Demotywatory.pl

Menu Szukaj

Zasada nr 1

Jeśli zdecydowałaś się na kupno naturalnej choinki pamiętaj, że jej lokalizacja w Twoim domu ma znaczenie. Warto ustawić ją z dala od źródła ciepła tj. kaloryferów czy kominka. W pomieszczeniu, w którym znajdzie się drzewko powinna panować temperatura nie przekraczająca 20°C.

Zasada nr 2

Należy pamiętać o codziennym nawadnianiu drzewka. Sprawdzaj poziom wody i żyzność gleby w donicy. Jeśli choinka potrzebuje nawodnienia, koniecznie ją podlej. Odpowiednia ilość sprawi, że choinka nie będzie gubiła igieł i dłużej będzie wyglądała na zdrowszą, nieprzesuszoną. Pamiętaj, aby podlewać drzewko letnią wodą. Świeżości igłom dostarczy spryskiwanie ich zimną wodą.

Zasada nr 3

Choinki do prawidłowego rozwoju potrzebują odpowiednich mikroelementów. Warto zakupić preparaty, które należy dodać do wody. Te specjalne odżywki zazwyczaj można znaleźć w kwiaciarniach. Dużym plusem preparatów jest fakt, iż są one pakowane w małe saszetki, co ułatwia ich używanie. Środek należy rozpuścić w wodzie (według zaleceń na opakowaniu), a następnie podlać choinkę. Najczęściej tak środek należy podawać raz w tygodniu.

Zasada nr 4

Jeśli decydujesz się na kupno ciętej choinki, pamiętaj o umieszczeniu jej w specjalnym stojaku, który należy wypełnić wodą. Gdy drzewko jest wysokie lub rozłożyste, warto zabezpieczyć stojak dodatkowym obciążeniem np. kamieniami.

Zasada nr 5

Podobna zasada, która obowiązuje przy kwiatach ciętych (zwłaszcza różach), choinkom które nie znajdują się w doniczce, należy obciąć ok. 2-3 cm pnia. Jeśli chcesz przez wiele tygodni cieszyć się świątecznym drzewkiem, po odcięciu pnia, włóż choinkę do wiadra lub stojaka z ciepłą wodą. Następnie umieść ją w specjalnym stojaku. Dzięki tej metodzie drzewko będzie lepiej wchłaniać wodę.

Zasada nr 6

Przed dekorowaniem warto oczyścić gałązki choinki. Ilość ozdób oraz obciążenie drzewka również ma znaczenie. Na delikatniejszych i słabszych gałązkach wieszaj mniejsze dekoracje, aby uniknąć ich połamania. Przy zakupie świątecznych lampek, wybierz oświetlenie LED – dostarcza ono mniej ciepła niż standardowe lampki choinkowe.

+
55 66
-

Zobacz także:


~Sebol1992
-1 / 3

Kupować żywą choinkę, która potem ląduje na śmietniku.

Odpowiedz
Q Quant
+2 / 2

@Sebol1992 byłem kiedyś w chacie, w której właściciel zrobił sobie donicę wpuszczoną w podłogę, w której rósł prawdziwy świerk. Ubierana była tylko na święta, a przez resztę roku robiła za domową roślinę i pięknie pachniała. Zastanawiam się czy nie walnąć sobie takiego patentu w swoim domu.

B bromba_2k
0 / 2

Mądrzy ludzie wyliczyli, że użycie prawdziwej choinki i jej późniejsze wyrzucenie jest bardzo mało szkodliwe dla środowiska. Przeciwnie jest ze sztucznymi - to anty-ekologiczna katastrofa.
Sytuacja ta sama, jak w przypadku porównania naturalnej skóry, czy futra z plastikiem wytworzonym z ropy naftowej, któremu dowcipni sprzedawcy nadają nazę eko-skóry czy eko-futra. To powinno być karalne.
Oczywiście w przypadku skór czy futer bardzo ważna jest strona etyczna, ale nie ma ona nic wspólnego z ekologią.

Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 11 December 2018 2018 20:41

~S4muelWolf
+1 / 1

Lajf hack roku: Choinka dłużej zachowa świerzość, jeśli zostawisz ja tam gdzie rośnie.

Odpowiedz
costamzczymstam
0 / 2

Zapomniano o dwóch najważniejszych zasadach: 1. nie miej kota 2. nie miej małych dzieci

Odpowiedz