Demotywatory.pl

Menu Szukaj
+
649 714
-

Zobacz także:


S Skeczor
+3 / 3

Moja także :) Nawet w środku podobna

Z ZaToba
+2 / 2

Wyjąłeś mi to z ust :P

S Sledziks
+2 / 2

Właśnie to samo chciałem napisać :D

X xaan691
0 / 0

dokładnie. i elizjum

Qrvishon
+3 / 7

Przepraszam ale czy tylko ja zauważyłem nieścisłość. Napisano że "te zdjęcia", a nie można zrobić zdjęcia czegoś co nie istnieje, więc to są rysunki raczej.

Odpowiedz
W Wathgurth
+4 / 4

Zauważyłem nawet więcej nieścisłości. Torus to nie cylinder. To torus. O co chodzi z odwróceniem ruchu też nie mam pojęcia, ale po nadaniu prędkości takiemu torusowi powstanie siła dośrodkowa, na którą reakcja będzie właśnie ową pseudograwitacją :D

Azon
0 / 0

Tyle, że siła dośrodkowa nie tworzyła by pseudograwitacji ze zwrotem skierowanym do zewnątrz pierścienia. Jednak jako, że projekt pochodzi z 1975 to przypuszczam, ze mogło chodzić o siłę odśrodkową - bo, o ile się nie mylę, w tamtym czasie uznawano ją za realną siłę powstającą przy zakrzywianiu ruchu obiektu - obecnie wiemy, że nie jest to możliwe. Największy problem przy tego typu projektach stanowi właśnie siła grawitacji - a właściwie jej brak. Bez niej funkcjonowanie będąc całkowicie odseparowanym od planety jest niemożliwe.

M Moher_przez_samo_h
0 / 0

@Wathgurth "odwrócenie ruchu" to pewnie przeraźliwie niefachowe tłumaczenie czegoś, co w oryginale znaczyło "ruch obrotowy". Obracanie, odwracanie, zawracanie, wywracanie, też mi różnica, czepiacie się szczegółów, a ważne są przecież marzenia.

M Moher_przez_samo_h
0 / 0

@Azon: zapewniam Cię, że w 1975 mechanika newtonowska była już znana. Znano też twierdzenie Pitagorasa, podstawy logiki, a nawet, choć trudno Ci będzie w to uwierzyć, umiano wytapiać żelazo. Do rzeczy: siła odśrodkowa jest "nierealna" z punktu widzenia inercyjnego układu odniesienia, ale w obracającym się działa całkiem namacalnie, od wirówki do prania po przyrządy do treningu astronautów w warunkach przeciążeń. Jak chcesz ściśle fizycznie, to Wathgurth trafnie podsuwa nazwę: reakcja odśrodkowa. I tak, działa odśrodkowo. Ten sposób wytwarzania pseudograwitacji jest jak najbardziej sensowny.

Azon
0 / 0

@Moher_przez_samo_h Wow! Nie spodziewałem się odpowiedzi po ponad 3 latach. Ale tak, ogólnie masz rację - wcześniej źle rozumiałem pewna zasady fizyczne. Taka pseudograwitajca może funkcjonować - niestety nie udało mi się znaleźć przykładów takiego zastosowania, ale widzę, że koncepcja jest dość popularna.

N nigos
-1 / 1

Tak, tak ja już wiem jak to było z halo.

Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 31 January 2013 2013 17:59

Odpowiedz
Yardash
0 / 0

Hmm, czy tylko mnie te projekty skojarzyły się z kosmicznymi koloniami z serii MS Gundam? :)

Odpowiedz
T Tes123
+1 / 1

Świat zmienia się na naszych oczach. Pomyślcie jak świat wyglądał 10 lat temu. Ille się zmieniło ? A teraz wyobraź sobie co będzie dalej. Przyszłość jest teraz.Naukowcy prześcigają się w wynalazkach. Rzeczywistość rozszerzona, funkcjonalne protezy działające jak prawdziwe kończyny, grafen,jedwabniki produkujące materiał twardszy i lżejszy od stali... Za kilka lat będziemy żyć w świecie jaki dotąd widywaliśmy w Deus Exie

Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 31 January 2013 2013 20:50

Odpowiedz
T Trinitrotoluen
0 / 2

Nie lubie zbyt utopijnych wizji takich jak ta, jakoś mnie mdli, ale obrazki no... robią wrażenie.

Odpowiedz
redorov
-2 / 4

W przypadku ludzkości kolonizacja całego kosmosu niech lepiej pozostanie marzeniem. Tak będzie lepiej dla Nas i dla wszechświata, bo to, co potrafimy zrobić z jedną tylko planetą woła o pomstę.

Odpowiedz