Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
19 27
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar maniek100
-4 / 4

"może spowodować zagrożenie" znaczy, że nie musi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y konto usunięte
+4 / 8

@maniek100 I właśnie za samo to "może spowodować zagrożenie" osoby które świadomie to podały powinny odpowiedzieć za to przed sądem.

Pamiętaj, cyjanek "może spowodować utratę życia", ale nie musi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
-2 / 2

@yankeers
Naprawdę, zachęcam do nauki czytania ze zrozumieniem. W ogłoszeniu MZ jest o tym, że nieodpowiednio transportowana szczepionka MOŻE powodować zagrożenie. Marcin Czech stwierdził, że konkretna szczepionka NIE jest zagrożeniem, nawet jeśli była nieprawidłowo transportowana.
Te wypowiedzi się nie wykluczają.
Wiarygodność ministra to inna sprawa, w końcu to m.in. on byłby odpowiedzialny za każdy przypadek, gdy nieprawidłowo transportowana szczepionka została użyta i spowodowała zagrożenia zdrowia oraz życia. Wobec tego jego obiektywność jest mocno wątpliwa.
Dobrze byłoby poznać badania instytucji niezależnej zarówno od producenta jak i ministerstwa pod tym względem. Całkiem możliwe że akurat te szczepienia rzeczywiście nie muszą być przewożone przy tak wysokich normach by zachować ich bezpieczeństwo i minister powiedział prawdę.
Jak komuś szczepionka z przewożonej partii zaszkodziła, to jak najbardziej ma prawo do procesu cywilnego. Sam fakt nieprawidłowego transportu jest wystarczającą przesłanką by obciążyć winą MZ.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ALEJAJAJAKBERETY
+3 / 3

W zależności o ile warunki odbiegały od normy i jak długo? Nie masz pewności co do jakości danego leku i to jest przerażające. Odważył byś się dać swojemu dziecko np. antybiotyk po terminie? Jednemu może nie zaszkodzić a pomóc, innemu po prostu nie pomoże (zero jakiejkolwiek reakcji) a inny przez to zachoruje lub umrze. Pewności nigdy nie masz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G konto usunięte
+3 / 3

Co się wam nie zgadza - przecież przepisy są polskie, a minister - Czech!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem