Demotywatory.pl

Menu Szukaj

Nauka chemii przy pomocy rozszerzonej rzeczywistości

www.demotywatory.pl
+
412 424
-

Zobacz także:


M MrProgramista
+10 / 12

@marekjajos Myślę, że dla dzieci, dla których przeznaczona jest taka aplikacja, kształt cząsteczki nie ma większego znaczenia.

I Ignus
-1 / 1

@MrProgramista uczyć się źle, jaki jest sens/

efek
+15 / 15

Zamiast dodać sód do wody i rozruszać ten eksperyment, to ten się z solą bawi.

Odpowiedz
P Paszkwilant
+11 / 11

Nowe metody nauczania chemii, w polskich szkołach już w 2153 roku!

Odpowiedz
B BioNano
+2 / 2

@Paszkwilant Optymista.

M marcinsus
+2 / 2

przecież to jest zajebisty pomysł! a co do purystów chemicznych to na pewno ma to kilka poziomów zaawansowania i robienie takich rzeczy w AR to jest bardzo bardzo fajny pomysł. Sam bym się chciał tak pobawić

Odpowiedz
M MrMojoRisin
0 / 0

Też tak uważam. Świetny pomysł. O wiele łatwiej będzie przyswoić informacje.

Q Quant
-1 / 3

Gdyby jeszcze ta rozszerzona rzeczywistość nie wprowadzała uczniów w błąd, to byłoby super. Wszystkie elektrony w atomie chloru poruszające się na tym samym orbitalu... Powodzenia na klasówce z chemii z tak ukształtowaną wiedzą.

Odpowiedz
M MrProgramista
+1 / 1

@Quant Ja prdl. Co za malkontent... Wyobraź sobie, że dzieciakom, którym się tłumaczy co powstaje z połączenia sodu i chloru wiedza o orbitalach nie jest potrzebna. Chemię się tłumaczy etapami, na każdym maksymalnie upraszczając wszystko co się da. Jeśli kiedyś zainteresujesz się chemią na poziomie akademickim, będziesz musiał zapomnieć większość tego, czego cię nauczyli w liceum.

Q Quant
-1 / 1

@MrProgramista - muszę Cię zmartwić, ale o orbitalach miałem w 7 klasie podstawówki, czyli na samym początku nauki chemii, a było to w roku pańskim 1986. Oczywiście nie wymagano wówczas ich oznaczeń i rozrysowywania które elektrony znajdują się na których orbitalach - to pojawiło się dopiero wraz chemią kwantową w liceum. Jednak już w podstawówce uczono mnie, że elektrony nie mogą ot tak sobie latać gdzie popadnie. W podręczniku do klasy 7 szkoły podstawowej mieliśmy wizualizacje atomów, wokół których elektrony krążą parami w różnych płaszczyznach i po różnych orbitach. Nikt wtedy dzieciakom nie zawracał głowy zakazem Pauliego, ani nie tłumaczył, że model Bohra jest nieaktualny i elektrony to nie są kulki krążące jak planety wokół gwiazdy. Ale o tym, że nie mogą krążyć wszystkie po tym samym orbitalu, mówiono już dzieciakom. Może dzisiaj jest inaczej i nauczanie tak się cofnęło w rozwoju, że dzisiaj 13-latków traktuje się jak debili, ale nie sądzę aby tak było. To raczej Ty nie masz pojęcia o programie nauczania w szkole podstawowej :)

M mantol
0 / 0

teraz poprosze o pokazanie alkoholu i jaki bedzie obrazek na koncu.

Odpowiedz