Demotywatory.pl

Menu Szukaj
+
148 165
-

Zobacz także:


E eol121
+3 / 25

To jest jakiś horror. Indoktrynacja pisu i kościoła przerasta wszystko, co znamy z czasów stalinizmu!

Odpowiedz
D dociekliwy
-2 / 2

@eol121 Pewnie. Nie ma oficjalnych danych, ale liczba ofiar Szwadronów Śmierci Macierewicza podobno już idzie w miliony. Ale to i tak nic, przy miliardach na demonstracjach KOD ;)

Zmodyfikowano 2 razy Ostatnia modyfikacja: 19 January 2017 2017 13:08

Kasia111624
-1 / 1

@eol121 uhm, to faktycznie straszniejsze niż mordowanie polskich żołnierzy...

belzeq
+3 / 15

Kto jest twoim idolem i dlaczego Len... tfu! Jan Paweł II.

Odpowiedz
M michkrak
+7 / 15

Po pierwsze nie ma źródła, a kuratoria zazwyczaj inaczej informują niż na kartce papieru..., po wtóre nie ma daty, więc nie wiemy czy to jest aktualne czy np. z 2015 czy 2014.
Po trzecie wreszcie poza tematem pierwszym nie widzę jakichś szczególnych problemów. Komuś przeszkadza temat "Kultury klasycznej", albo konkursu filozoficznego? Jan Paweł II to nie jest jakaś niszowa postać dla historii Polski i świata (nawet w aspekcie zupełnie pozareligijnym!), więc problemu chyba też nie powinno być. Co byście chcieli - konkurs z wiedzy o J. Bieberze?

Odpowiedz
~The___Atheist
+1 / 3

@michkrak może to jest po prostu przedruk ogłoszenia w szkole? Matka Boża w aspekcie pozareligijnym? Konkurs wiedzy Biblijnej też zapewne ma taki aspekt? Plują na ciebie a mówisz że deszcz pada.

M michkrak
-1 / 1

@~The___Atheist A to jakiś problem ten jeden temat z wiedzy biblijnej? To ważny, może nawet niezwykle ważny, aspekt kultury i cywilizacji europejskiej. Oczywiście, można być kapuścianym głąbem i uważać za bzdury zarówno kulturę klasyczną, filozofię, jak i dziedzictwo chrześcijańskie, cywilizację i historię Izraela. Ja akurat nie uważam tych tematów za rażące. Twierdzę, że nikomu konkurs nie zaszkodzi, a Tobie nikt nie każe w nim startować skoro tematy te są Ci obce.

F fiksusik
+1 / 1

@michkrak Źródła nie ma, ale na stronie warszawskiego ko te konkursy faktycznie wiszą. Inna sprawa, że bynajmniej nie są to jedyne konkursy tematyczne. Oczywiście niezależnie od tych tradycyjnie odbywają się wszelkie doroczne konkursy i olimpiady przedmiotowe. Demot sugeruje, że pokazany świstek papieru zawiera pełną listę tegorocznych konkursów, co oczywiście podpada pod manipulację.
Nie ulega jednak wątpliwości, że obecność ww. konkursów bez dwóch zdań ma związek z polityką. Jednym może się to podobać, innym nie. Po kolejnej "zmianie warty" jestem sobie w stanie wyobrazić konkurs nt. "Grzegorz Schetyna - zło uśmiechem zwyciężaj!" ;) Ot takie nasze małe polskie piekiełko.

M michkrak
0 / 0

@fiksusik - politycznie można uzasadnić pierwszy temat. Też uważam go za przesadę, co zresztą zaznaczyłem. Natomiast pozostałe tematy równie dobrze mogłyby się znaleźć w latach wcześniejszych. Pozostałe tematy uważam po prostu za uniwersalne.

F fiksusik
+1 / 1

@michkrak Owszem. Literalnie tylko pierwszy jest dość bezpośrednio związany z polityką, ale... tematy 2. i 3. też ocierają się o tę dziedzinę. Gdyby umieszczono je w zakładce "przedmiotowe" --> "religia", sprawa byłaby jasna. One jednak wiszą na stronie ogólnych konkursów tematycznych. Raczej nie jest to przypadek. Dla pełnej jasności - osobiście nic do tego nie mam. Udział w konkursach nie jest obowiązkowy, jeżeli komuś nie odpowiada tematyka, nie musi się włączać do rywalizacji. Ma do dyspozycji całą gamę konkursów i olimpiad przedmiotowych. Zresztą już poprzednio napisałem, że demotywator nosi cechy manipulacji, bo zdaje się sugerować, że wymieniona piątka to jedyne dostępne na Mazowszu konkursy. -------------------------------------------
Konkursy z filozofii i kultury klasycznej są oczywiście neutralne - zarówno politycznie, jak i światopoglądowo (co prawda i te można "obsłużyć" tendencyjnymi pytaniami, ale nie popadajmy w paranoję).

Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 19 January 2017 2017 21:42

G Glupiec
-2 / 10

Pamiętam jak kiedyś w szkole był konkurs z wiedzy o transformacji ustrojowej. Pamiętam, że dostawaliśmy do tego materiały o obradach przy Okrągłym stole, o Lechu Wałęsie itp. Także nie próbuj teraz ludzi robić w konia jakoby indoktrynacja zaczęła się dopiero teraz. Głównym celem państwowego szkolnictwa od samego początku jest właśnie indoktrynacja i kształtowanie społeczeństwa na potrzeby państwa.

"Die schule ist ein Politicum" to zasada, która była oczywista już w XVIII w.

Odpowiedz