Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
R Rydzykant
-2 / 4

Francja jest krajem laickim, w którym sądy i policja szczycą się swoim ateizmem. Potrafią nawet karać ludzi za symbole religijne na ubraniu. Czyli nie widzę przeszkód by we francuskiej prokuraturze złożyć doniesienie o popełnieniu przestępstwa, przedstawić dowody i świadków. Bardzo wielu Kanadyjczyków jest francuskojęzycznych, czyli odpada problem językowy.
Jaki znajdujesz powód, by do sprawy kryminalnej angażować Franciszka? Jeśli primabalerina zamorduje dyrygenta, to sprawą powinna zająć się policja czy dyrektor opery?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
0 / 0

@Rydzykant Francja jest tak laicka że Wenceslas Munyeshyaka jest tam całkowicie bezkarny, bo tamtejsze sądy i prokuratura zażarcie go bronią, choć brał udział w ludobójstwie w Rwandzie. Ostatni raz sąd odrzucił wniosek o ekstradycję do Rwandy w 2018 roku, w 2015 całkowicie próbowali sprawie ukręcić łeb.
Francuski wymiar sprawiedliwości w 2005 roku nawet podważył decyzję Międzynarodowego Trybunału Karnego dla Rwandy o aresztowaniu Munyeshyaki, choć MTKR był zwołany przez ONZ :)
MTKR jako że był w tym przypadku całkowicie bezradny bo spotkał się z betonem oraz Francuzi i ich wszelkie pociotki w MTKR stanowili większość, sprawa została w 2007 roku przekazana Francuskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 31 marca 2022 o 15:23

Y yankers
0 / 0

@Rydzykant Francja jest tak laicka że Wenceslas Munyeshyaka jest tam całkowicie bezkarny, bo tamtejsze sądy i prokuratura zażarcie go bronią, choć brał udział w ludobójstwie w Rwandzie.
Ostatni raz sąd odrzucił wniosek o ekstradycję do Rwandy w 2018 roku, w 2015 całkowicie próbowali sprawie ukręcić łeb.
Francuski wymiar sprawiedliwości w 2005 roku nawet podważył decyzję Międzynarodowego Trybunału Karnego dla Rwandy o aresztowaniu Munyeshyaki, choć MTKR był zwołany przez ONZ :)
MTKR jako że był w tym przypadku całkowicie bezradny bo spotkał się z betonem, przekazał w 2007 roku sprawę Francuskiemu wymiarowi sprawiedliwości licząc na to że Francuska prokuratura zdoła wygrać sprawę i doprowadzić do osądzenia zbrodniarza. Jednak pomylili się i to grubo, bo nawet prokuratura zaczęła go bronić.
Dziś Munyeshyaka żyje sobie spokojnie we Francji. Ba, odprawia nawet msze, bo Kościół Katolicki również go broni :)

Zresztą nie tylko go Francja broni, bo Laurenta Bucyibarutę też. Francuski sąd uznaje do tej pory że ma jurysdykcję nad sprawami obcokrajowców za zbrodnie popełnione poza granicami Francji i MTKR nie mógł wydać nakazu aresztowania który dodatkowo wg. Francuzów był niejasny i niekompletny (wg. Francuzów brakowało dowodów). Zdjęcia z bronią i granatami w ręku, zeznania ponad 70 ludzi którzy potwierdzali jego czynny udział w ludobójstwie,, nagrania jego skrajnie radykalnych przemówień nawołujących do mordów czy wręcz przyjacielskie stosunki z wysoko postawionymi członkami milicji Hutu, to zbyt mało...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 31 marca 2022 o 15:38

R Rydzykant
0 / 2

@yankers
Zadaniem adwokata jest bronić klienta. Bronić go nawet wbrew faktom. Obowiązkiem sędziego jest rozważyć sprawę.
We Francji od roku 1981 nie ma kary śmierci. Natomiast w Rwandzie nadal traka kara obowiązuje. Sąd nie wydał zgody na ekstradycję, przewidując że oskarżony zostanie skazany na śmierć, co pośrednio obciążyłoby właśnie francuski wymiar sprawiedliwości.
W Kanadzie nie ma kary śmierci, czyli nie występuje przesłanka uzasadniająca odmowę ekstradycji. A że sądy są opieszałe... to co, myślisz że apel do Franciszka przyspieszy ich działanie?

Przeczytaj opracowanie Cezarego Dobies "Chrystianofobia we Francji. Badanie w latach 2017–2019"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
0 / 2

Jak Papież miałby im pomóc? Od tego są policje, prokuratury i sądy Francji i Kanady. Papież nie ma żadnej władzy w tych krajach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem