Demotywatory.pl

Menu Szukaj

Bazgrolenie Bazgrolenie w zeszytach to nie tylko infantylne zajęcie dla znudzonych na śmierć wykładami, studentów. To tak naprawdę niezwykle kreatywna forma zabicia nudy. Powinno być dla nas sygnałem, że nasz organizm nie lubi pozostawać bezczynny. Cały czas szuka nowych koncepcji, ucieka od marazmu. To wyraźny sygnał, że nasz umysł jest bystry, szybko przyswaja wiedzę i nie potrzebuje wykładania jej w żmudny sposób.

Posiadanie niewielu przyjaciół Ludzie inteligentni bardzo często mają wąskie grono przyjaciół. Dzieje się tak dlatego, że są oni zdolni do selekcji. Wybierają, z kim chcą się spotykać, a z kim nie. Zabrzmi to brutalnie, ale na kontakt z niektórymi znajomymi po prostu szkoda im czasu. Są w stanie jasno ocenić, co daje im dana znajomość. Starają się też nie dekoncentrować w dążeniu do życiowych celów, znajomościami, które nic nie wnoszą do ich życia.

Powoli do celu Powolność i szanowanie swojego czasu jest w dzisiejszych czasach synonimem lenistwa. Czas jest niezwykle cenny, brak pośpiechu jest więc uznawany za marnotrawstwo. Wielki błąd. Ludzie, którzy nie nawykli do pośpiechu są bardziej opanowani i popełniają zdecydowanie mniej błędów. Swoją pracę wykonują metodycznie, są dobrymi strategami i szybciej osiągają zamierzone cele.

Mówienie do siebie Ludzie traktują mówiących do jako dziwaków, którzy „mają ze sobą problem”. Mówienie do siebie rzeczywiście oznacza, że nie jesteśmy normalni. Jesteśmy ponadprzeciętni. Mówienie do siebie jest uważane za oznakę inteligencji. Pozwala uporządkować myśli, tłumiące się w głowie, uspokoić emocje. Opanowanie jest zaś najlepszą drogą do celu.

Nie robienie postępów Może to być niespodzianką, ale powodem niepowodzenia może być fakt, że mózg jest zbyt zajęty. Bystry umysł nie pozostaje w bezruchu. Ludzie inteligentni mają tysiąc pomysłów na minutę. Zabierają się za wiele przedsięwzięć, rzadko które doprowadzając do końca. Trudno skupić im swą uwagę na jednym zadaniu, tym bardziej że bardzo często znają się na wielu rzeczach i ich przełożenia zarzucają ich milionem zadań do wykonania.

Efektywność Pójście na skróty nie jest sposobem, aby uniknąć ciężkiej pracy. Ułatwianie sobie wykonywania zadań ma charakter strategiczny. Jeśli da się coś zrobić na skróty bez żmudnego męczenia się nad danym zadaniem, człowiek inteligentny nie zawaha się przed skorzystaniem z takiej możliwości. Nie bójmy się ułatwiać sobie życie, to, że ktoś nazwie nas leniwymi, źle świadczy tylko o tej osobie.

Bałaganiarstwo Zwykło się mówić, że pracę nad sobą powinniśmy zacząć od uprzątnięcia swojego biurka. Kiedy bowiem chcemy uporządkować swe wnętrze, oczyścić się z negatywnych emocji i skupić na swoich potrzebach i ambicjach, powinniśmy najpierw zadbać o swoje otoczenie. Nie jest to do końca prawda. Kreatywność wywodzi się bowiem z chaosu. Ludzie twórczy nie mają talentu do sprzątania.

Obojętność Obojętność wcale nie świadczy o braku empatii. Intelektualiści wiedzą jednak, jak unikać tzw. „emocjonalnych wampirów”. Takie osoby zwykle nieświadomie zabierają nam energię do życia, zatruwając je problemami, których wielka część jest wyimaginowana. Geniusze nie zawracają sobie nimi głowy. Nie wzruszają ich również dramaty ludzi, którym nie mogą pomóc. Skupiają się na swoim najbliższym otoczeniu, na które mają realny wpływ.

Dzielenie się zadaniami Mądrzy ludzie nie pozwalają zarzucać się zbyt dużą ilością zadań do wykonania. Jeśli już się jednak tak stanie, nie boją się przerzucić części z nich na swoich współpracowników. Nie sprawia to, że czują się niepotrzebni, czy niezdolni do wykonania danej pracy. Po prostu szanują swój organizm i doceniają pomoc. To dojrzałe podejście do życia wyróżnia osoby o jasnym, otwartym umyśle, które mają realną szansę osiągnąć sukces.

Chroniczne niewyspanie Zapracowani są niewyspani. Mózg bardzo aktywnej osoby potrzebuje znacznie więcej snu, odpoczynku i odprężenia, niż przeciętnie. Jeśli więc czujesz się ciągle zmęczony i niewypoczęty, to niekoniecznie przesilenie wiosenne, czy depresja, to może być też oznaka bystrości umysłu, który rzadko odpoczywa.

+
69 83
-

Zobacz także:


NightmareTheWorld
0 / 2

@mareczek00713 Wiesz ja akurat mam 145 IQ (do miana geniusza zabrakło mi 3 punktów ale i tak mam więcej niż 97% populacji). Sporo z tego się zgadza. Największe zastrzeżenia mam co do nie robienia postępu. Moi znajomi też mają tu podobnie, tu chodzi o pozorne nieosiąganie sukcesu. Jak np w jakiejś pracy/ dziedzinie po prostu nie ma większego sensu robienie czegoś to zarzucamy ten obszar na korzyść dla innego, który pozwoli wyrwać się z danej sytuacji. Jak np pracujesz w jakiejś firmie to nie zależy ci na rozwoju projektu dla szefa tylko na swoim rozwoju i zamiast poświęcać dodatkowe godziny na prace za którą nie koniecznie dostaniesz coś np uczysz się języka, żeby opracować niemal identyczny ale lepszy projekt w innej firmie za lepsze pieniądze. Jak ktoś nie daje rozwinąć potencjału to go olewasz. Co do biurka, faktycznie na co dzień wygląda na niezły chaos. Jednak jak wiem, że mam jakiś większy projekt, który zajmie przynajmniej 6h non stop to zaczynam od posprzątania biurka. Przestrzeń na pewno się przyda np na herbatę czy sok. I to jest jeszcze 1 cecha, która różni geniusza od reszty, potrafi poświęcić się bez reszty jednemu zadaniu. Skupić się na nim i zapomnieć o świecie. Zdarzało mi się, że po 8-9 godzinach ktoś zaglądał do mojego pokoju z pytaniem czy na pewno wszystko ok i czy chce chociaż kolacje. dopiero jakieś 2-3h później gdy prace były na zaawansowanym etapie mózg się "rozluźniał" i żołądek dawał znać, że od ostatniego posiłku minęło 10-11 godzin. Tak więc spokojnie, jeśli masz problem z koncentracją na pewno geniuszem nie jesteś.

F faraon69
+10 / 10

Kurnaaaa wszystkie punkty się zgadzają :-) Jeste geniusz!

Odpowiedz
~huby7v98
-4 / 4

To niewiele trzeba by być nowym Leonardo da Vinci - wystarczy gadać do siebie? Lol

Odpowiedz
~huby7v98
+4 / 10

Ja myślałam, że o moim ewentualnym geniuszu świadczą moje osiągnięcia, a nie bałagan w pokoju, brak potrzeby pomagania innym, dyskusje samej ze sobą, brak rozwoju, fakt, że mnie nikt nie lubi itp. Lol

Odpowiedz
~Chasing_Cars
-1 / 5

ja pierdziu, gdzie ci wszyscy geniusze się ukrywają na codzień????????? :) świat powinien kipieć mądrością!

Odpowiedz
~Sp4des
-1 / 3

Nie łudź się, są tylko 2 rzeczy, które świadczą o byciu geniuszem:
1. Wybitne osiągnięcia
2. Wysokie IQ.
Bazgroły? To ci co piszą po murze "Róch Hożuf sśe" to geniusze?

Odpowiedz
HighEnergy
+2 / 4

Prawdziwego geniusza można poznać po skromności i nie przebywaniu na demotywatorach.pl

Odpowiedz
M mankiva
0 / 0

geniusz cały czas próbuje zrozumieć dlaczego inni są tak tępi, dlatego na demotywatorach się jednak pojawia

Odpowiedz
~Anioł_stróż
0 / 0

@mankiva Otóż to. Dodatkowo nierzadko pragnie "ich naprawić" sensownymi sugestiami. Niestety bardzo często głupiec jest zbyt głupi by pojąć głębię swojej głupoty, gdyż nie rozumie punktów odniesienia "na skali mądrości", która wykracza poza jego percepcję.

K Karolekk2762
0 / 0

Można prosić o jakiekolwiek rzetelne naukowe potwierdzenie chociaż jeden z tych tez?

Odpowiedz