeń papierowych redakcja poprosi o adres do wysyłki nagrody. W przypadku kodów uprawniających do odbioru biletów w kasach kin - zwycięzca powinien zgłosić się w określonym w powiadomieniu terminie do redakcji po kody.
 15. Sposób i kryteria wyłonienia zwycięzców konkursu jest określony każdorazowo przez redakcje serwisu w zasadach konkursu na stronie konkursowej.
 16. Liczba zwycięzców może być zróżnicowana, w zależności od ilości proponowanych w danym konkursie liczby zaproszeń – może to być zarówno 10 jak i 50 zaproszeń.
 17. Zaproszenia na pokazy filmowe są podwójne (dla osoby zwycięzcy i osoby towarzyszącej).
 18. Informację o wygranej w konkursie Filmowym zwycięzcy otrzymują w serwisie Demotywatory.pl jako wiadomość prywatną od Wielkiego Demotywatora. Na wiadomość nie należy odpowiadać. Do wiadomości prywatnej jest dołączony url do strony, na której należy pozostawić swoje dane osobowe (nazwisko i imię). Nie jest wymagane podanie danych osoby towarzyszącej.
 19. Zaproszeń nie można odstąpić ani odsprzedać trzecim osobom, nie biorącym udziału w konkursie filmowym.
 20. Złamanie powyższego punktu regulaminu - zwłaszcza w przypadku udowodnionej sprzedaży zaproszeń będzie karane banem dożywotnim w serwisie demotywatory.pl.
 21. Zwycięzca konkursu filmowego ma obowiązek potwierdzić swoje dane osobowe (imię i nazwisko) w określonym w konkursie terminie. Może tego dokonać poprzez stronę serwisu Demotywatory.pl oraz drogą mailową na adres konkursy@demotywatory.pl.
 22. W przypadku braku potwierdzenia danych osobowych w określonym terminie zaproszenie jest przekazywane innym chętnym osobom, które zgłoszą się do redakcji serwisu.
 23. W przypadku, kiedy jest organizowany więcej niż jeden konkurs filmowy i fizycznie nie jest możliwe uczestniczenie w obu lub kilku pokazach, redakcja – administracja serwisu w drugim lub kolejnym konkursie wybierze zwycięzców spośród tych osób, które nie zostały zwycięzcami w poprzednim konkursie.
 24. Wyniki wszystkich konkursów filmowych znajdują się na stronie: http://demotywatory.pl/wygraj.
 25. Wszelkie reklamacje w sprawach konkursów filmowych należy kierować na mail konkursy@demotywatory.pl. Użytkownik pisząc mail w sprawie reklamacji lub w spr. potwierdzenia danych osobowych zobowiązany jest podać swój nick w serwisie i nazwę (tytuł) konkursu (opcjonalnie jeśli konkurs dotyczył wielu miast, nazwę miasta). Bez podania nazwy konkursu i nicka – redakcja nie będzie rozpatrywała reklamacji ani potwierdzenia danych.
 26. W sprawach nieregulowanych powyższym regulaminem reklamacje będą rozstrzygane indywidualnie przez redakcję serwisu.
 27. Konkursy nie są sponsorowane, wspierane ani w żaden sposób powiązane z serwisem Facebook.


§ REGULAMIN dla ludzi (czyli za co mogę dostać lub dostałem bana?)

I COMBOS

Combos – to demotywator zrobiony z innego demotywatora. Kreatywność, pomysłowość i treść w przypadku demotywatorów mających formę combosów przedstawionych poniżej, nie jest przez administratorów brana pod uwagę, a przebłyski geniuszu nie są okolicznością łagodzącą dla jego autora.

Przykłady combosów, które są karane banem:

 1. Combos klasyczny - użytkownik wykorzystał inny demotywator, dodając do niego jedynie opis. Combos klasyczny może się dzielić na a) ‘nieestetyczny’ - autor nie zadał sobie trudu wycięcia danych nad obrazkiem i b) ‘estetyczny’ - autor zadał sobie trud wycięcia danych nad obrazkiem, ale niestety to nie wystarczyło.
  a b
 2. Combos Breaker - użytkownik wykorzystał od dwóch do kilkuset demotów, tworząc demota z Efektem Droste, który ma na celu zahipnotyzować użytkowników i administratorów iluzją 3D. Combos Breaker często charakteryzuje się tym, iż obrazek jest zauważalny dopiero przy rozdzielczości ekranu 4x2, lub przy zastosowaniu elektronowego mikroskopu skaningowego. http://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_Droste
 3. Combos Aukcyjny - użytkownik przy pomocy swojego demota wdaje się w polemikę z demotami innych użytkowników. System licytowania się, kto jest fajniejszy może stworzyć niebezpieczeństwo nieskończoności. Każdy bowiem chce mieć ostatnie zdanie w demodyskusji, być autorem puenty i finalnej riposty, zyskując tym samym, prestiż, fanów oraz kuferek słodyczy. No i bana.


CO NIE JEST COMBOSEM?

Combosem nie jest:
 1. Demotywator podwójny - różni się od combosa klasycznego tym, iż użytkownik wykorzystał inny demotywator, ale nie dodał do niego jedynie opisu, lecz także obrazek. Takie demoty są legalne i nie podlegają karze za użytą formę. Demotywatory podwójne powstają w wyniku inspiracji demotem pojedynczym, często charakteryzują się celnymi odpowiedziami i nadają nowy sens już istniejącym. Jak to śpiewał kiedyś Elvis Presley w duecie z Majką Jeżowską - „Bo do tanga trzeba dwojga”.
  Uwaga! Użycie demotywatora podwójnego do stworzenia kolejnego, nosi już cechy combosa aukcyjnego i możesz za takiego otrzymać bana. Więc jeśli decydujesz się umieścić demota składającego się trzech lub więcej obrazków, podejmujesz ryzyko na własną odpowiedzialność.
 2. Demotywator twórczy - demotywator twórczy charakteryzuje się wykorzystaniem innych demotywatorów w dowolnej ilości i może przybrać różną formę. Nie jest kwalifikowany jako combos tylko wtedy, gdy spełnia następujące warunki: - jest widoczny wkład pracy autora, -autorowi potrzebne były inne demoty do przekazania jakiejś idei, -idea ta spodobała się administracji.
  W przykładzie ‘a’ autor zadał sobie trud w wyszukaniu kilku demotywatorów, który potrzebne mu były do przedstawienia swojego pomysłu.
  W przykładzie ‘b’ autor popisał się spostrzegawczością. Oprócz demota wykorzystał reklamę i wykonał niewielką pracę, by swoje spostrzeżenie przekazać. Na przykładzie ‘b’ widać też, jak cienka może być granica między demotywatorem twórczym, a combosem klasycznym. Gdyby nie użycie czerwonego ołówka, które nadało sens demotywatorowi, autor zamiast wylądować na głównej, otrzymałby bana za combos klasyczny.
  Dlatego też przeczytaj poniższą uwagę.
  a b

  UWAGA! Niebezpieczeństwo demotywatora twórczego jest takie, iż o tym, czy jest on twórczy, czy np. aukcyjny, decyduje administracja. Dlatego jeśli nie jesteś pewien, czy twój demotywator jest twórczy, aukcyjny bądź klasyczny, lub nie rozumiesz powyższych różnic, porzuć pomysł wykorzystania innych demotów. Zrób swój. Gdyż treść maila z reklamacją: „Mój demot był twórczy! Dlaczego zostałem zbanowany, skoro podobny tutaj jest na głównej?” nie będzie brana pod uwagę jako wystarczająca argumentacja.

  Wszystkie pozostałe formy demotywatorów, które wykorzystują inne demoty i które nie zostały przedstawione w niniejszym regulaminie, oraz nie zostaną zakwalifikowane jako twórcze, mogą trafić do archiwum bez kary bana lub bana otrzymać. Zabawa na polu minowym, jakim jest żonglowanie na granicy combosów, odbywa się więc na własną odpowiedzialność autora.


II PORN

Bana z adnotacją PORN użytkownik dostaje przeważnie za sceny pornograficzne i goliznę. Bez względu na pomysłowość, błyskotliwość, czy wymiar edukacyjny demotywatora, przysługuje Ci urlop za umieszczanie zdjęć, na którym widnieją sceny erotyczne, genitalia, nagie pośladki, nagi biust, pół nagiego biustu, owłosienie łonowe, czy prezentacja męskiego nasienia na klawiaturze. Dotyczy to nie tylko zdjęć, ale i rysunków. Jeśli zamieściłeś urodziwą fotkę, która wygrała konkurs fotograficzny „Nasza Straż Pożarna” , ale na drugim planie zza węża strażackiego wygląda nieśmiało pół penisa, demot staje się PORN. Zawsze możesz wejść do paint’a, wybrać opcję ‘pędzel’ i zrobić na penisie kilka pociągnięć cenzury. Jeśli będziesz dokładny, administracja doceni Twój wkład w dbanie o młodszych użytkowników, którzy również korzystają z tego serwisu. Pamiętaj, że pędzel paint’a też może nie pomóc, jeśli użyjesz go na typowo perwersyjnym zdjęciu.

Powyższy skrócony opis przypadków, które podlegają pod PORN ma na celu przybliżyć użytkownikom, czego mają się wystrzegać i co administratorzy kwalifikują pod tę kategorię. Tworzenie szczegółowych granic punkt po punkcie nie ma sensu z uwagi na różnorodność demotów. Jeśli chcesz, możesz zacząć bawić się z adminami w kotka i myszkę pisząc np. – ‘Dlaczego dostałem bana za gołą dupę, skoro miała na sobie springi, tylko sznurek wszedł między pośladki?’ lub ‘To nie była sperma tylko klej na ścianie! W regulaminie nic nie ma o kleju!’. Możesz, lecz administracja nie jest zbyt rozmowna i odeśle Cię do przeczytania tego opisu. Być może następnym razem będziesz pamiętał, żeby wyciągnąć sznurek, a do kleju przytwierdzić tapetę.

Jeśli jesteś rozczarowany niesprawiedliwością, że jako PORN zakwalifikowano zarówno demota przedstawiającego pół nagiego biustu jak i demot z seksem grupowym, w której biorą udział koń, nietoperz, czterech mężczyzn i taboret, to na pocieszenie powiemy, że taboret dostanie dłuższego bana.
Jeśli po przeczytaniu powyższego opisu, nadal nie jesteś pewien czy twój demot to PORN, zrób inny. Zdjęć w sieci jest mnóstwo i pomysłów na demoty również.

III DRASTYCZNE

Bana z adnotacją DRASTYCZNE można dostać za demotywator, który przedstawia śmierć, ludzkie zwłoki, urwane/odcięte/spalone/zmiksowane/itp. kończyny i inne części ciała, okaleczenia, wnętrzności zwane bebechami, czy krew (Czerwony Tamponik idący z koszyczkiem przez las również). To samo dotyczy fotomontaży, czy sytuacji sfingowanych (admini nie będą wszczynać śledztwa, czy kolega na democie udaje trupa, czy jest trupem). Wszystko to, czego rodzice nie chcieliby pokazywać swoim dzieciom i to, czego nie chcielibyśmy oglądać podczas jedzenia chipsów, będzie usuwane z banem. Demotywować nie oznacza epatować okrucieństwem, napawać się otwartym złamaniem, czy podziwiać świeży napis LOVE wygrawerowany na ręce skalpelem. Jeśli za zabawny i inspirujący uznałeś np. kadr z pewnej kreskówki, gdzie zajączek szuka swojej głowy, pomyśl nad innym demotem. A jeśli ten kadr Cię bulwersuje i chciałbyś go wstawić z opisem ‘Dzisiejsze bajki. Jak można pokazać je dzieciom?’, to twoja troska o ich zdrowie psychiczne jest lekko chybiona.

To samo dotyczy zdjęć zwierząt, które ukazują ich cierpienie, czy zwłok. Przejechany kotek z wybebeszonymi flakami nie jest biedny. Biedne jest dziecko, któremu ten widok zaprezentowałeś. Jeżeli chcesz pokazać narośle, deformacje ciała spowodowane chorobami, wadami genetycznymi, czy interwencją Photoshopa i to jedyny ciekawy temat jaki masz na demota, to lepiej zrobisz, gdy nakarmisz gołębie w parku.

IV FEKALIA

Bana za FEKALIA dostaniesz, jeśli Twój demotywator zawiera słitaśną fotkę szamba, kału, moczu czy wymiocin. Kupka w pampersie Twojej pociechy wbrew pozorom nie jest bardziej słodka wizualnie od półmetrowego gówna w sedesie przybranego szarym papierem. Zwłaszcza, że administratorzy i zdecydowana większość użytkowników nie są koneserami ani kiperami kału. Parujące na mrozie psie odchody z błyskotliwym opisem administratorzy raczej nie uznają za dzieło sztuki. Administratorzy również nie będą rozstrzygać, czy prezentowana na zdjęciu kupa jest prawdziwa, czy sztuczna. Każda jest tak samo obrzydliwa. Wielki Demotywator zrobi wyjątek i umieści pracę na głównej tylko wtedy, gdy Twój demot zostanie sprzedany na aukcji za taką samą kwotę, jak puszka Piera Manzoniego - http://pl.wikipedia.org/wiki/G%C3%B3wno_artysty

V SPAM

Podawanie (nie zasłonięcie również) adresów internetowych na zdjęciach i w opisach demotów, źródłach, a także w komentarzach, wpisy typu „Pomóżcie mi wymyślić imię dla papugi, mój nr gg to ******’”, „Chory Michałek potrzebuje pomocy, wyślij sms na nr xxxx lub wpłać na konto xxx”, nawoływanie do odwiedzania serwisów, blogów, for, profili, wrocławskiego ZOO, itd, jest traktowane jako SPAM i kasowane razem z banem. Bywają od tego nieliczne wyjątki, (np. link-odnośnik nadaje dopiero sens demotywatorowi, ale to administracja decyduje, czy nadaje, czy tylko udaje że nadaje). Spamem jest również podawanie w komentarzach linków do innych demotywatorów, czy wklejanie ciągle tej samej treści, np. "hehe, dobry demot", "główna!", czy "zapraszam na swój profil", wpisywanie w komentarzu kilka/kilkanaście razy tego samego słowa/zdania, czy celowe umieszczenie długodystansowego wyrazu, mającego na celu nadmierne rozciągnięcie zarówno ramek przeglądarki jak i mięśni gałkoruchowych.
Namawianie do głosowania na kandydatów na prezydenta, burmistrza, sołtysa, przewodniczącego klasowego, a także na partie polityczne, nominowanych do Telekamery, kandydatek na Miss Radomia, czy na Roberta Kubicę w singapurskiej ankiecie na najlepszego motocyklistę wszech czasów, itp. jest traktowane jako spam.
Wiele demotów zawiera zdjęcia znanych produktów, czy znaków firmowych. Większość z nich nie jest traktowana jako spam, gdyż przeważnie w zestawieniu z opisem charakteryzują się pomysłowością użytkowników. Nie dotyczy to demotów, które są ewidentną reklamą produktu. Jeśli pod zdjęciem wafelka dasz opis „jedyny orzechowy baton, który zatrzymuje łysienie plackowate”, to jedynym kryterium do nie zakwalifikowania tego jako spam, będzie dostrzeżenie przez administrację zawartej ironii. Nawet jeśli autorowi wyszła ona przypadkowo.

VI WULGARYZMY I OBRAŻANIE UŻYTKOWNIKÓW

Niekodowane ‘ty jebany chuju’, kodowane ‘ty yebany hoojoo’, czy też rebusowe ‘ty jeb**y ch**u, mają dla administratorów takie samo znaczenie merytoryczne. Wulgaryzmy szyfrowane gwiazdkami czy w formie celowej literówki, nie są okolicznością łagodzącą. Demotywatory nie są rynsztokiem. Nie są też miejscem do wycieczek personalnych. Jeśli nie podoba Ci się demotywator i skacze Ci ciśnienie, to zamiast obrażać autora ,ty debilu’, napisz ‘debilny demot’. Jeśli uważasz, że jesteś od danego użytkownika bardziej inteligentny i mądrzejszy, to zrozumiesz na czym polega ta prosta różnica w wyrażaniu dezaprobaty. Te same, jakże subtelne, różnice w wyrażaniu swoich poglądów tyczą się również zwrotów skierowanych do administracji serwisu. Jest to wyjątkowo niemile widziane zarówno w demotywatorach, komentarzach, jak i mailach.
Używanie przekleństw w demotywatorach jest dozwolone tylko w szczególnych przypadkach. O tym czy dany demot jest owym szczególnym przypadkiem decydują moderatorzy. Jeśli w komentarzu wyrazisz przerażenie, rozbawienie, niezadowolenie czy zachwyt nad demotem poprzez najpopularniejsze polskie słowo, pisząc „o kurwa!”, administracja przymknie na to oko. Jeśli jednak ta forma ekspresji będzie się u Ciebie powtarzała, następne „o kurwa!” wypowiesz widząc swoje zablokowane konto. Nie ma natomiast taryfy ulgowej dla obrażania innych. Za jeden komentarz typu „ty pierd… pajacu” dostaniesz bana, choćbyś nawet w pozostałych 99 pisał poezją śpiewaną.
Reklamacja od zbanowanego użytkownika, iż jego komentarz „k**** sk****** pie*****” był szyfrowanym „kolega skupuje pieczarki”, nie będzie rozpatrywana na specjalnie zwołanej naradzie moderatorów. Administracja nie jest dobra w Wisielca - http://pl.wikipedia.org/wiki/Wisielec_%28gra%29 Dlatego lepiej nie próbować się z nią bawić w tę popularną grę, tylko pisać o pieczarkach śmielej, nie stosując kodu.

VII DOiDO (DANE OSOBOWE I DOBRA OSOBISTE)

Wklejając zdjęcia prywatne, z naszej-klasy, fotki, facebook’a i innych serwisów autor jest zobowiązany do tego, by adres profilu, twarz, imię i nazwisko, numer telefonu i pozostałe dane, które mogą posłużyć do identyfikacji danej osoby, zostały ukryte. Może to zrobić za pomocą wspomnianego już wcześniej pędzla paint’a, wyciąć nożyczkami, lub może zamalować je markerem na monitorach wszystkich osób oglądających demotywatory. Co komu łatwiej. Łamanie tajemnicy korespondencji, używanie zdjęć oznaczonych „copyright” = ©, podawanie nieprawdziwej informacji o czyjejś śmierci, jest niedozwolone.
Bana za DOiDO można dostać również wypisując czy to na obrazkach, czy w komentarzach hasła typu ‘Julian Syfon z Legnicy to pedał”, nawet jeśli nie mieszka już w Legnicy tylko w Chicago i zmienił nazwisko na Bateria.

VIII TROLLOGRAFIA

Trollowanie spektakularną dysortografią, mające podłoże np. w wadzie genetycznej, korzystaniu z chińskiej klawiatury, zażyciu psychotropów, czy w przejawie buntu spowodowanego pierwszym trądzikiem, jest traktowane jako próba doprowadzenia użytkowników i administracji do aleksji.
Dzieła artystów-demotów, charakteryzujące się głęboką refleksją filozoficzną typu „To óczócie, kjedy nie marz głofy do pisanja, a dosdajerz bana”, w ramach rekompensaty za zawieszenie konta, zostaną przekazane do Brytyjskiego Muzeum Kryptologii w Bletchley Park.

IX INNE

Użytkownik może również zostać ukarany urlopem tymczasowym za umieszczanie nazistowskich symboli, rasizm, nawoływania do przemocy, grożenie innym użytkownikom, za tworzenie wielu kont, które służą do podbijania ocen demotywatorów (co jest bez sensu, bo i tak to wykrywamy), za podejrzenia, że do konta ma dostęp osoba zbanowana na innym koncie (tzw. kopia konta), za akcje mające na celu zbieranie plusów lub minusów dla demota (czyli apele, wystąpienia, prośby, łapówki w postaci eurogąbek, straszenie kolegą w więzieniu odsiadującym dożywocie) oraz za obrażanie twórców serwisu, administratorów i moderatorów. Krytyka administracji serwisu jest dopuszczalna jeśli jest merytoryczna. Żądania o zbanowanie/odbanowanie użytkowników, likwidację demotywatora, czy deportację moderatorów będą usuwane lub usuwane z banem.

X PODSUMOWANIE

Administracja strony demotywatory.pl dokłada wszelkich starań, by serwis był miejscem rozrywki, swobodnego wyrażania poglądów i popisem twórczości, a nie śmietnikiem, w którym użytkownicy musieliby obcować ciągle ze spamem, zwłokami, czy pornografią. Demotywować można ze smakiem, z klasą i pomysłem. Kto ma pomysł, zrobi genialnego demota mając za zdjęcie tylko białą kartkę.

Niniejszy regulamin powstał po to, by dokładniej przybliżyć użytkownikom zasady, których należy przestrzegać i jakie działania mogą zostać nagrodzone zablokowaniem konta.
Administracja zastrzega sobie również, iż możliwe są wyjątki od regulaminu i w szczególnych przypadkach może dopuścić demotywator łamiący zasady. Ze względu na różnorodność demotów, której nie w sposób do końca przewidzieć i wyczerpująco szczegółowo określić, takie nieliczne przypadki mogą mieć miejsce. Decyzja o zatwierdzeniu takiego demota zapada w głowie Wielkiego Demotywatora i nie odbywa się na prośbę autora.

Z chwilą pojawienia się regulaminu, użytkownik jest zobowiązany do przestrzegania zasad w nim zawartych.

ps Najbliższa amnestia zbanowanych użytkowników jest przewidziana na 2024 rok (Po Zielonych Świątkach).

ps II W ramach wyrównania swobody korzystania z serwisu, administracja znosi dotychczasowe zakazy, między innymi zakaz ruchu ciężarówek powyżej 10 ton po godz. 22.00, zakaz palenia papierosów bez filtra, zakaz fotografowania demotów klawiszem Print Screen oraz zakaz wklejania produktów mięsnych i wędlin w piątki.


FAQ

Poprawicie mój demotywator?

Jeśli masz potrzebę poprawić, czy usunąć demotywator z serwisu, zrobisz to samodzielnie. Skorzystaj z opcji edytuj/usuń, która jest dostępna pod demotywatami na stronie moje demotywatory. Działają one tylko zanim twój obrazek trafi na stronę główną demotywatorów. Potem musisz poprosić admina.

Dlaczego mój demotywator, który miał dużo plusów nie trafił na stronę główną?

Odpowiedzi jest kilka:
 • jest duplikatem, podobny demotywator był kiedyś na stronie
 • jest fajnym obrazkiem, ale nie ma zbyt wiele wspólnego nawet z naszą luźną ideą demotywatorów
 • zawiera erotykę, pornografię, rasizm - jest sprzeczny z prawem
 • jest kalką jakiegoś starego demotywatora albo zdjęcia z początków internetu
 • bardzo nie spodobał się Wielkiemu Demotywatorowi

Dlaczego dostałem bana?

 • za combosa - demotywatora zrobionego bezpośrednio z innego demotywatora
 • za zdjęcie zawierające sceny drastyczne, porno, śmierć, zwłoki, zoofilię, fekalia (czyli po staropolsku gówno)
 • za tworzenie wielu kont, które służą do podbijania ocen demotywatorów (co jest bez sensu, bo i tak to wykrywamy)
 • za obrażanie twórców serwisu, administratorów, moderatorów oraz innych użytkowników strony
 • za złośliwe atakowanie osób prywatnych za pomocą demotywatorów
 • za spam w komentarzach,prywatnych wiadomościach badź demotywatorach
 • za uporczywe łamanie ogólnie przyjętej netykiety
 • ponieważ mamy uzasadnione podejrzenia, że do konta ma dostęp osoba zbanowana na innym koncie (tzw. kopia konta)

Dlaczego moderator nie chce mi napisać dlaczego nie zatwierdził mojego demota?

Bo nie. Ma lepsze rzeczy do roboty niż zatwierdzanie kiepskich demotów.

Ile czasu muszę czekać zanim znów będę mógł dodać demotywator do poczekalni?

Nie ma jednej odpowiedzi. Ten czas jest zależny od stażu twojego konta i twojej dotychczasowej działalności na demotywatorach. Generalna zasada jest prosta: im lepsze demoty tworzysz, tym krócej czekasz. Każdy słabo oceniony demot wydłuża twój czas oczekiwania. Każdy, który zdobył wysoką liczbę głosów powoduje skrócenie tego czasu. Twój demotywator znalazł się na głównej? Twój czas wróci do poziomu podstawowego.


Regulamin serwisu Demotywatory.pl (ten formalny)

 1. Dział: Postanowienia ogólne.
  1. Użyte w Regulaminie pojęcia oznaczają:
   1. Właściciel – podmiot świadczący usługę dostępu do zasobów Serwisu znajdującego się pod adresem www.demotywatory.pl, to jest firma MSI z siedzibą przy ul. Szymanowskiego 5, 83-000 Pruszcz Gdański, wpisana do ewidencji działalności gospodarczej pod nr 7303, prowadzonej przez Burmistrza Miasta Pruszcz Gdański, o nr REGON 220354408 i nr NIP 593-164-38-20.
   2. Formularz kontaktowy – dokument elektroniczny, znajdujący się w Serwisie, służący do nawiązywania kontaktów z Właścicielem.
   3. Formularz rejestracyjny - dokument elektroniczny, znajdujący się w Serwisie, służący do rejestracji konta Użytkownika w Serwisie.
   4. Konto – dokument elektroniczny, który powstaje na skutek rejestracji Użytkownika w Serwisie. W ramach Konta Użytkownik może dodać dane osobowe takie jak nr gadu-gadu oraz swój Nick.
   5. Regulamin – niniejszy dokument, określający warunki korzystania z Serwisu oraz prawa i obowiązki Użytkowników oraz Właściciela.
   6. Serwis – portal demotywatory.pl, dostępny pod adresem www.demotywatory.pl.
   7. Umowa – umowa o świadczenie usług drogą elektroniczną, dostępnych za pośrednictwem Serwisu, zawarta pomiędzy Właścicielem a Użytkownikiem.
   8. Usługi – usługi świadczone drogą elektroniczną przez Właściciela, za pośrednictwem Serwisu,
   9. Użytkownik – oznacza pełnoletnią osobę fizyczną, posiadającą pełną zdolność do czynności prawnych, działającą we własnym imieniu (użytkownik indywidualny) lub w imieniu osoby prawnej (użytkownik instytucjonalny), która korzysta z Serwisu zgodnie z postanowieniami Regulaminu. Użytkownikiem może być również osoba małoletnia i/lub nieposiadająca pełnej zdolności do czynności prawnych, pod warunkiem uzyskania zgody przedstawiciela ustawowego.
  2. Na podstawie art. 8 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 1204 z późn. zm.) Właściciel ustala niniejszym Regulamin.
 2. Dział: Oferowane funkcjonalności w ramach Serwisu.
  1. Za pomocą Serwisu Użytkownik ma możliwość korzystania z następujących Usług:
   1. umieszczania zdjęć z podpisami (tworzenie demotywatorów),
   2. głosować na umieszczone w Serwisie zdjęcia,
   3. pisać komentarze do zamieszczonych zdjęć,
   4. brać udział w konkursach.
  2. Usługi dostępne w Serwisie mają charakter darmowy lub odpłatny.
  3. Właściciel zobowiązuje się do wyraźnego odróżniania Usług odpłatnych od Usług darmowych dostępnych za pośrednictwem Serwisu.
  4. Użytkownik nie może zostać obciążony opłatą za Usługę odpłatną, na której otrzymywanie nie wyraził wyraźnej zgody.
  5. Właściciel zastrzega sobie możliwość wprowadzania opłat od dowolnych Usług w Serwisie. Jednakże o wszelkich zmianach dotyczących zasad płatności za Usługi Użytkownik zostanie powiadomiony w formie wiadomości elektronicznej przesłanej przez Właściciela na adres e-mail wskazany przez Użytkownika w Formularzu Rejestracyjnym.
  6. Właściciel zastrzega sobie możliwość zmiany funkcjonalności Serwisu w dowolnym czasie, w szczególności poprzez wprowadzanie nowych funkcji i udogodnień dla Użytkowników.
 3. Dział: Warunki korzystania z Serwisu i zasady odpowiedzialności.
  1. Wymagania techniczne dotyczące korzystania z funkcjonalności Serwisu są następujące:
   1. połączenie z siecią Internet,
   2. przeglądarka internetowa umożliwiająca wyświetlanie na ekranie komputera dokumentów hipertekstowych (HTML) powiązanych w sieci Internet przez usługę sieciową z włączonym wykonywaniem Java Script oraz zapisywaniem Cookies,
   3. konto poczty e-mail.
  2. Użytkownik przed rozpoczęciem korzystania z Serwisu jest zobowiązany do uprzedniego zapoznania się z postanowieniami zawartymi w Regulaminie. Rejestracja w Serwisie jest równoznaczna z akceptacją Regulaminu.
  3. Użytkownik zobowiązuje się do przestrzegania postanowień Regulaminu w trakcie korzystania z Serwisu.
  4. Użytkownik zobowiązuje się powstrzymać od wszelkich działań mogących utrudnić, bądź destabilizować funkcjonowanie Serwisu lub korzystanie z jego funkcjonalności.
  5. Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za niewłaściwe korzystanie ze swojego Konta, w szczególności za wykorzystywanie go do zamieszczania w Serwisie treści sprzecznych z przepisami prawa, zasadami współżycia społecznego oraz niniejszym Regulaminem.
  6. W przypadku korzystania z Formularzy: rejestracyjnego i kontaktowego, Użytkownik ma obowiązek podawania aktualnych danych, zgodnych ze stanem faktycznym.
  7. W odniesieniu do utworów zamieszczonych w Serwisie Użytkownicy zobowiązani są do przestrzegania przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.), ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz.U.93.47.211 z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo Własności Przemysłowej (Dz.U. z 2001 r. Nr 49, poz. 508 ze zmianami).
  8. Użytkownik oświadcza, że posiada wszelkie prawa, w tym w szczególności prawa autorskie, do wszystkich przesyłanych materiałów, w szczególności do zdjęć i tekstów oraz że utwory te są wolne od wad prawnych i nie naruszają żadnych praw osób trzecich oraz innych podmiotów (w razie ewentualnych roszczeń osób trzecich, wynikających z naruszenia tych praw, Użytkownik ponosi całkowitą odpowiedzialność).
  9. Użytkownik będzie zobowiązany do ponoszenia opłat należnych twórcom i/lub wykonawcom bądź organizacjom zbiorowego zarządzania prawami autorskimi lub prawami pokrewnymi lub innym podobnym organizacjom z tytułu zamieszczania w serwisie utworów w sytuacji, kiedy takie opłaty będą wymagane.
  10. Użytkownik oświadcza, że materiały zamieszczone w Serwisie są jego wyłącznego autorstwa i są wolne od roszczeń osób trzecich w jakimkolwiek zakresie. Użytkownika zapewnia, iż materiały zamieszczone na Serwisie nie są obciążone żadnymi roszczeniami i innymi prawami osób trzecich. Z chwilą umieszczenia materiałów na Serwisie, Użytkownik udziela Właścicielowi nieodpłatnej licencji na korzystanie z tych materiałów, w całości jak i ich poszczególnych części, bez ograniczenia czasowego i terytorialnego. Licencja obejmuje prawo do:
   1. trwałego lub czasowego zwielokrotnienia materiałów lub ich części w jakikolwiek sposób, formie lub technologii, w tym małoformatowymi technikami poligraficznymi w formie ulotki, gazety, katalogu, folderu reklamowego lub formacie książkowym,
   2. utrwalania, wprowadzania, wyświetlania, stosowania, przekazywania i przechowywania materiałów lub ich części,
   3. publicznego rozpowszechniania i obrotu materiałami, ich częściami w jakikolwiek sposób i formie, w tym drodze przeniesienia praw, dalszej licencji, najmu lub dzierżawy,
   4. tworzenia opracowań materiałów lub ich części,
   5. wprowadzenia materiałów lub ich części do pamięci komputera,
   6. udostępniania materiałów lub ich części w jakiejkolwiek formie i technologii, w tym poprzez sieć Internet, w tym wykorzystania materiałów lub ich części na dowolnych stronach internetowych,
   7. wykorzystywania materiałów lub ich części nieokreślonego w czasie oraz we wszystkich krajach świata.
  11. Użytkownik wyraża jednocześnie zgodę na rozporządzanie i korzystanie z opracowań materiałów lub ich poszczególnych części (wykonywania praw zależnych). Użytkownik zobowiązuje się do niewykonywania autorskich prawa osobistych w takim zakresie, że wyraża zgodę na publikację i rozpowszechnianie materiałów, ich części, lub opracowań tych materiałów lub ich części bez podpisu.
  12. Właściciel zobowiązuje się do zapewnienia możliwie najwyższej jakości i stabilności Serwisu, jednakże nie ponosi odpowiedzialności za przerwy i zakłócenia spowodowane działaniem siły wyższej bądź nieuprawnionym działaniem podmiotów trzecich.
  13. Właściciel nie ponosi odpowiedzialności za czasową niemożność korzystania z Serwisu, spowodowaną wprowadzaniem nowych rozwiązań i udogodnień w ramach Serwisu. W miarę możliwości Właściciel będzie powiadamiać Użytkowników o planowanych przerwach w działaniu Serwisu bądź mogących wystąpić niedogodnościach w jego użytkowaniu.
  14. Właściciel zastrzega sobie prawo do prowadzenia prac konserwacyjnych urządzeń systemu teleinformatycznego służącego do zapewnienia dostępu do Serwisu, mogących powodować okresowe utrudnienia lub uniemożliwienie Użytkownikom korzystanie z wybranych funkcjonalności bądź całego Serwisu. W miarę możliwości Właściciel zobowiązuje się do wcześniejszej publikacji terminu i przewidywanego czasu trwania prac konserwacyjnych na łamach Serwisu. W takim przypadku Właściciel nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności wobec Użytkowników
  15. W szczególnych przypadkach mających wpływ na bezpieczeństwo lub stabilność Serwisu, Właściciel zastrzega sobie możliwość czasowego ograniczenia lub zaprzestania świadczenia usługi dostępu do Serwisu bez wcześniejszego powiadomienia Użytkowników oraz do przeprowadzenia prac konserwacyjnych w celu przywrócenia bezpieczeństwa i stabilności Serwisu. W takim przypadku Właściciel nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności wobec Użytkowników.
  16. Właściciel nie ponosi odpowiedzialności za treści przekazywane i publikowane przez Użytkowników. Treści umieszczane przez Użytkowników nie są poglądami i opiniami Właściciela. Właściciel zastrzega sobie jednak prawo do: redagowania, skracania tekstów bądź usunięcia treści zabronionych przez prawo, wulgarnych, obraźliwych lub w inny sposób naruszających zasady współżycia społecznego. Użytkownik zamieszczający treści zabronione może ponieść odpowiedzialność karną oraz cywilną względem Właściciela bądź innych osób lub podmiotów trzecich.
  17. Właściciel nie ponosi odpowiedzialności za działania Użytkowników i podmiotów trzecich, ani za wykorzystanie przez nich danych innych Użytkowników niezgodnie z celem działania Serwisu, o którym mowa w niniejszym Regulaminie.
  18. Właściciel nie ponosi odpowiedzialności w przypadku skierowania do niego przez innych Użytkowników, osoby trzecie lub podmioty trzecie roszczeń związanych z opublikowaniem zdjęć lub osobistego wizerunku tych Użytkowników, osób trzecich lub podmiotów trzecich. Odpowiedzialność w tym zakresie ponosi wyłącznie Użytkownik, który opublikował sporne zdjęcie lub wizerunek.
  19. Właściciel zwraca uwagę, że Serwis zawiera treści chronione prawem własności intelektualnej, w szczególności utwory chronione prawem autorskim. Użytkownik zobowiązuje się do przestrzegania praw własności intelektualnych (w tym autorskich praw majątkowych oraz praw własności przemysłowej takich jak prawa wynikające z rejestracji znaków towarowych) przysługujących Właścicielowi oraz podmiotom trzecim. Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za nieprzestrzeganie postanowień niniejszego punktu.
  20. W związku z działaniami wojennymi w sąsiadujących z Polską krajami:
   • wydawca rezerwuje sobie prawo do zablokowania możliwości komentowania w dowolnym momencie, dowolnemu użytkownikowi, na dowolny okres, bez udzielania informacji zwrotnej o powodach tej decyzji. Blokada do komentowania nie blokuje możliwości dostępu do serwisu
   • ydawca może zgłaszać do odpowiednich władz komentarze, które mogą być związane z działaniami propagandowymi agentów zagranicznych, potem po zwolnieniu z tajemnicy przez polską prokuraturę udostępniać jej dane osobowe autorów tych komentarzy
 4. DZIAŁ: Moment zawarcia i rozwiązania umowy o świadczenie usługi dostępu do Serwisu.
  1. Moment zawarcia umowy o świadczenie usługi dostępu do Serwisu następuje w chwili zarejestrowania się w Serwisie i jednoczesnego zapoznania się z Regulaminem. Użytkownik nie może zarejestrować się w Serwisie bez akceptacji Regulaminu.
  2. Użytkownik może posiadać tylko jedno Konto.
  3. Użytkownik zobowiązuje się do nie udostępniania swojego Konta innym Użytkownikom ani osobom trzecim.
  4. Użytkownik nie może korzystać z kont innych Użytkowników.
  5. Właściciel zastrzega sobie możliwość zablokowania bądź usunięcia Konta Użytkownika, który nie stosuje się do postanowień Regulaminu, podał dane w Formularzu Rejestracyjnym niezgodne ze stanem faktycznym, postępuje w sposób sprzeczny z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa lub zasadami współżycia społecznego lub gdy jego zachowanie zostanie uznane za szkodliwe dla Właściciela bądź innych Użytkowników.
  6. Użytkownik ma możliwość rozwiązania umowy ze skutkiem natychmiastowym, w każdej chwili i bez podania przyczyn poprzez usunięcie swojego konta.
  7. Użytkownik ma możliwość zaprzestania korzystania z Serwisu w każdej chwili poprzez wylogowanie się z Serwisu.
 5. DZIAŁ: Reklamacje.
  1. Użytkownik jest uprawniony do złożenia reklamacji, w przypadku gdy Właściciel nie wywiązuje się ze swoich obowiązków opisanych w niniejszym Regulaminie lub wywiązuje się z nich w sposób niezgodny z postanowieniami Regulaminu.
  2. Reklamację można złożyć w formie elektronicznej na adres e-mail: admin@demotywatory.pl lub poprzez Formularz Kontaktowy dostępny pod adresem http://demotywatory.pl/contact. Reklamacja powinna zawierać w szczególności opis problemu będącego podstawą reklamacji oraz oznaczenie Użytkownika (imię, nazwisko, adres e-mail).
  3. Właściciel rozpatruje reklamację w terminie 14 dni od daty jej otrzymania w prawidłowej postaci. Jeżeli reklamacja nie może zostać rozpatrzona w danym terminie, Właściciel powiadomi w tym terminie reklamującego mailem o przyczynach opóźnienia i przewidywanym terminie rozpatrzenia reklamacji.
  4. Reklamacja może zostać zgłoszona w ciągu 30 dni, licząc od momentu ujawnienia się przyczyn reklamacji.
  5. Odpowiedź na reklamację wysyłana jest na adres e-mail wskazany przez reklamującego.
  6. Właściciel nie będzie rozpatrywać reklamacji wynikających z nieznajomości obowiązujących przepisów prawa, postanowień niniejszego Regulaminu lub informacji ogłaszanych na łamach Serwisu.
  7. W przypadku naruszenia warunków postępowania reklamacyjnego, reklamacja może nie zostać uznana.
 6. DZIAŁ: Ochrona danych osobowych Użytkowników i polityka prywatności.
  1. Administratorem danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., nr 101, poz. 926 z późn. zm.) jest firma MSI z siedzibą przy ul. Szymanowskiego 5, 83-000 Pruszcz Gdański. Dane osobowe Użytkowników przetwarzane są w następujących celach: rejestracji w Serwisie (możliwości korzystania z zasobów oferowanych przez Serwis; Użytkownik jest stroną umowy usługi świadczonej drogą elektroniczną), obsługi reklamacji, udzielenia odpowiedzi na przesłaną za pomocą Formularza Kontaktowego lub maila korespondencję.
  2. Każdy Użytkownik ma prawo wglądu do treści swoich danych oraz możliwość ich poprawiania. Uprawnienie to może być zrealizowane w ten sposób, że Użytkownik samodzielnie dokona zmian w Formularzu Rejestracyjnym swojego Konta bądź poprzez wysłanie stosownej prośby na następujący adres e-mail: admin@demotywatory.pl.
  3. Podanie danych osobowych podczas rejestracji jest dobrowolne, choć niezbędne, by Użytkownik mógł korzystać z funkcjonalności Serwisu wskazanych w pkt. 3, a także by Właściciel mógł realizować pozostałe cele wskazane w pkt. 41.
  4. W ramach Serwisu Właściciel przetwarza następujące dane: nick (login) i adres e-mail, a jeśli Użytkownik zgłosi reklamację lub skorzysta z Formularza Kontaktowego to również: imię i nazwisko. Ponadto przetwarzany jest również adres IP Użytkownika.
  5. Za zgodą wyrażoną przez Użytkownika, jego dane osobowe mogą być przetwarzane również przez inne podmioty niż Właściciel, w celach objętych zgodą Użytkownika.
  6. Właściciel zapewnia bezpieczeństwo danych osobowych Użytkowników, gdyż stosuje środki ochrony fizycznej, organizacyjnej oraz sprzętowej niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa przetwarzanych danych osobowych w ramach Serwisu.
  7. Właściciel spełnia wszelkie wymogi ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, w tym zarejestrował wszystkie zbiory wymagające takiej rejestracji w Biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.
  8. Właściciel jest uprawniony do ujawnienia danych osobowych przez siebie administrowanych jedynie podmiotom uprawnionym na podstawie obowiązujących przepisów prawa (np. sąd, policja), w przypadkach określonych w Regulaminie oraz wynikających z obowiązującego stanu prawnego.
  9. W przypadku korzystania z Serwisu w sposób niezgodny z niniejszym Regulaminem lub obowiązującymi przepisami prawa, Właściciel ma prawo do wykorzystania danych Użytkownika w zakresie niezbędnym do ustalenia jego odpowiedzialności. W takim przypadku Właściciel powiadomi Użytkownika o niedozwolonych działaniach z żądaniem ich niezwłocznego zaprzestania.
  10. Właściciel informuje, że w trakcie korzystania z Usług oferowanych przez Serwis zbierane są i wykorzystywane dane zawarte w plikach logów. Informacje z plików logów Użytkowników zawierają: numer IP, nazwę sieciową komputera (host), dostawcę Internetu (na przykład TP SA, czy Dialog), informacje o przeglądarce (na przykład Internet Explorer lub Mozilla Firefox), czas spędzony na stronie Serwisu oraz informacje o stronach, które są otwierane. Właściciel zastrzega sobie możliwość udostępniania danych, o których tu mowa, do podmiotów uprawnionych na podstawie przepisów szczególnych (np. organom ścigania)
  11. Właściciel informuje, że każdy plik umieszczony w Serwisie zapisywany jest z dodatkowymi informacjami - loginem Użytkownika, datą jego wrzucenia oraz numerem IP komputera z którego został wrzucony.
  12. Serwis wykorzystuje cookies, czyli małe pliki tekstowe wysyłane do komputera Użytkownika, w których znajdują się informacje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania Serwisu, w szczególności procesu autoryzacji. Za pomocą plików cookies nie są przetwarzane lub przechowywane dane osobowe.
  13. Pliki cookies wykorzystywane są do uproszczenia lub umorzenia danej operacji w tym między innymi do zapamiętywania danych niezbędnych do logowania Użytkownika, lepszego dopasowania Serwisu do potrzeb Użytkownika, tworzenia statystyk oglądalności. Warunkiem działania cookies jest ich akceptacja przez przeglądarkę oraz ich nieusuwanie.
  14. W Serwisie wyświetlane są pochodzące z zewnętrznych serwisów reklamy. Niektórzy z tych reklamodawców (np. Google poprzez program Google AdSense) mogą używać takich technologii jak pliki cookie, czy sygnalizatory WWW, co w momencie wyświetlania ich reklam na stronach Serwisu spowoduje przesłanie reklamodawcom informacji zawierających adres IP Użytkownika, dostawcę Internetu, typ przeglądarki, z której korzysta i w niektórych przypadkach informację o zainstalowaniu dodatku Flash. Na ogół jest to używane do wyświetlania Użytkownikom reklam z ich okolicy (na przykład reklamy sklepów w Warszawie serwowane Użytkownikowi ze stolicy) lub dobierania reklam na podstawie stron, które Użytkownicy odwiedzili wcześniej (np. pokazywanie reklam firm spożywczych Użytkownikowi, który często odwiedza strony kucharskie).
  15. Ponadto Serwis może wykorzystywać pliki cookie DART, dla celów wyświetlania reklam przez system Google DoubleClick, który tworzy plik ciasteczka, kiedy Użytkownik odwiedza strony internetowe, używające systemu reklamowego DoubleClick (włączając w to niektóre reklamy Google AdSense). Ten plik cookie jest używany do prezentowania reklam dopasowanych do zainteresowań Użytkownika (”interest based targeting”). Reklamy dobierane będą na podstawie historii stron, które odwiedził Użytkownik (na przykład, jeśli przeglądane były strony o krakowskich zabytkach, wyświetlone zostaną reklamy o hotelach w Krakowie). System DART wykorzystuje “informacje niepozwalające na identyfikację użytkownika”. Istnieje w każdej chwili możliwość wyłączenia tego systemu za pośrednictwem tej strony.
  16. Użytkownik może dezaktywować lub całkowicie wyłączyć pliki cookies na stronach Serwisu lub stronach reklamodawców Serwisu w opcjach przeglądarki internetowej lub wybierając odpowiednią opcję w programach typu firewall (np. Norton Internet Security). Wyłączenie plików cookie może jednak spowodować niemożliwość pełnego wykorzystania opcji Serwisu. Nie będzie można między innymi tworzyć i logować się do własnego Konta.
  17. Właściciel informuje, że ruch na stronach Serwisu jest monitorowany przez statystyki Google Analytics. Ma to na celu gromadzenie danych o sposobie i popularności korzystania ze stron Serwisu. Korzystając ze stron Serwisu Użytkownik zgadza się na analizowanie jego danych przez Google Analytics w opisanych w tym punkcie celu.
  18. Pole wyszukiwania w Serwisie („Szukaj”) zostało opracowane przez firmę Google Inc („Google”). Użytkownik przyjmuje do wiadomości i potwierdza, że polityka prywatności firmy Google (dostępna pod adresem http://www.google.pl/privacy.html) będzie stosowana podczas korzystania z opcji „Szukaj”, a korzystając z tej opcji Użytkownik wyraża zgodę na używanie przez firmę Google jego danych osobowych zgodnie z polityką prywatności Google.
 7. DZIAŁ: Przepisy końcowe.
  1. Niniejszy Regulamin obowiązuje od dnia 15.06.2010 r.
  2. Regulamin jest dostępny dla Użytkowników pod adresem internetowym demotywatory.pl/regulamin
  3. Właściciel ma prawo do jednostronnej zmiany postanowień niniejszego Regulaminu bez podania przyczyny i w każdej chwili. Zmiany wchodzą w życie z chwilą umieszczenia zmienionego tekstu Regulaminu pod adresem demotywatory.pl/regulamin
  4. Prawem właściwym jest prawo polskie.