Demotywatory.pl

Menu Szukaj
+
120 139
-

Zobacz także:


Yohoho
+11 / 11

@Konserwaa mój ma już jakieś 5 i nie narzeka, może autor demota miał jakiś lipny zasilacz ;D

K Konserwaa
+5 / 5

@Yohoho - ja miałem też około 6 lat i oprócz krótszego czasu - nic takiego nie miałem...

a spotkałem się z bateriami DELL-a takimi, które co raz podróżowały i miały 4 lata...
Dlatego śmiem twierdzić, że to jest bzdura...

Zmodyfikowano 2 razy Ostatnia modyfikacja: 7 March 2019 2019 22:43

M mafouta
+15 / 15

Moje laptopy praktycznie latami cały czas na kablu i nic takiego nie miało miejsca ani razu, więc ten tutaj musi chyba z Desy być...

Odpowiedz
MichalZGD
+5 / 5

Mam lapka Asus i jest podpięty cały czas do prądu i nic sie nie dzieje ;) Ja obstawiam zasilacz jak Yohoho ^^

Odpowiedz
O ookulary
0 / 0

tez mam asus i po kilku latach akumulator w pelni naladowany dziala tylko kilkanascie minut. teoretycznie sprzet powinien sam przestawac ladowac akumulator, kiedy jest pelny, ale zalezy to od systemu operacyjnego. Linux zapobiega przeladowaniu akumulatora, a Windows juz nie - tylko, ze na moj laptop nie jest kompatybilny z pingwinem. przy wszystkich dystrybucjach wystepuja problemy z grafika, chociaz na innych komputerach dzialaly dobrze

Uhtred
+2 / 2

Widziałem już wiele rozebranych laptopów ale takich k..wa poduszek jeszcze nie widziałem. Co to LaptopGalaxyS7? Czy może ma wbudowane poduszki powietrzne w razie upadku? Tak czy siak. Mam jednego dela już około 8 lat. Od kabla chyba nigdy nie był odpięty bo 17' okazało się lepiej jak stoi w jednym miejscu. 15' to jednak lepszy rozmiar. W związku z tym od 8 lat stoi zawsze w jednym miejscu. Baterii nie wymieniałam bo działa do dziś.

Odpowiedz
voot1
0 / 0

@Uhtred zużyte akumulatory pęcznieją, ostatnio podobnie spęczniała mi bateria w moim 8 letnim macbooku, ale to już i tak czas na wymianę całego lapacza :)

solarize
+2 / 2

@voot1 Wszystko też zależy od użytych materiałów, technologii itp. Apple montuje komputery w najtańszej fabryce w Chinach i oszczędza na każdym użytym materiale ile się da. ASUS montuje lapki na Tajwanie, w Meksyku i w Czechach. Tak czy owak baterie mogą pochodzić z zupełnie różnych miejsc, być z nieco innych tworzyw i różnić się żywotnością pomiędzy laptopami. Większość komputerów spokojnie wytrzymuje bez spuchnięcia baterii min. 8 lat.

voot1
0 / 0

@solarize - nie wiem gdzie produkuje apple, ale jeśli faktycznie w najtańszej fabryce z niską kontrolą jakości to szacun, bo jakością użytkową bije na głowę większość producentów, a szczególnie asusa, (na którym obecnie pracuję). Przez 8 lat użytkowania macbooka, z czego ostatnie 3 użytkowane przez dziecko (laptop niejednokrotnie spadł, kilka razy wylał się na niego sok) sprawował się bez zarzutów.

Nie zgadza mi się tylko jedno, mówisz że apple produkuje w chinach, asus, produkuje w tajwanie, ale przecież asus też produkuje części do macbooków.

Jeśli jednak, jak piszesz, baterie wytrzymują 8 lat bez problemów (oprócz della - konkurenta samsunga w dziedzinie wybuchających baterii), to jest to całkowicie wystarczające.

solarize
+3 / 3

@voot1 Tak, pisałem gdzie są "montownie", części oczywiście mogą być sprowadzane z najróżniejszych miejsc, nie wiem jakich.
Mam zupełnie odwrotne doświadczenia co do tych firm. Pracuję od 1,5 roku sporo na macbooku i faktycznie jest on dosyć odporny na uderzenia z zewnątrz (solidna obudowa), acz niestety niewiele to pomaga, bo potrafi się z dnia na dzień coraz mocniej psuć bez najmniejszych urazów. U moich współpracowników najczęstsze były nagłe usterki EFI (coś się samodzielnie zflash-owało), które powodują, że komputer nie włącza się. Ten mały ekranik zastępujący klawisze F1-F12 nad klawiaturą pada też ekstremalnie szybko. Mój zasilacz USB-C dołączony do modelu zaczął skwierczeć i iskrzyć już po tygodniu. Nie wspominając już o nieustannych awariach tych oryginalnych Apple-owych przelotek USB-C na HDMI. To wszystko sprawia, że po zakończeniu pracy zawodowej odczuwam wielką przyjemność z możliwości użytkowania swojego lapka ASUS, w którym praktycznie wszystko zwyczajnie działa, mimo iż jest starszy o ponad 2 lata. Oczywiście jakość mojego egzemplarza może być przypadkowa, nie ma firm idealnych, każdy na czymś oszczędza i chce robić hajs, wiadomo. Mimo wszystko według raportów, jakie czytałem, różnica pomiędzy kosztami materiałów użytych do produkcji sprzętu wypada na niekorzyść Apple, choć oczywiście można próbować to tłumaczyć lepszym wynegocjowaniem cen od dostawców. Całej prawdy raczej nigdy nie poznamy.

Uhtred
0 / 0

@voot1 Wiem że puchną. Kondensatory również ale jedno zasadnicze pytanie. Widziałeś kiedyś laptopa z tyloma bateriami? Ja zawsze widziałem jedną główną i jedną malutką do podtrzymania pamieci. Stąd moje zdziwienie bo wygląda na to, że ten model składa się w większości z baterii.

Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 14 March 2019 2019 1:41

D daclaw
+3 / 3

Każdy sprzęt bardziej zaawansowany od chińskiej latarki akumulatorowej za 30 zybli ma układ ładowania, który przestaje podawać napięcie w momencie całkowitego naładowania.

Akumulatorom szkodzi głębokie rozładowanie i ładowanie "po 5 minut".

Odpowiedz
bp2345
0 / 0

@daclaw Akurat litowe ogniwa lubią takie doładowywanie. Tracą zaś na żywotności przy głębokim rozładowaniu i utrzymywane przez dłuższy okres w stanie pełnego naładowania.

S seybr
0 / 0

Miałem spory epizod z naprawami tabletów, kompów, notbooków. Widziałem spuchnięte baterię, na raz tylu nie widziałem. Widziałem jak bateria spuchła i rozsadziła cały tablet. Pękł wyświetlacz, dotyk i tylnia obudowa. Jak konstrukcja pozwalała to jedynie co można było uratować to płytę główną i przełożyć. Jakość wielu marek pozostaje do życzenia. Bywa że oszczędność wychodzi bokiem. Mieliśmy serię tabletów, gdzie baterię puchły i klienci oddawali je. Szły niby na przemiał a my wymienialiśmy i szło do klienta. Sprzęt z zachodu, często nowy nie używany. Baterie puchły już przed sprzedaży. Najgorsze dla współczesnych baterii to stan rozładowania.

Odpowiedz
D Dashrek
0 / 0

Jak zasilacz ma za mocne natężenie, a bateria była wcześniej ładowana małym prądem, to tak się stanie. Inna metoda, to o wiele za mocny prąd, kolejna metoda to ładowanie ładowarką z rozwalonymi kondensatorami. Dalej rozładowanie totalne baterii, potrzymanie kilka lat bez prądu i ponowne naładowanie. W telefonie wystarczyło, że ładowałem ładowarką 3 A, a wcześniej ładowałem 1,5 A, to napompowała się za 1 razem, nowa bateria jest cały czas ładowana 3 A i nic jej nie jest.

Odpowiedz