Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Niemiecka hipokryzja i zakłamanie
by epyon2706
+
304 310
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Kiciulek90
+8 / 8

Czy jeszcze ktokolwiek wierzy w słuszność idei kontroli emisji CO2? Czy może wreszcie ludzie przejrzą na oczy, że to podatek od bycia naiwnym na rzecz Niemiec...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N konto usunięte
+4 / 6

@Kiciulek90 Mój ojciec jeszcze jak jeździł do niemiec w latach 90, to powtarzał, że są tam kopalnie węglowe pozamykane, znajomy niemiec mówił, że niemcy oszczędzają te kopalnie na moment, w którym inne źródła energii będą niewystarczające, lub zbyt drogie, też niemcy zaczęli wykupywać kopalnie Polskie i to co się okazuje, że niemcy myśleli przyszłościowo:) Polacy durny naród zamknęli, bo to nieopłacalne, szkodliwe dla środowiska i zostaliśmy bez kopalni i węgiel będziemy kupować niemiecki a raczej z Polskich kopalnie należących do niemiec i niemcy zaczną się bogacić na węglu Polskim, który będą sprzedawać Polakom:) ewentualnie będziemy kupować węgiel ukraiński, bo chyba nikt nie wierzy, że panelami słonecznymi, elektrownią atomowa czy wiatrakami zaspokoimy zapotrzebowanie energii.... Brawo Polacy, kolejny raz wyborcy sld, po, czy innej nowoczesnej dali się wydymać, tak właśnie wygłosowali... Nic dodać, nic ująć.
A jaka ostatnio jest nagonka na kraków. I ciemne masy to łapią. Nagonka jest na kraków, bo niemcy chcą wykupić wszystkie kopalnie węglowe....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 29 listopada 2015 o 22:05

avatar ~Tgdr
0 / 0

Raz, energii z Elektrowni Atomowych spokojnie by wystarczyło, to tylko kwestia ilości reaktorów. Rzecz w tym, że to nieopłacalne (musielibyśmy skupić technologię, uran czy inny pierwiastek na rdzeń oraz zapłacić za utylizację), czyli to prosta ekonomia. A dwa, nagonka na Kraków była nie bez powodu, tam i w wielu innych miastach było naprawdę ciężko oddychać (sam to odczułem, ku mojemu zdziwieniu). Rzecz w tym, że trochę to zdemonizowano. Nowe piecie praktycznie spalają cały węgiel i nic (widocznego gołym okiem) nie wydobywa się z komina. Bądźmy też szczerzy. Węgiel jest drogi (240 złotych kosztuje wydobycie, potem dodatkowe podatki, marża pośredników i wychodzi z 600, albo i więcej) więc wielu pali śmieciami. I będzie kłamać prosto w oczy, że nie. O tym się nie mówi, ale spora cześć problemu pochodzi z samochodów. Czy stoją, czy jadą, spalają i trują. Bardziej rozsądnym rozwiązaniem (a jakieś jest konieczne, by jakoś żyć) byłaby jakaś norma co do domowych pieców i np: półroczna oferowana przez państwo dopłata za wymianę. No i trzy, cześć kopalń jest naprawdę nieopłacalnych. Jedne wydobyły pokład, inne wydobywały tylko bogatsze pokłady i teraz mają problem (np: KWK Jankowice),a w pozostałych kolesiostwo i niepotrzebne stołki i nadpłaty je dobijają (wszystko jest n razy droższe, tylko dlatego, ze dla kopalni. Wiwa la głupie gniazdko, by podłączyć wiertarkę na warsztacie. Całość koszt 170 tysięcy) Obniżono by znacznie koszty nawet samą likwidacją niepotrzebnych stanowisk i części przywilejów związków, na które 80% górników by się pewnie zgodziła z marszu (wycieczki, opłacanie stanowisk związkowców przez kopalnie). Ale ja jestem tylko głupim, anonimowym szaraczkiem w internecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D konto usunięte
-2 / 2

A na zdjęci nasz Bełchatów, ciekawe, demoty też kłamią? Czy naprawdę każdą informację trzeba 5 razy sprawdzać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kaanias
+2 / 2

180 plusów, a demot nadal w poczekalni...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rhz
0 / 0

@kaanias, już 300 i nadal lipa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lougramm
0 / 0

chcieliscie uni to macie, rozwalona gospodarka, zero armii, co najmniej watpliwa suwerennosc, multikulti, genedery, zboczenia i terrorysci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem