Demotywatory.pl

Menu Szukaj

Chcesz poczuć się jak pilot? W Google Earth możesz włączyć tryb symulatora lotu za pomocą Ctrl+al+A (Win, Linux) lub Cmd+Opt+A (Mac). Obsługujesz samolot za pomocą klawiatury lub pada.

Moja matematyczka byłaby ze mnie dumna, gdyby wiedziała jak się bawię w Google tyle lat po skończeniu liceum. Wtedy raczej rwała sobie włosy z głowy. Tymczasem pokombinuj z matmą albo idź na łatwiznę i wpisz w Google: 2*sqrt(-abs(abs(x)-1)* abs(3-abs (x))/ ((abs(x)-1)*(3-abs(x))))* (1+abs( abs(x)-3)/ (abs(x)-3))*sqrt(1-(x/ 7)^2) +(5+0.97(abs(x-.5)+abs(x+.5))- 3*(abs(x-.75)+abs(x+.75))) (1+abs(1-abs(x))/(1-abs(x))), -3*sqrt(1-(x/7)^2)*sqrt(abs(abs(x)-4) /(abs(x)-4)), abs(x/2)-0.0913722(x^2)-3+ sqrt(1-(abs(abs(x)-2)-1)^2), (2.71052+(1.5-.5*abs(x))-1.35526*sqrt(4- (abs(x)-1)^2))*sqrt(abs(abs(x)-1)/(abs(x) -1))+0.9

Wpisz „z or r twice” albo „do a barrel roll” i zobacz co się stanie.

Odpowiedź na pytanie o życie, wszechświat i całą resztę „Wielkie pytanie” zostało zadane przez wybitnie inteligentne istoty z innego wymiaru (znane ludziom jako Myszy) wysoce wyrafinowanemu komputerowi Deep Thought, skonstruowanemu wyłącznie na tę okazję. Po siedmiu i pół milionach lat skomplikowanych obliczeń Deep Thought udzielił odpowiedzi, dotyczącej życia, wszechświata i całej reszty. Brzmiała ona „42”.

Wpisz w Google Grafika hasło „atari breakout„. I zmarnuj trochę czasu.

Wpisz nazwę filmu, a Google, znając Twoje położenie, sam sprawdzi godziny seansów w Twoim mieście. Możesz mu też pomóc, wskazując interesujące Cię miasto. Standardowo dostaniesz też krótką notatkę o fabule, reżyserii i obsadzie. Możesz też wpisać „kino <miasto>”, żeby sprawdzić jakie filmy wyświetlane są tego dnia w danym mieście.

Google Grawitacja to wyszukiwarka, w której działa… grawitacja. Wystarczy wpisać: http://mrdoob.com/projects/chromeexperiments/google-gravity/

Niestety, wiele opcji Google działa jedynie w anglojęzycznej wersji. Niektóre działają jedynie z hasłem po angielsku. Co nie zmienia faktu, że wpisując bardzo długi ciąg cyfr i dopisując „=english”, dowiesz się jak go wymówić.

Zacznij dobrze dzień i zamiast zgadywać – sprawdź ile jest stopni na dworze. Gdy tego nie sprawdzę, zazwyczaj jest mi za zimno/za ciepło. Możesz wpisać dowolne miasto w Polsce i na świecie. Sprawdź czy w Nowej Zelandii pada deszcz, czy na Saharze leży śnieg lub czy w Kuala Lumpur jest mgła. Wystarczy, że przed nazwą miasta wpiszesz: pogoda.

Ile ma...

Ile mila ma kilometrów, ile kilometr ma centymetrów, ile funtów to kilogram czy ile kilogramów ma tona – wszystkie miary długości oraz przeliczniki wagi znajdziesz po wpisaniu między wartościami słowa „ile to”.

W podobny sposób sprawdzisz aktualne kursy walut. Bardzo przydatne w podróży!

Wpisz „wschód słońca” lub „zachód słońca„, a dowiesz się kiedy w Twoim mieście zrobi się jasno lub ciemno. Dodaj miasto, a sprawdzisz kiedy słońce wstaje w Nowym Jorku czy w Tokio.

Wpisz „tilt” albo „askew„, żeby zobaczyć kolejny googlowy easter egg.

Translate + wybrane słówko i Google okazuje się przydatnym, mini słowniczkiem.

+
101 126
-

Zobacz także:


Voqo
0 / 2

Google robi z innymi serwisami to, co smartfony zrobiły z innymi urządzeniami.

Odpowiedz
D d4rki89
+2 / 2

Dzięki za wstawkę :) z pogodą i kinem na pewno będę korzystać :)

Odpowiedz