Demotywatory.pl

Menu Szukaj

W Wielkiej Brytanii nie można jeść ciast i ciastek w dniu Bożego Narodzenia

W 1644 roku Oliver Cromwell, brytyjski polityk, postanowił zakazać obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia, gdyż uznał to za coś niemoralnego. Zakazał robić wielu rzeczy kojarzonych ze świętami, jak na przykład jedzenie ciast, ciastek i innych słodkich rzeczy, ale tylko w dniu Świąt Bożego Narodzenia. Teoretycznie to tej pory prawo to nie zostało zniesione, więc każdy Brytyjczyk, który tego dnia akurat je świąteczne słodkości popełnia przestępstwo.

W Wielkiej Brytanii nie można dotykać wielorybów

Delfiny, rekiny, wieloryby i inne wodne stworzenia, które pływają 3 mile od brzegu Wielkiej Brytanii automatycznie traktowane są jako własność Królowej i nie mogą być ani zabijane ani wyławiane a nawet dotykane.

W Chinach zakazane jest ratowanie topiących się ludzi

Wschód to jedno z najdziwniejszych miejsc na ziemi jeśli chodzi o dziwne prawa. W Chinach na przykład zabronione jest ratowanie osoby która się topi! Prawo to jest połączone ze wschodnią filozofią, która mówi, że ludzki los jest przesądzony i nie można w niego ingerować. Sceptycy jednak twierdzą, że jest to sposób rządu na kontrolowanie liczby ludności

We Francji jest zakaz całowania się na peronach kolejowych

Prawo to obowiązuje we Francji a także na niektórych stacjach w Wielkiej Brytanii. Prawo to pojawiło się we Francji w 1910 roku i było uargumentowane tym, że pociągi bardzo często się spóźniały, gdyż pary nie mógłby się od siebie odkleić w miłosnych pożegnaniach. Stworzono nawet specjalny "strefy pocałunków" gdzie pary mogą całować się do woli, bez strachu, że zostaną ukarane mandatem.

W Wenecji zakazano karmić gołębie pod karą grzywny

W Wenecji zakazano karmienia gołębi! Władze tłumaczą to tym, że najedzone gołębie "brudzą" pomniki i statuy bardziej niż te, które zjedzą to co znajdą na ziemi. Takie dokarmianie gołębi kończy się także ich otyłością i problemami zdrowotnymi ptaków. Więc trzeba uważać aby przypadkiem nie dostać mandatu.

W Stanach Zjednoczonych zakazano sprzedaży Kinder Niespodzianki

Ta sławna czekoladka została całkowicie zakazana w Stanach Zjednoczonych już pierwszego dnia po jej pojawieniu się w sklepach. Powodem tego jest zakaz wkładania zabawek w produkty spożywcze, które mogą spowodować, że dziecko zje i się udławi mały częściami zabawek. W 2013 roku prawo zostało zmienione i na półki sklepów wróciły Kinder Niespodzianki , tylko te sprzedawane w Stanach musiały mieć w sobie duże jednoczęściowe zabawki. Czyli nici z układania samochodzików

W Kanadzie nie można płacić drobnymi

W 1985 roku w Kanadzie wprowadzono prawo, które zabrania płacenia drobnymi monetami jeśli zakupy przekraczają 10 dolarów. Tak się kończy "mogę być winna grosika?".

Na wyspie Samoa nie masz prawa zapomnieć o urodzinach swojej żony

Samoa jest niezależną wyspą leżącą na Pacyfiku i jest sławna ze swoich nietypowych praw. Jednym z nich jest to, że mąż nie ma prawa zapomnieć o urodzinach swojej żony. Jeśli tak się stanie to żona może głosić sprawę do sądu a sąd może wyznaczy mężowi grzywnę, która będzie szła prosto na ręce żony.

W Japonii nie można pokazywać publicznie tatuaży

Większość osób w Japonii nie posiada tatuaży, gdyż nawet w dzisiejszych czasach tatuaże są kojarzone z grupami przestępczymi takimi jak np. Yakuza. Może i nie ma spisanego prawa, że ludzie nie mogą mieć tatuaży, ale wiele miejsc takich jak baseny, hotele, spa czy siłownie zaznaczają, że nie będą obsługiwać osób, które mają widoczne tatuaże.

W Tajlandii nie można deptać pieniędzy

W Tajlandii zakazane jest chodzenie po pieniądzach! Jeśli przez przypadek nadepniesz na monetę albo banknot na których znajdują się ważni obywatele Tajlandii możesz dostać bardzo wysoką grzywnę.

+
97 104
-

Zobacz także:


Fragglesik
+18 / 18

W Japonii to moim zdaniem przepis który wymusiła Jakuza.....:)

Odpowiedz
Aarcticfrost
+12 / 16

Hmmm. Tak zachodzę w głowę.
Skoro ludzki los jest, jak piszesz, przesądzony, to czy w Chinach nie powinno się zlikwidować szpitali, służb ratowniczych, straży pożarnej...?

Odpowiedz
JohnLilly
+13 / 13

Jak dla mnie ten zakaz dokarmiania gołębie jest całkiem sensowny. Jak nie będą miały co żreć w danej okolicy to w tej okolicy nie powinny się one nagminnie kręcić, a skoro potrafią one zanieczyścić otoczenie swoimi odchodami.

Odpowiedz
~Yohohoho
+1 / 1

Ta wiedza bardzo mi się przyda w życiu! Jak w Tajlandii zacznie mnie gonić napalona kobieta z ptakiem, rzucę za sobą drobnymi, mam problem z głowy ^^

Odpowiedz
P Percycox
0 / 0

w Chinach jest zakaz ratowania topiacych sie, bo prawie żaden Chińczyk nie potrafi pływać! W ten sposób ogranicza sie ryzyko nastepnych ofiar oraz prawo do ewentualnych roszczeń, np od strony rodziny.
A w Wenecji jest spory problem z odchodami szczurów, wiec nie potrzebuja dodatkowo gnijacej w wodzie oraz żracej na zabytkowych dachach oraz pomnikach sraczki gołebii, których miliony naiwnych turystów karmi.

Odpowiedz