Demotywatory.pl

Menu Szukaj
+
210 229
-

Zobacz także:


alewis8
0 / 2

Tak naprawdę zwykła materia jest dosć pusta w środku - elektrony krążą wokół jąder atomowych w znacznej odległości. Gdyby "zagęścić" atomowy nukleus to powstała by nam materia o gęstości 2x10^17 kg/m3. To naprawdę wysoka wartość, dość cięzki ołów ma gęstość 1,1x10^4 kg/m3. Różnica o 13 rzędów wielkości (10 bilionów razy).

Z takiej materii zbudowana jest gwiazda neutronowa.

Odpowiedz
D duh85
0 / 0

Według Ali Sundermier człowiek składa się w 99,9999999% z pustki.

Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 19 November 2016 2016 17:17

L Lomion
0 / 0

@przytycki To jest właśnie dokładnie tak, a jeśli chcesz być pedantyczny to można powiedzieć że późniejsze poprawki do modelu Bohra nie zmieniły jego istotny. Materia jest pusta w środku i to jest fakt, którego nie zmieniła Mechanika Heisenberga ani Teoria Względności.

L Lomion
0 / 0

@przytycki Upierasz się przy swoim, chociaż nie masz racji. Ale skoro chcesz.... Trudno mówić aby materia była rzadka, skoro funkcja falowa każdej cząstki wypełnia całą przestrzeń, nie sądzisz?

L Lomion
0 / 0

@przytycki Zgodzę się, ale jednocześnie dodam że różnica jest wyłącznie teoretyczna - z tego powodu że przestaliśmy uważać cząstki za piłeczki przestrzeń nie zrobiła się mniej pusta. Co więcej, to właśnie model "piłeczek" pasuje do określenia że materia jest "statystycznie rzadka" - bo jak cząstka jest piłeczką to w jednym miejscu jest, w drugim jej nie ma, a w większości miejsc jej nie ma. Przy modelu funkcji falowej stwierdzenie o "statystycznej rzadkości" przestaje mieć sens, bo każda z cząstek jest statystycznie wszędzie. Tyle tylko że w skali makro nie daje to żadnej różnicy, bo ani cząstek od tego nie przybyło, ani przestrzeń się nie skurczyła. Ilość cząstek ja jednostkę przestrzeni jest więc taka sama.