Demotywatory.pl

Menu Szukaj

Nagrodę główna Wildlife Photographer of the Year 2015 zdobyło dramtyczne zdjęcie Dona Gutoskiego z Kandady, który uchwycił scenę lisa ze swoją ofiarą lisem arktycznym. Takie spotkania dowodzą globalnemu ociepleniu, które powoduje, że rude lisy rozprzestrzeniają się na północ. Z czasem rude lisy prawdopodobnie wyprą lisy arktyczne ponieważ polują na taką samą zwierzynę, poza tym jak widać na zdjęciu polują także na lisy arktyczne.

W kategorii Ptaki zwyciężył Amir Ben-Dov z Izraela, który uchwycił trzy kobczyki zwyczajne, ptaki z rodziny sokołowatych, odpoczywające w drodze z do Afryki.

W kategorii Płazy i gady pierwsze miejsce zajęło zdjęcie Edwina Giesbersa z Holandii, który uchwycił odpoczywającą na powierzchni wody traszkę grzebieniastą.

Zwycięzcą kategorii Pod wodą został Michael AW z Australii, który uchwycił wieloryba przepływającego przez ławicę sardynek, gdy migrują wzdłuż wybrzeża południowej Afryki.

Najlepsze zdjęcie w kategorii Z nieba wykonał Hiszpan, Pere Soler. Na zdjęciu uchwycił późną wiosną rozkwit parku znanego z migracji ptaków. Niesamowite kolory panują w tej okolicy od maja do czerwca.

W kategorii Miejskiej zwyciężył Richard Peters z Wielkiej Brytanii zdjęciem cienia lisa, który umie żerować nawet na terenie 400 ogrodów.

Najlepsze zdjęcie w kategorii Impresje zdobył hiszpański fotograf Juna Tapia, który uchwycił ptaka przelatującego przez dziurę w zniszczonym obrazie.

W kategorii wiekowej 15-17 lat zwyciężył Jonathan Jagot, który sfotografował ibisy szkarłatne na tle wydm i nieba.

Więcej zdjęć i ciekawych historii z konkursu Wildlife Photographer of the Year 2015 znajdziecie na stronie: http://www.nhm.ac.uk/visit/wpy/gallery/2015/index.html

+
78 85
-

Zobacz także:


~aeioy334
+1 / 1

zastanawia mnie jedna rzecz. wie ktoś może jak odróżnia się "prawdziwe" zdjęcia od przerobionych w photoshopie?

Odpowiedz
C Cobalt54
0 / 0

różnice w naświetleniu, ostrości, szumy itp.

solarize
+1 / 1

Jeśli zdjęcie od początku było w formacie JPG i nie było zmniejszane/powiększane można też weryfikować tzw. "kaszkę" JPG (straty kompresji, zakłócenia widoczne przy dużym powiększeniu zdjęcia na ekranie), która intensyfikuje się i jest nieco inna w miejscach, w których dokonywano manipulacji (np. doklejano obiekt), choć nie jest to badanie, które mogłoby w decydujący sposób to stwierdzić (co najwyżej zwiększyć lub zmniejszyć podejrzenia).

farbenja
0 / 2

@KK91WS - Jasne, że jury nie ma pewności, ale moim zdaniem nie powinno też mieć zbyt wielkich wątpliwości, bo ludzie w tym wieku też potrafią robić naprawdę genialne zdjęcia ;)

J jamarkus
+4 / 8

Ptak przelatujący przez dziurę w obrazie ..taaaaaaaaaaa

Odpowiedz
farbenja
0 / 4

@jamarkus - Też mam wątpliwości co do autentyczności tego zdjęcia... Wygląda to niestety jak efekt zabawy fotoszopem.