Demotywatory.pl

Menu Szukaj

Tego nie umyjesz

Pas cnoty z okresu średniowiecza przypominało narzędzie tortur – była to toporna konstrukcja z zamkami zasłaniająca całą dolną część ciała jej nieszczęśliwej posiadaczki. Chociaż wynalazca tego ustrojstwa przewidział otwór dla potrzeb fizjologicznych, o jakiejkolwiek higienie nie mogłoby być nawet mowy. Nie było też zapasowego kluczyka jakby co (przynajmniej teoretycznie, ale o tym nieco niżej).

Rynek lubi szeroki wybór

Pas cnoty szybko stał się hitem mody, powstało wiele wersji – żelazne, srebrne, złote, zdobiono go też techniką inkrustacji. Najlepsze egzemplarze wyrabiano w Wenecji i nazywano je „weneckimi kratkami”. Niezłe sztuki powstawały też w Bergamo, stąd popularne w okresie Renesansu powiedzenie „zamknąć żonę na bergamską modłę”. Najstarszy zachowany do naszych czasów pas cnoty pochodzi z XVI wieku i znaleziono go w grobie młodej kobiety.

Droga zabawka dla dziecka

Trzeba zauważyć, że pas cnoty był po pierwsze drogą zabawką, na którą mogli sobie pozwolić bogaci kupcy, burżuazja i arystokracja, a po drugie, można go nazwać swojego rodzaju blokadą rodzicielską. Matka z dumą opowiadała kandydatowi na zięcia, że jego wybranka nosi ochraniacz cnoty praktycznie od dziecka. 15-letnia dziewica, podobnie jak w naszych czasach, była wtedy prawdziwym skarbem. W dzień ślubu teściowa przekazywała zięciowi kluczyk do furtki tajemniczego ogrodu.

Kilka kluczyków

Zmieniają się epoki, formy rządów, ale ludzie nigdy się nie zmieniają. Jak łatwo się domyślić, rzemieślnik wyrabiający pas cnoty mógł chcieć zarobić jak najwięcej, za jak najmniej pracy, więc jeden kluczyk oddawał mężowi, a drugi… sprzedawał kochankowi posiadaczki pasa.

Środek antykoncepcyjny

Historia ulubionego wynalazku zazdrosnych i nieufnych facetów sięga nie średniowiecza, ale Starożytnej Grecji. To właśnie tam niewolnicom zakładano specjalny skórzany pas cnoty, który składał się z dwóch pasków – jeden obwiązywano kobiecie wokół talii, a drugi przechodził między jej nogami. Robiono to, by „uchronić” niewolnicę od ciąży i posiadania dziecka, czyli długiego czasu, w którym nie mogłaby pracować dla swojego właściciela.

Raport

Jeśli nie podoba wam się idea wyświetlania waszemu rozmówcy na facebooku, czy przeczytaliście jego wiadomość, to na pewno wiecie jak czuła się żona zakuta w pas cnoty wyposażony w funkcję raportowania. Polegało to na tym, że mechanizm zamkowy wyposażano w kawałek grafitu i każde otwarcie lub próba włamania się była skrupulatnie „zapisywana”.

Skutki uboczne

Noszenie takiej „bielizny” powodowało wiele schorzeń, w spisie których odciski lub odleżyny to akurat najmniejszy problem. Zdarzało się, że zmianom ulegała figura kobiety. W pewnych wyjątkowych przypadkach można było zdemontować założony pas cnoty, ale tylko za zgodą sądu i lokalnego duchownego. O wszystkim informowano męża, jeśli ten był wtedy poza domem, np. na wyprawie wojennej. Chodziło o to, żeby po powrocie z wojny nie posądził żonę o nielegalne zdjęcie simlocka i nie zabił jej w porywie złości.

Antygwałty

W Indonezji, gdzie wrogość do Chińczyków jest powszechna, niektóre Chinki noszą pasy cnoty w obawie przed próbą gwałtu. Historyczny wynalazek wykorzystuje się również w salonach masażu, by dać do zrozumienia klientom, że w danym przybytku świadczy się tylko usługi masażu.

Interes dalej się kreci

Nieufni faceci XXI wieku też mają możliwość zamówienia pasa cnoty dla swojej wybranki. Ich wyrobem zajmują się specjalne pracownie, a współcześni stróże wierności są wyposażeni w najnowocześniejsze materiały, skomplikowane zamki antywłamaniowe i elektronikę. Według słów jednego z rzemieślników, rocznie dostaje nawet 200 takich zamówień.

W trosce o dobro chłopców

Jak wiemy, masturbacja prowadzi do ślepoty i porostu włosów między palcami. Dlatego by uchronić swoich synów przed następstwami trzymania rąk pod kołdrą, zakładano im męską wersję pasa cnoty. Wynaleziono go w 1889 roku, jakże by inaczej, w Anglii. Chłopcy mieli wtedy naprawdę przechlapane – za wybitnie szkodliwą uważano nawet… samoistną nocną erekcję. Ale i na to znaleziono sposób. Przed snem zakładano im specjalny mechanizm, który przywiązywano do włosów łonowych. Kiedy penis w górę, ciągnął za włoski i wywoływał ból u śpiącego nieszczęśnika.

Przymusowy celibat

Wspomnieliśmy wyżej, że mąż mógł być na wojnie, a wojna ma to do siebie, że giną na niej ludzie. W Bawarii znaleziono kobiece szkielety ze szczątkami pasa cnoty. Były to wdowy, które chcąc nie chcąc musiały zachować wierność do końca swojego życia.

Technika idzie naprzód

Nic tak nie motywuje człowieka do opracowywania nowych rozwiązań, jak chęć zniszczenia życia innemu człowiekowi. W 1903 roku powstały pasy rażące prądem, a w 1909 próbowano leczyć skłonność do masturbacji bielizną przypominającą potrzask na zwierzęta, gdzie specjalny mechanizm blokował dostęp krwi do organu. Źródło: http://joemonster.org/art/27669

+
85 105
-

Zobacz także:


Malinator
+3 / 5

A dzisiaj takie pasy (dla obu płci!) są używane jako zabawki erotyczne :]

Odpowiedz
R konto usunięte
+1 / 3

w 21 wieku też?
Aha fajnie, jak nie ufa gość żonie to niech wypier na miejscu kobiety jakby mi mąż przyszedł z takim czymś trzasnąłbym go w twarz i rozwód bo nie mógłbym żyć z kimś kto mi nie ufa

Odpowiedz
S_Jupiter
+1 / 1

ja tam gustuje, ale laski tez sa rozne, jak nie chce mi konika klepnac to jej sprawa, ale jak jakas chce to nigdy nie odmawiam

Odpowiedz