Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T konto usunięte
+6 / 10

Czemu nie wydłużyć jedynie kobietom?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~DSoL
0 / 0

Ale za to zmniejszyli by dysproporcję płciową z 5 do 2 lat. Brawo !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~jhvgykct
-1 / 1

niech przestana pic czysty spirytus to beda dluzej zyc

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T termix369
+8 / 10

Dlaczego w ogóle wiek emerytalny jest niższy dla kobiet? Przecież one żyją dużo dłużej od mężczyzn. Nie dosyć że żyją dłużej to jeszcze wcześniej przechodzą na emeryturę. To jest jakaś paranoja. Wiek emerytalny powinien być równy dla obu płci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MasterYoghourt
-1 / 1

Tutaj masz tabelę trwania życia na rok 2016, od GUS. Wynika z niej, że 30% mężczyzn nie dożyje 67 lat. Należy pamiętać, że ta statystyka dożywalności dotyczy mężczyzn urodzonych prawie 70 lat temu. Wtedy nie było tyle stresu, tyle chemii, itd. Moim zdaniem mężczyźni urodzeni już w latach 90-tych mają może 50% szans na dożycie emerytury. Warto czasem popatrzeć na nowe nagrobki, na cmentarzach, jak to długowieczni się staliśmy.

http://stat.gov.pl/download/gfx/portalinformacyjny/pl/defaultaktualnosci/5470/1/1/7/lifetables1990-2016.xls

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I incepto
+1 / 1

Średnia długość życia, a średnia długość życia osoby, która dożyła wieku emerytalnego, to zupełnie różne wskaźniki. Na pierwszą (średnia życia całej populacji mężczyzn) ma wpływ śmiertelność niemowląt oraz szaleni motocykliści, alpiniści i wiele innych rozrywkowych zachowań mężczyzn. Ale gdy już ktoś dożyje tych 65 lat, to ma przed sobą jeszcze kilkanaście lat życia. Ta dysproporcja między wiekeim emerytalnym, a średnią długością życia męzczyzn była największa, gdy system powstawał. W Niemczech za Bismarcka wiek emerytalny wynosił 65 lat, a średnia długość życia mężczyzn wynosiła niewiele ponad 50 lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem