Demotywatory.pl

Menu Szukaj

Ślimak, który został rybą

Do jakiego typu zwierząt zaliczamy ślimaki? Wiedzą to już dzieci w szkole podstawowej. To, co oczywiste dla gimnazjalistów, nie jest jednak do końca jasne dla unijnych urzędników. Według nich ślimak nie jest mięczakiem, ale... rybą słodkowodną. Sam ślimak, choć z rybą ma niewiele wspólnego, nic nie może tu jednak nic wskórać. Dlaczego w UE powstał tak idiotyczny przepis? Po to, by wspierać francuską gospodarkę, która jest największym producentem w branży ślimaczej. Dzięki temu tamtejsi przedsiębiorcy mogą korzystać z wysokich unijnych dotacji, które przewidziane są dla rybołówstwa.

Samogasnące papierosy

Pod koniec 2011 roku, zgodnie z unijnymi przepisami, w sklepach zaczęto sprzedawać papierosy, które same gasną, jeśli paląca je osoba pomiędzy jednym a drugim zaciągnięciem zrobi przerwę dłuższą niż kilkanaście sekund. Przepis ten został "zgapiony" od Stanów Zjednoczonych. Jego głównym założeniem jest... dbałość o życie ludzkie i ochrona przed samospaleniem. Jednakże u większości palaczy powoduje on tylko frustrację.

Markizy wytrzymujące ciężar śniegu

Markizy, które służą do ochrony przed intensywnym światłem słonecznym, a zatem stosowane są przede wszystkim latem, muszą też wytrzymać napór śniegu. Jak głosi unijne rozporządzenie, markizy muszą wytrzymać nacisk wywierany przez pokrywę śnieżną o grubości 9 cali. Powinny też przetrzymać huraganowy wiatr. Czy ktoś używa markizów podczas wichur lub śnieżycy? A może unijni urzędnicy przygotowują nas na nadchodzące zmiany klimatyczne?

Globalne ocieplenie, które dyskryminuje kobiety

W przyjętej przez PE rezolucji na ten temat możemy m.in. wyczytać, że "zmiana klimatu nasila dyskryminację ze względu na płeć" a więc "uniknięcie groźnej zmiany klimatu musi stanowić najwyższy priorytet zarówno dla polityki wewnętrznej, jak i zewnętrznej UE". PE wzywa więc "Komisję Europejską do włączenia i uwzględnienia kwestii płci na każdym etapie strategii politycznych dotyczących klimatu, od ich tworzenia aż po finansowanie, wdrożenie i ocenę". Co mówią na ten temat osoby, które tę rezolucję poparły? "Ten związek nie jest hipotetyczny, są badania to potwierdzające. Ponad 70 proc. ofiar klęsk żywiołowych to właśnie kobiety" - tłumaczy rp.pl Joanna Senyszyn z SLD.

Ilość śniegu na stoku

Nadeszła już zima i spadł śnieg. A Unia potrafi zadziwić też amatorów białego szaleństwa, a szczególnie jej rozporządzenie dotyczące grubości pokrywy śnieżnej. Zgodnie z regulacją 24/1/93, jazda na nartach jest zabroniona, gdy na stoku śniegu jest mniej niż 20 cm. Niejeden zapalony miłośnik szusowania może się więc zdziwić, gdy nagle, podczas upragnionego i długo planowanego urlopu w górach zobaczy tabliczkę: "Zakaz zjazdu z powodu zbyt małej ilości śniegu".

Rozstaw szczebli w drabinach

Przez całe lata produkowane były drabiny, w których rozstaw szczebli wynosił 10 cali. Ale komuś chyba zaczęło to przeszkadzać. Zgodnie z nową normą, odległość między szczeblami miała wzrosnąć do 13 cali. Pomysł ten został uznany za tym dziwniejszy, że według osób, których praca polega na korzystaniu z drabin, narzędzie wyprodukowane na podstawie takich wytycznych nie nadawałoby się do normalnego, komfortowego użytkowania.. Średnia odległość stóp do kolan u normalnego człowieka wynosi 20 cali, co przy 13-calowym rozstawie szczebli pozwalało to na swobodne oparcie kolan. W drabinach wyprodukowanych według drugiego wariantu nie jest to już możliwe.

Trochę ciszej

Unia dba, żeby wszyscy, którzy żyją na jej obszarze, egzystowali w ciszy i spokoju. Dlatego też wprowadziła dyrektywę o dopuszczalnym natężeniu hałasu. Na jej podstawie obywatele UE nie mogą być narażeni na natężenie hałasu wynoszące 85 decybeli w ciągu dnia i 65 w nocy. Przepis ten jest trudny do wyegzekwowania, ale na tym kuriozum się nie kończy. Godzi też np. w ducha sportu. To właśnie za sprawą tej regulacji motocykle żużlowe muszą mieć zainstalowane tłumiki redukujące poziom hałasu. Powoduje to z kolei wolniejszą pracę silnika, a w konsekwencji wolniejszy czas przejazdu.

Kalosze z instrukcją obsługi

To niestety nie głupi żart, ale fakt. Kalosze zgodnie z przepisami należą do osobistego wyposażenia ochronnego o numerze 89/696. Zgodnie z tym zarządzeniem, z chwilą nabycia kaloszy otrzymujemy również wielostronicową broszurkę. Instrukcja obsługi dołączona do towaru przetłumaczona jest w dziesięciu językach i zawiera informacje o tym, jak obuwie użytkować, przechowywać oraz jak je pielęgnować. Znaleźć tam można również porady dotyczące odpowiedniego doboru i dopasowania kaloszy. Gdyby tego wszystkiego było mało, również życie producentów obuwia z gumy zostało w sposób znaczący utrudnione, a to za sprawą testów, jakie kalosze muszą odbyć dwa razy w miesiącu w unijnych placówkach naukowych. Cóż, przestrzeganie norm to przecież podstawa.

Zaświadczenie dotyczące umiejętności wspinania się po drzewach

To rozporządzenie musi zaskakiwać, ale do tego już się chyba powoli zaczynamy przyzwyczajać. Zgodnie z tym przepisem unijnym należy posiadać stosowne zaświadczenie, które pozwoli na wspinaczkę po drzewach. Otrzymanie takiego zezwolenia musi być poprzedzone odpowiednimi ćwiczeniami. Szeroko znany jest przykład Chrisa Bakera, inżyniera-elektronika, który otrzymał zadanie zamontowania na drzewie kamer do obserwacji orłów. Całemu zdarzeniu przyglądali się stojący nieopodal urzędnicy. Zapytali oni mężczyznę, czy posiada stosowne świadczenie, pozwalające mu na wspinaczkę po drzewach - poinformował serwis niepoprawni.pl. Gdy się okazało, że takowego nie ma, zabroniono mu wchodzenia na drzewo i w zamian sprowadzono wykwalifikowanego "wspinacza".

Warzywa, które są owocami

Kolejny równie absurdalny przepis dotyczy warzyw, które stały się owocami. Niestety, to nie jest pomyłka. Według rozporządzenia UE, warzywa takie, jak: marchew, słodki ziemniak i górna część rabarbaru to owoce. Rozporządzenie to, podobnie jak to wspomniane wcześniej dotyczące ślimaków, powstało wyłącznie po to, aby z unijnych pieniędzy mogli skorzystać Portugalczycy, którzy produkują dżemy między innymi z marchwi. Według przepisów Unii, dżem można produkować bowiem tylko z owoców, więc ten zrobiony z marchwi jako warzywa nie spełniałby norm. Dlatego też sztucznie, licząc, że nikt nie zauważy, zamieniono go na owoc. Co jeszcze dziwniejsze w kwestii unijnego spojrzenia na kwestię owoców i przemysłu przetwórczego, marmoladę można wyprodukować tylko z owoców cytrusowych.

+
318 396
-

Zobacz także:


przemowczarski
+19 / 29

przypominam, że to zdrajca narodowy Lech Kaczyński podpisał traktat lizboński, PO i PiS tacy sami zdrajcy

A Adder
+12 / 12

Dawno temu, zanim Polska wstąpiła do unii, wykładowca znajomej wychwalał unie jak nie wiem co. Niedawno ta znajoma spotkała tego profesorka i teraz gdy już siedzimy w tym bagnie hejtuje unie ile wlezie. :D

~BonMucho
+5 / 5

Dlaczego? Bo Polacy głosowali za przystąpieniem abyśmy mieli wolny rynek, abyśmy mogli jeździć bez paszportów, abyśmy mogli dostać pracę za granicą. Co dostaliśmy? Niesuwerenne państwo. Hitler też dążył do czegoś takiego jak UE ;)

M masky17
0 / 0

Przypominam, że traktat lizbonski niewiele miał wspólnego z samym wejściem do Unii. PO to to samo co PiS? Taką brednię może tylko powiedzieć ślepy głupiec albo korwinowiec...

Kormoran358
-3 / 7

Naginanie rzeczywistości do przepisów nazywa się wola polityczna.

Odpowiedz
~abdulwisimul
+13 / 13

Spoko przepisy ma ta unia. Ostatnio byłem w sądzie oskarżony za nielegalną wycinkę drzewa na posesji (jarzębina), obrona polegała na tym ze upierałem się że wyciąłem drzewo owocowe na które nie potrzebuję zezwolenia gminy. Gmina upierała się że wycinka była nielegalna, lecz jeżeli dżemy w polsce robi się z tych owoców to sąd mnie uniewinnił.

Odpowiedz
przemowczarski
+11 / 17

UE to największa organizacja przestępcza jaka kiedykolwiek istniała na terenie Europy

Odpowiedz
C chatty
+6 / 10

A III Rzesza poprzedniczka Ełrokołchozu nie była większa swego czasu...?

Sturmgeschutz
-2 / 6

Zbieram zakłady ile pod tym demotem będzie komentarzy krytykujących Unię!! Do wygrania link do zdjęcia Natalii z Brazzers. :D

Odpowiedz
Mortar93
+1 / 13

To je lewactwo, tego nawet nie próbuj zrozumieć.

Odpowiedz
~ll
-2 / 4

Idź sobie synku pohajluj albo wsadź sobie tą falangę w d.pę to może przestaniesz pier.olić ...

Mortar93
0 / 2

A żebyś wiedział, że sobie pohajluje, a co mi tam.

piotrekccc
+2 / 2

Cytuję: Nadeszła zima i spadł śnieg.
Nie wiem czy autor żyje w przeszłości czy po prostu skopiował z wp.pl :p

Odpowiedz
M matzek
+3 / 5

Zastanawiacie się nad kolejnymi idiotycznymi unijnymi przepisami a nie obchodzi was to, że nie jesteśmy już suwerennym krajem.

Odpowiedz
J Jorn
+3 / 3

Fakt, że autor tego czegoś nie rozumie wielu rzeczy, nie oznacza automatycznie, że są one głupie.
Tak przy okazji: podobnie do tej marchwi, polka ustawa o rybołówstwie od wielu lat (długo przed tym, zanim jeszcze zaczęliśmy marzyc o wstąpieniu do UE) zaliczała raki do ryb.

Odpowiedz
K Kalia24
+3 / 3

Ta, przepisy unijne są momentami genialne. Dodajmy jeszcze ten o ograniczeniu pojemności spłuczek w toaletach, aby oszczędzać wodę - kij, że ludzie zamiast 1-2 będą spłukiwali 3-4 razy... * nie wiem, czy ten przepis w końcu przeszedł i działa, ale do kolekcji pasuje.

Odpowiedz
szilwa
-2 / 2

Tak jak pederasta to wymyślony dla lepszego przyjęcia społecznego gej.

Odpowiedz
K kamrat40
-2 / 2

bardzo mnie podniecają czerwone kalosze z chęcią bym się do nich spuścił

Odpowiedz
Andriej69
+1 / 1

A gdzie demot z najbardziej absurdalnymi pomysłami katoprawicy polsko-watykańskiej? Na przykład z zakazem handlu w niedzielę? Co wy na to, domorośli gimnazjalni spece od ekonomii?

Odpowiedz
P pieti79
+1 / 5

7/10 Nie do końca prawda. Regulacja Unijna dot. ograniczenia hałasu nie dotyczy sportów motorowych. To FIM nakazał używać tłumików KING, zasłaniając się tym przepisem, a najprawdopodobniej wzięli za to łapówkę. W oficjalnym zapytaniu dot . ograniczenia hałasu w sporcie żużlowym, Unia dała odpowiedź, że nie dotyczy to sportu żużlowego, co nie przeszkodziło FIM, żeby utrzymać zakaz stosowania tłumików przelotowych, dzięki czemu sport ten wyraźnie stracił na atrakcyjności.

Odpowiedz
~KrzyWish
0 / 0

A gdzie jest stwierdzenie, że marchew to owoc lub że ślimak to ryba? Zapoznaj się dokładniej z ustawami, naucz się czytać ze zrozumieniem, to może coś do Ciebie dotrze...
W ustawie, jest napisane (nie wiem czy dokładnie tak na 100% bo piszę z głowy): "W rozumieniu TEJ USTAWY marchew jest owocem" i tak samo ze ślimakiem. Po prostu jest ustawa o różnych produktach z owoców i zamiast cały czas pisać, że z owoców i marchwi, to się dodało sformułowanie, że w rozumieniu tej konkretnej ustawy, zawsze jak jest mowa o owocach to dotyczy owoców i marchwi.
Ale cóż, aby to zrozumieć to trzeba choć troszeczkę mieć inteligencji.

Odpowiedz
J jajopl
0 / 0

Polecam posłuchać w You Tube piosenki Jaromiego "Krzywizna banana blues" nawiązującej do unijnych absurdów. O to link: watch?v=WcFCAnVzElU.

Odpowiedz
J jaras551
0 / 0

j*bać tą odważną UE ,ta kasa na drogi i wszystko inne będzie jeszcze wykorzystane przeciw Polsce ,Putin rządzi światem taka prawda ,a może instrukcja krymu od unii ?

Odpowiedz
XklocMan8
+1 / 1

Europosłowie otrzymują premię wysokości 7000 EU za każdą wdrożoną ustawę, której byli inicjatorami, więc czemu się dziwicie?

Odpowiedz
obywateljp
+2 / 2

A wszystkie z tych absurdalnych przepisów mają na celu jedno... Budowę silnych gospodarek takich państw jak Niemcy czy Francja... Pozostali mają być tylko ich tłem, zaopatrywać ich w tanią siłę roboczą no i oczywiście być rynkiem zbytu na ich wspaniałe produkty...

Odpowiedz
olo555
+1 / 1

juz de Gaulle był przeciwny federalizacji, potem Tchatcher, przecież widać że prowadzi to do [...]

Odpowiedz