Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
88 108
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
U uderz_w_stol
-2 / 6

Rozumie że autor nie chce iść do szkoły od września :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
0 / 4

@uderz_w_stol nieprawidłowe wnioskowanie. Ja mogę chodzić do szkoły, jeśli uznam to za potrzebne i rozpocznę kolejne studia. Moje dzieci niestety będą musiały. Praca i zobowiązania zawodowe, nie pozwalają mi na pełne nauczanie domowe, więc nie mam wyjścia i muszę skazywać swoje potomstwo na intelektualne ociosanie ministerialnym programem odtwórczym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 sierpnia 2020 o 11:05

T Tibr
-1 / 1

@Mizantropix 1. No nie do końca musisz oddawać do szkoły publicznej, są szkoły społeczne, prywatne, prywatne o charakterze publicznym i tam może program czy sposób nauczania będzie "bogatszy".
2. Nie jestem osobą która nie wierzyła w covid19, nie jestem zwolennikiem teorii, że to wymysł rządu. Ba do pewnego momentu byłem zwolennikiem obostrzeń, aby dać czas na przygotowanie się społeczeństwem.
To wszystko nie zmienia postaci rzeczy, że nadszedł czas nauczyć się żyć z tym wirusem tak samo jak z milionami innych wirusów i bakterii z którymi do tej pory żyliśmy.

Popatrz na wyniki matur, generalnie wśród uczniów na wszystkich etapach edukacji przez okres korona wakacji da się zauważyć wręcz regres.
W przyrodzie w trakcie ewolucji wytworzyła się prosta zasada traktująca wszystkie gatunki tak samo: przystosuj się do nowych warunków albo giń.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
+1 / 1

@Tibr

Ad. 1 wolę tak, żeby młode uczyły się praw dżungli. Znajomi posyłają swoje do szkół prywatnych i nie widzę większej różnicy ponad to, co razem z żoną wypracowujemy z dziećmi w domu. Program rzeczywiście jest bardziej urozmaicony i bogatszy w dodatkowe elementy, jednak osobiście nie jestem za tym, aby ekranować dzieciaki przed tym, z czym zderzą się na co dzień po wyjściu spod klosza odrobinę bardziej izolowanej instytucji.

Ad. 2 zgadzam się całkowicie. Jedynie po pisowskiej, oderwanej od rzeczywistości propagandzie o warunkach powrotu do szkół mam reakcje alergiczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 2

@Mizantropix niestety mało jest polityków, którzy byliby konsekwentni wobec rzeczy o które sami nie raz postulują. Ci co takową konsekwencje w swych poglądach i działaniach zachowują nie znajdują większego poparcia wśród społeczeństwa. Od taki paradoks społeczeństwa, które chce zmian, a od tych zmian ucieka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
+1 / 1

@Tibr niestety masz rację. Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 4

Logika PIS: jeden przypadek dziennie? Zamykamy cały kraj! Prawie tysiąc? Spoko, idzcie do szkoły, co może pójść źle?
Chociaż z dwojga złego już chyba lepiej iść, zakładając, że to zdalne nauczanie nadal będzie tak wyglądać. Nie oszukujmy się, większość nauczycieli zwłaszcza starszych niezbyt zna się na komputerach. Po za tym w wielu szkołach te "lekcje" polegały na wysyłaniu kilkudziesięciu zadań.
Kolejny dowód, na to jak, PIS zniszczyło szkolnictwo. Pierwszy to jeszcze reforma Zalewskiej i ich zmiany w programie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem