Demotywatory.pl

Menu Szukaj

Zobacz także:


M mardro2710
+16 / 18

Hmmm...

Chlor jest trujący? TAK. Tak bardzo, że jest stosowany jako gaz bojowy.

Więc zakazać stosowania i sprzedaży wszystkiego co zawiera chlor. Np. chlorek sodu.
Taka jest logika działania wielu niedouczonych osób a w szczególności wielu urzędasów.

A chlorek sodu to zwykła sól kuchenna. I praktycznie nie ma takiej żywności, która by jej nie zawierała. Nawet słodycze zawierają pewne ilości soli.


A prawda jest taka, że amalgamaty stomatologiczne są złe nie dlatego, że zawierają rtęć, tylko dlatego, ze są metalem, a co za tym idzie.
- dobrze przewodzą ciepło - pijąc np. gorącą herbatę można poczuć ból zęba
- powodują różne efekty elektrochemiczne - rodzaj lekkiego kopnięcia prądem (np gdy wypijemy coś kwaśnego, indukcje np od telefonów komórkowych)
- generalnie słabo się trzymają zęba i nie są białe, tylko metaliczne

Za to wytrzymałość amalgamatu jest większa od wytrzymałości samego zęba.

Zmodyfikowano 3 razy Ostatnia modyfikacja: 19 July 2018 2018 8:52

Odpowiedz
E egifford
+1 / 1

@mardro2710 Dodam jeszcze do tego co kolega napisal, ze zwiazki rteci uniemozliwiaja nawrot próchnicy co niestety czesto sie zdarza przy zastosowaniu obecnych materialow.

W Wiadro1
0 / 2

Ehhh. Ale te plomby nie są niebezpieczne (chyba że ma się tak wszystkie zęby) bo ilość uwalnianej rtęci jest minimalna. Bardziej szkodzi to dentystom bo akurat przy zakładaniu trochę się tego uwalnia.

Odpowiedz
W Wiadro1
-1 / 1

@pawel1148
Stawiam że jak już to niechętnie bo najwięcej rtęci uwalnia się w trakcie zakładania plomby i taki dentysta zakładający po kilka takich plomb tygodniowo przyjmie znacznie więcej rtęci niż ktoś kto taką plombę nosi i pewnie dlatego nie chcą zapewnie ich zakładać.

Arbor
+3 / 3

Rozwiązanie jest bardzo proste- zlikwidować NFZ.

Odpowiedz
K kamil1024
+1 / 1

@Bubu2016 To samo miałem napisać. Ludzie już w ogóle po polsku nie umieją mówić. Dramat.

T TomaszSawyer
+1 / 1

...a wiedziałeś o tym, że plomby z amalgamatu są KILKUKTOTNIE trwalsze? Często na całe życie? Nie spotkałem dotąd nikogo kto by cierpiał ma zatrucie z powodu "rtęciowej plomby"... Unia zakazała... jakie oczywiste...

Odpowiedz
A aberg
-1 / 1

Taaa, dla jedynek, dwójek, trójek i chyba czwórek są refundowane plomby bez rtęci... Niby minister zdrowia a nawet nie wiem co jest na jego podwórku....

Odpowiedz
U UFO_ludek
0 / 0

Na świecie były wypadki ciężkiego zatrucia rtęcią z plomb. Ale co tam, autyzm powodują szczepionki. Pełno rtęci w zębach latami przedostające się do organizmu, jest całkiem zdrowe.

Odpowiedz
K Kotobujca
0 / 0

ja osobiscie dziwie sie ludziom. maja na auta warte 15 25 tys a nie stac ich na prywatnego dentyste za 140zl wizyta. polska cebula nie ma granic blazny xD

Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 19 July 2018 2018 22:09

Odpowiedz
BeginEnd
+1 / 1

@Kotobujca true. Nie jestem za ani przeciw amalgamatowi bo żadna taka pląba mi się nie zepsuła, a z perspetywy czasy widzę że bez zasady je wymieniłem (bo dentysta powiedział że koniecznie trzeba!). Trochę czytałem o tych pląbach (plombach?) i amerykańscy naukowcy (tak to nie dowcip!) udowdnili że ich badania nie są w stanie udowodnić ŻADNEGO podwyższonego poziomu rtęci w organiźmie osób z pląbami amalgamatowymi... resztę sobie dopowidzicie.

Pytanie jak zawsze pozostaje

M maddeleine
0 / 0

to jest trochę inaczej:
w 1, 2, 3 są refundowane kompozyty chemoutwardzalne (biale plomby mieszane na papierku).
w 4, 5, 6, 7, 8- amalgamaty.
Refundowane są też cementy, w tym cement glass-jonomerowy i część dentystów je wstawia w boczne zęby, aby nie bawić się z amalgamatem. Jednak nie powinno to miec miejsca- zarówno plomby mieszane na papierku, jak i cementy mają za małą wytrzymałość, aby odpowiednio sluzyć w bocznych zębach, gdzie siły są porównywalne do tego co ważymy.
Wadą amalgamatu jest ich inna rozszerzalność cieplna niż zębów- jak wypełnienie ejst duże to ząb potrafi się rozpaść; to, że nie łączą się chemicznie z zębem tylko mechanicznie- więc ubytek trzeba opracować szerzej, wyjąć więcej tkanki zdrowej aby "wklinować" plombę; pzoa tym przebarwiają tkankę.
ALE to naprawdę dobre, wytrzymałe wypełnienia, od lat 90 BEZ RTĘCI (bez fazy gamma 2).
Jednak czemu wymieniam pacjentom amalgamaty których sama nie założyłam? Bo nie widać co jest pod spodem. A często jest totalny armaggieddon i albo kanałowe, albo ekstrakcja.
Dentystka.

Odpowiedz