Demotywatory.pl

Menu Szukaj
+
213 221
-

Zobacz także:


P Prally
+3 / 5

Zawsze tak było, tylko że kiedyś matki tych zachodzących w ciążę córek, symulowały ciążę a potem rodzina udawała że wnuczek lub wnuczka to kolejny syn lub córka.

Odpowiedz
P pajda3
+1 / 1

@Prally Jesteś w błędzie. Spójrz na statystyki - w szpitalu nie "przekleją" peselu faktycznej matki - a to znaczy, że obecnie jest sporo więcej dzieci, które mają dzieci. I jest to tendencja rosnąca. Niestety.

K khartus_
+3 / 3

@Prally To prawda. Tak było zawsze, z mojego rocznika, to na palcach można było liczyć która się nie puściła.
@pajda3 chyba nie do końca zrozumiałeś co napisał Prally ale młody jesteś , masz prawo nie wiedzieć, jak było kiedyś, kiedy nie było peselu

P Prally
+2 / 2

@pajda3 , khartus Ci wyjaśnił, ja mówiłem o czasach bardzo dawnych, z XIX wiekiem włącznie, poza tym co z tego że jest PESEL skoro nikt poza dyrektorem szkoły nie musi wiedzieć kim naprawdę są rodzice?

Co do aktualnych ilości, cóż, robiono kiedyś w USA badania gdzie porównywano ilość ciąży u nastolatek w szkołach gdzie była edukacja seksualna polegająca na uczeniu się o metodach antykoncepcji i chorobach wenerycznych oraz w szkołach gdzie żadnej edukacji seksualnej nie było.
Stwierdzono że w obu przypadkach średni wiek inicjacji seksualnej jest ten sam, za to w szkołach bez edukacji seksualnej jest dużo więcej ciąż i przypadków zakażeń chorobami wenerycznymi.

Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 18 May 2019 2019 15:54

P pajda3
0 / 0

@Prally Nie wiem z jakich roczników pochodzisz, że wszystkie się puszczały... W mojej szkole (jakieś 40 lat temu) tylko jedna się puściła skutecznie (a szkoła na jakieś 3,5 tys. uczniów) i o jednej jeszcze się dowiedzieliśmy (po czasie). Wtedy nie było to popularne w podstawówkach (7- i 8-klasowych).
Pesel istnieje od ok. 1970 r. Więc może i młody jestem, ale ale to zależy od definicji młodości...

A aberg
+3 / 3

"Z raportu przygotowanego przez demografów z Uniwersytetu Łódzkiego wynika, że liczba nastolatek, które zachodzą w ciąże maleje. W 1970 roku było ich 50,7 tysięcy, a w 2015 - 12 tysięcy. W ciągu 45 lat liczba porodów wśród ogółu młodych matek spadła o 76 proc.". Przy czym młoda matka w tym raporcie to osoba poniżej 19 roku życia. Kiedyś średnia wieku kobiety, która rodziła swoje pierwsze dziecko to było 25 lat. Obecnie to prawie 30.

Odpowiedz