Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
392 502
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ~Glaurung_Uluroki
+8 / 16

Bo angielski to bardzo prymitywny język.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Makideshi
-2 / 26

Wręcz przeciwnie; angielski to język tak rozpowszechniony, ponieważ ma proste zasady i jest łatwy do nauczenia się. Na o wiele niższym poziomie rozwoju stoi język polski, który ma więcej wyjątków niż zasad i nauczyć się go jest bardzo trudno. Trzeba pamiętać, że język służy do komunikacji - a im trudniejszy język, tym gorzej spełnia tę funkcję. Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Glaurung_Uluroki
+16 / 20

Jeżeli dla Ciebie prostota świadczy o rozwoju języka, to nie dojdziemy do porozumienia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Granito
+4 / 8

@~Makideshi Wręcz przeciwnie - w tak bogatym języku jak polski lepiej jest wyrazić rzeczy, które w dosłownym znaczeniu w innym języku są prymitywne, jak np. zarabiać pieniądze - po angielsku "make money"dosłownie oznacza "robić pieniądze", co można tłumaczyć jak drukować, powielać lub fałszować pieniądze mając do dyspozycji samo "make". Takich przykładów jest więcej, to tylko jeden z nich. Im trudniejszy język, tym więcej wyraża, im łatwiejszy język - tym lepiej wykorzystywać go do prostych spraw.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar haes82
+2 / 6

@~Makideshi
Angielski jest łatwy do nauczenia tylko na początku. Łatwo się zachwycić językiem, którego deklinacja i koniugacja są niemal w całkowitym zaniku, a kilka bezładnie złożonych słów ma sens. Ale już przy FCE angielski pokazuje pazurki, a im dalej, tym gorzej. 10 słów na jedną rzecz, każde w innym odcieniu znaczeniowym (i na odwrót, jedno słowo robiące za 10 innych w zależności od kontekstu), kompletnie nielogiczne (z polskiego punktu widzenia) przyimki, mnóstwo czasów i okresów warunkowych i do tego cały ogrom idiomów. Polecam też do przejrzenia pełną listę phrasal verbs i czasowników nieregularnych. Nie, wcale nie jest łatwy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 25 sierpnia 2015 o 18:44

avatar DameMitHermelin
+1 / 1

Glaurung: „Angielski to prymitywny język”, a Makideshi na to: „Wręcz przeciwnie, angielski jest prosty i łatwo się go nauczyć”. Jezu Chryste, logika, logika!!! Jest ktoś chętny do wyjaśnienia koledze Makideshi, co to znaczy „prymitywny”?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~vaenonimus
0 / 0

@Granito - język angielski jest prosty, bo ma proste zasady a nie dlatego że jest ubogi w zwroty i w słownictwo. To własnie podstawowy błąd - uczymy się języka i znamy tylko jeden synonim więc uważamy, że jest ubogi. Podany przez Ciebie przykład poprawniej tłumaczy się na "earn money". Język angielski nie jest ubogi w słowa i zwroty - jeżeli ktoś tak uważa odsyłam do czytania angielskiej literatury - ale takiej na poziomie - problem w tym, że to nasza znajomość angielskiego jest uboga.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Granito
+1 / 1

@~vaenonimus Ale angielski jest prosty TEŻ dlatego, że jest ubogi w słownictwo, jedno drugiemu nie przeczy. Odnośnie literatury - masz rację, to właśnie w niej znajduje się rozkwit danego języka. Podzielam twoją teorię o użyteczności angielskiego, lecz wciąż uważam, że angielski jest momentami niedokładny, jest w nim mnóstwo gier słownych, jest źródłem neologizmów i że czarni kaleczą ten język. Uznaję wyższość brytyjskiej czystej angielszczyzny nad amerykańską angielszczyzną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PatrykZacny
+39 / 39

A gdy gra Nigeria z Niemcami to skrót jest taki NIG-GER

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Qrvishon
+5 / 7

Co jest w tym ciekawym zbiegiem okoliczności? Nic. Jest tyle państw że z przypadku jakieś się uzupełniają, i to w skrótach meczowych, których nie było gdy te nazwy się tworzyły. Nie są to nawet skróty oficjalne gdzie Polska to PL, Dania to DK, a Rosja to RU. To są oficjalne skróty państw a nie wymyślone przez organizacje typu FIFA, króre mogły sobie to zrobić zupełnie dowolnie, bo nikt im tego nie może narzucić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar krzepki_alojz
0 / 16

DE - BIL. Jak weźmiesz trzy ostatnie litery zostaje BIL. Ciekawe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nullmaruzero
0 / 8

Minus za brak źródła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gosc28
+5 / 5

To na pewno spisek całego sejmu i wina partiokracji. Wszystko jest winą partiokracji, jak słyszeliśmy od Kukiza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~vicio25
-3 / 5

Fajny demot, inteligentny więc nie każdy da upkciuka ja daję!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mamswojepoglady
0 / 0

A nie zostaje SKA-ORRA?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Wowa_Koszkin
0 / 0

Ktos tu napisal zle o jezyku polskim. Nie jestem Polakiem i moim rodzonym jezykiem jest rosyjski, ale powiem wam tak, ze polski - to najpiekniejszy, najdokladniejszy i najmocniejszy jezyk. Angielski do kitu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem