Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar trusty
+9 / 21

Wnioskuję, że Ty nie przykładałaś się w szkole w ogóle i jesteś tak tępa, żeby napisać "gepard obraca ogonem...", czy nie mieć pojęcia o twierdzeniu Pitagorasa. Gepard nie obraca ogonem, tylko nim porusza, używając go do balansowania ciałem, podczas biegu. Co do pozostałych "rewelacji", to ktoś o IQ nieco wyższym niż szympansa, też ma pojęcie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+14 / 14

@trusty Takie są efekty, kiedy bezmyślnie kopiuje się z translatora.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 2

Szczególnie z unikaniem. Śmigłowce mają wirnik z tyłu z tego powodu ale raczej by równoważyć (również do kontrolowanego obrotu) moment wirnika głównego.
A czy ktoś zdaje sobie sprawę że łopaty wirnika śmigłowca zmieniają kąt w zależności czy poruszają się zgodnie czy przeciw kierunkowi lotu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Trepan
+2 / 2

@trusty to jest bot...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
-3 / 3

Łopaty wirnika śmigłowca wiszącego w miejscu się nie poruszają. Przepływ powietrza jest pod nimi taki sam. Aby lecieć do przodu łopaty poruszają się tak aby łopata idącą do tyłu miała większy kąt od poruszającej się w przód. Dzięki temu "odpycha" śmigłowiec do przodu, a jednocześnie musi niwelować różnice prędkości ruchu pod wiatr i z wiatrem. Jest to też mechanizm samoczynnie zabezpieczający przed nadmierną prędkością. Kiedy śmigłowiec osiąga maksymalną prędkość (zwykle będzie leciał nachylony do przodu) to łopaty nie są w stanie wytworzyć większej różnicy. Stąd przy zwiększającej się prędkości samoczynnie przechylą go w stronę, z której łopata przemieszcza się do tyłu (bo idąca pod wiatr będzie miała większą nośność) i tak spowolni go.
Stateczniki są popularne w helikopterach cywilnych, ale są awaryjne i problematyczne, więc w helikopterach wojskowych często stosuje się przeciwstawne śmigła zamiast śmigła na stateczniku. To też zwiększa kontrolę nad helikopterem oraz jego osiągi, ale zwiększa też zużycie paliwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H konto usunięte
+1 / 7

Serio? Nie miałem pojęcia? To jest właśnie efekt polskich szkół. Ludzie myślą że się czegoś nauczyło. Tzn ok pisać, czytać, widzę na tym się kończy wyobraźnia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+4 / 4

Z tym że nie każdego węża jad działa w ten sposób. Np kobry czy inne najgroźniejsze węże mają jad o odmiennym działaniu - mają neurotoksyny, które porażają mięśnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Shaam
0 / 2

Akurat najgroźniejszy jad to taki, który atakuje krew i sprawia, że ona staje się galaretą. Maksymalnie kilka minut i cześć, jak czapka. Drugą kategorią są jady porażające układ nerwowy. Kilka minut i nie złapiesz oddechu. Te atakujące mięśnie to słabizna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zenonbak
+3 / 3

Jak to uniknąć momentu bezwładności?! Moment bezwładności jest w ruchu obrotowym odpowienikiem masy w ruchu prostoliniowym. To jakby ktoś napisał, że chce uniknąć swojej masy podczas biegania. Rzeczywiście tego mnie w szkole nie uczyli, ale może dlatego że chodziłem do zwykłej, a nie specjalnej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar raviK
+1 / 1

wszystko to wiem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+5 / 5

wow...
jestem w szkoku, dopiero dzisiaj z tego demota dowiedizalem sie o twierdzeniu pitagorasa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem